Kıskançmısınız???

CxuxCxuxK

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2007
128
1
aslinda bu soruya hayir diyecek anne baba pek yoktur saniyorum...ancak bazilarimiz mesela ben babasindan bile kiskaniyorum bebegimi,istiyorumki sadece benim kollarimda olsun sadece ben cekeyim kokusunu ya da benden baska herkes sanki bi sekilde bebegime istemeden de olsa zarar verecekmis gibi geliyor hatta bakislariyla bile....bu duygunun adini tam koyamasamda yani belki kiskanclik degilde koruma icgüdüsü bilemiyorum..bildigim tek sey bebegim bir benim olsun,bir benim kollarimda olsun..itiraf etmeliyimki kimseye belli etmesemde böyle...

bazen öyle durumlar oluyorki bu hislerimden dolayi kendimi icten ice sucluyorum..disari ciktigimizda alisveriste vs insanlar bebegimi sevmek istiyorlar hatta bazilari abartip yanagindan makas almaya fln kalkiyor,tersleyemiyorum ama bozulmuyorumda degil...tam onlara kizacagim zaman aklima ya cocuklari olmuyorsa diye gecirip bisey diyemiyorum...

acaba ben mi abartiyorum,herkes ayni görüste mi???

eğer benimde bi bebişim olsaydı kıskanırdım:)yapım zaten kıskançlık üzerine kurulmuş:)bide dediğin gibi ya benim gibi çoçuğu olmayanlar severse...bence abartmıyorsun onlar dünya üzerinde sahip olunabilecek en güzel varlıklar...sevgiyle kal canım....:1hug:

abartmıyorsun canım ınsan sevdiğini kimseyle paylaşamaz kıskanclık bırtek domuzda olmayan bır duygudur ben nısanlıyım emınım bende cocuğum olursa kımselere veremem çok kıskancım nişanlımı annesınden bıle kıskanıyorum ben:KK43:her seyımı paylasırım ama esımı paylaşamam bu cocuğum olursada aynısı olur çok sevgi belkide bu yuzden zarar dıyorlar belki sevdiğimi kimseyle paylaşamıyorum yaaaa:KK43:tek değilsin canım hoşçakal...:teselli:

ben delilik derecesinde kıskanırdım herkesten kayınvalidemden annemden ya herkesten dışarıda biri makas almaya çalıştığında ters tepki verirdim ama bi müddet sonra 2 yada 3 yaşından sonra yerini tamamen gururlanmaya bırakıyor şu anda çocuğumu sevdikleri zaman ah oğlum ne kadar sıcak kanlı pozitif bir çocukki herkesi kendine bağlıyor diye düşünüyorum çünkü o evlat benim benim ya başka yolu yok sevecekler ama benim kucağımda uyuyacak uyandığında anne diye ağlayacak mutlu olduğunda yada canı yandığında anasının kucağına koşacak.o yüzden hiç kıskanma çünkü o evlat sadece ve sadece sana ve babasına ait arkadaşım.

bilmem ki şimdiye kadar annemle babamı kıskandım en çok eşimi kıskanmam pek bebişim olunca onu kıskanacak mıyım bilmiyorum

abartmıyorsun beni grmen lazım ben bebeğimi kucamda indirmiyorum kimsenin ilgilenmesini istemiyorum bi tek işim olduğunda anneme bırakıyorum dışardayken pusetin üstünü tülbentle örtüyorum yalnız değilsin canım

Vallah kizlar benim iki kizim var, hadi simdi ikincisinde insan artik pek pipirikli olmuyor evham yapmiyor fazla nede olsa tebrübe var ama ilk kizimdada ben böyle degildim babasinin prensesiydi zaten bende uyumazdi babasinin gögüsünde yatardi ve bende bundan gurur duyardim kesinlike baskasinin sevmesini kiskanmadim hep mutlu oldum bu konuda.

Bence o kadar fazla alistirmayin bebislerinizi size yarin öbür gün isteyeceksiniz biraz babada anneannede veya babaannede olmasini ama o zamanda cocuklar istemeyecek cok anneci olucaklar, hem en önemlisi birakin babalarida ilgilensin yarim saat bile olsa hem bebek icin iyi hem baba icin hemde sizin icin kendininizede biraz vakit ayirmis olursunuz.

Allah hepimizin evlatlarini korusun iyi günlerini göstersin insallah, evlad sevgisi bambaska, rabbim isteyene versin.

a.s.a.s.

hayatımda iki kez kıskandım..
biri cocukken babam baska bir kızı cok sevmişti cok ilgi göstermişti bu yüzdendi..
diğeri aşk yüzünden 32 yasımda iken..
kıskanclıgım yok..

arkadasım o kıskanclık bendede var.hatta benımkı asırı koruma ıc güdüsü yanı bebegım baskasının kucaganda olunca acayıp tedırgın oluyorm.hıc kımseye vermek ıstemıyorum

canim sanki benim duygularimi tarif etmissin bence butun anneler boyledir ,abarti oldugunu sanmiyorum helede ilk bebekse tamam,allah butun yavrularimizi korusun,,,,,,,,sevgilerrrrrrrr

X