Kilolular normal doğum yapamaz mı??

Cevap veren herkese teşekkürler.
Daha zamanı olmasına rağmen bana bunu düşündürtenler yüzünden bu haldeyim işte :KK43:
Demekki herkes aynı değil. Artık etraftan duyduklarıma bakmicam hepinize teşekkür ederim
Ters gidecegi varsa her turlu gider bu kiloyada bakmaz. Bi arkadasim var 4 tane vajinal dogurdu bana misin demedi masallah:) kilosuda dogurmadan oncede 100 vardi

ben iilk oğlumu 102 ile normal doğurdum.. ama dikişlerim geç iyileşti bu yüzden ilk 10 gün annem baktı bana kımıldayamıyordum yerimde.. 15 günde toparlandım diyebilirim..
şimdide 90 kiloyum.. valla korkuyorum açıkçası..

Eşiniz izin alıp bir hafta yanınızda kalırsa başka kimseye ihtiyacınız olmaz. Ben sezeryan oldum. Biraz da eşimin desteği ile kendi başıma hallettim. Sadece ilk iki gün zorlar. Ondan sonrasını bir sekilde halledersiniz.
Şimdiden strese sokmayın kendinizi.

79 la hamile kaldım 100lerde dogum yaptım ustelık doguma uc hafta kala dustum ayagımı bilekten kırdım ayagımda ıkı kat alcı ile catala cıktım ve bebegım dunyaya getirdim ha cok zor oldu ben sezeryan istedim o an ayagımdan dolayı kendime guvenım bıtmıstı psikolojim cokmustu ama Rabbım yardım etti cok sukur annem geldi kaldı on gun belki ayagım oyle olmasa kendim ayaklanabılırdım ama cokta dıkısım vardı. Ama muhakkak bı kac gün biri olmalı yanınızda zor oluyo oturup kalkmak falan, yorgunluk oluyo ben kamyon carpmıs gibiydim.

Sağlıkla kucağına almayı nasip etsin rabbim. Ben 100 kilo üstündeyim şu an. 120lere çıkmıştım hem pcos var hem insülin direnci. 10 kilosunu verdim. Bebeğimiz olmuyo tedavi görüyoruz. Doktorlar kiloya filan yormadı. Zor kilo verebildiğimi gayret ettiğimi belirttim doktorada. Aşılama için iğne oluyorum şu an. Herkes zayıf doğum yapcak diye bişey yok. Ağzı olan konuşuyo. Herkes o kadar meraklıki çok bilmişliğe kusur bulmaya. Bende hamile kalırsam inşallah eşimden başka kimsem yok bakcak. Allah o günleri göstersin elbet bi yol bulunur. Üzme kendini.

kilolu olup da normal doğum yapan çok kişi taniyorum sezeryan için sadece eşin yaninda olsa yeter sana ilk gün ayaklandiktan sonra ben hep oturdum gece uyumak için yattım yani sürekli yatarsan sezeryan sonrası kalkamazsin ve dediginiz gibi vücut yapısına gore değişiyor normal doğum yapıp 17 gün dikiş ağrısından oturup kalkarken çok zorluk çeken arkadaşım var biraz da dikislerinin az yada çokluğu da önemli

Bu doktorunuzun verecegi bir karar. Sizin de dediginiz gibi her dogum kendine ozel. Ben de kilolu hamile kaldim. Kendi istegimle sezeryan oldum ve gercekten cok kolay bir dogumdu. Ayni gun ayaga kalktim ve hic yatmadim. Hatta 4.gun oglumun kimligini cikarmaya gittim. Akisina birakin.

Allah allah sezeryanla doğurdum birinciyi gayette kendim baktım.. Bi sorun olmuyor..

Ayrıca bu devirde normal doğurtan doktoru bulmak lüks, zayıf da olsan..

İnsanlarımız maalesef çok mal ya... iyi niyet adı altında insanın beynine endişe tohumları atıyorlar.
Hamile kadına kabus gibi normal doğum anısı anlatıp korkutuyorlar, mutlu kadına hamileyken aldatılan kadın örneği anlatıyorlar, hamilelikte problemi olan kadına 'dogucagi varsa her türlü doğar, sen rahat ol' demiyorlar da 'gidecegi varsa sen ne yaparsan yap gider' diyorlar, çocuğun sarılık degeri biraz varsa zaten endişeli anneye sarılıktan havale geçiren çocuğu anlatıyorlar. Hamile kadın için 'ayse doğurdu mu?' değil, 'ayse kurtuldu mu?' diye sorarlar. Evlenene bile 'Allah mesut etsin' değil, 'allah utandirmasin' diyorlar:sinirli:
Size de 'şişmansin normal doğum yapamazsin. Sezaryan çok zor, ben sezaryan oldum 4 gün kalkamadim' diye felaket senaryoları yazılmış, belli...
İnsanlara kulak tikayin, mutsuz hikayeleri duymamaya çalışın ve bol bol 'pozitif doğum oykusu' okuyun derim ben
Tam anlamıyla yarif etmişsiniz aynen böyle oluyor

Sağlıkla kucağına almayı nasip etsin rabbim. Ben 100 kilo üstündeyim şu an. 120lere çıkmıştım hem pcos var hem insülin direnci. 10 kilosunu verdim. Bebeğimiz olmuyo tedavi görüyoruz. Doktorlar kiloya filan yormadı. Zor kilo verebildiğimi gayret ettiğimi belirttim doktorada. Aşılama için iğne oluyorum şu an. Herkes zayıf doğum yapcak diye bişey yok. Ağzı olan konuşuyo. Herkes o kadar meraklıki çok bilmişliğe kusur bulmaya. Bende hamile kalırsam inşallah eşimden başka kimsem yok bakcak. Allah o günleri göstersin elbet bi yol bulunur. Üzme kendini.
Bende de pko vardı bir sürü doktor tüp bebekle bile hamile kalamazsın demişlerdi. İnşaallah siz ve isteyen herkese Allah nasip eder hayırlı sağlıklı evlatlar. Bizde sağ salim kucağımıza alırız

Aşırı kilo doğum sırasında sorun oluşturmaz. Bunun onunla ne alakası var anlamıyorum. İçinizi ferah tutun.

Yalnız kilo olayı hamilelik süresince dikkat edilmesi gereken birşey. Hamileyken diyet yapılmaz evet ama hamur işi ve tatlıyı tamamen bırakarak, onun yerine protein ağırlıklı ve yeşillik yerseniz hem fazla kilo almamış hem de bebeğiniz için en gerekli olan besinleri almış olursunuz. Küçük bir tavsiye :KK66:

Aşırı kilo doğum sırasında sorun oluşturmaz. Bunun onunla ne alakası var anlamıyorum. İçinizi ferah tutun.

Yalnız kilo olayı hamilelik süresince dikkat edilmesi gereken birşey. Hamileyken diyet yapılmaz evet ama hamur işi ve tatlıyı tamamen bırakarak, onun yerine protein ağırlıklı ve yeşillik yerseniz hem fazla kilo almamış hem de bebeğiniz için en gerekli olan besinleri almış olursunuz. Küçük bir tavsiye :KK66:
Teşekkür ederim bende zaten hamurişi tatlı falan yemiyorum. Elimden geldiğince dikkat ediyorum. İnşaallah sağ salim o günleri görürüzde. Artık nasıl olursa yapacak bir şey yok. Etraftan gelen seslerede kapattım kulaklarımı. Yeterki sağlık olsun

100+ kiloyla doğuma giden bir arkadaşım 4,5 kiloluk bebeğini normal doğumla dünyaya getirdi. Normal doğuma engel başka bir durum yoksa neden olmasın?

Kilo normal doguma engel değildir rahim catisi uygunsa bebeğin pozisyonu normalse ve tansiyon şeker hastalığınız yoksa gayet tabi normal dogum yapılır yakın arkadaşım 120 kilo ile normal Doğum yapmıştı ve bebeğin gelisi de ters olmasına rağmen.

X