Kiracı derdi

Ses video kaydı yasal değil . Başınız ağrır, suçlu duruma düşersiniz. Para ve hapis cezası var. Hicbirsey show haberde gösterildiği gibi değil yani ,ses video kaydı suc

Ses video kaydı yasal değil . Başınız ağrır, suçlu duruma düşersiniz. Para ve hapis cezası var. Hicbirsey show haberde gösterildiği gibi değil yani ,ses video kaydı suc
Evet orası öyle ama başka ispatlamak için seçeneği de yok en azından hakaret ettiği için kayda almak zorunda kaldık derse faydası olur zaten o yüzden dedim ben de avukata danış diye her türlü başı ağrıyacak ama kimle böyle tartışmaya girsem kayda alırdım :KK70: en kötü kendilerini bunu gösterip korkutadabilirler tehdit olarak değilde bakın mahkemeye sunarsam ceza alma ihtimaliniz yüksek güzellikle taşınmanızı isteriz diye anlaşıladabilir

O zaman o gürültüden şikayetçi olanı da şahit tutacaksınız ki gitmesi için seve seve şahit olur :KK70: Bence şansınız yükselir. Haklılar maalesef biz de ev sahibine şikayet etmiştik her daire de olur o kadar fedakarlık gerek diyordu şimdi gelsin etsin fedakarlığı daha tehlikenin farkında değil :KK70: Böyleleri zaten arsız olur kabul etmezler hatalarını o yüzden ses video kaydı dışında hiç muhattap olmayın bence. bir de sözleşme kısmını anlamadım pek bi senelik sözleşmemiydi
bir senelik sözleşmeydi ama sene geçince bir şey yapmazsan sözleşme devam ediyor, şimdi pazartesi ihtar çekmeye gideceğiz olursa. yenilenmesin diye

Geçmiş olsun. Avukata danışmakta fayda var . Kadına çok sinir oldum bu arada,kimseye iyilik yaramıyor 😤

Lise zamanlarımda bir komsumuz kenar mahalledeki evini ,acıdığı bir aileye uygun fiyattan kiraya vermiş. Kirayı bazı aylar hiç vermemişler,bazı aylar eksik ..
Ayrıca evde sürekli kavga ,küfür sesleri.. mahalleli bıkmış.
Çıkarmaya çalışınca kadın başlamış iftiraya,cirkeflige..
Ev sahibi artık evine gitti tatlı dille yalvardı çıkın diye , paramız yok demişler.
Ev sahibi başka bir mahalleden ev tutmus bunlara, 2 aylık kirasını ödemiş tuttuğu evin, eşyalarını taşımak için kamyon ve hamal da tutmus. 🤣o şekilde kurtuldular .

Evet orası öyle ama başka ispatlamak için seçeneği de yok en azından hakaret ettiği için kayda almak zorunda kaldık derse faydası olur zaten o yüzden dedim ben de avukata danış diye her türlü başı ağrıyacak ama kimle böyle tartışmaya girsem kayda alırdım :KK70: en kötü kendilerini bunu gösterip korkutadabilirler tehdit olarak değilde bakın mahkemeye sunarsam ceza alma ihtimaliniz yüksek güzellikle taşınmanızı isteriz diye anlaşıladabilir
Kayda alan kişi her durumda suçlu.

Geçmiş olsun. Avukata danışmakta fayda var . Kadına çok sinir oldum bu arada,kimseye iyilik yaramıyor 😤

Lise zamanlarımda bir komsumuz kenar mahalledeki evini ,acıdığı bir aileye uygun fiyattan kiraya vermiş. Kirayı bazı aylar hiç vermemişler,bazı aylar eksik ..
Ev sahibi artık evine gitti tatlı dille yalvardı çıkın diye , paramız yok demişler.
Ev sahibi başka bir mahalleden ev tutmus bunlara, 2 aylık kirasını ödemiş tuttuğu evin, eşyalarını taşımak için kamyon ve hamal da tutmus. 🤣o şekilde kurtuldular .
teşekkür ederim. bu arada ses kaydını alsaydık da avukata göstermek için alacaktık. dediklerini duysun diye, yoksa herhangi şikayet durumunda kullanmazdım ses kaydını davada filan..:110:

valla bizim de sonumuz öyle olmaz inşallah. kadın 10 bin tl istiyor çıkmak için, çok da farklı konumda değiliz onlarla:KK70:

teşekkür ederim. bu arada ses kaydını alsaydık da avukata göstermek için alacaktık. dediklerini duysun diye, yoksa herhangi şikayet durumunda kullanmazdım ses kaydını davada filan..:110:

valla bizim de sonumuz öyle olmaz inşallah. kadın 10 bin tl istiyor çıkmak için, çok da farklı konumda değiliz onlarla:KK70:
Bende benzettim evet🤣
Valla Allah kolaylık versin

Biz daha yeni bu derdi yaşadık hemen anlatayım :p.

Aynı şekilde babam kiracı bulmuş tam 4 yıl önce emlakçı aracılığıyla. Kadın tc vatandaşı değil, işsiz. Doğal olarak sigortasız. Bir esnaf kefil olmuş. Babamın da hiç daha önce kiracısı olmadığı için inanmış kiralamış resmen kandırılmış yani. Bu esnafın sevgilisiymiş meğerse sonradan anlıyoruz.

Bizim kiracı çok tatlı dilliydi. Kirayı 1 gün bile zamanında ödemedi. Ya anneannesi ölür, ya dedesi ameliyat olur, ya babası kalp krizi geçirir falan. Yani 4 yıl boyunca kadının sülalesi birer birer felaketler sonucu ölürken kirayı en az 20 gün geç yatırdı. Babam sinir krizleriyle bu durumu karşışadı :p sonunda kardeşim babamdan devraldı ve ailesinin başına gelen felaketlerin bizim kirayla bir alakası olmadığını ve zamanında, eksiksiz yatırmasını, yapmazsa yasal yolları kullanacağımızı belirtti kadın delirdi tabi :) bunlar olurken de içeride 2-3 aylık kiramız vardı. Yok eğer dava açarsanız 1-2 sene sürer hiç de kira ödemem diye tehditler başladı.

Avukat tuttuk. 2 ay üst üste kirayı ödemediği(geciktiriyordu zaten garanti o yüzden hiç beklemedik) için ihtar çektik. Utanmadan ihtara cevap da yazmış yüzsüz, ödememiştim ama 20 gün sonra ödedim, üstelik ödemediğim kiraları da bilerek ödemedim kapora vermiştim ona saydım diye de cevap yazdı. Tabi bundan sonra dava açtık. Bu sırada evi satın almak isteyen biri çıktı iyi de para verdi. Bizde verdik gitti :)

Yapacağınız:
- Hemen avukat tutun.
- avukatınız kirayı geciktğrdiği gibi noterden ihtar çekecek. 2 ihtar sonrası dava açacak.
- kirayı bunca yıl yükseltmediğinizi kiracıya yazılı olarak belirtmediyseniz 2 yılın tefe tüfe oranını ekleyerek bu zamana kadar eksik ödediniz diye onları isteyip yeni kirayı da bundan sonra zamlı alabilirsiniz.
- kadın bundan sonra kirayı çok düzenli öder, geciktirmezse ve borçlarını kapatırsa satmadan çıkartamazsınız.
- satış yapılınca yeni ev sahibi ilk 1 ay içinde (burası çok önemli sonra çekerse geçersiz) ihtar çekmeli. Çektikten sonra 6 ay içinde çıkmalı. Çıkmayabilir. Çıkmazsa yine dava açıp öyle çıkartıyorsunuz.
-davalar yerine göre 6 aydan 2 yıla kadar sürüyor. Sonunda evini memurlarla açıp eşyalarını yeni emine bırakıp kapının önüne koyuyorsunuz. Dava masraflarını kaybettiği için ondam talep ediyorsunuz. Ödemediği küra varsa zaten icralık oluyor. 10 yıl boyunca takip ediyor onu.
- emekliye ev vermeyin bence bir daha. İşsize, emekliye ev vermek büyük risk. Çünkü emrkli maaşı icralık olmuyor, işsizin de zaten parası yok. Yanş bedava insan beslemiş oluyorsunuz. Onun yerine çocuk okutursunuz bence.
Son paragrafa kadar çok güzeldi tavsiyeniz ama emekliye ev vermeyin ne demek yahu? Ölsün o zaman bu emekliler.. çirkeflik başka ama insanlık hali ile ödeyememek başka bir durum.

Yazık yaa insanlar nasıl rahat ediyor,Haram yahu.şaştım kaldım.

Yazık yaa insanlar nasıl rahat ediyor,Haram yahu.şaştım kaldım.
istanbulda 1300 tlye kira kalmamış, biz zam dahi yapmıyoruz ödediği aylar da 1300 yerine bin tl ödediği oldu babam sesini bile çıkarmadı. başkası olsa ve hatta ben olsam çoktan dellenmiştim.

istanbulda 1300 tlye kira kalmamış, biz zam dahi yapmıyoruz ödediği aylar da 1300 yerine bin tl ödediği oldu babam sesini bile çıkarmadı. başkası olsa ve hatta ben olsam çoktan dellenmiştim.
Babanızın yüzü yumuşak.1 en geç 2nci ayda eşiniz vs arayıp istemeliydi kirayı.Hayır hiç utanma mahcubiyet falan da yok.
Gerçekten vicdan yok bazılarında

Babanızın yüzü yumuşak.1 en geç 2nci ayda eşiniz vs arayıp istemeliydi kirayı.Hayır hiç utanma mahcubiyet falan da yok.
Gerçekten vicdan yok bazılarında
inanın babamı arayıp " x abi, şöyle bir gerekçem var veremiyorum" dese babam hakkı olan kirasını istemez. buna yüzde yüz eminim. ama böyle olmakta her insana iyilik olmuyor maalesef, suistimal ediveriyorlar. muhtemelen kirada evi olanlara aşırı zengin, zaten ihtiyacı yok gözüyle bakan birisi. öyle olmasa arandığında bu şekilde çirkeflik yapmaz diye düşünüyorum. en ufak minneti yok anlayış gösterildiği için, üstüne üstlük babam ona anlayış göstermek zorundaymış gibi davranıyor

ayyy ne nankör yüzsüz insanlar var ya, bu paraya kira kalmamış öpüp başına koyacağına yaptığına bak..

kıracı ben evı sattırmam dıyemez oyle bır hakkı yok cok guldum ben o lafa :KK70:
babanız ıstedıgı an evı satısa koyabılır :KK66:
babanız tahlıye davası acacak

avukatla gorusmenız lazım
ayy evet ya komik gerçekten:KK70:
dava açmamak için uğraştı ama eninde sonunda açılacak sanırım..
ayyy ne nankör yüzsüz insanlar var ya, bu paraya kira kalmamış öpüp başına koyacağına yaptığına bak..
evimizde öyle harabe evlerden değil yani, peteklerine boyasına kadar yaptırdık bulunduğu konum da kötü değil. ama yine de kiralık sonuçta babam fiyatı fazla tutmak istemedi..

Ödenmeyen kiralar için ilamlı vs bişey oluyor ya ondan gönderilemez mi? Hukuka uygun mu bilmiyorum ama tapumda gidip anahtarı değiştirip eşyaları kapının önüne koydurasım geldi. Bunlar ancak ondan anlarlar.

Ödenmeyen kiralar için ilamlı vs bişey oluyor ya ondan gönderilemez mi? Hukuka uygun mu bilmiyorum ama tapumda gidip anahtarı değiştirip eşyaları kapının önüne koydurasım geldi. Bunlar ancak ondan anlarlar.
yok evın anahtarını degıstırıp esyaları kapı onune koyamaz o hukuka uygun degıl
ev tahlıye davası acacaklar :KK66:

Ben de kiracıyım. Pandemi dönemi kirayı aksatarak ödedik diye geceleri uyku girmiyordu gözüme. Kirayı ödeyebilmek için borçlanmadığım kimse kalmadı.
Ne yüzsüz insanlar var. Hem kira ödemeyip hem çirkefleşmek nasıl bir kafadır.. Üzüldüm babanıza. Umarım biran önce çözülür sorununuz🙏

Ben de kiracıyım. Pandemi dönemi kirayı aksatarak ödedik diye geceleri uyku girmiyordu gözüme. Kirayı ödeyebilmek için borçlanmadığım kimse kalmadı.
Ne yüzsüz insanlar var. Hem kira ödemeyip hem çirkefleşmek nasıl bir kafadır.. Üzüldüm babanıza. Umarım biran önce çözülür sorununuz🙏
pandeminin tam kapanma olduğu zaman 2 ay kira istemedik biz, zora sokmamak için
umarım çok fazla uğraşmak zorunda kalmadan çözülür:dua:

Büyük konuşmiyim ama kiracı dertten başka şey değil. Eşimin ofisi var kiracısı pandemi başından beri düzgün ödemiyor ki ödediği kira muhite göre kuş kadar. Çareyi ofisi satmakta buldular çünkü bunun emlak vergisi var Aralık sonunda ve aynı şekilde adam da bize sanki biz kiracı o alacaklı gibi davranıyordu.

Yasalar kiracıdan yana tamam öyle de olsun ama herşeye eşşek yüküyle zam geliyorken evsahibi ne yapsın? Şeytanın avukatlığını yapıyorum bana kızmayın ama benzine mazota, elektriğe, doğalgaza gelen zam tefe-tüfe oranında değil ki.

X