Kına Gecesi Kına Gecesi İçin Gerekli Her Şeyi Kim Alır?

ya canım benım ne desen haklısın..belkı bana kızacaklar bazı arkadaslar ama her zaman her soylenene evet demek ıyı deıl sana bu teklıf edıldıgı zaman bunu kabul etmeyebılırsın..arkadaslarında soyledıgı gıbı bunları erkek tarafı alır ama bence hıc tenezzul etme ve gıdıp kendın al zaten cok masraflı bı alısverıs deıl emın olabılırsın..bende nasıpse 6 aya evlenıcem cok kez fıyat arastırması yaptım gonlune ve kesene gore bulabılecegın cok sey var..unutma bunlar 1 kez yasanacak heyecanlar ve kımsenın bu heyecanını bozmasına ızın verme..hersey gonlunce olsun:)

kınada herşeyi erkek tarafı yapar,ben sadece giyeceğim elbisemi kendim almıştım,diğer bütün herşeyi onlar aldılar hem de fazlasıyla sağolsunlar,eğer fırsatın varsa kendin al bari laf söz de gelmez hem...

sadece giydiğim elbiseyi eşim aldı,diğerlerini kendi ailem yaptı mirmirmirmir

kına gecesinin yapılacağı mekanı kız tarafı ayarlar
kıyafeti,sepetleri filan da erkek tarafı alır
benimkiler bilmiyo diye kendim alıp onlardan tahsil ettim
kıyafet de yine sen seç biz parayı verelim dediler.ama ben kuzenimin bindallısını giymek istiyorum denicem olursa aldırmıcam.kuzenim
evli fln değil hevesten almıştı duruyo,çok da iyi bişey hihoyyyt

Merhaba arkadaşlar biraz önce aranıza katıldım. Bende nişanlıyım nişanlım asker bütün herşeyi kendim halletmek zorundayım. Ne kayınvalidem ne pederbey hiç oralı değiller yarın gelinlik için gideceğim kendi paramla kendi gelinliğimi diktireceğim sanırım. Kimse sormuyo ne yapıyosun eksik bişeyin varmı diye sinir oluyorum kimseye bişey söyleyemiyorum.

neden kendin diktiriyorsun ya olur mu öyle şey ara kayınvalideni konuşun ya da annen arasın bir şekilde halledin

merhaba bende siteyi uzun süredir takip ediyorum ama yazmak bugune kısmetmiş. Şimdi okudugumda anlıyorum ki erkek tarafının kızı gelip istedikten sonra sırra kadem basması adettenmiş (istisnalar var tabi) bende aynı durumdan muzdaribim 3 senedir nişanlıyım ,nişanlım su an askerde ve bu durum bile ailesinin hiç umrunda değil. Bizde eylül gibi düğün düşünüyoruz, çoğu şeyi sırf benim içimde kalmasın diye ailem çeyizimin tamamını karşılıyor ,nişanlım askerden dönüncede kredi çekecek borçlanıp düğünümüzü yapacagız Allah kısmet ederse. Şimdiden araştırmaya başladım, gerçekten piyasayı takip edince uygun fiyata güzel şeyler yapılabilir. bence işin içine yaratıcılık ve orginal fikirler katılınca, tonla para harcanan klişeleşmiş düğün derneklerden çok daha samimi çok daha akılda kalıcı şeyler ortaya çıkabilir. Biz göçmeniz bende kına gecemi makedonyalı gecesi gibi düşünüyorum, aranızda böle birşeyler yapmış olan varsa fikirlerini almayı çok isterim,

Kızlar artık kiralanabiliyor bindallı ve eldiveninden tepsisine kadar hepsi biz burda hepsini 35 e kiraladık çok ta güzel ve şıktı tertemiz oluyorlar siz kullanmadan önce kuru temizlemeye veriliyor sonra siz kullanıyorsunz sonra yeniden yıkanıyor hijyen açısından çok da iyi ... Para verip alacağınıza gardrop esiri oluyorlar atmaya kıyamıyorsun satamıyorsun öylece elinizde kalıyor olan paranıza oluyor 3 ay önce abim evlendi gelinle gittik beğendik kiraladık düğün sonrası teslim ettik .hem bu arada kiralarkende alırkende pazarlığınızı yapın :)

Ben de arkadaşımın kardeşinin bindallısını giydim.Alsam dolapta durucaktı boşuna. zemuszemus

kınadaki tüm malzemeleri erkek tarafı alır ama bu tür tatsızlıkların mutluluğuna gölge düşürmesine izin verme.ömür boyu mutluluklar

Valla kıslar onlardan beklersenizz hiçbirşeyiniz olmaz..
Babam herşeyi konuştu..Kına için salon tuttuk ancak parasını erkek tarafı verecek (uygun olduğu için babam salonda olsun dedi sokağımız dar artık dışarda kına yapmak yasakta) ben nişanlıma kına için kıyafet bakacağım dedim.Bazı aileler varki söylettirmeden gelin kızları için herşeyi yaparlar..En güzeli bu işte..

ben açıkçası kayınvalidenin pek kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum.belki de yanlış bir şekilde ifade etmiş kendini.çoğumuz evlilik aşamasında bir seferlik küçük ayrıntılar için masraf yapmak istemeyiz.bu yüzden gene bir seferlik kullanılmış bu malzemeleri yakınlarımızdan temin ederiz.eğer ki bunu sana annen teklif etmiş olsaydı,mesela ablanın malzemelerini kullanman için eminim seni bu kadar rahatsız etmezdi.bu sorunu halledebilmen için öncelikle eşinin annesini de kendi annen gibi görmen gerek.ben de nişanlıyım ve ekimde düğünüm var.kına malzemelerini alırlarsa damat tarafı alır almazlarsa ya kendim zevkime göre almayı ya da bir yakınımdan temin etmeyi planlıyorum.böyle küçük şeyler için kendini üzme bence.en güzel zamanlarımız bunlar tadını çıkarmak lazım.

walla kızLar önemli oLan kimin ne aLdığı değiLdir....mutlu oLmaktır eşinLe......hem yapmasaLar ne oLur her işte bi hayır wardır diceksiniz ne güzEL işte gerçek yüzLerini baştan görürsünüz.....::):):) ben 3yıLLık ewLiyim bizde herşeyi eşimLe yaptık kaynanadan yoktu biyardım...ama şimdi ne oLdu ohhhh ben çok rahatım onLAr bana karşı mahçup herzman ...en azından keyfim isterse gidiorum istemezse kimse beni zorLamıo dewamLı iyi geçinmeye çaLışıolar işimize hiç karışmıoLar.....ohhhh sefam oLsun özgürLük güzeLLL =)

kayınvalden ayıp etmiş biraz sonuçta bunlar birkez yaşanacak şeyler. durumuda varsa neden senin gönlünü ağlatıyo.
benimkide kına malzemelerini bizmi alacaz diye bana sordu. bende dedim erkek tarafı alır diye biliyorum. sorup soruşturayımda öyle derim sana dedi bana. bende soruşturmana gerek yok toplasan 50-60 lira bişey. biz alırız dedim. bozuldu. yok kızıııım bize düşüyosa biz alırız dedi. dedim ozman sor referandum yap haber veririsin bana

benim bildiğim ve tüm çevremde gördüğüm kınada yenilen içilen ve kına malzemeleri hariç kız tarafı yapar..salon kıyafet aksesuar vs..

zaten kız tarafının eğlencesidir kına..

erkek tarafına çok yüklenmemek lazım..
kınayıda kız tarafı yapıversin..

üzülmene değmez..

kına salonunu kız evi tutar. kıyafet çerez kınayı erkek getirir. ama biz düğün gecesi son yarım saat kala kına yakıcaz. çerez istemiyorum o yüzden sadece kına dağıtıcam. ee kıyafet de tek bindallı kiralarız

bizde kına yerini,çalgıcıyı kendimiz tuttuk...geri kalan herşeyi erkek tarafı aldı. kaydirigubbakcemile2
:umursamaz:birde şöyle bir durum varki kaydirigubbakcemilealnınırken görümcemin biri nasıl istersin diye sormayıp kurdeleleri, kına sepetini,kınaları,ignelikdi,sepetti ıvır zıvırı danışmadan aldı ve ben birşey diyemedim.zevklerde faklı tabi şahsen ben begenmedim.
annem demesinmi ben begenmedim banane valla alırım çarşıdan.yapma anne etme anne olsun ayıp olur derlerki bizi begenmediler.sorun çıkmasın.zor ikna ettim .
bayanssulusmile ignelik vardırya süslü püslü ille onu alırmış kendi.iyi madem bir onu al dedim.
Allah geçim versin vallahi boş hepsi.ne kırılayım nede kırayım.ne olur sanki üç kuruş eksikti fazlaydı...

bnmde en yakın arkadaşım kına yaptı geçen hafta.birlikte alışwerişe gttiler kayınvalideisyle bindallısı kırmızı bir elbisesi mendiller çerezler tepsi mumlar bunları kayınvalidesi aldı.kınası öğretmen evinde oldu salonu meşrubatları falan kızın babası ayarladı.paylaşılırsa sorun çıkmaz...

al benden de o kadar ...

okudukça içim daraldı valla, ben de dahil bir sürü kız aynı dertten muzdarip.
salonu zaten kız tarafı tutar, erkek tarafına bir bindallı, biraz kına almak zor geliyor....
Ne günlere kaldık, sen bize sabır ver yarabbim:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…