Gebeliğe Hazırlık Kimyasal dış gebelik geçiren ve tekrar gebe kalmak isteyenler !

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hayırlısı canım sıkma canını başka şeylere odaklan bende insülin direnci çıktı diyete başladım ideal kilomun çok altında olup yağ oranımın çok az olmasına rağmen malesef stresten vücudum zarar görmüş
Aynen ole yapiorm cnm artik oluruna biraktm baska seylerle mesgul oluorum,snde sıkma kendini zamani gelince olucak inaniorum ben🙏

Amin İnşAllah canım. Hayırlı olsun evinde misin şimdi. Bizde düşünmüştük de tedaviler falan ikinci plâna kalmıştı. Herşeyin bi vakti var canım ya her konu da. Böyle düşünmek rahatlatıyor insanı
Oturduğum evi aldık canım çok şükür taşınma derdimiz olmadı 😊 aynen her nasip vaktine esirdir derler 🙏

Hanımlar merhaba sizlere moral olsun diye yazıyorum ilk dış gebeligim 2018 yılında öğrendim çok ağladım çok üzüldüm ve iğne yapıp kürtaja aldılar (uyusturmadan) sonra doktorum bana ikinci dış gebelik olması daha büyük olasılık dedi ve ben 2020Şubat ayında tekrardan hamile olduğumu öğrendim öğrendiğimde 5 haftalıktı ve bir kez daha dış gebelik geçirdim bu defa laparoskopi yapıp sol tüpümü aldılar ve ben hem vücut hem psikolojik olarak çok yıpranmıştım ama asla dua etmekten vazgeçmedim ve şimdi 8 haftalık hamileyim kalp atışını duydum rabbim tüm anne olmak isteyen annelerin kucağını boş bırakmasın stres yapmayın üzülmeyin ... Dualarınızı eksik etmeyin lütfen..

Merhaaba ben 38 yaşındayım 2 dış gebelik 1 kimyasal geçirdim. Son dışgebeliğimde sağ tüpüm ve yumurtalığım alındı😣 şuan sadece sol tüple hamile kalmayı bekliyorum🤲🏽 24 mart beklenen adet tarihim. Umarım hepimiz anne oluruz 🤲🏽🤲🏽
Merak etme Allah'ın izniyle kalırsınız inşallah benim doktorum 6 ay bekle dedi ben tüpüm alındıktan 4 ay sonra hamile olduğumu öğrendim şimdi 8 haftalık olduk . İnşallah seninde iyi haberlerini duyarız 😇🙏🙏

Merak etme Allah'ın izniyle kalırsınız inşallah benim doktorum 6 ay bekle dedi ben tüpüm alındıktan 4 ay sonra hamile olduğumu öğrendim şimdi 8 haftalık olduk . İnşallah seninde iyi haberlerini duyarız 😇🙏🙏
Rabbim sağlıkla büyümesini nasip etsin🤲🏽 ben 1 senedir bekliyorum olmadı malesef. Yaş 38 biraz daha düşük ihtimal bazı şeyler. ✔️Ben 6 ayda beklemedim sen gibi hemen denemeye başladım ama malesef 😔

Rabbim sağlıkla büyümesini nasip etsin🤲🏽 ben 1 senedir bekliyorum olmadı malesef. Yaş 38 biraz daha düşük ihtimal bazı şeyler. ✔Ben 6 ayda beklemedim sen gibi hemen denemeye başladım ama malesef 😔
Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Bende doğal yollarla hamile kaldığım 2 boş 1 kimyasal gebelik yaşadım. Sonrasında doktorum 2 ay önce doğal yollar ile çocuk sahibi olmamızı artık önermediğini söyledi ve Allah nasip ederse tüp bebek yaptıracağız. Tekrarlayan gebelik kayıplarında da tüp bebek öneriliyor. Size doktorunuz böyle bir öneride bulundu mu?

Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Bende doğal yollarla hamile kaldığım 2 boş 1 kimyasal gebelik yaşadım. Sonrasında doktorum 2 ay önce doğal yollar ile çocuk sahibi olmamızı artık önermediğini söyledi ve Allah nasip ederse tüp bebek yaptıracağız. Tekrarlayan gebelik kayıplarında da tüp bebek öneriliyor. Size doktorunuz böyle bir öneride bulundu mu?
Valla benim yaşım 38 amh değerim 0.001 olmasına rağmen hala bekliyoruz nedense... Bu ay adet olursam kendim talep etcem tüp bebeği✔️🤲🏽

Kızlar bi acil yardımcı olur musunuz rica etsem?
Bebim daha evvel 3 kşmyasalım var, genetik testte mthfr1298, mthfr677 heterozigot, pai 5g5g çıktı, kan sulandırıcı iğne gerektiğini söyledi doktorlar, benim size soracağım şey şu, siz kan sulandırıcı iğneye ne zaman başladınız?öğrenir öğrenmez mi? Keseyi gördükten sonra mı?

ARkadaslar şimdi doktordan geldim karnımdan baktığında keseyi gördü 10 gün sonra gel kalp atısı için dedi.Bu arada oruç tutma dedi
merhaba yazdıklarınız dikkatimi çekti malum bende de şuan bi hamilelik var adet tarihi üzerinden 4gün geçti bugün 5.gün ve dün sizde oaln gibii leke geldi çok çok hafif dün adet sancısına benzer sancım vardı şuan için iyiyim yine çok az leke geldi aynı renk.. yaradan ol dedikten sonra olur elbette biliyorum ama 6 düşükten sonra aynı sonla karşılaşıcam korkusu sardı yine beni.. buarada seni tebrik ederim hayırlısı ile sağlıklı bir şekilde alırsın kucağına darısı bana ve benim gibi isteyenlere olsun tez zamanda:110::KK200:

Bebim daha evvel 3 kşmyasalım var, genetik testte mthfr1298, mthfr677 heterozigot, pai 5g5g çıktı, kan sulandırıcı iğne gerektiğini söyledi doktorlar, benim size soracağım şey şu, siz kan sulandırıcı iğneye ne zaman başladınız?öğrenir öğrenmez mi? Keseyi gördükten sonra mı?
Yeni gördüm mesajınizı. 5+3 de kese görüldü ayni gün başlandı. Ama bana pıhtılaşma sorunu yok önceki kayiplardan ve yaşından dolayı başlanacağını söyledi doktor.

Yeni gördüm mesajınizı. 5+3 de kese görüldü ayni gün başlandı. Ama bana pıhtılaşma sorunu yok önceki kayiplardan ve yaşından dolayı başlanacağını söyledi doktor.
Çok teşekkür ederim, biz de öğrendik başladık hemen, çok sağok tekrar 🤗

merhaba ;
benimde 2 kimyasalım var. pıhtılaşma testleri yapıldı.beklemedetyim.siz tekrar hamile kaldınız mı acaba ?

merhaba ;
benimde 2 kimyasalım var. pıhtılaşma testleri yapıldı.beklemedetyim.siz tekrar hamile kaldınız mı acaba ?
Evet, hatta şimdi baktım soruyu sorduğumda hamileymişim 😊, şimdi 31 haftalık, inşallah sağlıkla ilerler, daha benim bir de tek tüpüm alınmıştı, sizin daha da kolay olur inşallah 😊

Evet, hatta şimdi baktım soruyu sorduğumda hamileymişim 😊, şimdi 31 haftalık, inşallah sağlıkla ilerler, daha benim bir de tek tüpüm alınmıştı, sizin daha da kolay olur inşallah 😊
aa çok sevindim. inşallah.peki iğneyi ne zaman vuruldunuz acaba

aa çok sevindim. inşallah.peki iğneyi ne zaman vuruldunuz acaba
Sanırsam kalp atışını duyunca başlamıştım ama bana pek yaramadı, kestik, 8. ve 9. haftada şiddetli kanamalarım oldu, kanama alanı oluştu kese çevresinde, doktorlar iğne ve coraspine bağladılar, kestik, kanama alanları da 5-6 haftada dağıldı, bu zamana kadar da iğne kullanmadım, sadece coraspine 24.hafta gibi yanlış hayırlamıyorsam tekrar başladık, onun nedeni de bebeğe giden damarlarda bi tarafta direnç varmış, coraspin de ona yaradı ve tekrar kanama alanı falan da oluşmadı çok şükür, benim hikayem böyle, seninki daha da güzel olsun 😊

X