Kilo Verdirecek Tüyolar.

burcuvet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2010
40
2
Öncelikle burada yazdıklarımın hepsini bende yaptım.evet başlıyoruz.
70 kilodan 60 kiloya indim ve bu tüyoları kullanarak hala veriyorum.(160cm boy)

1)Doktora giderek tiroid,kan tahlili yaptırdım ,sonuçlarım gayet iyiydi fakat iştahım kapanmamıştı.özellikle adet dönemlerinde deli gibi krize giriyordum ve bu dönemlerinde en fazla balık yediğimi farkederek,kendime bitkisel omega 3 ve omega 6 içeren bir balık yağı aldım.iştahım kapandı.
artık saldırmıyorum yemeklere.SONUÇ:kendinizi iyi dinleyin en çok hangi yiyeceklere karşı kriz yaşadığınızı bulun ayrıca bu yiyeceklerin ana maddelerini araştırarak belkide vücudunuzdaki sizi krize sokan yiyecekleri bulabilirsiniz.

2)mideniz sağlamsa eğer az yağlı süt koyarak neskafe yada sevdiğiniz bir kahve çeşidini ŞEKERSİZ olarak yemeklerden önce için.acayip iştah kesiyor ve kahve, sindirimi hızlandırmasının ötesinde yağ yakımını hızlandırıyor.NOT:selülit yapar diye korkmayın eğer spor yapıyorsanız problem yok.yada hareketli biri iseniz.

3)yemeklerde yağ oranını nasıl ayarlayacağız.özellikle zeytinyağı,fındık yağı kullanın.eğer bunları sevmiyorsanız ayçiçek yağı,gereken yerlerde de tereyağı kullanılabilir.ama sakın kanola,margarin,soya yağlarını kullanmayın.araştırarak söylüyorum ayrıca uyguluyorum.

4)yağ oranına gelince:sebze yemeklerinde 1kg sebze yemeğine dolu dolu 2 yemek kaşığı yağ koyun.Etli yemekler de ise genelde yağ koymuyorum.etin kendi yağı ile pişiriyorum.

5)fındık,fıstık meselesine gelince günde en fazla 3 adet ceviz YA DA 5 adet badem YA DA 5 adet fındık,fıstık yenilebilir.Ama bunları oturup hepsini beraber yerseniz kilo alırsınız.

6)Geldik hamur işlerine:normalde hiçbir şekilde hamur işi yememek gerekiyor.fakat çok canınız çekti ve yemezseniz orada öleceğinizi düşünüyorsunuz.o zaman 2 kibrit kutusu büyüklüğünde(en fazla)yiyebilirsiniz.ama bu börek yada her neyse bu oranda yediğinizde o gün yiyeceğiniz 1 dilim ekmeği iptal edin çünkü 2 kibrit kutusu ölçüsünde yediğiniz börek 1 dilim ekmeğe tekabül ediyor.

7)ben genelde ekmeğimi dilimli ve paketli ekmeklerden seçiyorum.bu sayede ne kadar dilim ekmek yediğimi görebiliyorum.

8)akşamları yatmadan 3 saat önce yemek yemeğe dikkat edin.mesela gece 3 te yatıyorsanız 12 de yediğiniz yemek size kilo aldırmaz.kendinizi lütfen aç bırakmayın

9)asitli içecekleri unutun.ben asitli içecek yerine maden suyu içmeyi alışkanlık haline getirdim.önceleri meyvelileri tercih ediyordum.ama bunlar da şekerli olduğu için sade maden suyuna geçiş yapabildim.günde 3 tane içilmesinde problem yok.4 tanede olabilir ama sabah kalktığınızda çok susarsınız.SONUÇ:gazoz,kola,fanta yok.maden suyu sizin en sevdiğiniz asitli içecek olmalı.

10)dondurma yiyebilirsiniz.sade yada meyveli yediğiniz dondurmadan 2 top,çikolatalı pek tercih etmeyin ama illa yiyecekseniz 1 top gayet tatmin edici olabilir.NOT:gerçek dondurma yiyin.markatten alınan bol kremşantili değil.

11)çikolatayı nasıl yiyoruz:ben kahvenin yanında stick şeklinde olan bitter çikolatalardan ve 46 kalori yazanlardan tercih ediyorum.ısırarak değil yavaş yavaş emerek 2 adet yiyorum.bitter sevmiyorsanız sütlülerden 1 yada 1,5 tane yiyebilirsiniz.ayrıca çikolataları sanki biri elinizden kaçırıyormuş gibi yemeyin.açtınız paketi bir ısrık aldınız ağzınızda yavaşça emerek yediniz.sonra paketi kapatın kenara koyun.o sizin paketiniz yarın bir ısırık daha alırsınız.kimse elinizden kaçırmıyor ya.

12)ekmek ne kadar yemeliyiz ben 4 dilimden fazla yemiyorum.fakat o gün sadece sebze yemeği varsa ve abur cubur yememişsem.siz alışana kadar 5-6 dilim yiyebilirsiniz.kendinizi ekmeksiz bırakmayın.midenin suyunu alır, sindrimi kolaylaştırır.
ÇOK ÖNEMLİ NOKTA:2 küp şeker= 1 dilim ekmek demektir.
2 dolu dolu yemek kaşığı pilav =1 dilim ekmek demektir
3 dolu dolu yemek kaşığı makarna =1 dilim ekmek demektir
üstte bahsettiğim 46 kalorilik stick çikolatalardan 2 tane yemek= 1dilim ekmek demektir.

13)ekmek hesabınızı iyi bilin.fazla aşmamaya çalışın.

14)en iyi diyet yemeği kocaman bir salatadır.salataya 1 yemek kaşığı zeytin yağı ayrıca dilediğiniz kadar sirke,nar ekşisi,tuz,limon koyabilirsiniz.üstüne süzme yoğurt da gezdirebilirsiniz.çok lezzetli oluyor.ayrıca salatanızın üstüne tavuk yada köfte yada balık koyarak lezzetli bir şekilde yiyebilirsiniz.
yedikten sonra sizi çok tatmin edecek ve ne kadar çok doyduğunuza siz şaşıracaksınız.SONUÇ:hiç kilo almadınız.neredeyse sıfır kalori diyebilirim.NOT:yağı fazla kaçırmayın.

15)dilediğiniz kadar şekersiz kahve,çay,bitki çayı içebilirsiniz.size ödem attırcı çay formülü vereyim.ben her akşam 2 bardak içmeye çalışıyorum ve acayip tuvalete çıkıyorum ve hafifliyorum.
yeşil çay
mate
biberiye
kekik
rezene
funda yaprağı

bu bitkileri aktarda rahatça bulabilirsiniz.yeşil çay her zamn iki katı olacak biçimde hepsini bir kapta iyice karıştırın.içeceğiniz zaman bardağınıza bir miktar koyun ve üstüne sıcak su dökün 4-5 dak kadar demlenince için gitsin.valla ilk başta tadı berbat fakat ben alıştım bir şekilde içiyorum.çünkü vücudum çok ödem yapıyor bunu içince eğer 2-3 kez idrara çıktıysanız kesin 500 gr daha vermişsinizdir çünkü ben veriyorum.ÖNEMLİ NOKTA:bu bitkilerden biri tansiyonunuzu etkiliyorsa o bitki çıkarın ve karışıma devam edin.

16)günlük su içmeye dikkat edin.miktarı belirlemeya gerek yok ben denedim çok zor oluyor.ama şöyle bir yöntem geliştirdim.evde birinin su içtiğini gördüyseniz hemen peşinden gidip bende içeyim bari deyip su içtim yada mesela annem tam su içecek bardağı doldurunca "anne ben daha çok susadım" diye elinden kapıp içiyordum:)yada tam biri doldururken "bana da doldururmusun" diye yalvaran bakışlarla istiyordum ve bu sayede sanki gerçekten susamış gibi hissedip önüme zorunlu gelen suyu içmek zorunda kalıyordum:)

17)meyve konusunda çok dikkat etmedim açıkçası.mesela muz yemeyin kilo aldırır derler alakası yok bazen günde 2 tane yerim.bir problem yok yani.

18)yoğurt,süt konusunda da genelde yağsız tercih edin

19)birazcık sabredin alışınca herşey çok güzel olacak ve kiloyu vermeye başlayınca kendinizi o kadar güvenli hissedeceksiniz ki.kendinizi seveceksiniz ve etrafa gülücükler saçmaya başlayacaksınız.

20)sakın her gün tartılmayın moralinizi bozmayın.haftada bir yada çok merak ediyorsanız 3-4 günde bir tartılın.

21)İLK 2 HAFTA HİÇ KİLO VERMEDİM.sonrasında hızlıca vereceksiniz.

22)şimdilik bu kadar. size kolay gelsin.moralinizi bozmayın.azmedin ve sabredin.

23)en güzeli de ne biliyormusunuz daha küçük beden ve yeni yeni kıyafetler satın alabilmek:)

yiyecekler hakkında ve bazı yiyeceklerin kaç dilim ekmeğe tekabül ettiğini öğrenmek için sorabilirsiniz.

Çok güzel bilgiler teşekkürler :KK9: Peki spor yapıyor musun bu konuda bi önerin var mı :KK61:

tesekkürler paylasımın için ne kadar zamnada verdin 10. kg yu..
bende yazın 76 kg ydum suan 61 im yani benimde daha 10 kilom var..bende senini gibi kasmadan idyet yapıyorum..bir gün fazla kacırdıysam ertesi gün fazla yemiyorum böyle dengeliyorum

3-3,5 ay gibi kısa bir sürede kasmadan verdim.fakat bir süre 60 da bekledim.hatta birazcıkda diyet yapmaktan sıkıldığım için pizza yedim pasta yedim.tabii artık eskisi gibi yiyemiyordum midem küçüldü sanki.o yüzden 60 dan aşağıya şimdi inmeye başladım.şuan 58 kiloyum.1,5 haftada 2 kilo verdim.biraz kastım kendimi ama yinede aç değilim bu önemli benim için.çünkü krize giriyorum.

yani zaman olarak çok da sağlıksız olmadığını düşünüyorum.

Çok güzel bilgiler teşekkürler :KK9: Peki spor yapıyor musun bu konuda bi önerin var mı :KK61:

spor olarak da;düzenli bir tercihim yok.mesela temizlik yaptığım gün spor yapmıyorum.zaten spor yapmış kadar oluyor.canım pilates gibi zorlu bir spor yapmak istemiyorsa,internetten indirdiğim WALK AT HOME videosunu açıyorum.evde olduğun yerde 2 kilometre veya 5 kilometre yürümüş oluyor.hem terletiyor hemde hareketleri yaparken karnımı kasarak yapıyorum ve karın kaslarımda çalışmış oluyor.

bazen ebru şallının pilates cd sini yapıyorum.dürüstçe söylemek gerekse,çok etkili bir cd.ikinci çıkardığı pilates cd'si.ama çoook zorluyor.üşenmediğim zamanda onu yapıyorum işte.

bazen dans edesim geliyor.hoplayıp çıplıyorum.iyice ısınınca da mekik çekiyorum.yan yatıp bacaklarımı falan açıp kapatıyorum.ne bileyim buda bir alternatif.

eğer spor yaparsak daha çabuk kilo veririz.eğer yapmazsak ama yukarıdaki kurallara göre yersek yine kilo veriyoruz fakat daha uzun zamanda.

bu arada anneannem bu kuralları uygulayarak(ekmek konusunda çok dikkat etti ve tatlı hiç yemedi)
80 kilodan 66 ya düştü.hiç spor yok ve yaşı 65,boyu 160. kilosunu bir senede verdi.biraz uzun zaman fakat onun yaşı için çok normal.

bu yüzden bizde yapabiliriz kızlar.güvenin bana.bu yöntem kesinlikle etkili.

öncelikle tebrik ediyorum canım seni,benimde vermem gereken kilolar var bende dikkat etmeye çalışarak bunu başarmak istiyorum,benim için şu ana kadar en zoru çayı şekersiz içmekti ama çok şükür,iki haftadır çayı şekersiz içiyorum,yürüyüş yapıyorum İnşallah verebilirim.Böyle topikler açıp başarılarınızı paylaştığınız için de teşekkürler.....:KK71:

pardon cevap vermişsin bile.sayfayı yenileyince görebildim.okuyayım hemen:)

ben aşırı üşengecimdir.bu yüzden yapabileceğim sporları çok araştırdım.dediğim gibi WALK AT HOME cdsini baya beğendim.şimdi havalarda soğuk insan dışarı çıkıp yürüyüş yapamıyor.evde de bi pilates topum var bide 2 kg dambıl.ama onlar bana bakıyo ben onlara.spor en güzel sevdiğin şekilde yapılınca kilo verdiyor.o yüzden zorla oturup pilates yada yoga yapamıyorum.

öncelikle tebrik ediyorum canım seni,benimde vermem gereken kilolar var bende dikkat etmeye çalışarak bunu başarmak istiyorum,benim için şu ana kadar en zoru çayı şekersiz içmekti ama çok şükür,iki haftadır çayı şekersiz içiyorum,yürüyüş yapıyorum İnşallah verebilirim.Böyle topikler açıp başarılarınızı paylaştığınız için de teşekkürler.....:KK71:

birşey değil:)ben bu kilolardan çok çektim.eve kapattım kendimi üstüme başıma hiç bakmadım.çünkü haketmediğimi düşünüyordum.artık kilo vermem gerekiyordu.şimdi çok mutluyum.sana başarılar diliyorum

arkadaşlar bi defter tutabilirseniz ne yediğinizi görmeniz açısından çok faydalı oluyor.
özellikle ne kadar ekmek ve abur cubur yediğimizi gözler önüne seriyor.
bende tutuyorum da bazen unutuyorum.
düzenli defter tutanlarda daha çok başarı görülüyor

burcuvet seni tebrik ederim.Çok basit şeyler uygulayarak vermişsin kilolarını.Bende eksik olan birşey sabır.Çok çabuk pes edip bırakıyorum.Benim de boyum 1.60 kilom 70.İki çocuğum var.Benim için en önemli sorun ekmek.Tatlı ve hamurişi yemeden yaşarım.Ama ekmek benim zaafım.Bugünden itibaren ekmeği sabah 2 olmak üzeretoplam 4 dilim olarak sabitleyeceğim.Ölmem herhalde değil mi.Sana o kadar özendim ki.Ben şimdi 58 olmak için dünyaları veririm.Ama sabır edeceğim ben de senin gibi.Takipçinim.Bu arada çorba=1 dilim ekmek değil mi?

3-3,5 ay gibi kısa bir sürede kasmadan verdim.fakat bir süre 60 da bekledim.hatta birazcıkda diyet yapmaktan sıkıldığım için pizza yedim pasta yedim.tabii artık eskisi gibi yiyemiyordum midem küçüldü sanki.o yüzden 60 dan aşağıya şimdi inmeye başladım.şuan 58 kiloyum.1,5 haftada 2 kilo verdim.biraz kastım kendimi ama yinede aç değilim bu önemli benim için.çünkü krize giriyorum.

yani zaman olarak çok da sağlıksız olmadığını düşünüyorum.

tebrik ederim canim.
süreyi merak ettim canim bende 7 kilo verdim iki haftadir ayni kilodayim 73 ? bu arada haslanmis patates kac dilim ekmek oluyor.

Bilgiler için teşekkürler.:KK3:Kulağıma küpe oldu:KK16:Bende bu aksam koca bır salata yapıcam onu yıyecegım:KK56:Ohhhhh

Bide bende nerden baksan gunde 2 tane orta boy patates haqslaması yıyorum cunku cok sevıyorum.Kac dılım ekmege esittir sence.Hergun yemek sakıncalımı acaba.:96:

X