Kısa Boylu Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.080
27.150
57
$untitled.png
Kısa boylu bayanlar ne giymeli, ne giymemeli? Bu sorularınıza yanıt istiyorsanız bu yazımızı okumalı ve dikkate almalısınız.

Kısa boylu bayanların en önemli kurtarıcısı yüksek topuklu ayakkabılardır. Boyunuzu gözle görülecek kadar uzatan en önemli aksesuardır. Ve zaten çoğu bayanın vazgeçilmelerindendir.

Dikey uzun çizgili kıyafetler boyunuzu olduğundan biraz daha uzun gösterecektir. Günümüz trendleri arasında yer alan dikey uzun çizgili kıyafetlerle farklı görünmeyecek hatta modaya uymuş olacaksınız.

Siyah elbise her bayanın dolabında bulunması gereken en önemli parçadır. Bayanların kurtarıcısı durumuna gelen siyah elbiseler bayanları zayıf göstereceğinden boyunuzu da uzun gösterecektir.

Tepeden tırnağa aynı renk kıyafet giymek sizi olduğunuzdan uzun gösterecektir. Aynı renk kombin yapmak biraz zor olacağından tulum ya da elbise tercih etmek şık bir görünüm sağlayacaktır.

Geçen yılın trenleri arasında yer alan, bu sezonda yakışanların vazgeçemeyeceği yüksek bel kıyafetlerde bayanların boyunu olduğundan uzun gösterecek hem de şık bir görünümde olmanızı sağlayacaktır.

Bilekten bağlı ayakkabılar bileklerinizi bacaklarınızdan keseceğinden dolayı hiçbir kısa boylu bayanın yanından dahi geçmemesi gereken bir ayakkabı türüdür.

Küçük çanta kullanmalısınız. Büyük çantalar kısa boylu bayanlarda hoş bir görüntü sergilemeyeceğinden dolayı küçük çantaları tercih etmeli zarifliğinize zariflik katmalısınız.

Büyük kalın kemerlerden uzak durmalısınız. Kalın kemer kullanarak vücudunuzun yarısını kapatmamalısınız. İnce kemerler kullanmak daha hoş olacaktır.

Kısa paçalı pantolonlardan uzak durmalısınız. Kısa boylu bayanların asla tercih etmemesi gereken bir pantolon modelidir. Yine bilekten kestiğinden dolayı boyunuzu daha kısa gösterecektir.

Bu yazımızı dikkate aldığınızda hoş, şık ve daha uzun görünerek kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.