kim haklı

alametifarika

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2016
28
10
40
Merhaba arkadaşlar 4 yıllık evliyim iki yaşında bir kızım var Eşim gezme meraklısı ,dünden beri tartışıyoruz.. işim gereği geçici olarak 1 aydır izinsiz çalışıyorum ister istemez yoruluyorum eve gidince ev işi bebek bakımı yemek sonrasında çay ve tv keyfi yapmak istiyorum .. Ama gelin görinki eşimin ailesine komşusu da gelse biz gitmek zorundayız.. dün akşam işten çıktım yemeği dışarıda yiyelim aksam annemlere gideceğiz dayım gelmiş dedi .. neyse benim moralim bozuldu ..ben gitmek istemiyorum evde dinlenecektim dedim ..neyse yemek yedik eve geldik 21.30 gibi kalkacaksak gidelim dedim tamam dedi.. hazırlandık çıktık ben çanta almadan çıktım eşimde anahtarı unutmuş kapıyı çarptık anahtar içerde .. bu bana bağırmaya başladı kadın dediğin anahtarsız mı çıkar sürekli bana güveniyorsun kim bulacak simdi anahtarcıyı bende sus olan oldu basımızın çaresine bakalım dedim neyse gece 11 de eve girdik kapıyı açtırıp dün akşamdan beri basımda dırdır vay efenim bi gezmeyede dır dır etmeseymişim 4. yıldır her gezmede kavga çıkarmışım onun için şerefi önemliymiş yorgunda hasta da olsam 2 saat gitmek zorundaymışım neler neler saydı ben ona bağırdım o bana bağırdı kızım korktu şimdi işten yazıyorum sizce haksız mıyım ?

tek giderse eşi olmadan şerefi onuru etkilenirmiş beyfendinin yani başkaları ne der diye benim sağlığım ,yorgun olmam umrunda değil

haklısınız ana bir dahaki sefer yine gidelim dediğinde gidecekseniz hakliliginiz bir işe yaramaz
hem gitseniz de kavga çıkmış gitmeseniz de bir daha böyle bir şey olursa kusura bakma canım bana önceden haber vermediğini için kendimi ayarlamadim ben evde dinlenecegim sen git demelisiniz

Genel olarak eşinin tepkine karşı haklısın . Ama bizde de öyledir gelene gidilir ..kaş saat oturuyorsunuz onu bilemem ..ama gezme konusu tartışma olmamalı bence sizin ailenize karşı da böyle davranıyorsa eğer

Haklısın dinlenmek senin en tabii hakkın hele ki yorgun bile olmasan gitmek istememkte haklısın. Ben gün boyu çalışayım askam yemek bulaşık çocuk koca ugrasayim bide kaynanaya gitmek zorunda kalayım.. sacmaliga bak makina değilsin ki sen . Esin çok anlayissiz sanırım.. bide anahtar olayı çok büyütülecek bişey değil hatta hiç değil biz guleriz böyle şeylere kavgayı bırak insanı incitrigine degmez bir ömür aynı yastığa baş koyacaksınız o yüzden anlayış çok onemli

Cok haklısın.
Bu erkek milletinin ümügünü sıkacaksın varya. Biz kadınlarin adi çikmış ama kendi çeneleri hiç susmuyor.

haklısınız ana bir dahaki sefer yine gidelim dediğinde gidecekseniz hakliliginiz bir işe yaramaz
hem gitseniz de kavga çıkmış gitmeseniz de bir daha böyle bir şey olursa kusura bakma canım bana önceden haber vermediğini için kendimi ayarlamadim ben evde dinlenecegim sen git demelisiniz
bunu dediğimde büyük olay çıkıyor tek gitse bile geldiğinde aşırı doldurulmuş olarak geliyor annesi tarafından ve ben bu durumdan çok sıkıldım artık bana bi iyilik yap ayrıl benden diip çıktım evden

Haklısın dinlenmek senin en tabii hakkın hele ki yorgun bile olmasan gitmek istememkte haklısın. Ben gün boyu çalışayım askam yemek bulaşık çocuk koca ugrasayim bide kaynanaya gitmek zorunda kalayım.. sacmaliga bak makina değilsin ki sen . Esin çok anlayissiz sanırım.. bide anahtar olayı çok büyütülecek bişey değil hatta hiç değil biz guleriz böyle şeylere kavgayı bırak insanı incitrigine degmez bir ömür aynı yastığa baş koyacaksınız o yüzden anlayış çok onemli
çok anlayışsız bir eşim var aşırı gelenekçi o ne der bu der ayıp olur,, bense bu dünyaya bir kez geliyorum başkasının düşünceleri beni ilgilendirmez kafasındayım oof offf

Misafirler uzaktan mı geliyor neden gitmek zorundaymissiniz?
dayısı ankaradan geldi ama ik ayda bir gelir rutin ve eşe olmaz yanında tek gelir bende yorgunum sen tek git dayınla vakit geçir hatta yarında kızımızla gidin sevsin dayın dedim surat astı sonra kıyamadım kısa oturalım gideceksekte dedim kapı kapanınca olan oldu saatlerdir bunun kavgası

bunu dediğimde büyük olay çıkıyor tek gitse bile geldiğinde aşırı doldurulmuş olarak geliyor annesi tarafından ve ben bu durumdan çok sıkıldım artık bana bi iyilik yap ayrıl benden diip çıktım evden

benim babam da aynı cinsti biz babaannem lerle komşu sayılıriz dıdinin dıdısı gelse biz de gitmek zorundaydik sonra annemle aralarında anlastilar annem isterse gider babam hep gider sanki o ev hala onun eviymis gibi oradan ayrılıp ayrı aile kurmamis gibi
amaç da su anne baba demesin evlendi de bizi unuttu
eskiden babaannem annem her gitmediğinde gicikligina sorardi Ayy x niye gelmedi
babam cevap vermezdi 26 yıl sonra ancak diyebiliyor çalıştı yoruldu haftasonu dinlensin hakkı diye

Sizin ailenize karsi nasil peki esiniz.
aileme ben gidelim deyince genelde gelir ama çoğu kezde ben giderim o sadece almaya gelir yani ayda bir kez gider yada gitmez ... iş arkadaşlarımızla görüşmelerimize sorunsuz gider ama bunlar nadirdir ve ben onun ertesi gün çalışmadığı yorgun olmadığı günleri tercih ederim bir yere gitmek için

çok anlayışsız bir eşim var aşırı gelenekçi o ne der bu der ayıp olur,, bense bu dünyaya bir kez geliyorum başkasının düşünceleri beni ilgilendirmez kafasındayım oof offf
Bizde de öyledir saygıdan der mutlaka gidilir gitmekte gerekiyor aslında ama sen hem çalışıyorsun hem bebeğin var uykusuz yorgun ve halsiz olduğunu düşünüp seni hoş görmeleri lazim ki hayatımız sadece büyüklerimizden ve de eşinizin ailesinden ibaret değil kendi planlarında kendi çevremde olmalı bence biraz saygıyı hakediyorsun en azından esin seni idare etmeli çok yorgundu k.bakmayın çocuk uyumadida vs. Gibi geçici bahanelerle

benim babam da aynı cinsti biz babaannem lerle komşu sayılıriz dıdinin dıdısı gelse biz de gitmek zorundaydik sonra annemle aralarında anlastilar annem isterse gider babam hep gider sanki o ev hala onun eviymis gibi oradan ayrılıp ayrı aile kurmamis gibi
amaç da su anne baba demesin evlendi de bizi unuttu
eskiden babaannem annem her gitmediğinde gicikligina sorardi Ayy x niye gelmedi
babam cevap vermezdi 26 yıl sonra ancak diyebiliyor çalıştı yoruldu haftasonu dinlensin hakkı diye
26 yıl hayatımı adayamam bir kez yaşayacağım ben bu ömrü inanın kızım olmasa ayrılırım ama kızım için savaşıyorum resmen eşimin bu halleriyle

İşte bunların hepsi sen ona aynılarını söylemiyorsun diye oluyor.
Yiyecen beynini böyle durumlarda ,bak bir daha ağzını açıyor mu.
Ayrıca o ne ya,kim geliyorsa gidilir .
Benim için cehennem o dediğiniz.

X