Kilo Vermek İsteyen Herkese İlham

aserenayy

Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2018
26
8
30
Önce 48 kilodan 60 'a nasıl çıktım bunu bilip aynı şeyleri tekrar yapmamam önemliydi. Saat 08.30 yağlı bir poğaça ,kocaman bir açma ya da 1.5 porsiyon Boşnak böreği daha bunu vücut zaten sabah sabah bir şoka girmişken saat 11.30'a doğru gelen öğle yemeği açlığı günlerdir yemek yememişçesine deli gibi öğlen ne yiyeceğimi düşünmek iş yerinde herkes pideler,pizzalar yerken ben durdum mu hayır! Daha o pideler ,hamburgerler bitmeden üstüne ne tatlı yiyeceğim? Bugün künefe mi yesem sütlaç mı ? Geldi mi metabolizmaya ikinci şok ağzı yok ya sen napıyorsun sabahtan beri karbonhidratları aldın üstüne bir de şeker yüklemesi yaptın diyemiyor ama uyku ilacı içmiş gibi öyle bir uyku veriyor ki bir halsizlik yanaklar masa başında kızarık ekrana baktıkça daha da uyku bastırıyor bir Türk kahvesi ile susturmaya çalışıyorum bu vücudun bu tepkisini geçici olarak susuyor belki ama intikamı soğuk yenir diyor. Mesai 17.30 da bitecek saat 16.00-16.30 gibi gelen akşam yemeği açlığı . Acaba akşam ne yemek yapsam ne yemek yesem? Hareket var mı yok yediğimi yakabiliyor muyum hayır ye gel otur ye gel yat. Oturdukça şişen basenler ,kalçalar...Akşam da yeniyor tatlımız da var yine dost bildiğim asıl düşman. Bazı geceler ya hadi bunu söyleyelim ya hadi şunu yiyelim .İpin ucu öyle bir kaçtı ki günler aylar içinde al sana 12 kilo eski giydiklerini unut ! Bura belli olmasın onu giyme şura belli olmasın bunu giy . Yürüyüşte ağırlaşma , sürekli üşenme hali 10 dk da gideceğim yere 20 dk da anca yürüme o da zar zor , sabahları yataktan kalkamama .Kilo dediğimiz şey bütün fonksiyonlarımızı etkiliyor . He bir de erkek arkadaş küçümsemesi bacakların böyle oldu ,şuran şöyle oldu destek yok köstek var. Vücudun intikamı devam ettikçe artık ona bir karşılık vermeye bu kez onu olumlu olarak şaşırtmaya karar verdim. Çok diyet araştırdım günde 6 öğün -5 öğün bunlar bana göre değildi hazırlamaya üşenirdim zaten benim aniden frene basmam gerekiyordu ve IF bunun için tek çözümdü . Başlarda zorlandım en çok zorlayan da tatlı yememek oldu canım istediği zaman bugün 'cheat day 'olsun dedim ya iki günde bir cheat day olur mu olmaz ! Dedim ki bırak bu kendini ödüllendirme bahanelerini senin en büyük ödülün o tartıdaki rakam ve erkek arkadaşının vay be zayıflayamaz dedim zayıfladı demesi olacak . Tatlı,ekmek ,hazır meyve suyu .kola,fanta içinde şeker olan ne varsa hayatımdan çıkarım değişim başladı her tartıya çıktığımda motivasyon arttı 60 ile başladım 58-56-54-52 derken 50 'ye indirim hedefim boyum kısa olduğu için eski kıyafetlerimin hepsini rahatça giymek için 48 kilo.Nasıl yapıyorum iki şekilde yapıyorum 1)sabah kalkıp limonlu , sade su içiyorum güne suyla başlamak önemli akabinde bir kahve yemek yok saat 17.30-18.00 da akşam yemeğimi yiyiyorum evde ne varsa ancak ekmeksiz özel olarak yapmıyorum bazen tavuk vs balık yapıyorum tabi salata tatlı yok aralarda soda,çay,kahve içiyorum çok erken kalkmışsam öğlen açlık hissi gelirse bir yeşil elma beni idare ediyor.2) sabah kalktığımda yine su tabiki olmazsa olmaz kalktıktan 1 sa sonra ekmeksiz böreksiz yumurtalı istersem peynir zeytin domatesli bir kahvaltı . Aralarda kahve ,soda, çay var. Akşam saat 19.00'u geçmeden aynı şekilde akşam yemeği . Akşam yemeği ne kadar geçe kalırsa vücutta o kadar tutulur biz uyurken de metabolizma çalıştığı için uyku sırasında midede ne kadar az yemek varsa o kadar iyi olur. 'Her istediğimi yersem her istediğimi giyemem ' sözünü hatırlatarak bu serüvenin kilo vermek isteyen herkese yapamazsın diyen eşlere sevgililere inat ilham olmasını diliyorum...

Cocukken asiri zayiftim. Ergenlige girince hizla kilo almaya basladim. Aslinda ergenlige gore gayet normaldi. Ama etrafimdakiler aaa ayiya donmussun dozere donmussun gibi laflariyla kompleks yapmama neden oldu. Diyet yaptikca daha da aldim. Diyet yaptikca daha da aldim. Bi ara normallesir gibi oldu ama asla veremedim. 3 verdiysem 5 geri aldim. En sonunda biraktim diyeti sporu falan. Simdi de bes yillik sevgilimden ayrildim. Agzima tek lokma koyasim yok. Iki haftada 4 5 kilo verdim. Hala da vermeye devam ediyorim. Uygun bir dertlenme programiyla fazla kilolorinizdan kurtulmak gayet mumkun 😂

Cocukken asiri zayiftim. Ergenlige girince hizla kilo almaya basladim. Aslinda ergenlige gore gayet normaldi. Ama etrafimdakiler aaa ayiya donmussun dozere donmussun gibi laflariyla kompleks yapmama neden oldu. Diyet yaptikca daha da aldim. Diyet yaptikca daha da aldim. Bi ara normallesir gibi oldu ama asla veremedim. 3 verdiysem 5 geri aldim. En sonunda biraktim diyeti sporu falan. Simdi de bes yillik sevgilimden ayrildim. Agzima tek lokma koyasim yok. Iki haftada 4 5 kilo verdim. Hala da vermeye devam ediyorim. Uygun bir dertlenme programiyla fazla kilolorinizdan kurtulmak gayet mumkun 😂
:))) bu kişiden kişiye göre değişiyor kimi insan da morali bozuk olunca kendini yemek yemeye veriyor ama sizin için geçerli olan moral bozukluğu=yemek yiyememek durumu bende de aynen geçerli bazen açım açlık hissediyorum ama yemek yiyecek moral yok en güzel yemekte olsa o dert daha ağır basıyor insana dertle beslenmeyi seçiyoruz zaten şöyle de bir durum var siz de bilirsiniz bu hayatta şişman olsak da zayıf olsak da birileri mutlaka kusur bulur kilo alırsın aa böyle olmuş zayıflarsın aa şöyle olmuş bunlara kulak tıkamayı geç de olsa öğrendim umarım herkes öğrenir ve başkaları yüzünden kimse daha fazla üzülmez

:))) bu kişiden kişiye göre değişiyor kimi insan da morali bozuk olunca kendini yemek yemeye veriyor ama sizin için geçerli olan moral bozukluğu=yemek yiyememek durumu bende de aynen geçerli bazen açım açlık hissediyorum ama yemek yiyecek moral yok en güzel yemekte olsa o dert daha ağır basıyor insana dertle beslenmeyi seçiyoruz zaten şöyle de bir durum var siz de bilirsiniz bu hayatta şişman olsak da zayıf olsak da birileri mutlaka kusur bulur kilo alırsın aa böyle olmuş zayıflarsın aa şöyle olmuş bunlara kulak tıkamayı geç de olsa öğrendim umarım herkes öğrenir ve başkaları yüzünden kimse daha fazla üzülmez
Yaa malesef etraftaki insanlar o kadar etkiliyor ki. Simdi buyudum kale bile almam ama cocukken hele ergenken dunyan basina yikiliyor. Simdi ben ertafimda ergen olupta kilolu olanlara devamli beden olumlamayi ogretiyorum. Saglikli beslenmesi gerektigini spor yapmasi gerektiginiz zaten zaman icerisinde o kilolarin gidip tipinin oturacagini diyet yaparak dengelerini mahvetmemelerini telkin ediyorum. Ama ben ne kadar soylesem de bi munasebetsiz geliyor aaa ayi gibi olmussun diyor çökertiyor tabi. Keske insanları iki omuzlarindan tutup silkip kendilerine getirebilsem.

X