Kilo Verme Sürecindeyken Başkalarının Sözleri Moralimi Bozuyor

Bunlar benim betimlemelerimden ziyade insanların düşünceleri..böyle düşünenlere suç bulmanız daha mantıklı olur
Ben çok abartı buldum yazdıklarınızı. Kilolulara suç işlemiş veya iğrenerek bakmak, onu geçtim alaycı şekilde bakıp gülmek kısmı çok tuhaf geldi.

İlkokul ortamında değilsek kimse kilolu birini parmakla gösterip onunla dalga geçmez yani. Üstelik son zamanlarda beden olumlama hareketi çok moda. Eskisi gibi herkes sıfır beden olmalı algısı yok bana kalırsa.

Ben sizin neyden rahatsız olduğunuzu çok iyi anladım. İki çözüm var ya diyette olduğunuzu belli etmeden midem rahatsız gibi bahanelerle geçiştireceksiniz ya da ağızlarının payını vereceksiniz. Genç bir kızken psikolojimi bozmuşlardı, diyetten daha çok diyette insanların dedikleri zor geliyordu. Şimdi direkt diyorum yorum yapanın çok pis kalbini kırarım diye.

Merhaba arkadaşlar, sağlık problemlerimden ötürü kilo verme kararı aldım. Bunu aslında hiç kimseye söylemedim ama anlaşılıyor. Sürekli aa sen bunu mu yiyorsun diyorlar üstelik bunu diyen kişiler benden daha kilolu olan kişiler. Yanlış anlaşılmasın onları kilolarından ötürü yargılamıyorum. Bende aşırı duygusal biriyim insanların laflarına kafamı çok takıyorum ve ağır bir şekilde çıkışıyorum. Robot değiliz sürekli meyve ve sebze yiyemeyiz örneğin makarna yedim ama çok az miktardı ve böyle bir tepki aldım. Halbuki daha önce diyetisyenim makarna yazmıştı diyetime. Bazen ne olacaksa olsun diyorum ama bir yandan da sağlığım aklıma geliyor. Sizce ben mi abartıyorum?
Kimseye aciklama yapmayin sonucu gorsunler. Sonra nasil zayiflamaya basladiginizi sormaya baslarlar.bir gunde butun kilonu almadigin gibi bir gundede butun kilonu vermiyceksin.Sabirli ol ve asla insanlari umursama.

Diyetisyen listesi uyguluyorsaniz ve listenizde varsa yiyin neden insanların lafını onemsiyorsunuz ki
Diyetisyenim yasaklamadi sana noluyor hayırdır diyemiyor musunuz?
Bende de diyetisyen listesi var birebir uygulayamasam da ölçülerime dikkat ediyorum (bu aralar dışarıda yiyorum çünkü) yine de kilo verebiliyorum hem içimde kalmıyor hem diyetisyen bile yasak dememişken başkasına laf düşmez hem de dengeli gittikten sonra kilo da almıyorum yani kime ne
Diyet odaklı değil de mutlu hissetmek odaklı düşünürseniz başkalarının ne dediği umrunuzda olmaz emin olun
Bence duygusallığı abartıyor olabilirsiniz

Zaten bir şeyi ne kadar çok yasaklarsan en sonunda kendini o yasağı çiğnerken bulursun. Az yiyip dengeleyecekken ipin ucunu kaçırırsın.
Az yiyerek de dengeleme çabası da psikolojik olarak baskı yaratıyor insanda bunu diyetisyenim söylemişti o gün yediniz mi pişman olmadan yolunuza devam edin diyor ve bu kafa rahatlığı sayesinde ben daha kolay kilo verdiğimi farkettim

Merhaba arkadaşlar, sağlık problemlerimden ötürü kilo verme kararı aldım. Bunu aslında hiç kimseye söylemedim ama anlaşılıyor. Sürekli aa sen bunu mu yiyorsun diyorlar üstelik bunu diyen kişiler benden daha kilolu olan kişiler. Yanlış anlaşılmasın onları kilolarından ötürü yargılamıyorum. Bende aşırı duygusal biriyim insanların laflarına kafamı çok takıyorum ve ağır bir şekilde çıkışıyorum. Robot değiliz sürekli meyve ve sebze yiyemeyiz örneğin makarna yedim ama çok az miktardı ve böyle bir tepki aldım. Halbuki daha önce diyetisyenim makarna yazmıştı diyetime. Bazen ne olacaksa olsun diyorum ama bir yandan da sağlığım aklıma geliyor. Sizce ben mi abartıyorum?
Bu tarz diyet ve spor konularında başkalarının ne söylediği hiç umurumda olmuyor genelde ailede herkes spora karşı ama ben inatla 1 yıl boyunca sabah 6 da koşuya gittim diyette aynı şekilde annem ısrarla yapma dedi yaptım 15 kilo verdim

Hamileliğin 7.ayındayım, başladığım kilodan 1 kilo gerideyim. Hayatım boyunca kilolu olduğum için hamilelikte 30kg alacağımı düşünüp mevcut duruma şaşıranlar oluyor, kendileri 20kg almış, vs vs. Çok samimi olduklarını bildiğim dışındakilere “boğazını tutsaydın, hamileyim diye şımarıklıktan yemeseydin, bana ne” diyorum. Siz de yorum yapanlara “sen kendi koca / kuru kıçına bak” deyin geçin. Bu kadar dert ederek yaşanmaz.

Aynen benim babam gibi. Bu yoldan dönüş yok çünkü değerlerim korkunç derecede yüksek. İlk başta dediğinizi hiç düşünmemiştim. Bu sefer de insanlar ne olacak iki bisküviden sende iyice abarttın diyecek.

Dİnleme kimseyi, bu işte hayli tecrubeliyim :))
Herkesin metabolizması faklı, sen bildiğini yap

Her yeni güne yeni bir dert..

Herşeyi kafaya takma bence bu kadar bırak isteyen istediğini konuşsun umursama ..

Kilonu sağlıklı bir sekilde ver konuşanlar da çatlasın.. Şu an kaç kilosun peki ??

Zayıf olupta şimdiye kadar toplum tarafından dislanani görmedim..yada büyük bir suç işlemiş gibi gözlerle bakilani da...kimse zayiflara iğrenerek bakmiyor....yada alayci sekilde bakip gulmuyorlar..ki bunlarin hepsi kilolu insanlar için gecerli....

İnsanlar eğer moral bozmak istiyorsa zayıf olunca da yapıyorlar. Bir süre üst üste rahatsızlandığım için aşırı zayıfladım bu ne çocuk gibi olmuşsun diyenler oldu. Ne güzeldin niye böyle yaptın. Bu insanlar art niyetli olanlar. Çok da umursamamak lazım.

Diyet motivasyonunuzu etkiliyorsa bu durum kimseye söylemeseydiniz ya da diyetisyen listem böyle diyin geçin kendinizi yok yere üzmeye değmez

X