Kiracımızla inatlaşma durumu

handemui

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2019
843
1.560
Herkese selam arkadaşlar kısaca özet gecicem sorunu. Kiracimiz var 6 yıldır falan oturuyor düzenli kira ödeyen insanlar, eve ilk girdiklerinde sözleşme yapmıştım daha sonra yenilmedik ama zaten otomatik yenileniyor diye biliyorum neyse önümüzdeki ay zam ayları Babam aramış kiraciyi 2 bin lira ödüyorlar, kıraci demiski yüzde 25 zam tabi ki su enflasyonda çok az ortak bi noktada buluşalım. Neyse Babam da inat bi adam adama demis ki iste anlaşamazsak ihtar cekicem vs. Tehdit vari . Kiraci demis ki ortak noktada anlaşalım 5 bin ödim size Babam yok demis 6500 olacak kiraci da demis ki 5500 yapalım Babam yok en son kiraci demis ki abi 6 bin ödim ikimiz de uğraşmayalım. Babam yok demis 6200 her neyse kiraci de sinirlenmiş sanırım. Ödemiyorum ver mahkemeye demis. Babam da tutturdu ihtar çekelim vs. Benim de bildiğim mahkemeler şuan 2 sene sonraya gün veriyor. Arkadaşım avukat o da dediki kiraci şuan size yüzde 25 zam yapsa yollasa hicbisi yapamazsınız. Fikri olan var mi ? Cidden Babama aşırı kızgınım. Ne yapicam bilmiyorum. Bu durumda kim kazanır. Bildiğim tahliye davasının gerekçeleri olmalı ya da kira tespit davası açsa davaya kadar yüzde 25 zam yapabilir dimi Ay nolur bilen fikir versin

Etrafınızda ki diğer evlerin kirası nedir ortalama? Yani kiraci makul bir insana benziyor babanız hatali. Kiraci hiç kira ödemese bile iki seneden önce çıkaramazsınız davası tahliyesi vs. Kanunlar kiraciyi koruyor daha çok. Babanızın tavrı karsısında sanırım ben kiraci olsam %25 öder daha da muhatap olmazdim.

6 yıl ayrıntısını atlamişim. 5 seneden sonra emsal kira istenebiliyor ama dava filan me kadar sürer bilemem. Anlaşmaya bakin.

Herkese selam arkadaşlar kısaca özet gecicem sorunu. Kiracimiz var 6 yıldır falan oturuyor düzenli kira ödeyen insanlar, eve ilk girdiklerinde sözleşme yapmıştım daha sonra yenilmedik ama zaten otomatik yenileniyor diye biliyorum neyse önümüzdeki ay zam ayları Babam aramış kiraciyi 2 bin lira ödüyorlar, kıraci demiski yüzde 25 zam tabi ki su enflasyonda çok az ortak bi noktada buluşalım. Neyse Babam da inat bi adam adama demis ki iste anlaşamazsak ihtar cekicem vs. Tehdit vari . Kiraci demis ki ortak noktada anlaşalım 5 bin ödim size Babam yok demis 6500 olacak kiraci da demis ki 5500 yapalım Babam yok en son kiraci demis ki abi 6 bin ödim ikimiz de uğraşmayalım. Babam yok demis 6200 her neyse kiraci de sinirlenmiş sanırım. Ödemiyorum ver mahkemeye demis. Babam da tutturdu ihtar çekelim vs. Benim de bildiğim mahkemeler şuan 2 sene sonraya gün veriyor. Arkadaşım avukat o da dediki kiraci şuan size yüzde 25 zam yapsa yollasa hicbisi yapamazsınız. Fikri olan var mi ? Cidden Babama aşırı kızgınım. Ne yapicam bilmiyorum. Bu durumda kim kazanır. Bildiğim tahliye davasının gerekçeleri olmalı ya da kira tespit davası açsa davaya kadar yüzde 25 zam yapabilir dimi Ay nolur bilen fikir versin

Babanızın 6 yıllık kiracı ile 200tl hesabı yapması çok ayıp. Babanız haksız bu konuda

Kaç yıldır düzenli kira ödeyen insanlar yahu insan biraz anlayışlı olur.
Babanızın yaptığı cidden çok ayıp.. Ha bu durumda ne yapılır bilmiyorum 200-300 liranın yüzünden mahkemelik olup kaç katını ödeyince rahatlar umarım.

O kadar üzgünüm ki anlatamam . Ama gerçekten anlamıyor söz. Sen zararlı çıkarsın diyorum yok çıkmam evden çıkartma hakkım varmış diyor. Süreç nasıl bilmiyorum..

O kadar üzgünüm ki anlatamam . Ama gerçekten anlamıyor söz. Sen zararlı çıkarsın diyorum yok çıkmam evden çıkartma hakkım varmış diyor. Süreç nasıl bilmiyorum..

10 yılı dolmadan evden çıkaramazsınız hemde düzenli ödeyen kiracıyi asla.

Evinizin emsal kira değeri ne kadar? Kiracınız makul insanlarmış, babanız anlayış göstermemiş.

Vala yapacak yok ugrasacaksiniz lakin 5 6 bnde az bi para degildi

9 bine ev var diyor çevrede. Ya akşamdan beri 2 paket sigara içtim asabım aşırı bozuk. Kiraci çıldırdı demek ki en son demis ki size yüzde 25 dışında zam yapmıyorum yasal yollara başvurun..
Kiracı çıldırmakta haklı.malesef yaşlılar bazen boyle sabit fikirli oluyor. bırakın ugrassin görsün
Kiracınız gayet iyi niyetli yaklaşmış karşılaştığı muamele kötü olmuş

X