Lekeler, Çiller Kimyasal peelingde kullanılan trikloroasetik asit (TCA) %15 Tca solüsyon

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
arkadaşlar ben 6 hafta yaptım bitti, ama cildimde öyle aman aman bi değişim olmadı.. :/ peeling aralıklarında evet gözle görülür bir güzellik vardı sanırım oda cilt kendini gerdiği içindi... sizlerin ciltleri ne durumda :KK43: yani asit bile istediğim sonucu vermedi olacak iş değil en sonunda kezzap atıcam vallahi :KK70: :KK70:

arkadaşlar ben 6 hafta yaptım bitti, ama cildimde öyle aman aman bi değişim olmadı.. :/ peeling aralıklarında evet gözle görülür bir güzellik vardı sanırım oda cilt kendini gerdiği içindi... sizlerin ciltleri ne durumda :KK43: yani asit bile istediğim sonucu vermedi olacak iş değil en sonunda kezzap atıcam vallahi :KK70: :KK70:

6 hafta derken çok kısa aralıklarla yapmışsın ben 20 günde bir yapardım ilk başladığımda şuanda ayda bir yada 45 günde bir yapıyorum... ben gayet memnunum % 20 kullanıyorum şuan, ilk başladığımda 15 likle başlamıştım... şöyle bir durum var sivilceler akneler ve bazı lekeler cildin sürekli ürettiği yapısal bir problem aslında siz ne kullanırsanız kullanın bir süre sonra tekrarlanır... peeling ürünleri bu tekrarlanma olayı yoksa ve tedavi görülmüşse ardından kalan lekeleri kalıcı olarak yok eder... diğelim bir akne lekesini peeling ile yok ettiniz. bir süre sonra tekrar akne çıkarsa orda yine leke olacaktır buna peeling yöntemlerin yapacağı bir şey yok.

Merhaba arkadaslar ben tekrar yaptım bu sefer bir ay bekledim, ama ne kadar beklersem bekleyim soyulma kendi olmuyo elimle soymak istemedigim icin banyoda yumusadıktan sonra kendi elimle yumusak sekilde ovuyorum. Birde soyulma cok az bi tabaka halinde oluyor ben daha derin daha kalın soyulsun istiyorum. Süreyle alakalıımı yoksa dereceylemi %15 lik kullanıyorum bitmek üzere %20 lik alsam daha kalın soyulma olurmu?

Merhaba arkadaslar ben tekrar yaptım bu sefer bir ay bekledim, ama ne kadar beklersem bekleyim soyulma kendi olmuyo elimle soymak istemedigim icin banyoda yumusadıktan sonra kendi elimle yumusak sekilde ovuyorum. Birde soyulma cok az bi tabaka halinde oluyor ben daha derin daha kalın soyulsun istiyorum. Süreyle alakalıımı yoksa dereceylemi %15 lik kullanıyorum bitmek üzere %20 lik alsam daha kalın soyulma olurmu?

uygulama şeklini ve ciltte tutma süresini değiştirmeden. % 20 lik tca ile devam et... soyulma daha derin olur

Tesekkurler cerenimoo, bu hafta sipariş vericem birde su kendi kendine soyulma isini halledersem süper olcak izlerimden %50 kurtuldum insallah %20yle tamamen kurtulcam :)

Bende biraz önce yaptım :) bu sefer yarısını su ile yarısını kremle sonlandırdım, hep su ile sonlandırıyodum. bakalım fark ne olacak %20 ligi sabırsızlıkla bekliyorum.

bende % 20lik kullanıyorum.valla sürdükten sonra okadar çok canım acıyoki suyla yıkamak daha rahatlatıcı bence:)bugün biraz gerildi yüzüm kararma fln olmadı daha bazı kısımlar hala pembe.

Benimde alnım cene bölgem kahverengilesti ve gerildi, yanaklarımsa pembe halen gerilme oldu bayagı, kremle sonlandırdıgım yer daha gergin ama hic yanma olmadı kremle bitirince :) ve yüzümü hic yıkamadım gözlerimi yıkadım sadece, kışta olsakta günes kremimi ihmal etmedim bu sefer ne olursa olsun kendim soymucam !!

Benimde alnım cene bölgem kahverengilesti ve gerildi, yanaklarımsa pembe halen gerilme oldu bayagı, kremle sonlandırdıgım yer daha gergin ama hic yanma olmadı kremle bitirince :) ve yüzümü hic yıkamadım gözlerimi yıkadım sadece, kışta olsakta günes kremimi ihmal etmedim bu sefer ne olursa olsun kendim soymucam !!

ağız çevrem soyulmaya başladı küçük küçük ama yüzüm inanılmaz gerginn çok rahatsız edicii:KK43: busefer kararma olmadı çenemde çok az biyer karardı.güneş kremi ne kullanıyorsun acaba?ben la roche posay 50 faktör aldım bu sefer.

Web sitelerinde tca asit kullanip yanik icinde kalan birkac vakaya denk geldim.Kullanacak olanlar evde bu islemi yapmasinlar bence.Tehlikeli ve de cok riskli.Buldugun resimleri paylasiyorum..Karar sizin artik..
$stretchmark1sm[1].jpg $DSC05391-24138[1].jpg

Son düzenleme:
Web sitelerinde tca asit kullanip yanik icinde kalan birkac vakaya denk geldim.Kullanacak olanlar evde bu islemi yapmasinlar bence.Tehlikeli ve de cok riskli.Buldugun resimleri paylasiyorum..Karar sizin artik..
Eki Görüntüle 335922 Eki Görüntüle 335923

canım bu soyulmadan önceki hali olan koyuluk.bu koyu tabaka zaten soyuluyor.tcanın mantığı bu zaten üst deride yanık oluşturuyor ve soyuluyor böylece alttan daha sağlıklı bir deri çıkıyor.tabi kullanılan tca konsantrasyonu düşük olamalı yoksa gerçektan yanık oluşturabilir.buna dikkat etmek lazım bilinçli kullanıldığı takdirde en iyi cilt yenileyici diyebilirim kendi adıma.

Bende katılıyorum lucyye bu soyulmadan önceki hali gercekten, ve bunlar bilinçsizce kullanmış bence özellikle karın bölgesine süren, ben yüzümde suan bu renkte, 3 gün önce kullandım ve kremle sonlandırdıgım sag tarafım öyle guzel soyuluyo ki, sol tarafımı su ile sonlandırmıştım daha soyulma başlamadı bidaha hep kremle sonlandırcam, bence cilt yenilemek icin en güzel yöntem soyulan yerlerden öyle güzel ve acık renkte bi deri geliyo ben cok memnunum :)

ağız çevrem soyulmaya başladı küçük küçük ama yüzüm inanılmaz gerginn çok rahatsız edicii:KK43: busefer kararma olmadı çenemde çok az biyer karardı.güneş kremi ne kullanıyorsun acaba?ben la roche posay 50 faktör aldım bu sefer.

Ben sebamed in 30 faktörlügünü kullanıyorum canım, bende bu son yaptıgıma kadar kendi soyulmuyo diye sikayetciydim ama kremle bitirdim ilk defa yüzümün yarısını öyle güzel soyulduki tam istedigim gibi. Ama su ile bitirdigim yerler koyulasmadı ve soyulma daha baslamadı :/ sadece gergin ve burus burus, bi daha hep kremle bitircem sende öyle yap inan daha iyi, birde hic yüzümü yıkamadım sadece gözlerimi yıkadım daha iyi oldu. Bi dahaki seansta su hic kullanmıcam ve kremle bitircem, günes kremini bi sabah bide 2,3 gibi sürüyorum,

Ben sebamed in 30 faktörlügünü kullanıyorum canım, bende bu son yaptıgıma kadar kendi soyulmuyo diye sikayetciydim ama kremle bitirdim ilk defa yüzümün yarısını öyle güzel soyulduki tam istedigim gibi. Ama su ile bitirdigim yerler koyulasmadı ve soyulma daha baslamadı :/ sadece gergin ve burus burus, bi daha hep kremle bitircem sende öyle yap inan daha iyi, birde hic yüzümü yıkamadım sadece gözlerimi yıkadım daha iyi oldu. Bi dahaki seansta su hic kullanmıcam ve kremle bitircem, günes kremini bi sabah bide 2,3 gibi sürüyorum,

Ayni asidi yuzede mi uyguluyorsunuz?Hangi amacla kullaniyorsunuz?Merakdan soruyorum..Yuzde olusan sivilce izleri icin olabilirmi?Aklima bir bu geldi de.

Kremle bitirmek derken hiç yıkamadan mı kremi sürüyorsun yoksa yıkadıktan sonra mı?

Kremle bitirmek derken hiç yıkamadan mı kremi sürüyorsun yoksa yıkadıktan sonra mı?

Asiti sürdükten 2 3 dakika sonra hiç yıkamadan krem sürüyorum, yüzümü 3 gün hic yıkamadım bugün yıkadım sadece soyulma tamamen bitti sayılır ama sag tarafımı banyoda kendim ovalamak zorunda kaldım ama kremlebitirdigim taraf kendi kendine cok guzel soyuldu :)

sebamed bende inanılmaz yağlanma yapıyo bende 50 fktr kullanıyodum o yüzden değiştirdim.ben soyulma olmadan kullanmıyorum canım güneş kremini soyulduktan sora kullanmaya başlıyorum kullanmaya sadece bebanten kullanıyorum soyulana kadar.bikere bebantenle sonlandırmıştım ama bende pek fark olmadı soyulma açısından.senin nasıl bukadar erken soyuldu anlamadım benim sadece çenem soyuldu:KK43: diğer yerler çok gergin ve rahatsız edici.ellememek için kendimi zor tutuyorum.5. günden itibaren soyulma oluyor bende genelde 7. seansım olmasına rahmen.senin kaçıncı seansın acaba?hatta yanağımın çok küçük bi kısmını kendim soydum sanırım alttaki deri kendini tam oluşturmamış o yüzden kırmızı ve hafif açıyo.

Son düzenleme:
Asiti sürdükten 2 3 dakika sonra hiç yıkamadan krem sürüyorum, yüzümü 3 gün hic yıkamadım bugün yıkadım sadece soyulma tamamen bitti sayılır ama sag tarafımı banyoda kendim ovalamak zorunda kaldım ama kremlebitirdigim taraf kendi kendine cok guzel soyuldu :)

Çok ilginç geldi ben de bu şekilde deneyeyim o zaman peki o yüzündeki yanma geçiyor mu krem sürünce ?

ne cesaret yahu :KK53:

herkez bu şekilde yapmasın her cilt tolere etmeye bilir. ayrıca o en üstteki bacak ve göbiş resimleri tca soyulmadan önceki resimler normal yani

X