Kına Gecesi Kına Gecesi İçin Gerekli Her Şeyi Kim Alır?

Cnm benım bıldıgımde kına yerını kız tutar kınasından cerezıne aksesuarına kadar erkek tarafı getırır bındallıda dahıl gelınlık alırken yada kıralarken yanında kıralanıyor bındallı.ben napcm blmıorum bu gıdısle herseyı ben yapcm gıbı gozukuyor kızlar :s

bindaliği ve aksaurarlarını erkek evi alırr ama kınayı kızz evi yaparr tatlımm

kızlar benimde kasımda kına gecem var kına gecesi için kına eldiveni, bindallı, kına, kuruyemiş falan erkek tarafına ait ama merak ettiğim soru şu biz 3 kardeşiz diğer kardeşlerimde bindallı gibi kına yakılırken kıyafet giymek istiyorlar ve bunu damat tarafı karşılarmış öyle mi?

bu erkek tarafı neden böyle bilmiyorum. maddi durumu iyi olanda karışmıyor, olmayanda.. bütün yük gençlere biniyor. Ev - yuva kuracakken gençlere bir faydaları olmaz, ama kurulu eve gelirken "oğlumun evi" gelinede "el kızı" derler. yüzleri kızarmaz hatta kendilerini son derece haklı görürler.

bende nişanlıyım. yuvamızı kurarken faydası olmayan aile, yarın "oğlumun evi, kızımın evi" diye hiç kapıma gelmesin.
yapsınlar etsinler diye atıvermesi kolay.. insan birazda sonrasını düşünüp "kapısına ne yüzle varacam" demeli.

benimde kimseden fayda yok, yapabilirsek nişanlımla ikimiz yapacaz. daha oğlan tarafının gelipte anneme" eee düğünü nezaman yapıyonuz" deyip apar topar gitmeleri annemi sinir krizine soktu. geçenlerdede bana dediler aynı lafı. sinirlendim akrabaların arasında bişey diyemedim. eğer bir defa daha derlerse ozaman " oğlan tarafı biziz ya biz yapacaz düğünü, bunu söylerken utanmıyorsunuzda, ne yüz varmış maşallah" deyip gidecem. onlar düşünsün.

Son düzenleme:

aynen sizin gibi düşünüyorum. türkiyede erkek tarafına inanılmaz yükleniliyor. evi döşüyorlar, düğünü yapıyorlar, altın yapıyorlar, bir de üstüne bizim eğleneceğimiz kınayı mı onlar yapacaklar? yazık günah... kız tarafı olarak biraz uzlaşmacı olmalıyız ve erkek tarafına mümkün olduğunca yük olmamalıyız diye düşünüyorum. biz de kınamızın herşeyini kendimiz karşılıyoruz, sadece çerezleri, o da tanıdığı bir üretici olduğu için, erkek tarafı gönderecek.

evlilik sürecinde adetleri belli bir miktarda takmalı, adetlerin getirdiği yükleri karşılıklı azaltarak jestler yapılmalı. Allah'a bin şükür bizim iki aile arasında bu tarz jestleşmelerle iyi bir nişan süreci yaşanıyor...

cvp vericek kimse yok mu?

benım bıldıgım erkek tarafı sadece kına paketlerı kuruyemıs sepet falan getırır bırde senın kıyafetlerını.. senın kız kardeslerının bındallı gıymek ıstemesı onları baglamaz.. Kına gecesının mekanının parasını sen oduyosun, kına gecesınde ev sahıbı sensın onlar ıvır zıvır getırır ama bence kızkardeslerının bındallısını onlardan beklememelısın.. Kesin konuşmuş olmayayım gördüğüm ve duydugum bu..

düğünüme 4 ay kaldı nişanlımla benim de hiç bi desteğimiz yok ama el ele verip herşeyi yapmaya çalışyoruz.bana sürekli destek oluyor üzülme geçecek önemli olan bizim bir araya gelebilmemiz diyor ve sabrediyoruz.kına eşyalarını erkek tarafı alır ama biz nişanlımla eksik olan herşeyi birlikte yapıyoruz.4 ay kaldı ve şimdiden yavaş yavaş küçük küçük alıyoruz birşeyler heves ediyoruz ve bu hevesi öldürmek istemiyoruz bazı şeylere takılıp bence düğün oolaylarında herkes el ele verse hiçbirşey sorun olmaz bazen öyle durumlar oluyo ki sevdiğinizle bile kötü oluyorsunuz biz nişanlımla birbirimizi tanıyorduk uzaktan birlikte olmaya karar verince 1 ay sonra dedik ki biz ciddiyiz şimdiden başlayalım birşeylere 15 gün geçmedi ilk maaşını geldi elime verdi ve gidip tencere takımı aldık her ay birşeyler yaptık aslında stresli olduğu kadarda güzel dönemler evlilikte aynı böyle stresli dönemler oluyo ne olursa olsun nişanlınıza sırt çevirmeyin kötü de olsa onun ailesidir laf söylemeyin iyilik her zaman kazanır ben şimdiden kınada giymek için bi başksından bindallı araştırıyorum kötü birşey değil bu

Birilerinin birşeylerini kullanmak bütçe sıkıntılıysa mantıklı ama başörtüsü yeni olmalı. Başkasının kına başörtüsü takılmaz. Onu bari yeni alın.

erkek tarafı alır ailene söyle her kızı kendisine özel bizimkide özel ve ona alınmasını istiyoruz diye açıkça söylesinler enayine yerine koyuyorlar sizi çok uyanıklar çokkk

Kınada yer mekan kıza ait sadece bizdede, kuaför kına aksesuarlar elbise bindallı çerezler erkeğe ait, bnce gelenekler çok adaletsiz

kızlar kınada bindalllıyı erkek alırmış.. bindallıdan önce uzun sonrasında da kısa bir abiye giyeceğim, bunları kendim mi alacağım yoksa erkek mi alıyor?

bir de bindallıdan önce de sonra da aynı elbiseyi giysem de oluyor mu yoksa genelde farklı mı giyilir?:44:

kına elbisesini ve bindallıyı erkek tarafı karsılıyor diye biliyorum. bende kına gecemde önce elbise sonra bindallı giycem. arkadasımın kınası olmustu ilk yarıda elbise giydi daha sonra bindallı giydi ve öyle kaldı. tercih meselesi tabi ben bindallıyla rahat edemem dersen elbiseni yine giyebilirsin farklı olmasına bence gerek yok

kınada mekanı kız tarafı tutar erkek tarafı elbiseyi ve çerezleri alır.

bence hiç üzülme giy gitsin ne olacakki cnm ya tatlı canını bir kere kullanacağın şeyler için sıkma sakın bende bekliyordum önceden şimdi hiç takmıyorum inan onlar yapmıcaksa ben yaparım diyorum kimseye kimseden fayda yok bu hayatta

Normalde erkek karşılar ama sonuçta onun keses de ortak keseniZ olack bir süre sonra büyütmemeb gerekir bence bu konuları

Bizdede kız sadece kına yerini tutar gerisini erkek tarafı yapar.Ne demek canım kızımınkileri sen giy demek,ona kaynanası almış,oda kendi gelinine alsın bir zahmet..Ne yaparsalar kendi şanına yakışanı yaparlar.Hem gelinlik aldığın yerde zaten bindallı veriyorlar.Eğer sizin özel bir adetiniz yoksa ordan da beğenebilirsin canım.

Canim bizde de kinanin yapilacagi yeri kiz tarafi belirler tutar ama kalan cerez meyve suyu kina tepsisi sepeti kiyafeti falan erkek tarafi ayarlar. Ben kinami evde yapacağım icin yer arama derdimiz olmayacak kina mumlarimi da ben kendim yaptim beyaz mumlari tül ve kurdelayla nazar bonculariyla susledim kina ortum ve eldivenimi de anneannem yapip ceyizime koymustu zaten bi tepsi sepet ve el gullerimi alacaz kiyafet de sadece abiye elbise giyecem bindalli istemiyorum bakalim artik)

Bizde kına mekanı kına elbisesi felan kıza ait yani etrafımdan da soruşturdum arkadaşlarım bu şekilde söyledi ben mi yanlış biliyorum
Neyse o kadar da önemli değil açıkçası benim nişanlım da herşeyi kendi imkanıyla yapıyor bunu bile bile birşeyleri diretemem ses etmem bu konular yüzünden huzursuzluk yaşayalım istemiyorum bi şekilde olacak hepsi istedigimiz veya istemedigimiz gibi ben biliyorum ki onlar bizi seviyor ve imkanları olsa herşeyin en iyisini yapar çünkü insan sevdiginden esirgemez o yüzden biraz anlayışlı olmakta fayda var nişanlılık bu gbi problemler yüzünden cekilmez oluyo coğuna önemli olan güzel günlerin gelecegini unutmadan çoğu şeye kulak tıkamak .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…