Kilo Verdirecek Tüyolar.

canım bilgiler çok güzel dün diyete girdim iştahlı biri olduğum için elimden geldiği kadar kendimi tutumaya çalışıyorum. Bugün son hamburgerimi yiyeyim öyle başlayayım pzt den itibaren düzene sokayım dedim ama iki günde iki gündür.
etrafımdaki arkadaşlarım ya s ya m ben L olunca moralim bozuluyo.dediğin gibi daha küçük elbiselere girmeyi hayal etmek insanı motive ediyo.

Son düzenleme:
selam kızlar,

sevgili burcuvet paylaşımın için çok teşekkür ederim. izninle bende kendimle ilgili birkaç şeyi paylaşmak istiyorum. bende 7-8 ay gibi bir sürede 18 kg. verdim, özel bir diyet yada program uygulamadım. senin yazdıklarını okuyunca farkettimki çok büyük oranda aynı şeyleri yapmışız. ben buna ek olarak geçtiğimiz sene spor salonuna yazıldım ve düzenli olarak spor yaptım, açıkçası sporu hiç bırakmadım, çok önemli birşey olmadıkça ve sağlığım vücudum el verdiği sürece de devam etmeyi düşünüyorum. ayrıca sağlıklı beslenme şeklini de alışkanlık haline getirdim. son 4-5 aydır da kilomu korumaya gayret gösteriyorum. madem kilo verdim spor yapıyorum, bari sigarayı bırakayım dedim, sigarayı bırakmak kilo aldırır derler, spor + sağlıklı beslenme ile kilo almamaya gayret gösteriyorum. şimdilik başarılıyım, inşallah böyle devam eder.

burcuvet'in de yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. sadece ödem atıcı çayı bilmiyordum, onu da not ettim, en kısa sürede içmeye başlayacağım. spor yapma imkanı olmayanlar olabilir, ancak bucuvet'in yazdıklarına uymak bile insana ciddi kilolar verdirebilir, tabi disiplinli ve sabırlı olmak şartıyla.

zayıflamak ve kilo vermek herşeyden önce sağlığımız ve iskelet sistemimiz için önemli, mağazalardan insanın istediği ölçüde kıyafetler alabilmesi de yanında cabası tabi :)))

herkese diyetlerinde başarılar diliyorum, inşallah hepiniz istediğiniz ölçülere ve kiloya ulaşabilirsiniz.

ınsallah ıstegın kıloya dusersın cnmm maydanoz saplarıylamı vede nekadar konuluyor yazarasan sevınırımmm denıyecem maydanozzlu suyuu ınsallah ıcebılırım

arkadaşlar maydonoz suyuyla olan karışımlar biraz risklidir.fakat aynı zamanda herkese göre de değişir.Kendinizi dinleyin.

Eğer tansiyonunuz çabuk düşen yapınız varsa sakın yapmayın"annem yaptığında tansiyonu düştü ve bir gün boyunca kalkamadı yataktan"

İçebilirsiniz fakat dediğim gibi dikkatli olun.

ben kafamdan diyet mantığını çıkardım. "şunu yersem şu olur" demiyorum. korkmuyorum mantıdan, börekten. öyle olunca yasaklar kamçılamıyor ve iki çatal mantı tatmin ediyor. börek tepsisi günlerce evde duruyor, eşim bitiremeyince dağıtıyorum...
gizli gizli çikolata yemiyorum çünkü yasak değil, istersem yerim ve ARTIK CANIM İSTEMİYOR:)

bence vücudun kendini kıtlık moduna geçirip yediklerimizi depolamaması için yasak , diyet kelimesini kaldırın. konu sahibi arkadaşın dediği gibi, çikolatayı emerek yemek de tatmin ediyor. bir kaç gün ısırık ısırk 1 paketi yiyemediğimi biliyorum.

bende katılıyorum bu konuya o yasak bu yasak diye beyninizi yiyp bitirmeyin.

Ayrıca diyetten korkmayın,DİYET SİZDEN KORKSUN.

O KADAR ZAYIF KARAKTERLİ MİYİZ KIZLAR? HADİ ŞU LANET KİLOLARI VERELİM!!!

teşekkür ediyorum böyle güzel bilgileri bizimle paylaştığın üşenmeyip uzun uzun yazdığın için :KK34:
çok faydalı buldum yazdıklarını benimde adet döneminde açlık krizlerim tutuyor deli gibi acıkıyorum çok yiyorum ama sık sık acıkıyorum ne yapmam gerekiyor sence bilgin varmı bu konuda:26:

Açıkçası ben adet dönemlerimi çok ağır geçiriyorum ve midem bulanıyor bir şey yiyemiyorum.Fakat bazen 1-2 gün önce kriz tuttuğu oluyor.O zaman dsa kuru meyvelerden yiyebiliriz kızlar.Şuanda marketlerde ambalajlı ve markalı ürünlerde kuru erik,hurma,kuru siyah üzüm,kuru kayısı satılıyor.benim canım tatlı çektiğinde bunlardan yiyorum.bunların şekeri meyve şekeri olduğu için rahatlıkla tüketilebilir tabii sınırlama ile.
mesela 3-4 kuru kayısı=1 meyve
5-6 kuru erik =1 meyve
1 kuru incir=1 meyve
gibi..

günde 3-4 meyve yiyebileceğimze göre buyrun siz hesaplayın.

X