Kilo Verme Sürecindeyken Başkalarının Sözleri Moralimi Bozuyor

Biti Zdrava

Allah'ın İzniyle Atanacağım İnşallah
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Mart 2015
2.265
1.932
28
Merhaba arkadaşlar, sağlık problemlerimden ötürü kilo verme kararı aldım. Bunu aslında hiç kimseye söylemedim ama anlaşılıyor. Sürekli aa sen bunu mu yiyorsun diyorlar üstelik bunu diyen kişiler benden daha kilolu olan kişiler. Yanlış anlaşılmasın onları kilolarından ötürü yargılamıyorum. Bende aşırı duygusal biriyim insanların laflarına kafamı çok takıyorum ve ağır bir şekilde çıkışıyorum. Robot değiliz sürekli meyve ve sebze yiyemeyiz örneğin makarna yedim ama çok az miktardı ve böyle bir tepki aldım. Halbuki daha önce diyetisyenim makarna yazmıştı diyetime. Bazen ne olacaksa olsun diyorum ama bir yandan da sağlığım aklıma geliyor. Sizce ben mi abartıyorum?

fazla hassassınız bence. aa bu kadar mı yiyor dediklerinde evet pek aç değilim deyip geçiştirebilirsiniz. hayatım boyunca diyet yaptım hala yapıyorum :KK70: önceleri herkese diyette olduğıumu söylerdim ama baktım alakalı alakasız herkes yorum yapıyor veya saçma şeyler söylüyor, o yüzden artık söylemiyorum. canım istemiyor vs diyorum ya da tokum ama tadına bakayım az diyorum :KK70:

bilmeyenler her şeyi konuşuyor. diyetisyenini takip et kalori miktarını ayarla yeter. ayrıca herkes yemek yeme ve kilo hakkında konuşur çevremde kilo hakkında yorum yapmayan birini hiç görmedim, fazla kafaya takmayın

fazla hassassınız bence. aa bu kadar mı yiyor dediklerinde evet pek aç değilim deyip geçiştirebilirsiniz. hayatım boyunca diyet yaptım hala yapıyorum :KK70: önceleri herkese diyette olduğıumu söylerdim ama baktım alakalı alakasız herkes yorum yapıyor veya saçma şeyler söylüyor, o yüzden artık söylemiyorum. canım istemiyor vs diyorum ya da tokum ama tadına bakayım az diyorum :KK70:
Hem onu diyorlar hem de iki kare çikolata yesem sen diyettesin bir de bunu mu yiyorsun diyorlar. Ben robot değilim ki insanım ve beslenme düzenimi değiştirmeye çalışıyorum. İnsanların düzenine ayak uydurmakta artık gerçekten zorlanıyorum.

bilmeyenler her şeyi konuşuyor. diyetisyenini takip et kalori miktarını ayarla yeter. ayrıca herkes yemek yeme ve kilo hakkında konuşur çevremde kilo hakkında yorum yapmayan birini hiç görmedim, fazla kafaya takmayın
Bisküvi bile verdi dondurma falan ama tabiki miktarları az. Bu insanlar diyeti ne sanıyor anlamıyorum. Instagram'da onca diyetisyen takip ediyorum hepsi de dengelemenin önemini vurguluyor. Bu arada her gün yemiyorum tabi. Regl dönemim de erkenden geldi ama buna rağmen çok fazla canım çekmiyor ama canımın çektiği zamanlar da oluyor.

Hem onu diyorlar hem de iki kare çikolata yesem sen diyettesin bir de bunu mu yiyorsun diyorlar. Ben robot değilim ki insanım ve beslenme düzenimi değiştirmeye çalışıyorum. İnsanların düzenine ayak uydurmakta artık gerçekten zorlanıyorum.
işte diyetteyim deyince herkesin bir yorum yapası tutuyor, bir sürü soru soruluyor vs vs çok daralıyor insan. o yüzden söylememek en güzeli. söylemeden de bir kafeye vs gittiniz mi kendinize göre bir şeyler bulabilirsiniz, akdeniz salatası vs ya da ızgara et, tavuk gibi. seçtiğiniz yemekle ilgili de açıklama yapmak zorunda değilsiniz cnım bunu çekti bitti gitti. tatlı sipariş edelim mi dendi, akşam saatiyse aa daha öğlen koca bir dilim pasta yedim dersiniz veya canım istemiyor dersiniz bitti gitti.

Evet abartıyorsunuz. Kiloyla ilgili herhangi bir cümleye aşırı anlam yüklüyor kilolu insanlar genelde.
İlk buluşmada karşımdaki kişi sürekli tombik yanak dediği için ikinci buluşma asla gerçekleşmemişti. Sadece şişman bireyler değil zayıf bireyler de bedenleri üzerinden yapılan yakıştırmalardan rahatsız. Boğazını tut ya da bu ne be hasta gibi zayıfsın ye biraz diyorlar ama karşıdaki kişinin psikolojisini anlayamıyorlar.

Insanlar her zaman bir sey soyler. Hic falsosuz diyet yapsaniz bu sefer bu kadar kasma arada kacamak yap, bir cikolatadan bisi olmaz gel falan derler.
Cunku her sey herkesin ustune vazife, burnunu sokmaya bayilir insanlar.
O yuzden kulaginizi tıkayıp bildiginiz gibi devam edin.

Ben diyetisyene giderken aksam bir bardak kola serbestti. Babam once bir sure devamli laf etti. Telefonumu verdim eline, ara diyetisyene sor o zaman, kadin verdi ben iciyorum, git onunla konus dedim de oyle sustu.

O yuzden insanlara kulak asmayin.

İlk buluşmada karşımdaki kişi sürekli tombik yanak dediği için ikinci buluşma asla gerçekleşmemişti. Sadece şişman bireyler değil zayıf bireyler de bedenleri üzerinden yapılan yakıştırmalardan rahatsız. Boğazını tut ya da bu ne be hasta gibi zayıfsın ye biraz diyorlar ama karşıdaki kişinin psikolojisini anlayamıyorlar.
Yoo bana da diyorlar. Hatta ben kendime diyorum yeme bozukluğum var diye. Bu aralar ailem de dahil herkes kemik torbası diyor mesela. Ağlayayım mı? Evet çok kilo verdim son 5-6 ayda, evet yeme bozukluğum var yemek yemekten nefret ediyorum, evet kaburgalarımı sayabiliyorum şu an dokunarak. Doğruyu söylüyor insanlar neden üzüleyim?

Diyet yapmak ayip gunah degil neden sakliyorsun? Makarna da yersin pilav da. Porsiyon kontrolunun onemini bilmeyen insanlar 3 gun salata yiyor sonra solugu kebapçıda alıyor.

Insanlar her zaman bir sey soyler. Hic falsosuz diyet yapsaniz bu sefer bu kadar kasma arada kacamak yap, bir cikolatadan bisi olmaz gel falan derler.
Cunku her sey herkesin ustune vazife, burnunu sokmaya bayilir insanlar.
O yuzden kulaginizi tıkayıp bildiginiz gibi devam edin.

Ben diyetisyene giderken aksam bir bardak kola serbestti. Babam once bir sure devamli laf etti. Telefonumu verdim eline, ara diyetisyene sor o zaman, kadin verdi ben iciyorum, git onunla konus dedim de oyle sustu.

O yuzden insanlara kulak asmayin.
Aynen benim babam gibi. Bu yoldan dönüş yok çünkü değerlerim korkunç derecede yüksek. İlk başta dediğinizi hiç düşünmemiştim. Bu sefer de insanlar ne olacak iki bisküviden sende iyice abarttın diyecek.

Diyet yapmak ayip gunah degil neden sakliyorsun? Makarna da yersin pilav da. Porsiyon kontrolunun onemini bilmeyen insanlar 3 gun salata yiyor sonra solugu kebapçıda alıyor.
Zaten bir şeyi ne kadar çok yasaklarsan en sonunda kendini o yasağı çiğnerken bulursun. Az yiyip dengeleyecekken ipin ucunu kaçırırsın.

Aynen benim babam gibi. Bu yoldan dönüş yok çünkü değerlerim korkunç derecede yüksek. İlk başta dediğinizi hiç düşünmemiştim. Bu sefer de insanlar ne olacak iki bisküviden sende iyice abarttın diyecek.
Yani o yuzden kimin ne dedigine cok takılmayın. Bir de diyet deyince insanlarin aklina havuc kemirip kibrit kutusu kadar peynir yemek geliyor ama diyetisyen diyeti oyle degil. Pilav da veriyor makarna da. Anlatsaniz da anlamiyor bazi insanlar. Cok sallamayin.
Onlara gore kusursuz diyet yaparsiniz aynen oyle abarttin iyice gel bir dilim pasta al korkma hemen sismanlamazsin derler.

Bizim insanımız her durumda konuşur. Karşısındaki kişinin ne sorunu varsa, bir anda o sorunun uzmanı kesilir. Toplumumuzdaki bu duruma bunca yıl alışmamanız evet, sizin hatanız.🤷🏻‍♀️🤭 Kim ne derse desin, bildiğiniz yolda devam edin. Çok değil dört yıl evvelinde 102 kiloydum ben, boyum da 1.56. Kiloluyken konuşuyorlardı, diyete başlayınca konuştular, 50 kiloya düştüm, zayıfsın diye yine konuştular. Hamile kaldım, stresli bir hamilelik geçirdim ve hür irademle doya doya yedim. 92 kilo oldum , çok kilo aldın diye yine konuştular. Bebegim 9 aylık ve ben 56 kiloyum neden zayıflıyorsun diye yine konuşuyorlar. 6 kilo sonra yine konuşacaklar. İnsanların susmasını ya da hoşgörülü olmasını beklemeyin yani. 🤷🏻‍♀️ Umarım her şey gönlünüzce olur.🤗

Bunun sonu yok gerçekten hele ki bu toplumda.
ben kilosuna aşırı dikkat eden biriyim, hep zayıf oldum hayatımın sadece üniversite sınavına hazırlanırkenki bölümünde 54 kgya çıkmıştım onun dışında hep 50 kg altındayımdır. Ve dikkat ederim çünkü çok mutluyum böyle.
buna rağmen bana da diyorlar ay biraz kilo al sinir bozucusun hehe( sözde şaka yapıyorlar),
Evlendikten sonra neden kilo almadın aynısın ya vsvs.
kısacası insanlar zayıfken de edecek laf buluyor kiloluyken de. Kilo alsam eminim aynı kişiler tekrar laf edecek aaa kilo mu aldın diye
O yüzden takma. Ben mutluysam yeter onlar beni kıskandığından laf sokma ihtiyacı duyuyor diyip geçiyorum ben.

Yoo bana da diyorlar. Hatta ben kendime diyorum yeme bozukluğum var diye. Bu aralar ailem de dahil herkes kemik torbası diyor mesela. Ağlayayım mı? Evet çok kilo verdim son 5-6 ayda, evet yeme bozukluğum var yemek yemekten nefret ediyorum, evet kaburgalarımı sayabiliyorum şu an dokunarak. Doğruyu söylüyor insanlar neden üzüleyim?
Zayıf olupta şimdiye kadar toplum tarafından dislanani görmedim..yada büyük bir suç işlemiş gibi gözlerle bakilani da...kimse zayiflara iğrenerek bakmiyor....yada alayci sekilde bakip gulmuyorlar..ki bunlarin hepsi kilolu insanlar için gecerli....

X