Kilo almak için spor

designer23

Sadece gülmeye geldim
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2018
1.567
3.096
32
Selam herkese :) 4 yıl önce baya bir kilo verdim. Ve hic bir şekilde geri alamadım. Bi de sporla kilo almayı deniyim diyorum. Bu konuda bi bilgisi olan var mıdır acaba ??
Hangi hareketleri yapmam gerekiyor? Özellikle bacaklarım cok ince.

Kas yapmanız ve cardiodan kaçınmanız lazım. Ağırlık kaldırma kas yapmak için idealdir. Ama ağırlık içermeyen kas egzersizleri de var. Youtube'da özellikle "bacak kası egzersizleri, karın kası egzersizleri, sırt kası egzersizleri" gibi başlıklar aratırsanız çok geniş yelpazede sonuçlar çıkar, hoşunuza giden programları seçip düzenli olarak uygulamaya başlayabilirsiniz.
Dilerseniz benim önerebileceğim bazı çalışma programları da var.

imkanınız varsa iyi bir spor salonuna yazılırsanız orada hocalar bu konuda size çok yardımcı olacaktır vücudunuza göre program yapıyorlar ve beslenmenize de protein ağırlıklı önem vermeniz doğrultusunda kilo almanız kolylaşacaktır

Selam herkese :) 4 yıl önce baya bir kilo verdim. Ve hic bir şekilde geri alamadım. Bi de sporla kilo almayı deniyim diyorum. Bu konuda bi bilgisi olan var mıdır acaba ??
Hangi hareketleri yapmam gerekiyor? Özellikle bacaklarım cok ince.
Spor sana kilo aldırmaz canım yani yemek yiyerek kilo alirsin(aldigin kalori>harcad8gın kalori olmalı) spor yaparak bu kiloyu yağ alarak değil kas kazanarak alırsın.Egzersiz olarakta fitness tavsiye ederim.Pilates şekle sokar fitness ise kas kazandırır.Hangi hareketi yaptığından çok tekrar sayin önemli 6-8 tekrar kaslarını şisirir.12-15 tekrar inceltir ve sıkılaştırır.Kilit nokta ise ağırlığın öyle bir agirlik secmelisin ki örnek veriyorum 8 tekrar yapacaksan o ağırlık sana 9.tekrarı yapacak hal birakmayacak.fitness kısa vade de uzun vade de ise pilates lastiğiyle kas kazanabilir şekle sokabilirsin

Ve sakın zayıfım diye kardiyoyu bırakma. Kardiyo ve ağırlık bir bütündür.Deli gibi kardiyo da yapma hafif kardiyolar yapabilirsin.Mesela her gün 1 saat tempolu yürüyebilirsin.

Merhaba
Ben de spor başlığı altında böyle bir konu arıyordum 🙂 ne yaptınız merak ettim. Ben de spor salonuna yazılmayı sporu hayat biçimim haline getirmeyi istiyorum en çok da sizin de şikayetiniz gibi bacaklarımın kalınlaşması için 😭

Spor yaparken kilo almaya çalışıyorsanız abur cubur tüketmemeye çalışın. Hiç bir zaman kendinizi çok fazla aç bırakmayın ve sağlıklı beslenmeye dikkat edin spor yaparken hızlı kilo alabilirsiniz fakat yağlı şekilde almamaya özen gösterin hem spor hem iş hem ev hayatı için de çok yorulacaksınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Spor yaparken ibutamoren sarms ını kullanmanızı öneririm vücuttaki büyüme hormonunu aktif eder, kiloyu yağ olarak değil kas olarak almanızda etki eder. gücünüz artar.

Ben de ne yaparsam yapayım kilo alamıyorum, konuyu takipteyim,spor gercekten faydalı oldu mu kilo almak için

X