Kitap biti

ozy34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2015
115
54
Bitmişti ama geçen ay tekrar başlamış:KK43:
SAlı günü kothrine sıktım kendim bütün Eve. mutfak altına hala canlı düşüyor kafayı yemek üzereyim nasıl ilaç etki etmiyor bu canlılara kafam almıyor yere düşenler yetişkin birde yerde ilaç var orda çırpınıp ölüyor. Karbonat döktüm bir alana oda öldürüyor gibi deney yapıyorum bende

ozy34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2015
115
54
Bitmiyor arkadaşlar bitmiyor ben çamasırarı kaynar suda yıkadım beyazlar 90 yapıyordum ilaçlamacı geldi 2 kere kaynar sularla yıkadık banyoyu ben cozum bulamadım o zmnlar attım çamasırları bir cok çamasorım kaynar sudan camasır suyundan yırtıldı ben başa cıkamadım evi onlara verdim taşındım🙈
Ben de artık 6 sene önce olan böcek bitmedi de bu Eve mi getirdim diye düşünüyorum 😣 çünkü geçen kış kızımın şurup kutularında görmüştüm 😥

ozy34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2015
115
54
Epeydir bakmıyordun detaylı bugün tine yatak odamda gördüm minicik yavrular hiç bitmeyecek sanırım bunlar
Bizim veteriner bunu önerdi şimdi bana. Yatak odasında nerde gördünüz 😢

Eklentiler

• 4BC96DE0-0803-4848-BEF3-E0878DC72D9D.png
    4BC96DE0-0803-4848-BEF3-E0878DC72D9D.png
    316,5 KB · Görüntüleme: 4

ozy34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2015
115
54
Epeydir bakmıyordun detaylı bugün tine yatak odamda gördüm minicik yavrular hiç bitmeyecek sanırım bunlar
Kothrine 3.cü kullanımdan sonra böcek üstünde etki yapmıyor yani en fazla 3kez sonra direnç gelişiyor. Crysamed öyle değildi sürekli sıkabiliyorduk ama Oda çok etkili değil. Bunun bir çözümü olmalı.

budami

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2020
73
68
31
ÇOK üzülüyorum böyle geri dönüşlere 😢
Az önce öğrendim kitap biti değil dedi hoca sıçrar kuyruk diye bir böcekmiş bu hamam böceğinde etkili ilaç kullanabilirsin dedi.ben hamam böceği jeli sıkmıştım demekki epeydir ondan yoklarmış etkisini yitirince yine başladılar Bayer macforce şiringa jel 80 lira civarı ama tüm eve yeterli alıp uygulayın sizde bende yapacağım

hslaid

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2020
68
58
30
Az önce öğrendim kitap biti değil dedi hoca sıçrar kuyruk diye bir böcekmiş bu hamam böceğinde etkili ilaç kullanabilirsin dedi.ben hamam böceği jeli sıkmıştım demekki epeydir ondan yoklarmış etkisini yitirince yine başladılar Bayer macforce şiringa jel 80 lira civarı ama tüm eve yeterli alıp uygulayın sizde bende yapacağım
Ben daha once yazmistim springtail olabilir diye sanirim o bocekten bahsediyor hoca da. Springtailler bocek ilaclarinin buyuk cogundan etkilenmiyor cunku aslinda “bocek” degiller:) disarida toprakta yasiyorlar nem ve islaklik ariyorlar, bunlarla mucadelenin en etkili yolu disaridaki kaynaklarini bulup yok etmek ve de eve giris yollarini kapatmak

m b r

her zaman bir umut vardır...
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2015
6.831
9.880
30
kitap biti diye basligi gorunce aceba cok kitap okuyan biri mi kitap konulari mi var dedim konuyu okudum sasirdim sonra aklima geldi cok kitap okuyana kitap kurdu derler bit ne alaka yahu kendime güldüm

m b r

her zaman bir umut vardır...
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2015
6.831
9.880
30
bu tarz konularda hemen kasiniyorum bize de kurbanda pire dadandi kurban cadirindan iki tane biri oyle kucuktu ki zor buldum neyse ki cogalmadi Allah yardimcin olsun baya etkili ilaclar var eger hamam bocegi familyasindan ise mesela 6 ay etkili olanlar falan var cnm

ozy34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2015
115
54
hocaya bende mesaj attım sağolsun ilgileniyor. Yüce Rabbim yardım etsin size de bize de

ozy34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2015
115
54
Ben daha once yazmistim springtail olabilir diye sanirim o bocekten bahsediyor hoca da. Springtailler bocek ilaclarinin buyuk cogundan etkilenmiyor cunku aslinda “bocek” degiller:) disarida toprakta yasiyorlar nem ve islaklik ariyorlar, bunlarla mucadelenin en etkili yolu disaridaki kaynaklarini bulup yok etmek ve de eve giris yollarini kapatmak
Hoca bunlar için dolap içlerinde işleri yok duvarlarda pencere kenarı banyo vs de olur demişti kitap biti gibi değil yani keşke bizde de o olsa diye geçmiyor değil içimden :/

ozy34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2015
115
54
Etkisini ne kadar sürede yitiriyor acaba

hslaid

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2020
68
58
30
Hoca bunlar için dolap içlerinde işleri yok duvarlarda pencere kenarı banyo vs de olur demişti kitap biti gibi değil yani keşke bizde de o olsa diye geçmiyor değil içimden :/
Bizde ikisi de var:) gercekten bunlar olursa pencere cevresinde oluyor sadece. Ama yurtdisinda evini esyalarini saranlar da var bir suru, ozellikle yataga cok giriyolarmis niye bilmiyorum. Ama o evler asiri nemli evler muhtemelen