Kıldan tüyden dert

possibleornot

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2014
832
1.658
Herkese merhaba
Bu dert mi demezsiniz umarım çünkü bu konuya baya baya takıntılıyım şuan. Yaz sonu evleniyorum. Ve vücudumdaki tüylere takmış durumdayım. Beyaz tenli, koyu ve fazlaca tüye sahibim. Öyle göbek sırt yüz vs değil. Genital bölge ve koltuk altımda epey var. Bilinçsiz ergenlik, annemin doğru yönlendirmemesiyle yıllarca tüy dökücü krem kullandım. Sonra da jilet. Tatil gibi durumlarda da makine ile durumu hallettim. Bu yüzden tüylerim sert ve çok. Acı eşiğim ise inanılmaz düşük. Canım çok tatlı.
Şimdi dertlenmeye başladım. Tüylerim çok hızlı uzuyor. Yani 1 hafta içerisinde çok fazla çıkıyor. Bundan 1 yıl önce hormonlarıma baktırmıştım bir sorun yoktu. Yapısal ve jilet kullanımına bağlı. Evde kendim ağda vs denedim ama olacak iş değil. Beceremiyorum. Aranızda lumea gibi evde lazer epilasyonuevde deneyen ve başarılı olanlar var mı merak ediyorum. Malum fiyatı aman alayım olmazsa kenara koyarım denecek bir miktar değil. Şimdi alsam 4-5 ay sonraya epey azaltmış olur muyum ? Bir de braun, Philips gibi markalardan hangisini tercih etmeliyim?
Bdv konusu değil demeyin lütfen kafayı buna takmış vaziyetteyim. Yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ederim 🙏🏻

Herkese merhaba
Bu dert mi demezsiniz umarım çünkü bu konuya baya baya takıntılıyım şuan. Yaz sonu evleniyorum. Ve vücudumdaki tüylere takmış durumdayım. Beyaz tenli, koyu ve fazlaca tüye sahibim. Öyle göbek sırt yüz vs değil. Genital bölge ve koltuk altımda epey var. Bilinçsiz ergenlik, annemin doğru yönlendirmemesiyle yıllarca tüy dökücü krem kullandım. Sonra da jilet. Tatil gibi durumlarda da makine ile durumu hallettim. Bu yüzden tüylerim sert ve çok. Acı eşiğim ise inanılmaz düşük. Canım çok tatlı.
Şimdi dertlenmeye başladım. Tüylerim çok hızlı uzuyor. Yani 1 hafta içerisinde çok fazla çıkıyor. Bundan 1 yıl önce hormonlarıma baktırmıştım bir sorun yoktu. Yapısal ve jilet kullanımına bağlı. Evde kendim ağda vs denedim ama olacak iş değil. Beceremiyorum. Aranızda lumea gibi evde lazer epilasyonuevde deneyen ve başarılı olanlar var mı merak ediyorum. Malum fiyatı aman alayım olmazsa kenara koyarım denecek bir miktar değil. Şimdi alsam 4-5 ay sonraya epey azaltmış olur muyum ? Bir de braun, Philips gibi markalardan hangisini tercih etmeliyim?
Bdv konusu değil demeyin lütfen kafayı buna takmış vaziyetteyim. Yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ederim 🙏🏻
Birincisi çoğu erkek kadınlar kadar önemsemiyor kıl tüy mevzusunu. Hatta bir kısmı özellikle istiyor. Bu tamamen tecrübesizlikten ve dayatmalardan kaynaklanan bir inanış, ay evlencem hep cillop gibi pürüzsüz olmalıyım diye düşünmeyin. İnsanız.

İkincisi lumea kullanıyorum sanırım bi 6-7 yıl oldu. Gayet memnunum iyi anlaşıyoruz kendisiyle. Ama yapmayınca aynen geri geliyor kıllar, kesin çözüm değil.

Bende ev tipi lazer var, onunla uğraşmak çok zaman gerektiriyor bence her haftasonu oturup bütün vücudu yapacaksanız olur:halay:

Ben de acı-ağrı sevmem o yüzden buz lazere gidiyorum %100000000 tavsiye ederim. 1. seanstan başlayarak pambık gibi yapıyor, ağrısı sızısı 0. Ankaradaysan konu sahibesi klinik tavsiye edebilirim.

Lumea ile tüm vücut (alıştıktan sonra) yaklaşık 15-20 dakika sürüyor konu sahibi. Her hafta yapamazsınız zaten, başlangıçta 15 günde bir sonra ayda bir sonra iki ayda bir şeklinde devam ediyorsunuz. Ben şu an 2-2.5 bazen üç ayda bir yapıyorum.

Bende ev tipi lazer var, onunla uğraşmak çok zaman gerektiriyor bence her haftasonu oturup bütün vücudu yapacaksanız olur:halay:

Ben de acı-ağrı sevmem o yüzden buz lazere gidiyorum %100000000 tavsiye ederim. 1. seanstan başlayarak pambık gibi yapıyor, ağrısı sızısı 0. Ankaradaysan konu sahibesi klinik tavsiye edebilirim.
Ankaradayım özelden yazabilir misin Miss ❤️

Ben de ergenliğimden evleninceye kadar cok takiyordum kafaya. Ben ipl cihazi almistim Baya fayda da gosteriyordu. Evlenmeden 2 yıl once almistim. Cunku zaten evlenme planim vardi. Kurtulucam hevesiyle aldim. Evlenmeye 1 yil kala çalışmaya baslayinca duzenli surdurmeedim hepsi geri cikti :KK70: ama daha az takmaya baslamistim, hem calisma hayati hem evlilik telasesi kafami kıla tuye takamiyordum sanirim. Ama ben de cook killiyim :KK70: evlendim tamamen uctu gitti dertlerim. Artik ful time jiletle aliyorum, mis gibi tertemiz 5 dk da . Aman canimdan kiymetli mi Erkekler hic de o kadar takmiyormus Bunu anladim Cok rahatladim.

Lumea ile tüm vücut (alıştıktan sonra) yaklaşık 15-20 dakika sürüyor konu sahibi. Her hafta yapamazsınız zaten, başlangıçta 15 günde bir sonra ayda bir sonra iki ayda bir şeklinde devam ediyorsunuz. Ben şu an 2-2.5 bazen üç ayda bir yapıyorum.
Hamilelikte bu lazer / ipl sonrası tüm kıl tüy geri gelebiliyor hormonlardan dolayı diyorlar. Ondan da biraz tırsıyorum. Evde bulundurmak daha mı iy olur ki diye

Öncelik evleniyoruz diye mükemmel olmamıza gerek yok :) Onun dışında neden epilasyona gitmiyorsunuz ? ( Doktor kontrolünde merkezler var ) Epilasyonda istediğiniz sonuca ulaşamazsaniz eve epilasyon aleti alırsınız diye düşündüm . Ben hiç epilasyon yaptırmadım bu arada çünkü uzun yıllardır ağda yapınca koltukaltim ve bikini bölgem bitti gbi . Bu arada benim de aci esigim düşük . Çok fazla kafanıza takmayın illa ki kendinize uyan bir çözümü bulunur .

Ben de ergenliğimden evleninceye kadar cok takiyordum kafaya. Ben ipl cihazi almistim Baya fayda da gosteriyordu. Evlenmeden 2 yıl once almistim. Cunku zaten evlenme planim vardi. Kurtulucam hevesiyle aldim. Evlenmeye 1 yil kala çalışmaya baslayinca duzenli surdurmeedim hepsi geri cikti :KK70: ama daha az takmaya baslamistim, hem calisma hayati hem evlilik telasesi kafami kıla tuye takamiyordum sanirim. Ama ben de cook killiyim :KK70: evlendim tamamen uctu gitti dertlerim. Artik ful time jiletle aliyorum, mis gibi tertemiz 5 dk da . Aman canimdan kiymetli mi Erkekler hic de o kadar takmiyormus Bunu anladim Cok rahatladim.
Kendim rahatsız oluyorum . Yazın özellikle.. aldığım gün askılı giyiyorum. Ertesi gün de belki giyiyorum. Ama üçüncü gün rahatsız edici gözükmeye başlıyor. O kadar kısa olduğu İçin tekrar da alamıyorum. Sinirlerimi bozuyor.
Bir de utangaç biriyim. Genital bölgemi insanlara açmaktan çekiniyorum. O yüzden evde yapmak daha rahat geliyor

Öncelik evleniyoruz diye mükemmel olmamıza gerek yok :) Onun dışında neden epilasyona gitmiyorsunuz ? ( Doktor kontrolünde merkezler var ) Epilasyonda istediğiniz sonuca ulaşamazsaniz eve epilasyon aleti alırsınız diye düşündüm . Ben hiç epilasyon yaptırmadım bu arada çünkü uzun yıllardır ağda yapınca koltukaltim ve bikini bölgem bitti gbi . Bu arada benim de aci esigim düşük . Çok fazla kafanıza takmayın illa ki kendinize uyan bir çözümü bulunur .
Genital bölge konusunda utangaç biriyim. Açamam gibi geliyor :)

Hamilelikte bu lazer / ipl sonrası tüm kıl tüy geri gelebiliyor hormonlardan dolayı diyorlar. Ondan da biraz tırsıyorum. Evde bulundurmak daha mı iy olur ki diye
Ben alex yaptırdım 20 yaş civarı. Hamilelik falan olmadan 30’uma varmadan aynen geri geldi hepsi. Ben de madem geri gelecek tekrar uğraşmayayım deyip ipl cihaz aldım.

Ama benim hormonlar çok coşkulu. Ağdayla alsam 3 gün sonra çıkar kıllarım. Beyaz tenli ve siyah kılıyım.

Philips lumea var bende. 4 yil olmustur alali ama asla duzenli yapamadim ki faydasi oldu mu olmadi mi? Cok sikici geliyor onu yapmak. En iyi lazer bence.

Onlar için bırakınca tekrar geri çıkıyor hemen diyolar. 2 ay gidiyo mu?

Ne kadarda ben bir kız 😄 kuzum öncelikle şunu diyim inan hiç takma erkekler kadınlar kadar takmyormus bunu anladım 😅 bende evlenene kadar kendime eziyet etmiştim göğüs çevrem ve çene altim için iğneli epilasyona gittim ama düğün telaşı pandemi derken doğru düzgün gidemedigm icn fayda görmedim. Ama gittiğin sürece güzel sonuç alyosun giderken geç çıkıyordular ve ince. Yüzüm ve göğüs için lazer düşünmedigm için ben iğneli epilasyona gitmiştim. Bacaklar kol kol altı genital için göbek çizgisi için lazer epilasyona gittim düzenli lazerde tek tercihin alexandrite olsun sakın ola buz lazer bilmem ne jelli şeylere girme boşa zaman kaybedersin. Olduğun yerde araştır ve düzenli git emin ol çok çok faydasını göreceksin. Bende Philips lumea var son seri 3 başlık 250 bin atımlk ama hiç kullanamyorum evde kendin olmuyor bende yaparım sandm ama inan ki zaman kaybı genitali tamamen tek başıma temizleyemedgm için hiçbir zaman gerektiği gibi evde yapamadım işkence resmen hep agdayla alıp sonrasında lazer cihazını kullanıyorsun ben komple ağda kendime yapamadgm için makina benim için hep zordu ona para verme sakın öncelikle onu tavsiye ederim. Bide bu Alexandrite cihazda tüyleri sen almyorsun hiç derdi yok direk tüylere atış yaptıkları için tras olmanı tüy kısaltması istemiyorlar olduğu gibi gdyosun ben 3. Ayından sonra ciddi fayda gördüm şuan alt bacak sıfıra yakın atıştan kaçan bir kaç tel kaldı genital tekrar geri geldi 8-9 ay oldu lazeri bırakalı şehir degistgm için mecbur bırakmak zorunda kaldım genital çıkıyor yeniden ama tüy gibi çok ince ben hiç almıyorum mesela ince olduğu için tekrar azdrmaktan korkuyorum çünkü. Ama düzenli 2 yıl gitseydim şahane olacaktı zaten 3 4 seans sonrası 2 3 ayda bir giriyorsun çünkü çok geç çıkıyor tüyler çıkanlar da incelmiş oluyor destan yazdm ama umarm faydası olur 😅

Merhaba ben de aynı sorunlardan muzdariptim kısa bir süre önce Philips lumea aldım daha ikinci seansimdayim fakat şimdiden değişiklik farkediyorum. Epilasyon yaptıktan sonra bile en fazla 3-4 sonra çıkan tüyler 1 buçuk haftada çıktı bacak kısmında.diger bölgeler inatçı olduğu için tabi ki istikrarlı olmak gerekiyor. Ayrıca ipl cihazlarda tuylerimden sonsuza dek kurtuluyorum diye bakmamak lazım, bence sırf acısız olduğu için bile değer..

Ya bu jiletle alınca kılların artması şehir efsanesi diye biliyorum. Ve bencede doğru çünkü ne kadar kıl kökün varsa o kadar kılın oluyor zaten jilet kıl köklerini arttıramaz ki? En temizi imkanın varsa lazere git yaz gelmeden. Yazın güneş lekesi olması ihtimalinden dolayı çok tavsiye etmiyorlar. Görünmeyen yerlerinde sorun olmaz diye düşünüyorum ama.

X