Lekeler, Çiller Kimyasal peelingde kullanılan trikloroasetik asit (TCA) %15 Tca solüsyon

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Arkadaslar ben de 3 yıl önce roacutane kullanmıstım sivilcelerden kurtulduysamda izlerinden asla kurtulamadım :KK43: senelerdir herseye inanmak isteyip kullandım belki... belkii... düşüncesi ile şimdi makyajsız dısarı cıkamıyorum :KK43: En son TCA kimyasal peeling denedim 5 kez uyguladım her seferinde soyulma gercekleşti öyle korktugum gibi bişey değilmiş... ama buna kaç seans devam etmek gerek şişe bitene kadar 10 günde 1 yapsam bi sorun olurmu ki deri devamlı soyuldugu için incelmiyor mu??? kullananların ciltleri ne durumda???? teskler şimdiden geçmiş olsun...

Arkadaslar ben de 3 yıl önce roacutane kullanmıstım sivilcelerden kurtulduysamda izlerinden asla kurtulamadım :KK43: senelerdir herseye inanmak isteyip kullandım belki... belkii... düşüncesi ile şimdi makyajsız dısarı cıkamıyorum :KK43: En son TCA kimyasal peeling denedim 5 kez uyguladım her seferinde soyulma gercekleşti öyle korktugum gibi bişey değilmiş... ama buna kaç seans devam etmek gerek şişe bitene kadar 10 günde 1 yapsam bi sorun olurmu ki deri devamlı soyuldugu için incelmiyor mu??? kullananların ciltleri ne durumda???? teskler şimdiden geçmiş olsun...

10 günde bir sakın yapmayın, cildinize zarar verirsiniz. Özellikle yüz çok hassas ve ona ayrı göstermek gerekir. Dönülmez tehlikelere maruz bırakmayın kendinizi... Benim açtığım bir konu var burada, ona bakarsanız benim yaşadıklarıma şahit olursunuz... http://www.kadinlarkulubu.com/lekel...unlari/474270-sedunun-tca-20lik-deneyimi.html

Son düzenleme:

Evet arkadaş çok haklı 10 günde bir çok erken bence 15-20 günde bir yap... 4-5 seans sonra ayda bir yapmak yeterli geliyor. Ben ilk 4 seansı 20 günde bir yaptım.. şimdi ayda bir yada 45 günde bir yapıyorum.... sabırlı olmak lazım hemen sonuç alcam diye ne çok çok sürün nede kısa aralıklarla yapın

Son düzenleme:
arkadaşlar yurtdışından tca alıp eline ulaşan varmı yani gümrükte sorun yaşarmıyım malüm son yasadan dolayı tereddütlüyümde. bu siparişimide yurtdışından almak istiyorum.

bende ilk şişemi yurtdışından almıştım ilk şişe geldi adrese kadar hiç takılmadan... arkadaşlar da kullanana kullanan erken bitti 2. şişeyide sipariş ettim ama elime gelen giden bişey olmadı :KK43:... son 2 şişemide TR den aldım

benim geçen sene 1 seans tca deneyimim oldu.benim sorunum arışı kuru ve pullu cildimin olmasıydı.cildim kuruluktan kırışmış yaşlı görünüyordu.fondoten asla süremezdim.uygulamadan sonra kuruluk düzeldi.ama 1 hafta evden çıkamadım.kışın gelmesiyle bu şikyetlerim geri geldi tekrar uygulamayı düşünüyorum.şu yılbaşı geçsin ondan sonra deneyeceğim.ozaman resimçeker sizinle paylaşırım. birde aha peeling var o tca dan daha hafif. onunda etkilerini faydasını tam olarak bilmiyorum ama araştırmak lazım.

Arkadaşlar paylaştığım iki videoyu izlemenizi tavsiye ederim.Gayet güzel bilgilendirmiş...

YÜZEYSEL KİMYASAL PEELİNG

[video=youtube;djPur-xASQY]http://www.youtube.com/watch?v=djPur-xASQY[/video]

Son düzenleme:
ORTA DERECELİ KİMYASAL PEELİNG

[video=youtube;4abdgvAAeV8]http://www.youtube.com/watch?v=4abdgvAAeV8[/video]

P
Çok bol sürme yahut bir kez geçtiğin yerden ikinci kez geçme. Derinlemesine yanık oluşabilir canım.
yanık olmadı :/ ama soyle bi sorunvar kac gun durdum soyulma kendi olmadı ben kendim soydum mecbur izlerimin derinligi gitti bi dahakini 20 gun bekletcem. Memnunum suan ama soyulmayı kendim yapıyorum mecbur :s

P yanık olmadı :/ ama soyle bi sorunvar kac gun durdum soyulma kendi olmadı ben kendim soydum mecbur izlerimin derinligi gitti bi dahakini 20 gun bekletcem. Memnunum suan ama soyulmayı kendim yapıyorum mecbur :s

6. güne kadar soyulmazsa o gün banyoda sıcak suyla yumuşatarak soyabiilirsin.ben genelde öle yapıyorum soyulmayan yerleri.ama ondan önce soyma çünkü deri kendini tam olarak soyulmaya hazır olmadığı için kızarıklık oluyor ve iz kalabilir.

bende ilk şişemi yurtdışından almıştım ilk şişe geldi adrese kadar hiç takılmadan... arkadaşlar da kullanana kullanan erken bitti 2. şişeyide sipariş ettim ama elime gelen giden bişey olmadı :KK43:... son 2 şişemide TR den aldım

ben gümrük yüzünden emin olamıyorum alıp almamaya malüm bu yeni yasa.ve gg de satılan ürünle ilgili hehangi bi bilgi yok ne yurt dışında herhangi biyerde nede burda o yüzden ne pek içim rahatdeğil skin renünde orjinal sitesinde bu üründen bahsedilmiyor o yüzden kafam karıştı.gerçi memnunum bu zamana kadar bi sorunda yaşamadım ama

Son düzenleme:
Sedu şuanda cildin ne durumda? attğın linki okuyunca korktum bidaha nasıl yaparım bilemiyorum. Roacutane kullandıktan sonra yüzüm bebek gibi olmustu aradan 3 sene geçti bu lekeler nasıl oldu anlamıs değilim :KK43: makyaj yapmaktan nefret ediyorum cildimi dahada mahvetmkten baska seye yaramıyor çünkü... erkek arkadasımla kaldıgımda gece makyajlı yatmak sabaha öyle uyanmak zorunda olmak berbat.... :KK43: umarım bu durumdan kurtulurum :KK43:

P yanık olmadı :/ ama soyle bi sorunvar kac gun durdum soyulma kendi olmadı ben kendim soydum mecbur izlerimin derinligi gitti bi dahakini 20 gun bekletcem. Memnunum suan ama soyulmayı kendim yapıyorum mecbur :s
Siz genede dikkatli olun. Evet bazıları minik minik soyulunca elle müdahale ediyormuş. Ancak ben sizin yerinizde olsam 4-5 gün sonra ılık bir banyoyla elinizle masaj yaparak çok zorlamadan soyun.

Sedu şuanda cildin ne durumda? attğın linki okuyunca korktum bidaha nasıl yaparım bilemiyorum. Roacutane kullandıktan sonra yüzüm bebek gibi olmustu aradan 3 sene geçti bu lekeler nasıl oldu anlamıs değilim :KK43: makyaj yapmaktan nefret ediyorum cildimi dahada mahvetmkten baska seye yaramıyor çünkü... erkek arkadasımla kaldıgımda gece makyajlı yatmak sabaha öyle uyanmak zorunda olmak berbat.... :KK43: umarım bu durumdan kurtulurum :KK43:
Merhaba, size kendi forumumdan cevap yazdım. Lekelerinizden utanmayın bence, sonuçta bunlar malesefki elimizde olmadan ortaya çıkan şeyler.

ben 6 seans yaptım ve hiçbir sorunla karşılaşmadım ama her seferinde çok dikkatli kullandım.cildini tanırsan eğer alerjik ve hassas bir cilde sahip değilsen ,ilk seanslarda sorun yaşamadıysan sorun yaşayacağını çok sanmam ama dediğim gibi dikkat ederek süreyi aşmadan ve elle asla soymadan soyulduktan sora da iyi bir güneş koruyucuyla düzenli olarak cildini korursan sorun yaşamazsın. soyulmadan sora mutlaka cildini iyice dinlendir üç hafta diğer seansa kadar.

ben 6 seans yaptım ve hiçbir sorunla karşılaşmadım ama her seferinde çok dikkatli kullandım.cildini tanırsan eğer alerjik ve hassas bir cilde sahip değilsen ,ilk seanslarda sorun yaşamadıysan sorun yaşayacağını çok sanmam ama dediğim gibi dikkat ederek süreyi aşmadan ve elle asla soymadan soyulduktan sora da iyi bir güneş koruyucuyla düzenli olarak cildini korursan sorun yaşamazsın. soyulmadan sora mutlaka cildini iyice dinlendir üç hafta diğer seansa kadar.

bravo çok doğru... ilk seans gerçekten çok öenmli... acele etmeyin süreyi aşmayın. birde ilk seansta cilt peelinge alışmış oluyor ve sonraki seanslar çok daha rahat geçiyor

Bu sefer hiç ellemicem kendi soyulsun :s banyoda yavas yabas soyarım sonra eğer kendi dökülmezse :s kullananlardan ricam soyulma kısmını detaylı anlatılarsa çok sevinirim ya. Nasıl soyuluyor minik minikmi yoksa kocaman deri halinde kalkıyormu :s

Bu sefer hiç ellemicem kendi soyulsun :s banyoda yavas yabas soyarım sonra eğer kendi dökülmezse :s kullananlardan ricam soyulma kısmını detaylı anlatılarsa çok sevinirim ya. Nasıl soyuluyor minik minikmi yoksa kocaman deri halinde kalkıyormu :s

canım soyulma derinliği bekleme süresiyle alakalı.bazı kısımlar kocaman kocamn soyuluyor bende bazı taraflarda daha küçük küçük. buda tcanın her noktada eşit beklememesinden kaynaklanıyor.yani frozen olan yerler(beyazlayan yerler) genelde soradan koyulaşıyor ve bu kısımlar büyük büyük soyuluyor.sosyal hayatı etkiliyor doğal olarak önce yüzün koyulaşıyorki buda bana göre çok korkunç bi görüntü sorada 5. günden itibaren soyulmaya başlıyor.:)

soyulma işlemi kişiye görede değişiyor.. ayrıca uygulama yapıldıkça aşırı soyulma olmuyor.. aşırı derece kötü görüntü olmadı bende hiç.. şuan gayet normal soyulmalar oluyor. kararmada ilk uygulamada olabiliyor buda bence ölü deri kalınlığıyla ilgili durum

aslında soyulma sırasında şu içinde kürecikler olan yüz yıkama jelleri ile yavaş yavaş yıkamak soyulmayı erken bitiriyor.

soyulma işlemi kişiye görede değişiyor.. ayrıca uygulama yapıldıkça aşırı soyulma olmuyor.. aşırı derece kötü görüntü olmadı bende hiç.. şuan gayet normal soyulmalar oluyor. kararmada ilk uygulamada olabiliyor buda bence ölü deri kalınlığıyla ilgili durum

canım ben 6 sefer uyguladım ve hepsindede çok koyulaştı yani.koyulaşma miktarı tcanın ciltte bekleme süresiyl ilgili nekadar çok beklerse okadar çok derine iniyo ve daha kalın soyuluyor cilt.

canım ben 6 sefer uyguladım ve hepsindede çok koyulaştı yani.koyulaşma miktarı tcanın ciltte bekleme süresiyl ilgili nekadar çok beklerse okadar çok derine iniyo ve daha kalın soyuluyor cilt.

anladım canım... ben hep aynı süre tutuyorum.. birde biliyormusunuz bilmiyorum ama tca yı sonlandırmak için karbonatlı su kullanın önce karbonatlı suyla yıkayın daha sonra bol su ile yıkayıp kremleyin... karbonatlı su tca yı nötralize ediyor

X