Kilo verirken saclarim hep döküldü

kubrakrds

Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2023
377
198
27
109 kiloydum şuan tar yıldım 88 kilo çıktım saçlarım nerdeyse yarı yarıya döküldü diyetisyen normal dedi vitamin vericem kullanınca geçer dedi ama morelim çok bozuk 3 kere düşük yaptım kilo vermemi söyledi doktor bende uydum ama saçlarının bu kadar dökülmesi beni çok üzüp ağlatıyor çünkü uzun ve çok güzel saçlarım vardı şimdi seyreklesme bile var görüyorum aynada hep elime tutam tutam saç geliyor benim gibi olanlar neler yaptınız

Canım kan değerlerine baktırdın mı ?
Bir de diyetten bağımsız da olabilir. Misal spor yapmak için saçlarını topuz yapıyorsundur bu da saçların dökülmesine sebep oluyordur gibi… ya da günlük duş alıyorsundur saçına fazla geliyordur kimyasal nihayetinde.. doğrudan diyete bağlama bence. Çok farklı sebeplerden de saç dökülebilir

Değerlerim düşmüş yeniden tahlil verince göreceğim tek diyet değil aslında 7 aydan fazladır diyetteyim haliyle herşey değişti hayatımda

Doktorunuza sorup biotin hap kullanabilirsiniz, saçlarınızı da biraz kestirin ağırlık yapıyordur. Çok ıslak tutmayın ve kuruyken tarama spreyi ile tarayın. Başka ne önerilir bilemiyorum diyetiniz de biraz sıkıntı gibi ful salata çorba diye diyet yapıyorlar genelde, ama ciğer, balık, et, mantar yada baklagil, kuruyemiş tarzı beslenmek daha önemli. Beslenmede sorun varsa sadece siz bilebilirsiniz.

X