Kıskançlık

BlueKedi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2016
426
423
Hanımlar iyi günler hepinize.
Size içime her an dert olan bir soru sormak istiyorum. Siz hiç eltinizi yada görümcenizin hayatını kıskanıyor musunuz? Bakın imrenme demiyorum. Kıskanmak. Buna neyin neden olduğu çok önemli mi bilmiyorum ama. Eşinizin onları sürekli övmesi, örnek göstermesi ve fazlaca sevmesi falan neden oldu galiba.

Bu benim günlük sosyal hayatımı hatta iş hayatımı bile etkiliyor. Mesela her hangi bir durumda onlar ne düşürdü yada ne yapardı diyorum. Kendimi karşılaştıryor, küçümsüyorüm. İmanının her anım zehir oluyor desem abartmış olmam.

Lütfen psikolog vs demeyin. Kendim çözmek istiyorum. Çözümsüz bir dert olmamalı. Bilemiyorum. Hayattan soğudum sanki.

zllnaz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2013
489
467
Özgüven eksikliği..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-08-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 52 gün kaldı.

Bu günlede bebeğiniz başparmağını emerek, emme egzersizi yapıyor. Kendinizi çok yorgun hissetseniz bile, uyumakta güçlük çekiyorsunuz. Bunu sebebi sırt ağrıları, bebeğin hareketleri, sıcak hissetmek, baş ağrıları, bacak krampları ve rahat posizyon bulamamaktır. Unutmayın, yattığınız zaman sol tarafınıza dönerek uzanın. Bu sizin ve bebeğin kan dolaşımını rahatlatacak, sindirim ve solumunuza yardımcı olacaktır. Artık bebeğinizin böbrekleri tam olarak gelişmiştir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

VEdeBU

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2015
6.091
11.007
Hanımlar iyi günler hepinize.
Size içime her an dert olan bir soru sormak istiyorum. Siz hiç eltinizi yada görümcenizin hayatını kıskanıyor musunuz? Bakın imrenme demiyorum. Kıskanmak. Buna neyin neden olduğu çok önemli mi bilmiyorum ama. Eşinizin onları sürekli övmesi, örnek göstermesi ve fazlaca sevmesi falan neden oldu galiba.

Bu benim günlük sosyal hayatımı hatta iş hayatımı bile etkiliyor. Mesela her hangi bir durumda onlar ne düşürdü yada ne yapardı diyorum. Kendimi karşılaştıryor, küçümsüyorüm. İmanının her anım zehir oluyor desem abartmış olmam.

Lütfen psikolog vs demeyin. Kendim çözmek istiyorum. Çözümsüz bir dert olmamalı. Bilemiyorum. Hayattan soğudum sanki.
Özgüven eksikliğinden sanırım
Her kesin hataları doğruları yanlışları vardır
Başkasının doğrusu sizin hayatınız yanlışı olabilir
Onların kendilerince doğrularını kabul edin sizde kendiniz olun sevin taktir edin

Kurk Mantosuz Madonna

mık :)
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
15 Ekim 2016
14.823
93.570
Bahsettiginiz kisilerle farkli sartlarda , farkli hayatlar yasiyorsunuz. Bu yüzden onlarla kendinizi kiyaslamanin hicbir anlami yok.
Kendinizi sevin.

cayimin sekeri

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2016
2.951
10.947
ben söylesem eşim bize ne ? der..
demekki çok önemli eşin tavrı.
herkesin düzeni, hayati karakteri ,düşünceleri farklıdır.niye kendinize eziyet ediyorsunuz? o olsa nasil düşünür diye.
siz sizsiniz ve siz gibi düşüneceksiniz haliyle.
ayrıca ben gözünüzde büyüttüğünüzü düşünüyorum.herşey dışardan göründüğü gibi degildir bazen..

Hayallerdunyasi

Çareler çaresiz..
Kayıtlı Üye
7 Mart 2017
74
75
Esiniz onlari ovdgunde o x kisisi ben onn gbi dusunemem ben farkliyim deyin siz de her insan bir degildir farkli dusubur farkli davranir kendinize gvenin kendi dsncelernizi obemseyin baskalaryla kiyaslamayin kndinizi

BlueKedi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2016
426
423
Bunların hepsini kendime söylüyorum. Kendimi de seviyorum aslında. Hobilerim falan da var. Ama bunlar yetmiyor. Mesela aynı şeyi onlar yapınca daha değerli gibi oluyor. Yada benim ailem dahil herkesin daha çok ilgisini çekiyor. Ama ben yapınca değersiz oluyor sanki.

kulte

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2014
170
173
Birini kıskanmam için bende olmayan ancak bende olmasını istediğim özelliklere sahip olması gerek. Bu yüzden eltimin bana göre kıskanılacak bir tarafı yok. Kesinlikle bu dururunuz eşinizden kaynaklı siz eşinizin sizi takdir etmesini istediğiniz için onlar gibi düşünmeye çalışıyorsunuz. Ee tabi biraz da kendinize güvenin, kendinizi sevin.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 384 gün geçti.

belle femme

tout ce qui brille n’est pas or
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2017
728
462
Bu bence tamamen sizin fikriniz onların özenilesi yada kıskanılası bir hayatı yok kafanızda onları o kadar büyütmüşsünüz ki yaptığı hatalar bile size tatlı gelir. Bunu aşın eşinizin onlar hakkında ne dediği önemli değil herkes mükemmel olamaz onların da bir kusuru vardır elbet. Kendiniz olun onlar gibi davranmaya çalışmanız aşırı saçma. Bu bence tamamen psikolojik kendiniz düzeltebilirsiniz özgüvenli olmaya çalışın.

Astoria

for whom the bell tolls... time marches on.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
16.712
52.922
29
Psikolog falan istemiyorum demişsiniz de kendi kendinize telkinleriniz de işe yaramamış yani burada size verilen önerileri, bak şöyle düşün demeleri zaten siz öncesinde uygulamışsınızdır diye tahmin ediyorum. Size önceki yaptıklarınızdan farklı öneriler gelmeyecek, sihirli değnek de dokunmayacak. Psikologlar öcü değil, başa çıkamadıysanız bunca zaman bu düşüncelerinizle terapötik yardım almalısınız. Pek çok insan destek alıyor, faydasını da görüyor. Gitmek istemiyorum diye kendinize eziyet çektirmeyin bana kalırsa, altında pek çok neden olabilir bunun çünkü. Özgüven eksikliği olması şart değil.

aquarius24

Dilhûn
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2015
2.224
2.990
Eltilerin nesi kiskanilir Allah askina? Kendinize yazik etmeyin, hayatinizi yasayin. O ne demis bu ne demis aldirmayin. Kendi fikrinizi durusunuzu temsil edin sadece.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2120 gün geçti.

BlueKedi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2016
426
423
Psikolog falan istemiyorum demişsiniz de kendi kendinize telkinleriniz de işe yaramamış yani burada size verilen önerileri, bak şöyle düşün demeleri zaten siz öncesinde uygulamışsınızdır diye tahmin ediyorum. Size önceki yaptıklarınızdan farklı öneriler gelmeyecek, sihirli değnek de dokunmayacak. Psikologlar öcü değil, başa çıkamadıysanız bunca zaman bu düşüncelerinizle terapötik yardım almalısınız. Pek çok insan destek alıyor, faydasını da görüyor. Gitmek istemiyorum diye kendinize eziyet çektirmeyin bana kalırsa, altında pek çok neden olabilir bunun çünkü. Özgüven eksikliği olması şart değil.
Psikoloğa karsı değilim. Daha önce de pek çok sefer gittim. Yıllarca. Ancak o ortamı ve yaklaşımı da biliyorum. Fayda göremedim ne yalan söyleyim.