Kişisel özel alan sınırı nereye kadar olmalı ?

bence konuda baş harfi A olan ve ismi doğal olarak sansürlenen kadın, konu sahibi.. Ki kendisinin kullanıcı ismini de göz önünde bulundurursak bu isim ayça olabilir. buradan kurdum bağlantıyı.

ayça zaten kadının adı. hepsi sansürlenmemiş.
bana da konuyu anlatışı mıyır mıyır geldi erkeğin mesajları gibi🤷‍♀️

Gözümle görmeden kimseyi yüzde yüz suçlayıp günah almak istemem ancak buradaki yazışmalar pek masum değil. Yazışmalarda abi denilen insanla bu kadın arkadaşımız bence gerçekten ailelerden biri aracılığı ile tanışıp birbirlerine abi ve kardeşim dedikleri bir iletişim halindeler ancak bizim bildiğimiz gibi abi-kardeş değil. Bu isimler altında sosyal medya tabiri ile "birbirlerine yürüyorlar". Abi denilen adam evli olabilir zira kadının nişanlı olduğunu bilmesine rağmen hala birbirlerine abi vs dedikleri ama normal görünmeyen bir ilişki içerisindeler. Birbirleriyle gelecek düşünmüyorlar sadece beraber dışarı çıkıyor aralarda da araşıp vakit geçiriyorlar gibi duruyor. Yine günah almak istemem lakin benim anladığım bu kadın arkadaşımız iki kişiyi aynı anda idare etmiyor sadece nişanlısını aldatıyor. Çünkü diğer kişi durumu biliyor ve halinden memnun. Adamın yerinde olsam bu nişanı kesinlikle bozardım.
Telefon karıştırma konusunda ise ilk kez bir erkeğe hak verdim. Bunun adı kıskançlık değil. Şüphelenmiş,bakmış ve şüphesinde haklı çıkmış.

Bence telefon kişisel alandır, kurcalanması doğru değildir. Ancak kurcalanıyorsa zaten güven bitmiştir. Nitekim bu durumda, kurcalanmasa bazı şeyler de net olarak ortaya çıkmayacaktı. Zaten bitmiş bir güven var ortada, telefondan net bir şey ortaya çıksa da çıkmasa da bu vakitten sonra bitmiştir o ilişkide bazı şeyler. Erkeğin ya güveni baştan yokmuş ya da güvenini sarsacak bazı şeyler olmuş, telefonu kurcalamış ve ortaya bariz şüpheli bir durum çıkmış. Bundan sonra ilişkisini bitirmeli bence, yasaklamalarla kısıtlamalarla yürüyecek bir şey değildir ilişki.

kadınlar kendilerine uyumsuz erkekler seçip sevgili olup evlendiklerinde evlilik fazla sürmeden baba evine dönüş oluyor ama yanındada çocuk olur

Bu abi pek abiye benzemiyor. Aldatmış adamı bence. İnsan neden erkeği kadın ismiyle kaydetsin ki. Ben eşimin telefonunu karıştırmam. Kendi telefonumunda karıştırılmasını istemem. Ama oldu da aldı baktı bulacağı bir şey zaten olamaz çünkü rahatsız olacağı bir konuşma yapmam saklayacak birşeyim olmadığından rahatımdır. Kız arkadaşlarım ile yaptığım özel konuşmalar hariç ben olsam merak ediyosa gösterir sonrada bana güvenmediği için kavga ederdim

X