Saç Bakım Ürünleri Keratin ampülleri

Verite

Guru
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2006
1.132
40
6lı keratin ampülü aldım ama nasıl kullanılır bilmiyorum. Şampuanın ve kremin içine karıştırılıyormuş galiba.

Faydaları, yıpranmış saçları keratin sayesinde onarma (diyelim ki boyadan aşırı kuruma, esneme, kırık vs), nem sağlama, ışıltı verme hatta hızlı saç uzattığını iddia edenler de var. Kullananlar var mı? Bu arada saç boyasına da katıyorlarmış ama sanırım öyle pahalıya gelir çok. Çünkü ampülü bi kere kırdın mı kullanmak gerekebilir.

bu arada kutunun içinden açıklama çıktı. üşenmeyip yazıcam sizler için. copy paste değil alın teri yani :p

BIOCARIN ALLEGRA TABİİ KERATİN

keratim proteinlerinin içinde bulunan ve protein oluşumunu sağlayıcı kükürt içeren sistin maddesi nedeniyle saçtaki sistinik bağları güçlendirir ve saç üzerinde, sonraki şampuanlamalardan sonra dahi yok olmayan kalıcı bir etki sağlar. BIOCARIN ALLEGRA TABİİ KERATİN ile saçın özyapısı güçlenir, saç kılı kalın ve sağlıklı yapıya kavuşturulur. elastikiyet ve uzun süren doğal bir parlaklık kazanır, saçın doğal ph'ı onarılır.

SAÇ BOYALARI VE AÇICILAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ (benim notum: boyaya veya oryale karıştırdığınız zaman...)

BIOCARIN ALLEGRA TABİİ KERATİN ile karıştırılmış saç boyaları ve açıcı tozları
- saç üzerinde anti allerjik etki sağlarlar
- saçın uzun olması ve saça farklı miktarlarda ve uzun zaman uygulanan perma,defrize, boya, açıcı gibi kimyasal ürünler, elektrikli kuaför gereçleri, güneş ışınları, saç taramaları saçın dış yüzeyi olan koruyucu kütikül tabakasına zarar verir. kütikül pulların düzensiz kırılmasına ve yüzerde zarar oluşmasına neden olur ve gözeneklenme başlar, saç donuk hale gelir ve canlılığını kaybeder.protein oluşumunu sağlayıcı üçten fazla sayıda amino asitlerin (benim notum: amino asit protein yapı taşıdır) oluşturduğu polipetit zincirlerinin birleştirdiği bazı zağların kırılması ile saç güçsüzleşir, zayıflar düzensiz kırılmaların meydana gelmesiyle saçlar hassasiyet kazanır

- BIOCARIN ALLEGRA TABİİ KERATİN kullanımı ile saçın gözenekliliği azalır, saçlar parlaklık ve elastikiyet kazanır.

- boya ve açıcılar saça daha eşit miktarda yayılarak saçın her bölümünde aynı görüntünün oluşmasını sağlar.

- BIOCARIN ALLEGRA TABİİ KERATİN kullanımı ile düğümlenmeleri açmak daha kolay olur

- BIOCARIN ALLEGRA TABİİ KERATİN'in içindeki keratin proteinleri kendilerini saça bağlarlar böylece saçın doğal parlaklığı korunur. saçın doğal ph'ı onarılır

BIOCARIN ALLEGRA TABİİ KERATİN kullanma talimatı

normal boydaki saçlar 1 adet ampul
uzun saçlar 2 adet ampul
kafa derisi çok hassassa 2 ampul

ampuller kimyasal ürünler hazırlanırken içine karıştırılmalıdır ve daha sonra uygulama yapılmalıdır.

Son düzenleme:
Ben de düzleştirmeden keratinden faydalanılabiliyor mu merak ediyordum. Ampulu fayda sağlıyorsa temin edeyim ben de. Siz kullanmaya başladınız mı

hayır henüz başlamadım... aldığım alpüller 7,5 ml içeriyor ampül başı. birini kırdınız mı kullanmak zorundasınız. buna da biraz sinir oldum açıkçası. sonra birine sordum. şırıngaya çekip iğrnenin ucuna iğneliğini takınca muafaza edilebilirmiş. yani yarısını kullanıp yarısını saklayabiliriz
saç balsamlarının içine falan koyulabilir.
ama keratin nasıl saçın içine nüfuz ediyor onu bilmiyorum. yardımcı bi aparat lazım olabilir sanki saçın içine girebilmesi için

Belki ısıyla emiyor olabilir saç. Yağ bakımlarını saçın emmesi için sıcak havluyla filan sarıyorlar ya, belki bu da o şekil kullanılabilir, yağın içine kırıp. Veya üstünden fön makinesiyle ısı verilebilir. Tabii tahmin sadece, deneyip gördüğüm birşey olmadığı için bilemiyorum:KK43:

mesela saç boyaları oksidan olmadan saçın içine giremiyor. keratinin de içeri girebilmesi için ne lazım olur bilmiyorum kullanma talimatı da yazmıyor :KK43:

bu keratin ampuller eczanede mi satılıyor

bu arada kutunun içinden açıklama çıktı. üşenmeyip yazıcam sizler için. copy paste değil alın teri yani :p

BIOCARIN ALLEGRA TABİİ KERATİN

keratim proteinlerinin içinde bulunan ve protein oluşumunu sağlayıcı kükürt içeren sistin maddesi nedeniyle saçtaki sistinik bağları güçlendirir ve saç üzerinde, sonraki şampuanlamalardan sonra dahi yok olmayan kalıcı bir etki sağlar. BIOCARIN ALLEGRA TABİİ KERATİN ile saçın özyapısı güçlenir, saç kılı kalın ve sağlıklı yapıya kavuşturulur. elastikiyet ve uzun süren doğal bir parlaklık kazanır, saçın doğal ph'ı onarılır.

SAÇ BOYALARI VE AÇICILAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ (benim notum: boyaya veya oryale karıştırdığınız zaman...)

BIOCARIN ALLEGRA TABİİ KERATİN ile karıştırılmış saç boyaları ve açıcı tozları
- saç üzerinde anti allerjik etki sağlarlar
- saçın uzun olması ve saça farklı miktarlarda ve uzun zaman uygulanan perma,defrize, boya, açıcı gibi kimyasal ürünler, elektrikli kuaför gereçleri, güneş ışınları, saç taramaları saçın dış yüzeyi olan koruyucu kütikül tabakasına zarar verir. kütikül pulların düzensiz kırılmasına ve yüzerde zarar oluşmasına neden olur ve gözeneklenme başlar, saç donuk hale gelir ve canlılığını kaybeder.protein oluşumunu sağlayıcı üçten fazla sayıda amino asitlerin (benim notum: amino asit protein yapı taşıdır) oluşturduğu polipetit zincirlerinin birleştirdiği bazı zağların kırılması ile saç güçsüzleşir, zayıflar düzensiz kırılmaların meydana gelmesiyle saçlar hassasiyet kazanır

- BIOCARIN ALLEGRA TABİİ KERATİN kullanımı ile saçın gözenekliliği azalır, saçlar parlaklık ve elastikiyet kazanır.

- boya ve açıcılar saça daha eşit miktarda yayılarak saçın her bölümünde aynı görüntünün oluşmasını sağlar.

- BIOCARIN ALLEGRA TABİİ KERATİN kullanımı ile düğümlenmeleri açmak daha kolay olur

- BIOCARIN ALLEGRA TABİİ KERATİN'in içindeki keratin proteinleri kendilerini saça bağlarlar böylece saçın doğal parlaklığı korunur. saçın doğal ph'ı onarılır

BIOCARIN ALLEGRA TABİİ KERATİN kullanma talimatı

normal boydaki saçlar 1 adet ampul
uzun saçlar 2 adet ampul
kafa derisi çok hassassa 2 ampul

ampuller kimyasal ürünler hazırlanırken içine karıştırılmalıdır ve daha sonra uygulama yapılmalıdır.

bu kadarını yazabildim, daha yazıyor ama benzer şeyler yazıyor. kafa derisiyle temas etmemeli gibi bişi demiyor aksine kafa derisine faydalıymış. şampuana, saç kremlerinize, saç boyalarınıza karıştırılabilir

hayır henüz başlamadım... Aldığım alpüller 7,5 ml içeriyor ampül başı. Birini kırdınız mı kullanmak zorundasınız. Buna da biraz sinir oldum açıkçası. Sonra birine sordum. şırıngaya çekip iğrnenin ucuna iğneliğini takınca muafaza edilebilirmiş. Yani yarısını kullanıp yarısını saklayabiliriz
saç balsamlarının içine falan koyulabilir.
Ama keratin nasıl saçın içine nüfuz ediyor onu bilmiyorum. Yardımcı bi aparat lazım olabilir sanki saçın içine girebilmesi için

yıllardır kullanıyorum çok memnunum açtıktan sonra neden hepsini kullanmayıp saklayacaksınız ki bunu anlayamadım :44:
Bunu şampuanınıza ,saç kreminize ekleyebilirsiniz aylık saç boyası karışımınıza ilave edebilirsiniz kutusunun içersinde ayrıntılı kullanım klavuzunda da aynı şekilde tavsiye edilmektedir
banyoda sampuan beklerken vücudunuzu yıkama işlemini yaparsanız o bekleme süresi kafi gelecektir boyanın kimyasal zararlı etkisini kırarken aylık bakımını da saglamış olursunuz
ay dedim birkaç ay önce ara vereyim saç unutsun bir şampuanıma kırmayayım saçlarım keçe gibi oldu, çıtır çıtır kırıldı saç alıştı mı nasıl da istiyor ;ama uzun sürede de tedavi, ediyor yani aslında vitamin olarak ürfetilmiş betx evigen kulanana kadar saçın temel maddesi olan keratini tercih ediyorum
adedi de 7,5 lira

Peki biraz saçma gelebilir ama, şampuan ister istemez yıkarken vücudumuza değiyor. Bu keratin vücut tüylerini de arttırır diye çekindim

Öyle bir soru sordum ki konuyu kitledim :) Siz bakmayın bana, kıllı biri olarak bu konuları gereğinden fazla düşünürüm. Hevesinizi kaçırmış olmamayım

Peki biraz saçma gelebilir ama, şampuan ister istemez yıkarken vücudumuza değiyor. Bu keratin vücut tüylerini de arttırır diye çekindim

şampuanı sürdükten sonra tepemize topluyoruz ve dikkat ediyoruz köpügü dagılmasın diye zaten laser epilasyon yaptıran biri olarak kremlenmeyen bakım ürünlerinin bulaşmadıgı yanlışlıkla dahi olsa degmedi,gi k.altı ve genital hemen bitti ama yüz,bacak ısrarla yerinde diyebilirim

bence en mantıklısı fön sütüne yada durulanmayan sac bakım kremine koyun bende bodyshop'ın üzüm cekirdekli jelini kullanıyorum onun icine koymayı düşünüyorum ..daha once de wellanın keratini vardı onuda fönle kullanıyordum sonucta yıkayınca sactan gider sıcakla birlikte saca yapışır keratin aksi halide tutmaz bi işe yaramaz şampuan felan hikaye...

Merhabalar;

Ben ürünü aldım. 2 aydır denemekteyim. Benimle birlikte annem ve bir arkadaşım daha ürünü deniyor. Aldığım ürün Biocarin Keratin Ampül ve internetten aldım. Hepsi Burada'da var.
Ürünü anneme kendi saçında sorun yaşamış ve bu ürün ile toparladığını iddia eden bir güzellik uzmanı önermiş. Ben tıp doktoruyum ve birçok kozmetik ürüne çok büyük şüpheler ile yaklaşmaktayım. genelde işe yaramayacakları ya da gerçekten etken madde içermedikleri ya da fiyat/performans oranlarının düşük olduğu görüşündeyim ve kolay kolay da bir ürün demem.
Ürünün tam içerik bilgisine kullanım talimatı ve kutusundan ya da internetten de ulaşamadım yani formülasyonu bilmiyorum :) Yine de genel olarak bu sınıf ürünleri inceledim ve bir zararı olmaz diye düşünerek denemeye karar verdim.

Annem ve arkadaşımın saçları çok ince, zayıf ve çabuk kırılıyor. Bu sebepten uzatamıyorlar. Benim saçlarım güçlü ve kalın telli ama eskisi kadar gür değil. Keratin yeni saç çıkarmaya yardımcı olamaz diye tahmin ediyorum. Ama mevcut saçların biraz kalınlaşıp, kırılmasını engelleyebilir. Düzleştirir ve parlaklaştırır. Bu şekilde güçlenen saç uzar ve küçük saçların kalınlaşıp uzamasına ve kırılmamasına etkisi olabilir diyerek denemeye başladık.

İçinde yazdığı şekilde 6 hafta her hafta 1 kür yaparak başladık. şampuanımın ve saç kremimin de içine ekledim yine içinde yazdığı şekilde. Uygulamalardan sonra saçım düzleşti (zaten düzdü, dümdüz oldu :)) parlaklığı arttı. Kırıklarımın uç kısımlarında kopmalar fark ettim ama bu tamir olma yolundaydı ve kırıklarım 4. kürden sonra büyük ölçüde tamir oldu. 2. ayda küçük saçlarımda daha iyi uzaman farkettim. Her hafta düzenli yapmadım. 6 kürü tamamlamam 2 ay aldı. Ara ara devam ediyorum ve hep içine sıvı keratin karıştırılmış şampuan ve saç kremi kullanıyorum. Özel bir şampuan ya da saç kremi kullanmıyorum. Klasik piyasadakiler.

Annem de memnun olduğunu belirtti, küçük saçlarda uzama ve genel bir iyilik, tellerde çok az da olsa kalınlaşma belirtti. Arkadaşım da aynı şekilde ama hiçbir şekilde sihirli değnek dokunmadı. Ama net tarif edemediğimiz bir gelişme var. Şampuan ve saç kremine 1 yıl kadar karıştırmaya devam edeceğim. planım bu.

Bu sırada anemi (Kansızlık) saç gücünü çok etkilediğinden kaç ilacı da kullanıyorum. Planım annem ve arkadaşımın saçında keratin tedavisini PRP ve kansızlık tedavisi ile birleştirmek.

Bir doktora gidip hemogram, ferritin ve gerekli diğer kan testelerini yaptırmanız. Aslında her güzellik içten geliyor bence.

Sizleri gelişmelerden haberdar edeceğim.

Bu sırada keratin serumunu kaşlarıma da sürmeye başladım. Allerjik reaksiyon görmedim ama göze kaçmaması için özel dikkat ediyorum. Kimseye tavsiye etmiyorum. İçindeki kullanım talimatına aykırı ve tehlikeli ama kendimi kobay yaptım diyebiliriz.

Sevgiler.

bende bu urunu aldım ama dırek saça sursem ne olur ki birşeyle karıstırmadan ,bu sekılde deneyen var mı ? yıpranmıs saça faydası oldumu?

bende bu urunu aldım ama dırek saça sursem ne olur ki birşeyle karıstırmadan ,bu sekılde deneyen var mı ? yıpranmıs saça faydası oldumu?

direk uygulama yapmadım. Bilmiyorum. Direk uygulama zor da olur aslında. Yine karıştırmak lazım gibi.

Direkt uygulama başarılı sonuç vermiyor, test ettim onayımdan geçmedi... Şampuan, krem vs içine karıştırmak daha makul sizin yaptığınız gibi...

X