Kılıçdaroğlu şikayetçi olmayacak

Çok sevdiğim bir söz vardır.."Kişi kendi gibi bilirmiş herkesi"..

Kin dolu yürekler diye sayfalarca bağırırken, kendi üslubunuza, kendi kin dolu cümlelerinize bir ayna tutasım geldi.

Ayrıca "iftira atıyorsunuz" derken de, 14 yaşındaki bir çocuk için sarfedilen sözler, atılan iftiralar cidden çok korkunç ve ironik.

Allah ıslah etsin.

Amin...........

siz önce yaşayanlara saygı duymayanlara kin dolun da gerisi boş ..
siz sadece kendiniz gibi düşünen insanlar ölünce ölüm biliyorsunuz anlaşılan .
sizin mantığınızla apo ölünce de sevinmememiz lazım ozaman .
işte sizin bahaneleriniz de böyle ortaya çıkıyor .
her ölüme ölüm denemez ,mertin katili ölse ah garibim çocuğa bunları yaptı ama vah vah ölüm sonuçta mı diyeceğiz ..
ben diyemem şahsen ayrıca bin defa söyledim ben o çocuğun ölümüne sevindiğimi hiçbir zaman yazmadım
iftira atıp durmayın ,bence de hiçbir iftira gerçekleri değiştirmiyor
iftira atan bir zihniyet de benim için kin duyulacak bir zihniyettir ama aramızdaki fark şuki ben kimseye kin duymuyorum
sadece ALLAH affetsin diyebilirim .
bu da size kapak olsun

İt apo ölünce nasıl sevinirim varya!!

umarım tepkinizi koyduğunuzda çok geç olmaz.
*
hem ne güzel demişsiniz büyük düşünmek lazım die
bence de büyük düşünmek lazım son seçimden sonra doğuda haritanın boyadığı yerlerdeki çoğunluğa bakılınca.

haritanın boyanması bence bi açıdan iyi ,insanlar siyasi olarak bir partiye oy verip deşarj olabiliyorsa bu bir kazançtır bence
dağa çıkmalarından iyidir
siyaset yaparlar ama istediklerini alamazlar ,dağa çıkmaktansa böyle deşarj olurlar kendi kendilerine
bakalım süreç neyi gösterecek ,olmamış çocuğa don biçilmez
birşeyler olmadan da bunlar olacakmış gibi düşünmek de yanlış
zamanında ak parti başa gelmeden önce de çok felaket senaryoları yazıldı ,ülkeye şeriat gelecek diye kıyamet koptu ,kaç yıldır ne şeriat var ne bir şey.
bu mesele de öyle şimdiden felaket tellalığına gerek yok ,yaşayıp göreceğiz ..

tabiki var ..baş tacı ettiği filan yok ,bir süreç var önümüzde ,büyük düşünmek lazım ,bu sorunu çözmeye uğraştı Başbakan ..
Bu süreçte bir takım hatalar yaptı onları ben de desteklemiyorum fakat bu sorunu çözmedeki iyi niyetine inanıyorum ..
Yapamadı başaramadı şuan için ama en azından insanları siyasete bdpye yönlendirerek süreci yavaşlatmaya aldı ,artık tek terör haberi bile gelmiyor .
İlerde ne olur bilemem ama eğerki Öcalan dışarı çıkarsa ya da özerklik verilirse o zaman ben de tepkimi koyarım ..

Onun içinmi diuyarbakır'da kürdüstan lafını ağzına alarak ilan etti!!

tabiki var ..baş tacı ettiği filan yok ,bir süreç var önümüzde ,büyük düşünmek lazım ,bu sorunu çözmeye uğraştı Başbakan ..
Bu süreçte bir takım hatalar yaptı onları ben de desteklemiyorum fakat bu sorunu çözmedeki iyi niyetine inanıyorum ..
Yapamadı başaramadı şuan için ama en azından insanları siyasete bdpye yönlendirerek süreci yavaşlatmaya aldı ,artık tek terör haberi bile gelmiyor .
İlerde ne olur bilemem ama eğerki Öcalan dışarı çıkarsa ya da özerklik verilirse o zaman ben de tepkimi koyarım ..

Terör haberi gelmiyor çünkü şu anda beklemedeler istedikleri verilmez ise yeniden silahlanırlar.
Onların ne istediğini hepimiz biliyoruz zaten yani aslında süreci biz değil terör örgütü yönetiyor aslına bakılırsa bazı isteklerini yerine getirmemiz için süre tanıyorlar sadece.
Süreç hikaye aslında tek amaç aponun özgürlüğü ve özerkklik.Süreç ile olay normallestirilmeye çalışılıyor sadece.

haritanın boyanması bence bi açıdan iyi ,insanlar siyasi olarak bir partiye oy verip deşarj olabiliyorsa bu bir kazançtır bence
siyaset yaparlar ama istediklerini alamazlar ,dağa çıkmaktansa böyle deşarj olurlar kendi kendilerine
zamanında ak parti başa gelmeden önce de çok felaket senaryoları yazıldı ,ülkeye şeriat gelecek diye kıyamet koptu ,kaç yıldır ne şeriat var ne bir şey.

vallahi ben sizin kadar kaderci yaklaşamıyorum.
*
ama sizin düşüncenize uygun cevap vereyim.
hayırlısı olsun madem :KK14::KK14::KK14::KK14:

İstediklerini asla ve asla elde edemeyecekler...
Buna izin vermeyeceğiz,bu böyle biline...

Onun içinmi diuyarbakır'da kürdüstan lafını ağzına alarak ilan etti!!

ne ilan etmesi neyi ilan etmiş anlamadım ..bir şey ilan ettiği yok .
Başbakan Kuzey Irak Kürdistanındakilere selam olsun dedi ne var bunda .
buluttan nem kapar olmuşsunuz bence siz ,demediği şeyleri dedi diyorsunuz
Sanki Kürdistana hoşgeldik mi dedi ,isteseydi bunu çoktan yapardı merak etmeyin
zaten dış devletler buna tam destek ,haa böyle bir şey ilerde inş. olmaz ama olursa halk buna da tepkisini gösterecektir merak etmeyin siz.
Terör haberi gelmiyor çünkü şu anda beklemedeler istedikleri verilmez ise yeniden silahlanırlar.
Onların ne istediğini hepimiz biliyoruz zaten yani aslında süreci biz değil terör örgütü yönetiyor aslına bakılırsa bazı isteklerini yerine getirmemiz için süre tanıyorlar sadece.
Süreç hikaye aslında tek amaç aponun özgürlüğü ve özerkklik.Süreç ile olay normallestirilmeye çalışılıyor sadece.
beklemede olmaları da bir avantajdır .
sonuçta şehit haberi gelmiyor öyle değil mi ,bu çok büyük bir şey demek
beklesin dursunlar bakalım ..

vallahi ben sizin kadar kaderci yaklaşamıyorum.
*
ama sizin düşüncenize uygun cevap vereyim.
hayırlısı olsun madem :KK14::KK14::KK14::KK14:
ben kaderci değilim gerçekçiyim
olmamış çocuğa don biçip de kaos yaratma taraftarı değilim
İstediklerini asla ve asla elde edemeyecekler...
Buna izin vermeyeceğiz,bu böyle biline...
halkın hiçbir kesimi zaten buna destek vermiyor merak etmeyin .
kürt meselesi hassas bir mesele ,ak partililer de dahil kimse özerklikten yana değil .
bu da böyle biline

Amaç aponun özgür olması,sonrada gelsin özerklik,diksinler kendi paçavra bayraklarını bakalım..
Elinde maşa oldu hükümet,gıkları çıkmıyor ...

siz önce yaşayanlara saygı duymayanlara kin dolun da gerisi boş ..
siz sadece kendiniz gibi düşünen insanlar ölünce ölüm biliyorsunuz anlaşılan .
sizin mantığınızla apo ölünce de sevinmememiz lazım ozaman .
işte sizin bahaneleriniz de böyle ortaya çıkıyor .
her ölüme ölüm denemez ,mertin katili ölse ah garibim çocuğa bunları yaptı ama vah vah ölüm sonuçta mı diyeceğiz ..
ben diyemem şahsen ayrıca bin defa söyledim ben o çocuğun ölümüne sevindiğimi hiçbir zaman yazmadım
iftira atıp durmayın ,bence de hiçbir iftira gerçekleri değiştirmiyor
iftira atan bir zihniyet de benim için kin duyulacak bir zihniyettir ama aramızdaki fark şuki ben kimseye kin duymuyorum
sadece ALLAH affetsin diyebilirim .
bu da size kapak olsun

yaşayanlara saygı duymayanlara kin duymam, eleştiririm.
cok farklıyız sizinle.
sadece kendim gibi dusunenlermis vs hikaye de yazmam, belli ki anlamamıssınız tekrarlayayım, ölümün kıyası da olmaz.
fakat bazıları vardır ki ates tek ocaga degil, her yere düşer, mert gibi berkin gibi...

maalesef şu an ben marstayım der gibi de olmuyor bazı seyler, insanın yureginde olmalı.
bir katilin ölümüne uzulmeyeceginizi ama kimseye kin duymadıgınızı soyluyorsunuz. fakat sorun çelişkilerinizle sınırlı olsaydı keşke... bu kadar tepki gosterilmesinin nedeninin parti odaklı oldugunu dusunecek kadar hırsla yazıyorken anlayacagınızı sanmıyorum.

neyse fikrinize saygı duyuyorum ama
ülkemin doğusunda paçavralarla, aponun posterleriyle eğlenceler yapılıyo, kürdistan die bangır bangır isimlendiriyo ve buna kimse ses çıkaramıyosa
gördüğümüz gerçekler farklı demekki
yada görmek istediğiniz gerçekler diyeyim.

Son düzenleme:
yoo benim ağzımdan bunlar çıkmadı
bunlar sizin kin dolu yüreklerinizin yorumlaması
ağzımdan çıkmamış şeyler için öyle gibi yorumu yapmanız asıl saçmalık olan .

neyi haksız çıkardın anlamadım
sana cevap vermedim diye kendini bişey mi sandın ,egonu mu tatmin ettim
çok komiksin sen yaa ,sana karşı olanlara sayfalarca yazmayı adet edinmişsin ,bu kadar savunma yapman bile haksızlığının göstergesi
sen buraya kendin gibi olanlardan ibaret mi sanıyorsun ,benim gibi olan da çok insan var sen kafanı yorma
sen zaten onlara da böyle uzun uzadıya savunma krizlerine giriyorsun
sen yazdıkça daha da komik oluyorsun ,aslında yazmasan daha dikkate alınabilir olacaksın ama nafile
yazdıkça kendini haklı sanan bir zihniyetsin işte ne söylesem boş sana
sizin gözününzün kör olduğu zaten önceki konularda da söylemediğim ağzımdan çıkmayan kelimelerle beni itham etmenizden belli
ben çocuk ölümü hakeder asla demedim ,bu sizin kin duygunuzdan ileri geliyor ki öyle algılıyorsunuz
ben annesinin bir çocuğu siyaset etmesinden bahsediyorum ,siz ise tutup defalarca aynı şeyleri yazıp okuyanları da sıkıyorsunuz
siz bir annenin çocuğunu siyasete alet etmesi hakkında bile tek yorum yazma cesaretini gösterememişken olayı ölüme getirip başka yerlerden kendiniz haklı çıkarma çabasındasınız
sakin olun .. size haklısınız demedim diye bu kadar sinirlenmenize hiç gerek yok .
sizin gibi bakmayanlar da var bu hayatta .siz vicdan bekçiliğinizden soyunup da kendinizi dört dörtlük insan sanarken bi kere aynaya bakmayı unutursanız zaten yazdıklarınızın bir anlamı olmayacak
sadece şuan yaptığınız gibi başkalarının söylemediklerini söylemiş gibi göstermekten ibaret biri olarak kayda geçeceksiniz
ben hiçbir zaman kimse için ölümü haketti demedim ,siz iftira atmayı iyi bellemişsiniz
siz benim vicdanım yerine kendi iftiralarınızın sonucunu düşünün
dinim imanım sizi hiç ilgilendirmez ,onu sorgulamak da haddiniz değil .
ayrıca dinen bir annenin böyle birşeyde çocuğunu kullanması da caiz değil onun da fetvasını verseydinizya hazır eliniz değmişken ..
din sizin sandığınız gibi sadece sizin ideolojilerinize hizmet edecek bir şey değil hanımefendi .
dini de olaya karıştırıp kullanmaya kalkmayın ,sizin din bilginizle benimki aynı düzeyde değil bi kere o yüzden kenara çekilin.
dini olarak da anne hakından ziyade çocuk hakkı da vardır ,bunları bilmediğiniz için boşa konuşuyorsunuz
sırf cevap olsun ,sırf kendinizi haklı hissetmek için.
sizin kendinizi haklı hissetmeniz gerçekleri de dini de değiştirmiyor.
o çocuk da yarın öbür dünyada annesi kendisini kullandığı için ondan şikayetçi olacak haberiniz var mı ?
nerden olsun ,o konulara öyle uzak olduğunuz belliki tutturmuşsunuz üç beş argüman ve iftira onların peşinde hırsla koşuyorsunuz..

Siz ak partiyi Başbakanı iftiralara boğun ,sizin gibi düşünmeyenleri iftira atın ,ancak bunu yapabilirsiniz başka bir beklentim de yok zaten ..Kendi fikirlerinize gelince vicdan sahibi olursunuz ,sizin gibi düşünmeyince bütün kinlerinizi ortaya döker ,en ağır ithamlarda bulunursunuz,işte sizin vicdan anlayışınız bu kadar .
siz böyle hırslı ,kinli düşüncelere devam edin ..
RABBİM affetsin .

Hadi canım hadi yazarsın yazarsın sonra yazmadım dersin küçücük çocuğa daha önceki sayfada dhkp-c üyesiydi de, yok gazetelerde resimleri çıktı da deyip ölümünü savunan bendim dimi valla canım haklıysam susmam uzun uzun yazarım keyfimin kahyası değilsin değil mi ister kısa yazar, ister uzun yazarım sende tek kelime cevap yazamazsın ne yazdıysan hepsine tek tek cevap verdim. Siz önce kendi yazdıklarınıza bakın da kin neymiş öğrenin.

Daha fazla bişi yazmıcam seni takip ediyormuşum da, korkuyormuşum vay bee.. Gerçekten gülmekten karnıma ağrılar girdi. ne çelişiyorsun kendinle senden korksam saklanırdım bak buradayım işte cevap veriyorum :KK52::KK52::KK9::9

Ha daha cevap vermekle kendini yorma bundan fazlası söylenemeceği için bir insana daha bişi yazmıcamm selametleeee :21:
:

Helal olsun sana..:KK9::KK9::KK9:

Sağol canımm korkuyormuşum benn okycimm o zaman burada işim neysee.. Gider bdv de geyikte takılır bulaşmam dimi. Kaçıncı cevap verişim ben bile hatırlamıyorum sayısını hele hele oo melih gökçek oyunu 9.000 arttırdı demesi yok mu oylar sayılmadan, hele yok akp istese %100 yapardı oyları şaibe olsa dedi yaa ezbere böylee dedim ben kimlerle konuşuyorum da muhatap oluyorum ya ama yok dayanamıyorum iştee çocuk ölümlerinden burada çıkıp kendilerini haklı çıkarmaya çalışmalarını bu kadar parti aşığı olmalarına dayanamıyorum bir de hemen yok ben öyle demedim demeleri var bir önceki sayfada çocuğa terörist dememiş gibi ahhh ne desem bilmiyorumm. :KK53:

ne ilan etmesi neyi ilan etmiş anlamadım ..bir şey ilan ettiği yok .
Başbakan Kuzey Irak Kürdistanındakilere selam olsun dedi ne var bunda .
buluttan nem kapar olmuşsunuz bence siz ,demediği şeyleri dedi diyorsunuz
Sanki Kürdistana hoşgeldik mi dedi ,isteseydi bunu çoktan yapardı merak etmeyin
zaten dış devletler buna tam destek ,haa böyle bir şey ilerde inş. olmaz ama olursa halk buna da tepkisini gösterecektir merak etmeyin siz.

beklemede olmaları da bir avantajdır .
sonuçta şehit haberi gelmiyor öyle değil mi ,bu çok büyük bir şey demek
beklesin dursunlar bakalım ..

halkın hiçbir kesimi zaten buna destek vermiyor merak etmeyin .
kürt meselesi hassas bir mesele ,ak partililer de dahil kimse özerklikten yana değil .
bu da böyle biline

Çok şey var bunda hanımefendi!!!
Olmayan vede olmayacak bişeye ne var bunda diyemezsiniz..

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/56968/0/basbakan-kurdistan-dedi-trt-ise-kurt-bolgesi

[video]http://webtv.hurriyet.com.tr/2/56968/0/basbakan-kurdistan-dedi-trt-ise-kurt-bolgesi[/video]

Beklemede olmaları, şehit haberinin gelmemesi tabikide çok güzel dediğiniz gibi keşke hep bekleseler :KK70:
Ama malesef o bekleyişleri fazla uzun sürmeyecektir istediklerini alamadıkları takdirde yine savaşacaklar.
(özerklik ve apoya özgürlük)
Onların kaybedecekleri hiç birşey yok ama bizim var malesef.
Kendi adıma bu sorunu çözümsüz görüyorum. Keşke bu süreç gerçekten başarıya ulaşsa.

Erdemli bir davranış olmuş ama değecek mi bakalım dosyası kabarık olan birine... :KK51:

Amaç aponun özgür olması,sonrada gelsin özerklik,diksinler kendi paçavra bayraklarını bakalım..
Elinde maşa oldu hükümet,gıkları çıkmıyor ...

Aynen öyle çünkü dediğim gibi süreci hükümet değil onlar yönetiyorlar.
Nevruzda 2 yıldır çarşaf çarşaf apodan mektuplar okunuyor.

Beklemede olmaları, şehit haberinin gelmemesi tabikide çok güzel dediğiniz gibi keşke hep bekleseler :KK70:
Ama malesef o bekleyişleri fazla uzun sürmeyecektir istediklerini alamadıkları takdirde yine savaşacaklar.
Kendi adıma bu sorunu çözümsüz görüyorum. Keşke bu süreç gerçekten başarıya ulaşsa.

Şehit veriyoruz azalmış değil yalnız bu yansıtılmıyor barış sağlandı herşey düzene girmiş gibi yansıtılıyor gerçek yüzü çok acı . Pisi pisi ölen Mehmetçiklerimizin ailelerine , sevdiklerine üzülüyorum.Posta koymayan vatanımıza peşkeş çeken bir devlet yönetimi altında yaşıyoruz. Yazık! Toprakları bol olsun , sevdiklerine sabır eylesin Rabbim ...En Büyük TÜRKİYE

affetmesini doğru bulmadım açıkcası, parti liderine saldıracak kadar gözü dönmüş bir adamı affetmek garip !!!

neyse fikrinize saygı duyuyorum ama
ülkemin doğusunda paçavralarla, aponun posterleriyle eğlenceler yapılıyo, kürdistan die bangır bangır isimlendiriyo ve buna kimse ses çıkaramıyosa
gördüğümüz gerçekler farklı demekki
yada görmek istediğiniz gerçekler diyeyim.
yoo herkesin görmek istediği gerçekler var o zaman ,aynen sizin de
ben gerçekçi biriyim ,size ters gelebilir ama gerçekler bunlar

Çok şey var bunda hanımefendi!!!
Olmayan vede olmayacak bişeye ne var bunda diyemezsiniz..

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/56968/0/basbakan-kurdistan-dedi-trt-ise-kurt-bolgesi

[video]http://webtv.hurriyet.com.tr/2/56968/0/basbakan-kurdistan-dedi-trt-ise-kurt-bolgesi[/video]
videoları açamıyorum bilginize
herhalde bizler de bu sürecin çözülmesi taraftarıyız ,hiç kimse vatanının bölünmesini istemez
burada yaşıyorsak bizler de bunun sonuçlarına katlanacağız çünkü
ama çok fazla felaket senaryosuna gerek yok ,ona bakarsanız süreç de kısa değil yani yıllar oldu ,şehit haberleri kesildi ,süreç devam etmeseydi her gün bir şehit haberi gelecekti ,bir nevi siyasetle oyaladı Başbakan onları ,hataları da var kabul ediyorum ben bu meselede dört dörtlük demiyorum ama ben kar kardır diye düşünürüm elimizde olana bakarım
ben umutla bu sürecin başarıya ulaşmasını istiyorum , o yüzden de kötü düşünmek istemiyorum
şuan için durum sadece siyasetle sınırlı ,bir şey verildiği yok
böyle giderse de belki çözülebilir ..

X