Kepçe Kulak Cerrahisi

İple bence kesin değil normalinde bile açılma olurken ben güvenemezdim yani.Ankara'da nerede?

sevgili deppo, sana hemen anlatayim.
benim kulaklarim normal buyuklukte ancak ozellikle uc yukari kisimlari yelken kulak dedikleri gibiydi, one dogru cok açı yapiyordu. bu ameliyatta iki teknik varmis, benim gibi durumlarda sadece kulagin on kikirdaklarindan delikler acılıp buralara kalıcı dikis ile kepce olan kisim geri cekiliyor.
daha ciddi kepcelik durumlarinda ise arkadan kesilip kulak komple geri cekiliyor. buraya atilan dikisilerin alinmasi gerekiyor. ilk ameliyat cok daha basitmis. 1.5 saat filan surdu benimkisi. sonuc cok guzel cok sukur :) bir hafta sac bandi ile dolasacagim, kulaklar eski halini almaya meyilli olurmus, bunu engellemek icin. hafif sizlama var, etler acıyor haliyle :) cok mutluyum, iyilesir iyilesmez topuz yapmayı dort gozle bekliyorum, deppo bence eger takinti halini aldiysa ve maddi zorlugun yoksa hic dusunme yaptir arkadasim, cok rahatlayacaksin
sevgiler

sevgili puci öncelikle geçmiş olsun.ben de senınkıyle aynı dertten muzdaribim.daha muayneye gıtmesem de(1-2 hafta ıcınde gıdıcem)durumumu tahmın edebılıyorum.yanı kulaklarım tam kepçe olmasa da çok şükür senınkısı gıbı uç yukarı kısımları açılı cem yılmaz gibi yani.ben de senınle aynı durumdayım.senın durumun nasıl oldu aradan geçen onca zamana gore.herhangı bır sorunun oldu mu bilgi verir misin canım ?

arkadaslar resimleri en kisa zamanda koyacagim, su an isyerinde oldugum icin fazla vaktim yok.
ameliyat olmadigimi bilmeyenler kesinlikle farketmedi tabi ki :) cunki eskiden kulaklarimi hep orttugum icin ailem ve yakin arkadaslarimdan baska kimse bilmiyordu :))
yikanirken sorun yok, ilk bir hafta sicak ve tazikli suyla yikanmadim daha sonra rahatca yikandim. ama dedigim gibi biraz hassasiyet oldugu icin ben dikkat ediyorum, sert su ve temas darbelerine karsi.
kulaklarim tabi istedigim gibi oldu, bu en basit estetik ameliyatlardan birisi, sonuc almamak imkansiz gibi birseymis..
sevgiler hepinize

puci daha oncekı yorumunda soyledıgın ıkı teknıkten benımkısı de tıpkı senınkı gıbı olacak sanırım.yanı tam kepcelık durumu yok bende.sadece uc yukarı kısımları var.on kıkırdaktan delıkle olan tam olarak nasıl bır operasyon gecırdın.yardımcı olur musun

arkadaşlar herkese geçmiş olsun.özellikle puci benım senınle ıletısıme gecmem gerek.cunku ortak ıkı noktamız var.birincısı kulaklarım tam kepce olamsa da uc yukarı kısımları acılı.ıkıncısı huseyın gıner bey.
operasyonun hakkında bılgılendırır mısın canım cok acıl.aradan gecen onca zamana kıyasla nasıl durumun.tekrar gecmıs olsun.

istanbulda önereceginiz doktor varmı ?arkadaşlar lütfen cevap verin eski ve yeni durumlarınız nasıl,şimdiden teşekkürler

merhaba arkadaslar bu amelıyatı yakın zamanda ankarada yaptıran varmı cok onemlııı
Meehaba,
Merak ediyorum acaba siz amiliyat oldunuzmu bende ankarada olmak istiyorum ama dontor seviminde kararsizim yurtdisimda kaldihim icin. Siz hangi dokyorda oldunuz? Ve memnummusunuz

Deppo, teşekkür ederim.. simetri sorunu bende de vardı. daha dogrusu doktorum farketti, ben pek farketmemistim. sorun olmuyor, hallediyorlar :)
su anda kabuklar tamamen gecti, gunduz ve gece siyah sac bandi takmaya devam ediyorum. 2-3 gun daha takacagim. sonra yine icim rahat etsin diye zaman zaman takmayi planliyorum. dikis atilan yerler aciyor hala ama goruntu normale döndü gibi.
pamık ve sevdahayal, imkaniniz varsa hic dusunmeyin siz de arkadaslar.. ben kimseye caktirmadan oldum :KK66: ailem ve yakin 3 arkadasimdan baska kimse bilmiyor. isyerinden pers-cuma izin almistim, bir de haftasonu geldi. 4 gun bandajla evdeydim. ptesi bandaj cikti, sac bandina döndük hemen ise gittim. kulaklarin ustu kapali olunca, bir de sacla ortunce kimse anlamiyor :))) ameliyat coook rahat... sonrasinda ilk gece agri oldu - agri kesici ile halettik. kafada o bandajla uyumasi cok sıkıntı idi, 4 gun gecmek bilmedi ama kesinlikle buna deger... inanılmaz bir rahatlık, mutlaka düsünün arkadaslar, sevgilerimle.
mrb ameliyatı hangi dr oldunuz acaba?

arkadaslar resimleri en kisa zamanda koyacagim, su an isyerinde oldugum icin fazla vaktim yok.
ameliyat olmadigimi bilmeyenler kesinlikle farketmedi tabi ki :) cunki eskiden kulaklarimi hep orttugum icin ailem ve yakin arkadaslarimdan baska kimse bilmiyordu :))
yikanirken sorun yok, ilk bir hafta sicak ve tazikli suyla yikanmadim daha sonra rahatca yikandim. ama dedigim gibi biraz hassasiyet oldugu icin ben dikkat ediyorum, sert su ve temas darbelerine karsi.
kulaklarim tabi istedigim gibi oldu, bu en basit estetik ameliyatlardan birisi, sonuc almamak imkansiz gibi birseymis..
sevgiler hepinize
mrb cnm hangi doktora ameliyat oldun acaba

Arkadaşlar bu ameliyatı Ankara'da olan yok mu ? Ankara'da önerebileceğiniz doktor veya hastane yok mu ? lütfen yardım edin :'(

• Beğen
Reactions: eoe
Foruma ugrayan olmamis bayadir. Ben de ankarada dr ariyorum. Dort gun sonrasi icin ferruh beye randevu aldim. Bilgisi ve tavsiyesi olan yardimci olsun lutfen.

X