Gebeliğe Hazırlık Kese var ama tahlil negatif

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Esra537

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2023
9
0
29
Bugün doktora gittim adet görmüyorum diye söktürücü yazdircktm idrar testim negatifti doktor karnimdn muane etti kese var ama küçük dedi hamilelik gözüküyor dedi folik asit kullan 10 12 gün snra gel kalp atışı dinleyelim dedi bt HCG de istedi sonuç negatif 0.100 benim gibi kese gözüküp testleri negatif olup sağlıklı hamile ligi olan varmı ?

Bugün doktora gittim adet görmüyorum diye söktürücü yazdircktm idrar testim negatifti doktor karnimdn muane etti kese var ama küçük dedi hamilelik gözüküyor dedi folik asit kullan 10 12 gün snra gel kalp atışı dinleyelim dedi bt HCG de istedi sonuç negatif 0.100 benim gibi kese gözüküp testleri negatif olup sağlıklı hamile ligi olan varmı ?
İlk defa böyle bişey duydum bu nasıl iş böyle

Mesela ben sağlık ocağında tsh baktrdım aile hekimi yüksek buldu biraz sonra
başka bi hastanede tahlil yaptırdım.
Orda normal çıktı . Bazen böyle olabiliyor .

Mesela ben sağlık ocağında tsh baktrdım aile hekimi yüksek buldu biraz sonra
başka bi hastanede tahlil yaptırdım.
Orda normal çıktı . Bazen böyle olabiliyor .
Pazartesi birde sağlık ocağına kan vermeyi düşünüyorum bakalım o Sonuc ne olacak

Benim bilgilerime göre; ilk kanda oluşup sonra idrara geçiyor gebelik . Daha sonrada kese meydana gelip görülüyor .

Beta hch kanda 1500 ve üstüne çıkınca vajinal ultrason ile kese görülebilir, 3000 ve üstüne çıkınca da karından ultrason ile görülebilir. Kanda gebelik hormonu olmayıp ultrasonda kese görülmesi mümkün değildir.

İnternette bakınca yazan bu

Gebelik kesesi bebeğe dair görülen ilk oluşumdur. İnternette böyle yaziyor
Evet tabiki öyle ultrasonda bakıldığında ama beta değerine göre oluşuyor yani mesela 4 haftalıkken falan kese görünmez beta artar belirtiler başlar 5 haftalıkken kese oluşur görülür

Gecen gün tanıdığım bir bayan da bana söyledi 4 ay sonra hamilə olduğumu öğrendim kan testim hep negatif çıkıyordu dedi yani olabiliyormuş hatta 6 ayda adet görmüş

X