Kiracımızla başımız dertte

Arkadaşlar,kiracımız 5000 civarı bir teminat ödeyerek kararı istinafa gönderdi.Üç yerden icra davası açtık.Karı kocanın da maaşında haciz var.Eksik ödediği kiralardan da icra davası açtık.Umarım istinaf ettiğine pişman olmuştur,ziyadesiyle.

1. Madde eğer kiracı 5 yıldan az süreyle orada kalıyorsa uygulanamaz. Kira tespit davası 5. Yılda açılır. Eğer 5 yıl olmadıysa devletin belirlediği resmi oranda zam yapabilir ev sahipleri.
3. Maddenin uygulanması ve hatta davanın direkt o şekilde açılması daha mantıklı olurdu bence de. Ev sahibi veya 1. Derece yakını ben oturacağım diyerek çıkartma hakkına sahip. Ama çıkarttıktan sonra 3 yıl başka birine evi kiraya veremez.

Çıkmayın bence de. Sözleşmeye uygun davranmışsınız sonuçta. Her yıl yapsın tefe tüfe oranında zammı.

Kirayı ödemeyip o kadar ay şak diye 5000 TL teminat çıkartmaları mdkdkldd. İş onlardada inada binmiş belliki. Ama eninde sonunda çıkarırsınız istinafdan dönse bile kendi evinizde oturacağınız için çıkmak zorunda kalır.

Bende not aldım hepsini. Lazım olur ne olur ne olmaz, bu konu beni korkuttu

Şimdi de bize ihtarname göndermişler.Evdeki her şey bozukmuş,kiradan düşeceklermiş.Biz de ihtarname ile cevap verdik ama kirayı ödememeye başladılar.Bir dava daha açtık.
Kiracı ve eşinin maaşları hacizli,evlerine hacze gidildi..Arsalarına ipotek konuldu.Bu ne cesaret anlamadım.Avukat bile şaşkın.Hacze gittiklerinde ;”Ne yapacaksınız yapın,istinaftan sonuç gelene kadar çıkmayacağız.” Demişler.İnsan bi utanır,sıkılır..Ben bile avukat ve ekibi havze giderken çoluğunu çocuğunu düşündüm..

Şaka gibi ya ülkedeki rezalete bakın
Halbuki kendine olsa yada ünlü birine 1 günde halledilir
Tiksiniyorum ülkeden

İstinaftan sonuç bekliyoruz hala...
Ev babanızın üzerine ise size satış göstersin. Kardeşleriniz varsa önceden durumu açıklayın tabii ki, geri vereceğinize dair teminat falan. 9 10 bin Tapu masrafı çıkar ama kiracıyı 1 ay içinde çıkarma hakkınız doğar.

Tahliye taahhütnamesi var mı

oyle bisey yok ev satilsa bile eski kira sozlesmesi yeni ev sahibiyle gecerli sayiliyor.
yani yeni ev sahibinin eski kira sozlesmesini kabul ettigi varsayiliyor .
temeli olmayan seyler yazip insanlari yaniltmayin lutfen

oyle bisey yok ev satilsa bile eski kira sozlesmesi yeni ev sahibiyle gecerli sayiliyor.
yani yeni ev sahibinin eski kira sozlesmesini kabul ettigi varsayiliyor .
temeli olmayan seyler yazip insanlari yaniltmayin lutfen

İki taraf da yarı yarıya haklı :) yeni satış yaptık biliyoruz. Alan kişi ilk 1 ay içinde ihtar çekecek. 6 ay içinde çıkması lazım ama çıkmıyorlar yine dava açılıyor ve dava ile çıkartılıyor.

Ama 1 ay içinde ihtar çekmezse eski sözleşmeyi kabul etti diye düşünülüyor.

Davasız hiçbir şey olmuyor maalesef ihtar mihtar dava için ön hazırlık.

Daha ne kadar sürecekmiş mahkeme konu sahibi? Avukat bir şey diyor mu? Artık sonuna gelmişsinizdie. Zevkle kapı dışarı edersiniz çok yakında inşallah :)

Eklentiler

• 8157FD4F-4F26-43BE-A64E-AA0001DA3B46.png
    290,6 KB · Görüntüleme: 32
Araştırın lütfen
tamamda bunun icinde 6 ay beklemeleri gerekiyor ki 6 ay sonra kiraci cikmazsa gene tahliye davasi acmalari gerekiyor .
suan zaten davalar acilmis . bahsettiginiz sey sureci hizlandiracak bisey degil .
tersine 0 dan yeniden baslayacaklar .

Merhabalar,mahkeme
Merhabalar,mahkeme bitti.Tahliye kararı çıktı.İtiraz ettikleri için itiraz sonucunu bekliyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…