Kilo veremeyen anne

Aysegulkarabudak

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2019
1
1
40
Merhaba hanımlar,
3.5 aylık anneyım. Bebegım tüp bebek yöntemi ile oldu. 34 yasında 2tüplerim alındığında 58 kiloydum. Tedavi görüp hamile kaldığında 67 kıloydum, 90 kilo ile doğum yaptım. Şuan 82kiloyum ve doğumdan sonra hıc kilo veremedim. Sanırım östrojen ilaçlarında. Doğuma kadar hıc şişmedim ama şimdi bacakların ve kollarım şiş, ne yapabilirim. Nasıl zayıflarım? Bu arada emzırıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Herşey daha çok yeni. Kilonu hiç kafana takma . Zaten daha şişliklerin vardır. Ödemin çoktur. Bol bol su iç ve Tuzu olabildiğince azalt ve sağlıklı şeyler yemeye odaklan . Eğer diyet kafasına girmek istiyosan da mutlaka bir diyetisyenle çalış. Sütün azalmasın yanlış beslenmeyle. Zaman ver kendine biraz gerçekten çok yenisin daha bence.

Merhaba, öncelikle bebeğinizi sağlıkla huzurla büyütün inşallah. Bende şuan 5 aylık bir anneyim. Hamile kaldığımda 62 kilo ve doğuma girdiğimde 80 kiloydum. Doğumdan sonra hiç bir pantolonum olmamış ve kendimi çok bakımsız hissediyordum. Sonra sağlıklı beslenmeye başladım. Emziriyorum diye tatlı yemedim. Günde 3 litre suyumu içtim. Beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeği tercih ettim. Ve abur cubur asla tüketmedim. 3 ay içerisinde 55 kiloya düştüm. Şimdi her gören hayretle bakıyor ....

Merhaba hanımlar,
3.5 aylık anneyım. Bebegım tüp bebek yöntemi ile oldu. 34 yasında 2tüplerim alındığında 58 kiloydum. Tedavi görüp hamile kaldığında 67 kıloydum, 90 kilo ile doğum yaptım. Şuan 82kiloyum ve doğumdan sonra hıc kilo veremedim. Sanırım östrojen ilaçlarında. Doğuma kadar hıc şişmedim ama şimdi bacakların ve kollarım şiş, ne yapabilirim. Nasıl zayıflarım? Bu arada emzırıyorum. Şimdiden teşekkürler.
Merhaba, öncelikle kullandığın ilaçlardan kaynaklı ise şişliklerin yapacak pek birşeyin yok. İlaçlar sistemden atılıp da bünyen normale dönene kadar beklemen gerek. Bu konuda doktoruna danış derim. Onun dışında lohusalıkta ama şunu ye süt yapar bunu ye süt yapar olayına inanma. hamurişi ve tatlı tüketme. Bol salata, protein ve su tüket. Yoluna girer merak etme :) Ben 57 kilo hamile kalıp 83 kilo doğuma gittim :) ikinci doğumumda 55 kilo hamile kalıp 78 kilo doğuma gittim.. Şu an çocuklarımdan biri 3buçuk, diğeri 1buçuk yaşında. 55 kiloyum.

Merhaba hanımlar,

Rabbim analı babalı büyütsün. Vatanına milletine devletine hayırlı evlatlardan etsin. Kilo düşüneceğin son şey bile değil. Bebeğine odaklan. Doktorunun tavsiyesi dışında da adım atma.

Merhaba hanımlar,

benim yaşım 24 benimde tüplerim alındı inşallah bende hamile kalırım şuan tek isteğim bu ama sağlıkta önemli bence düzenli egzersiz ve dengeli beslenme ile atarsın vücudundan :)

X