Kitap biti

Bu bilgiyi nereden öğrendiniz acaba iyice canım sıkıldı her çamaşır 60 derece yıkanmaz ki
Ben yabanci kaynaklardan arastiriyorum genelde. Daha once baska bir arkadasa verdigim cevabi yapistiriyorum asagiya:

Isiyla ve sogukla oldurme konusuna gelince, suphelendiginiz objeleri mikrodalgada 40 saniye tuttugunuzda yumurtalariyla birlikte olcekleri yaziyor ama yapan gormedim. Biz de ornegin dolaplarda gormedigimiz halde dolaplari bosalttiktan sonra bavullari vs arabalara koyduk zaten yaz sicaginda gunesin altinda arabanin ici 60 dereceye cikar umuduyla bir kac hafta o sekilde tuttuk, birsey varsa olsun diye. Okudugum bir italyan kadin esyalarini sikica posetleyip balkonuna koymus 2-3 ay gunes altinda beklettikten sonra acmis icinde hala gayet canli dolasanlar varmis. Tabi disarisi gunes alti da olsa araba ici gibi isinmaz. En garanti yontem deepfreeze’e -24 derecede koymak ve 1-2 hafta beklemek, o zaman yumurtalari da dahil tamamen oluyorlar.

Ben yabanci kaynaklardan arastiriyorum genelde. Daha once baska bir arkadasa verdigim cevabi yapistiriyorum asagiya:

Isiyla ve sogukla oldurme konusuna gelince, suphelendiginiz objeleri mikrodalgada 40 saniye tuttugunuzda yumurtalariyla birlikte olcekleri yaziyor ama yapan gormedim. Biz de ornegin dolaplarda gormedigimiz halde dolaplari bosalttiktan sonra bavullari vs arabalara koyduk zaten yaz sicaginda gunesin altinda arabanin ici 60 dereceye cikar umuduyla bir kac hafta o sekilde tuttuk, birsey varsa olsun diye. Okudugum bir italyan kadin esyalarini sikica posetleyip balkonuna koymus 2-3 ay gunes altinda beklettikten sonra acmis icinde hala gayet canli dolasanlar varmis. Tabi disarisi gunes alti da olsa araba ici gibi isinmaz. En garanti yontem deepfreeze’e -24 derecede koymak ve 1-2 hafta beklemek, o zaman yumurtalari da dahil tamamen oluyorlar.
Evet valizlerde hiç bitmiyor çünkü yoğun hava akışı olmuyor, poşetle bağlayıp koymak da çok anlamlı olmamış orda bile nemlenme olmuştur.

Çok dirençli değil de çok ve çabuk ürüyorlar.ilaç sıkılı yerde gezmeleri normalmiş sindirimlerine etki edip ölüyorlarmış benim son zamanlarda gördüklerim ölmeye yakın oluyorlardı.mutlaka iki günde bir vileda içine döküp öle silin yerleri
Vildan içine ne ilacı koyuyorsunuz ismi nedir

Çok riskli değil mi :KK43: Allah yardımcımız olsun
Aminnn.Evet ama başk türlü azalmıyor sıkmak daha çok yordu beni ve sıkarken daha çok solunuyor sanki ilaç.bende böyle bir yol buldum cyhrysamed in kokusuz olanı da var .Bi ara nefes alamaz halde idik epeyce yaptım ben 3 günde bir iki ay kadar şimdi yok gibiler öyle ışıkla falan da incelemiyorum vardır biryerde diye inşallah yoktur

Aminnn.Evet ama başk türlü azalmıyor sıkmak daha çok yordu beni ve sıkarken daha çok solunuyor sanki ilaç.bende böyle bir yol buldum cyhrysamed in kokusuz olanı da var .Bi ara nefes alamaz halde idik epeyce yaptım ben 3 günde bir iki ay kadar şimdi yok gibiler öyle ışıkla falan da incelemiyorum vardır biryerde diye inşallah yoktur
İnşallah yoktur darısı bana. Günde 30/40 tane düşüyor aynı yere. Mutfak musluk altındaki dolabın zeminine. Kothrine kullandım sadece sulandırıp köşedip sıktım ev hala kokuyor hele mutfak.

İnşallah yoktur darısı bana. Günde 30/40 tane düşüyor aynı yere. Mutfak musluk altındaki dolabın zeminine. Kothrine kullandım sadece sulandırıp köşedip sıktım ev hala kokuyor hele mutfak.
Minik delikleri kabına altlarını gider yerlerini pencere kapı hatta priz ve parke süpürgelik mm’lik çatlakları bile silikonla kapattım.çok sık gördüğünüz yerde mutlaka bir çıkış yerleri vardır inşallah azalır ve biter sizin de

Minik delikleri kabına altlarını gider yerlerini pencere kapı hatta priz ve parke süpürgelik mm’lik çatlakları bile silikonla kapattım.çok sık gördüğünüz yerde mutlaka bir çıkış yerleri vardır inşallah azalır ve biter sizin de
İnşallah :KK43:

Askorbik asit yada asetik asit sıkın dedi bir ilaçlama şirketi. Şimdi askorbik asit sıkcam. Geçen yaptığım karışımdan da sürücem. Bişiler duyan işe yarayan lütfen paylaşsın. Birde vileda ile silmek de ne bilim çocuklar var. Dip köşe sıkıyorum. Umarım sabrın sonu selamet olur
Merhaba asit kullanacam demiştiniz işe yaradımı son durum nedir sizde

Selamlar, bende yaklaşık bir aydır bu böceklerle uğraşıyorum. İlk olarak koridor duvarında gördüm daha sonra mutfak oturma odası salon yatak odası derken tüm eve yayıldı. Eşimle beraber k-othrin ilacını aldık denedik ama aksine daha çok çoğaldı. Daha sonra bir firma ile anlaştık ve iki kere evi ilaçlattık kokulu bir ilaçtı sıktıkları. Neredeyse tamamen bitti sanıyordum fakat Şimdi ara sıra günde 2-3 adet görüyorum ama küçük boyuttalar. En çok gördüğüm yer mutfak dolaplarının içi. Nane yağının kokusundan kaçtıklarını okumuştum tüm dolapları nane yağı ile sildim. Dolaplar buram buram nane kokuyor. Şimdilik mücadelem devam ediyor. Ne kadar psikolojimi alt üst etse de kararlıyım ve bitireceğim. Biriyle tanıştım kendisi evinde bitirdiğini söyledi. Bende inanıyorum bitireceğim pes etmek yok. Her ne kadar geceleri kalıp flaş ışığıyla tüm evi gezsem de bu böcek bitecek.
Gerçekten bitmiş mi o arkadaşın evinde

Bitmiyor arkadaşlar bitmiyor ben çamasırarı kaynar suda yıkadım beyazlar 90 yapıyordum ilaçlamacı geldi 2 kere kaynar sularla yıkadık banyoyu ben cozum bulamadım o zmnlar attım çamasırları bir cok çamasorım kaynar sudan camasır suyundan yırtıldı ben başa cıkamadım evi onlara verdim taşındım🙈

Bitmişti ama geçen ay tekrar başlamış:KK43:
SAlı günü kothrine sıktım kendim bütün Eve. mutfak altına hala canlı düşüyor kafayı yemek üzereyim nasıl ilaç etki etmiyor bu canlılara kafam almıyor yere düşenler yetişkin birde yerde ilaç var orda çırpınıp ölüyor. Karbonat döktüm bir alana oda öldürüyor gibi deney yapıyorum bende

Bitmiyor arkadaşlar bitmiyor ben çamasırarı kaynar suda yıkadım beyazlar 90 yapıyordum ilaçlamacı geldi 2 kere kaynar sularla yıkadık banyoyu ben cozum bulamadım o zmnlar attım çamasırları bir cok çamasorım kaynar sudan camasır suyundan yırtıldı ben başa cıkamadım evi onlara verdim taşındım🙈
Ben de artık 6 sene önce olan böcek bitmedi de bu Eve mi getirdim diye düşünüyorum 😣 çünkü geçen kış kızımın şurup kutularında görmüştüm 😥

Epeydir bakmıyordun detaylı bugün tine yatak odamda gördüm minicik yavrular hiç bitmeyecek sanırım bunlar
Bizim veteriner bunu önerdi şimdi bana. Yatak odasında nerde gördünüz 😢

Eklentiler

• 4BC96DE0-0803-4848-BEF3-E0878DC72D9D.png
    4BC96DE0-0803-4848-BEF3-E0878DC72D9D.png
    316,5 KB · Görüntüleme: 95
X