Saç Rengi ve Saç Boyama Kına,Papatya ve Saçların Rengini Değiştiren Diğer DOĞAL YÖNTEMLER,Tecrübelerimiz

$anya1.jpg

100g BAQ henna (Vücut sanatında kullanılan, yani bildiğimiz kına)
25g Paprika (kırmızı biber)
15g Turmeric (zerdeçal)
1c very strong chamomile tea (4 tea bags steeped in two cups of water for a few hours) (4 poşet papatya çayı 2 bardak suda bir kaç saat bekletilecek)
1c lemon juice (1 bardak limon suyu)

Bunu yapmaya karar verdim. Bir gece bekletmeyi düşünüyorum, ne kadar uzun beklerse o kadar iyi tutar. Burdaki c ile belirtilen ölçü birimi cup, yaklaşık 237 ml'e denk geliyor, yani bir bardaktan biraz fazla.

Eki Görüntüle 829699

125-150 gr kına
6 yemek kaşığı kırmızı şarap sirkesi (sanırım balsamik sirke olarak da geçiyor)
10 y.k limon suyu
3 yemek kaşığı zeytin yağı

Bu karışımı cam bir kapta karıp hava almayacak şekilde streç filmle sarıyoruz ve bir gece bekletiyoruz. Ertesi sabah karışıma bunları ekliyoruz.

4 yk kırmızı biber
5 damla lavanta yağı
5 damla biberiye yağı
2 damla çay ağacı yağı

Yağlar renge etkili değil diyorlar tarifin verildiği sitede ama kırmızı biber kırmızılık için şart.

Daha sonra karışım temiz ve nemli saça uygulanıp, saçlar streç filmle sarılıp 3-4 saat bekletiliyor. Durularken şampuan kullanılmamalı, krem kullanılabilir.

merhaba canım ben röfleli saçımın üstüne kına yakmıştım doğal kına aktarda satılan açık kınada turuncu olmuştu ama güzel olmuştu görenler hep soruyordu nasıl yaptın diye

kızlar benim saçlarımın ucu sarı onun üstüne kına sürsem kızıl olur mu yoksa tutmaz mı ki :s

hazır kına setlerinin hamileliğine bir zararı olur mu bilmiyorum ama hazır kına setlerini tavsiye etmem saç döküyor.

Paylaştığım renkleri boyayla elde etmeyi düşünüyordum, kına da uygulayabilirim. Saçlarım çok yıprandı, iyice yanmasından korkuyorum.

Bir de bir sorum var, bir akrabam adına soruyorum bunu; kendisi 3,5 aylık hamile, hazır kına setlerini kullanmasının bir sakıncası olur mu? İçinde kına, rastık bir de bitki karışımı var.

sizin saçınızın rengi turumcumsu mu oldu sarı mı:) ve doğal duruyor mu?

Ilk uyguladığım gün biraz bakır oluyor. Fakat yıkandıkça renk oturuyor. Benim saçlarım kumral. Jhon freida go blonder şampuan ve saç kremi haftada bir de açıcı sprey kullanıyorum. Uçlarım oldukça sarı. Dipler uyumlu ve ben bu rengi seviyorum. :))

Eşimin işinden dolayı bir süre Danimarka'da bulundum. Orda bulduğum bir boya ile saç boyama çilem sona erdi. bio organik naturigin saç boyası var. Muhteşem bir kokusu var. en hoş yanı ise saç derimde hiç kaşıntı yapmadı. amonyak ve paraben içermediğinden sanırım. önceden yurt dışından arkadaşlarımdan göndermelerini istiyodum ama Türkiye'ye de gelmiş. internetten sipariş veriyorum. denemenizi tavsiye ederim.:21:

merhaba canım ben röfleli saçımın üstüne kına yakmıştım doğal kına aktarda satılan açık kınada turuncu olmuştu ama güzel olmuştu görenler hep soruyordu nasıl yaptın diye

benim saçlarım röfleydi bildiğin sarı, üzerini kumral ile kapattım çünkü sıkılmıştım.. hani aradan tekrar sarılar çıkar yıkandıkça bilirsin, saçlarım iyice yıpranmıştı die kına yaktım evde ama hint kınası falan değil, kına gecelerinde ellere yakılan kına varya ondan.. tabi kınayı hazırlarken içine bazı karışımlar kattım beslesin die sonuç mu mükemmellll..
hemde o aradan çıkan sarılarım kızıl kahve oldu resmen saçlarım şuan gölgeli ışıltılı gibi hergören boya sanıyo :KK70:

kızlar selam,

kına konusunda baya bilgilisiniz deneyimlisiniz ne güzel... ben de merak ediyorum, beyazları kapatıyor mu kına? bir de boyalı saçın üzerine yapılıyor mu? denediniz mi hiç. teşekkürler...

kızlar selam,

kına konusunda baya bilgilisiniz deneyimlisiniz ne güzel... ben de merak ediyorum, beyazları kapatıyor mu kına? bir de boyalı saçın üzerine yapılıyor mu? denediniz mi hiç. teşekkürler...

aktara gidin kına isteyin, yalnız belirtin beyazları kapatmak istediğinizi, adını hatırlayamadım bi taş veriyorlar. bizim bildiğimiz taşlardan değil :) kına ile yoğuruyorsun rengi canlandırıp beyazları kapatıyo

aktara gidin kına isteyin, yalnız belirtin beyazları kapatmak istediğinizi, adını hatırlayamadım bi taş veriyorlar. bizim bildiğimiz taşlardan değil :) kına ile yoğuruyorsun rengi canlandırıp beyazları kapatıyo

ona kına taşı diyorlar sanırım..

başka yerlerde okuduklarım kına saçı maffediyor yönünde, ama boyada kimyasal. ne yapsak anlamadım, kına faydalı ise beyazları kapatıyor ve akmıyor ise kullanmak lazım...

Eşimin işinden dolayı bir süre Danimarka'da bulundum. Orda bulduğum bir boya ile saç boyama çilem sona erdi. bio organik naturigin saç boyası var. Muhteşem bir kokusu var. en hoş yanı ise saç derimde hiç kaşıntı yapmadı. amonyak ve paraben içermediğinden sanırım. önceden yurt dışından arkadaşlarımdan göndermelerini istiyodum ama Türkiye'ye de gelmiş. internetten sipariş veriyorum. denemenizi tavsiye ederim.:21:

Bence siz de bu kadar uğraşmayın ürünün reklamını yapmak için. Bu sitede reklam yasak ama bütün yorumlarınız bu üründen ibaret.

Son düzenleme:
başka yerlerde okuduklarım kına saçı maffediyor yönünde, ama boyada kimyasal. ne yapsak anlamadım, kına faydalı ise beyazları kapatıyor ve akmıyor ise kullanmak lazım...

Kına saçı mahvetmez, saçın yapısı kuruysa biraz kurutur o kadar. Bence uzun süreli kızıl, bakır ve tonlarını kullanmak isteyenler için ideal, kesinlikle akmıyor, kimyasal boyalar gibi tüm boya gerektirmiyor, dip boya yetiyor. Kullananlar beyazları kapattığını söylüyorlar.

ben kına haricinde herhangi birşey bilmiyorum,bildiklerini paylaşırsan memnun olurum.benim saçım çok koyu olmasa da siyahtı ve kına yaktığım ama kızıllığı belli belirsiz oldu.daha da kızıllaştırmak için yapabileceğim birşey var mı?

kimyasal boyalardan sonra kına ile saçlarım harika bir durumda ortalama 15 günde bir yapıyorum üstelik çokta beyaz var fakat kına ile saçım tam kızıl oldu kınayı hazırlarken önce 2 kilo suya bir tutam adaçayı bir yemek kaşığı dolusu kekik bir yemek kaşığı sinirli ot bir yemek kaşığı karabaş otu atıp 15 dakika kaynatıyorum bu karışımı süzüp kullanacağım kadarını ayırıp diğerini cam kovanozda buzdolabına daha sonraki kına için saklıyorum cam veya porselen kapta 4 yemek kaşığı kına hazırladğım bitkisel su ılık olarak. iki yemek kaşığı elma sirkesi bir yemek kaşığı saf zeytinyağı bir yumuta koyu çamur kıvamına gelecek bu arada karıştırırken sadece tahta kaşık kullanmalısınız hazırlayınca bir poşete koyup kalorifer peteğinin üstünde bir gece bekletiyorum sonra saçlarıma eldiven yardımıyla sürüyorum. enaz 6 saat saçınızda kalmalı vakit varsa 12 saatte bekletebilirsiniz ve saçıma defne sabunu kullanıyorum iş arkadaşlarım boya numarası soruyorlar :))

kimyasal boyalardan sonra kına ile saçlarım harika bir durumda ortalama 15 günde bir yapıyorum üstelik çokta beyaz var fakat kına ile saçım tam kızıl oldu kınayı hazırlarken önce 2 kilo suya bir tutam adaçayı bir yemek kaşığı dolusu kekik bir yemek kaşığı sinirli ot bir yemek kaşığı karabaş otu atıp 15 dakika kaynatıyorum bu karışımı süzüp kullanacağım kadarını ayırıp diğerini cam kovanozda buzdolabına daha sonraki kına için saklıyorum cam veya porselen kapta 4 yemek kaşığı kına hazırladğım bitkisel su ılık olarak. iki yemek kaşığı elma sirkesi bir yemek kaşığı saf zeytinyağı bir yumuta koyu çamur kıvamına gelecek bu arada karıştırırken sadece tahta kaşık kullanmalısınız hazırlayınca bir poşete koyup kalorifer peteğinin üstünde bir gece bekletiyorum sonra saçlarıma eldiven yardımıyla sürüyorum. enaz 6 saat saçınızda kalmalı vakit varsa 12 saatte bekletebilirsiniz ve saçıma defne sabunu kullanıyorum iş arkadaşlarım boya numarası soruyorlar :))

bu eklediğiniz kına aktardan satılan ele de konulan gelin kınası mı? yoksa saç için hazır paketler var kutuda onlardan mı?
kızıl renk mı oluyor tamamen?

bana yardımcı olabılecek kım var:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

kınadan vazgecmeyenlerden biriyim bende, saçlarımı siyaha boyattım,sonra sıkılıp oriel ile açtırıp kızıl yaptım 2 sene kullandım sıkıldım tekrar oriel ile röfle yaptırdım saçlarımın tutulacak yanı kalmamıstı artık..2 ay önce bekarken yaptıgım gıbı kına sürdüm saçlarıma tabi bitkisel karışım hazırladım kına içine, saçlarım canlandı parladı.. dün hamama gidecektim die önceki geceden tekrar yaktım saçlarıma hamamda da yıkadım evim de kirlenmedi saçlarım yumuşadı toparlanmaya başladı tavsiye ederimm

X