Kilo veremiyorum

Emcekare

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2018
109
84
33
Arkadaşlar artık kafayı yemek üzereyim. 1 aydır aynı kilodayım. 166 boyum 68 kiloyum. 58e düşmek istiyorum ama olmuyor. Troid hastasıyım metabolizmam çok yavaş :KK43:
Zayıflamam için resmen aç kalmam gerekiyor
Uzun yıllardır bu civar kilom bunu kırmak zor oluyor ama imkansız değil biliyorum
Sanırım çok iyi bir motivasyona ihtiyacım var
Belki zayıflama hikayeleriniz vardır hepimizi gaza getirecek 🙏🏻

Arkadaşlar artık kafayı yemek üzereyim. 1 aydır aynı kilodayım. 166 boyum 68 kiloyum. 58e düşmek istiyorum ama olmuyor. Troid hastasıyım metabolizmam çok yavaş :KK43:
Uzun yıllardır bu civar kilom bunu kırmak zor oluyor ama imkansız değil biliyorum
ben de hamilelikten oturu cok aldim beni de motive edin🥺🥺🥺

Canım miden de sorun yoksa takılan kilo için tavsiye, gece yatmadan yoğurt limon ve 1 yemek kaşığı pul biber karıştır ye sabaha farkı gör 😃

Canım miden de sorun yoksa takılan kilo için tavsiye, gece yatmadan yoğurt limon ve 1 yemek kaşığı pul biber karıştır ye sabaha farkı gör 😃
merhaba, bu ne işe yarıyor acaba? tuvalete mi çıkartıyor yoksa tok tutma özelliği mi var. sanki duymuştum evvelden bu tarifi:)

Canım geçmiş olsun. Aynı sorun bende de var . Üstüne bir de insülin direnci var. Eğer ki kilo problemi için doktora gitmediysen öncelikle doktora gitmeni tavsiye ederim. Kan değerleri çok önemli, vitamin değerlerin çok önemli. Bizim gibiler ne yazık ki öyle standart diyetlerle hemen kilo veremiyoruz. Ben doktora gittim ve matofin+B12+d vitamini verdi. Sağlıklı beslenmeye ve günde en az 30 dakika spor yapmaya özen gösteriyorum. Bu şekilde haftada 1 kilo verebildim. Umarım senin de işine yarar ama öncelikle mutlaka bir uzmana gorunmelisin. Kolay gele 👏🏻

Merhaba. Bende tiroit hastasıyım hemde çalışmayan türünden. 45-48 (cok zayıf denecek) kilolardan evlendikten sonra 64 lere çıktım. Geçtiğimiz kasım pcos teshisi konmuştu. Tamda çocuk düşünmeye başladığım zamanlar. Gittiğim doktor insilün dirençli olabileceğini mümkünse diyetisyenle çalışmam gerektiğini söylemişti. Bu doktor görüşmesinden yaklaşık iki üç ay sonra böyle gitmeyeceğini zaten artık yirmili yaşlarımın sonunda olduğumu ister istemez metabolizmamın yavaşlayacağını bu yüzden önünü almak daha kolayken kendimce bir diyete başladım. Daha doğrusu sağlıklı yaşam diyebilirim. Hatta bunu yaparken bi arkadaşımla başladım. Oda aynı 64 kilodan zayıflamak istiyordu. Birbirimize yediğimiz içtiğimiz şeyleri, güzel pratik yemek tariflerini, alternatif atıştırmalıklarımızı attık. Martın sonundan temmuza kadar bu şekilde devam ettik.
arkadasımın herhangi bir rahatsızlığı yok o neredeyse bi ay geçtiğinde istedigi kiloya düşmüştü. Ama ben ona göre cok cok yavaş kilo veriyorum. Bu yavaslıga rağmen yılmadım devam ettim suan 54-55 kilo arasındayım. Son bi aydır bu kiloda kaldım daha da düşmüyor. Ama ideal kilomdayım. Kendi bünyem kilo almaya meyilli olduğu için olduğu için bide hamilelik olursa zaten kilo alınıyor diye hedefimi 50 yaptım. İnşallah o kiloyu da düşebilirim.
sizde yılmayın evet diğer insanlara göre cok cok yavaş kilo veriyoruz ama tartıda o azalmayı gördükçe moraliniz yerine gelicek.
kilo verdikten sonra da muayeneye gitmiştim pcos gözükmüyordu doktor ne yaptıysan devam et yapmaya demişti. Bunu bile duymak yetmişti.
paketli ürünleri, abur cuburu, ekmeği, unu, şekeri tamamen kestim yerine alternatifler bulmaya çalıştım. Beyaz Un yerine tam buğday unu, abur cubur yerine evde kendim yapabileceğim ufak tarifler falan denedim

X