Kıskançlık Krizlerim

Okul zamanlarımda eski sevgilimin erkek arkadasının sevgilisi sık sık gider gelirdi farklı sehirlerde olmamıza ragmen. Hatta erkek arkadasının bazı dersleri erken olunca erken cıkmak zorunda kalıyordu eskiylede kız evde oluyordu. Hic gelmedi aklıma böyle seyler. Kızı tanımıyorum tanımadıgım kızıda kıskanmam oturup nasıl biri potansiyeli ne diyede düsünmem.

Ayrıca güven problemi olmadıgını söylemissiniz bundan emin misiniz? Evet yaklasımınız bana cok yobazca geldi. Bir baskasının sevgilisini kıskanmak neden? Öz güven eksikliginiz olabilir diye düşünüyorum.

Dikkatini çekerim, o başka kadin dediğin, arkadaşinin sevgilisidir. Sorun sadece başka bir kadin ile ayni evde kalmak değildir. Sorun insan sevgilisinde o potansyeli görmesidir. Arkadaşin sevgilisine yan göz ile bakma potansyeli.

O kiz orda yaşayip yaşamamasi önemli değil. Burda yapilan itham önemli. Tersi olsa ve konu sahibi sevgilisinin yanina gitse, ve karşi tarif konu sahibine böyle ithamda bulunsa, konu sahibi kendini nasil his eder? Bu nasil bir zan birakmaktir farkindamisin?

Hadi sevgilisi normal ev arkadaşi ariyor, dersin ki ilk başta "ben kadin ev arkadaşini istemiyorum". Sevgilinin yanitina görede beraber kalir yada ayrilirsin. Dediğin gibi fikir ayriliği olur.

Ancak bu konu farkli. Ve evet konu sahibin yaptiği hiç etik değil, zorbalik, yobazlik ne dersen. Karşi tarafi zan altinda birakiyor. Sevgilisi olsam iğrenç his ederdim "Nasil arkadaşimin sevgilisine yan göz ile bakabilceğimi düşünürsün" diye.

Herşeyi geçtim adam napsin? 3000 km ötedeki sevgilim bana güvenmiyor, sevgilin gitsin otelde kalsin, otele para harcasin mi desin arkadaşina?

Konu sahibini yaftaladiğimizdan rahatsiz oluyorsun ama konu sahibin sevgilisine ve arkadaşina karşi yaftalamasi çok daha ağir, ama onu normal olarak görüyorsun.
Bana göre normal değil . Rahatsız olurum ve istemem .
Bana göre bir kadına bu şekilde sen yatar mısın denmesi normal değil .Ben böyle düşünüyorum .

Şahsen ben böyle bir şey yapacagimi düşünen insanı hayatımda tutmazdım. Erkek arkadaşı böyle bir hakarete nasil katlanıp bir de üstüne açıklama yapıyor anlamadım.

Aynen katılıyorum. Arkadaşın sevgilisine göz koymak kadın olsun, erkek olsun bir insanın düşebileceği en rezil yerlerden biri. Birlikte olduğum insan yüzüme baka baka sen de şerfsiz misin diye sorsa benim için biter.

O arkadasın sevgilisi yerime siz gitmis olsaydınız, arkadası ile yalnız kalsanız bile aranizda birşey olur muydu. Olmaz diyorsanız o kız neden yapsin böyle biş3y. Ha sevgilinize guvenmiyorsaniz ayrılın gitsin

Bana göre normal değil . Rahatsız olurum ve istemem .
Bana göre bir kadına bu şekilde sen yatar mısın denmesi normal değil .Ben böyle düşünüyorum .

Işte konu sahibide dolayli yolda o "yatarmisin" sorusunu sevgilisine soruyor. Onun arkadaşinin sevgilisine soruyor. Konu sahibi bu ithamlardan rahatsiz ise, kendiside başkalarini itham etmesin, dediğimiz bu.

"Ben gidemiyorum ama o kadın gidebiliyor, ben sevgilimden ayrıyım ama o kadın sevgilisine dokunabiliyor, ben sevgilimin yaşadığı ortamı henüz göremedim ama o kadın gördü...." gibi gerekçelerle hasetlenmek bana göre bir nebze anlaşılabilir. Ben olsam ben de hasetlenir iç geçirirdim ne yalan söyleyeyim.. ama sevgiliyi darlayacak bir durum olamaz. adam ne yapsın? siz gitseniz siz de o evde kalacaksınız kimseye de laf söylemek düşmez. o evi 2 kişi paylaşıyorsa ikisinin de misafir ağırlama hakkı var. ama diğer türlü kıskançlık bana anormal geliyor. herhangi bir kadın değil ki o arkadaşının sevgilisi, yan gözle bakacak kadar karaktersiz olduğundan şüphelendiğim adamı asla hayatımda tutmam. benim eşimin çok yakın bir erkek arkadaşı var, eşim evde yokken gelip evimizde kalmışlığı çoktur. ben onun gözünde kızkardeşten farksızım, onu da öz kayınlarımdan daha çok severim. neyse sevgilisi arıza çıkardı beni kıskandı. ben ve eşim kadını hayatımızdan çıkardık tabi. çünkü aynı durumda eşim onunla aynı evde kalsa kıskanmak aklımın ucundan geçmezdi. ki beni de tanır ve severdi güya... sonra da ayrıldılar bu kıskançlıklar sürekli hale gelince. ama bana epey sağlıksız gelmişti. kadın sonra bana ulaşmaya çok çalıştı ama güvenim çok sarsıldığı için tekrar eskisi gibi olamadık. siz hadi kadını tanımıyorsunuz ben bu kadını senelerce evimde ağırladım her derdini dinledim.. nasıl tanımaz beni. resmen hakaret olarak algıladım bu kıskanç tavrını.

Burda konu açıp sevgilimin evine gittim ev arkadaşının sevgilisi arıza çıkardı beni kıskandı deseniz o kadına demediğimiz laf kalmaz. Gitsin tedavi olsun demek ki kendisinde o potansiyeli görüyor falan filan der sayfalarca kadını gömeriz. Biri de çıkıp haklı ama demez, sanmıyorum.

zor bir durum ama daha da zor olanı bu ülkeler arası ilişki. yani pek nadir buluşarak nasıl devam edebilir bir ilişki bilemiyorum. milletin kızına gelene kadar ben bunu sorun ederdim açıkçası. sonuçta millet işi gücü bırakıp benim sevgilime hallenmez bence. bunu yapacak insan yan yana iken de yapar. eski flörtüm daha önce aldatılmış, çok ciddi güven sorunu vardı. öyle whatsappta çevrimiçi olma zamanlarını dert edecek kadar. mesaj atmadığımda yeni birini bulmuş olabilirsin, benden sıkılmış olabilirsin falan derdi arada. dedim insan yapacak olduktan sonra her türlü yapar. istediğin kadar bak, takip et. ikinci telefon alır, fırsat yaratır yapar. peki ben aldatılmaktan korkmuyor muyum? hayır, zaten yapmak isteyen yapar. kafese de koysam aldatır. beni kaybetmeyi göze alıp aldatacak insan bir saniye bile durmasın hayatımda, demiştim. etkilenmişti :KK70:

Herkese merhaba,
Erkek arkadaşımla birkaç yıldır süren bir ilişkimiz var. Özellikle son aylarda çok güzel gidiyordu. Yurtdışına çalışmaya gitti, benim de rızam vardı gitti orada zemini hazırlayıp beni de yanına alacaktı (evlenip gidecektik, aileler de buna razı.)
Buraya kadar her şey güzel. Yurtışında yanında olduğu ev arkadaşı çocuk Türkiye'den uzun yıllardır arkadaşı. Arkadaşının da sevgilisi cocugun yanına gitmiş, kalacak tabii. Birkaç hafta kalacakmış. Ben bunu kıskanıyorum diye sevgilim ilk başta hak verse de, şimdilerde cok kızıyor. Yobazmısım gibi konuşuyor. Kıskanma arkadaşımın sevgilisi benim kardeşim sayılır falan filan diyor. Güvenle alakalı problemim yok ama içim içimi yiyor.
Sevgilim de, ev arkadaşı da çalışıyor. Sevgilimin söylediğine göre çalışma saatleri aynı oluyormuş ev arkadaşıyla. (Kızla evde yalnız kalmıyormuş demek istiyorum.) ama ben buna hiç inanmıyorum, illaki farklı saatler oluyordur diye düşünüyorum.
Burada kendimi yedim bitirdim. Sevgilimle de aramız bu aralar ne iyi ne de kötü (normalde çok çok iyiydi.)

Siz olsanız nasıl bir yol izlerdiniz?
Bence belli etme yapacağı varsa her türlü yapar ben de kıskancım ama aranı iyi tut belli etme madem evleneceksiniz de kalp kırma, kendini yorma derim.

Valla böyle bi şeyin aklınıza geliyor olması bile korkunç bence. Sevgilim böyle bi şey ima etse demek ki sen benim arkadaşlarıma alıcı gözle bakıyorsun ki benden de bunu bekliyorsun der acayip arıza çıkarırım. Çocuğa ırz düşmanı muamelesi yapmaya gerek yok aşırı anlamsız bu kıskançlığınız.

Sevgilinize güvenmekten başka yapacağınız bir şey yok. Güven yoksa o ilişki hiç olmasın zaten. Sevgilinizin aklına sokmayın öyle şeyler. Ona güvendiğinizi göstermeniz lazım diğer türlü yürümez.

X