Kitap biti

Migros’tan almıştım bion.ama Bayer falan hepsi aynı işi görüyor.hatta ben boraks duymuşsunuzdur patates ile hazırlıyorlar hamam böceği için o tozdan alıp deneyeceğim birde

Migros’tan almıştım bion.ama Bayer falan hepsi aynı işi görüyor.hatta ben boraks duymuşsunuzdur patates ile hazırlıyorlar hamam böceği için o tozdan alıp deneyeceğim birde
Boraks ve borik asit benim de evimde bulunuyor ben de deneyebilirim ise yariyorsa

Bazı yerlerde okumuştum su ile seyreltilir sıkılır diye.normalde herkes patates haşlamış ve borsks ile o jel ilaç gibi yapıp kullanıyor

Boraks ve borik asit benim de evimde bulunuyor ben de deneyebilirim ise yariyorsa
En azından belli bir bölgede su ile karıştırıp diğer bölgede toz olarak deneyip gözlemleyebilrsin.parke birleşim yerlerinden çıktı benim yavruları süpürgelik hariç bildiğin odanın ortası diyeyim oralara ışıkla bakınca gördüm kağıt bile zor giriyor yani.

acaba uçan karıncalar için olan ve R ile başlayan spreyden kitaplara mı sıksanız? kaşınmaya başladım bende de çok kitap var. of be Allah yardımcınız olsun. :temizlik:

acaba uçan karıncalar için olan ve R ile başlayan spreyden kitaplara mı sıksanız? kaşınmaya başladım bende de çok kitap var. of be Allah yardımcınız olsun. :temizlik:
Teşekkürler ismi kitap biti olmasına rağmen kitaplarımda görmedim hiç.daha çok parke kenarlarındalar bahsettiğiniz tarz ilaç denedim var olanlar hemen ölüyor ama sürekliliği yok maalesef

Canım benim evde uçan karınca vardı. Çıktıkları yuvaları tespit ettim. Birkaç yerinde evin. Oralardan geliyorlardı oralara sıktım sonra azaldı ve tamamen bittiler. Belki işe yarar.

Evet bir kez yaptirdik ama cok etkili oldugunu dusunmedigim icin ikinci kez yaptirmadik cunku ilaclattigimiz yerlerden bir kac gun sonra yine cikiyorlardi

Her ilaçlama en az iki kere yapılmalıdır. İkinci uygulama yumurtalar için yapılıyor.

Merhabalar, bu böcekten maalesef bende muzdaribim. Yeni taşıdığım su basması oldu ve sonra evde tuvalet ve banyolarda fayans değişikliği yaptık. Ondan sonra çıktı sanırım. Sisleme diyorlar onla ilaçlama yapıldı arkasından görünce bu sefer normal ilaçlama yapıldı ve hala görünüyor kothrine denedim. Diatomik toprak denedim. Son olarak tarım ilacı satılan yerden alfa ve icon marka ilaç aldım karıştırın sıkın dedi. Onu da yaptım ama hala çok olmasada görüyorum. Ve ben banyo dolapları ayna kenarı derzler koridor da süpürgelik üzerinde ve bi arada yatak odasında soyunma odasının önünde ve ebeveyn banyo sunun önünde gördüm. İlaçlamacılar tam bilmiyor.ezbere konuşup duruyorlar. Ama bilgili bir ilaçlamacı evinizde bir yerde kesin nem vardır dedi nem ölçer aldım nem yok gibi. Lokal bi yerde vardır dedi onu bulun dedi ama bulamıyorum firma da çok ilgili ve bilgili ama İstanbul da. Şüphelendiğim yerlerde nem ölçtüm ama nem yok. Bu ilaçlar da zararlı. 3 küçük çocuk var içim eriyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Çözüm bulan olursa paylaşırsanız çok sevinirim.

Eki Görüntüle 2658871
Çözüm bulan var mı?(fotoğraf çok çok büyütülmüş hali böceğin)
Bircok bocek lavanta kokusunu sevmez. Insan biti de buna dahil. Bi deneyin lavanta yagi, kolonyasi serpiştirin etrafa. Ortalikta acik yiyecek bırakmayın. Mobilyalarinizi sildiginiz suya hem lavanta kokusu hemde camasir kokusu dökün. Evinizde çöp bırakmayın. Aktarlara ziraate falan sorun eminim onlarda etkili bir ilac vardır.

Bircok bocek lavanta kokusunu sevmez. Insan biti de buna dahil. Bi deneyin lavanta yagi, kolonyasi serpiştirin etrafa. Ortalikta acik yiyecek bırakmayın. Mobilyalarinizi sildiginiz suya hem lavanta kokusu hemde camasir kokusu dökün. Evinizde çöp bırakmayın. Aktarlara ziraate falan sorun eminim onlarda etkili bir ilac vardır.
Ben lavanta kolonyası da aldım ama maalesef anlık çözüm. Pek çok kişi elbet kurtulursunuz ama uzun sürer diyor. Bu kadar takıntılı olduğum için kendime çok kızıyorum.

Ben lavanta kolonyası da aldım ama maalesef anlık çözüm. Pek çok kişi elbet kurtulursunuz ama uzun sürer diyor. Bu kadar takıntılı olduğum için kendime çok kızıyorum.
Çok ama çok araştırdım.nem kaynaklı demişlerdi .bir kaç ay öncesine kadar max %50deydi nem oranı evimde.klimalar nem al modunda sürekli çalıştı.Şu an 45 hatta 40 altına düştüğü de oluyor.sürekli ilaçlı su ile siliyorum ikisininde etkisinden olacak görmüyor gibiyim.ben ki o kadar iğrenen bir insanım oturup ağlamışlığım çoktur ama yıpratmayın kendinizi benim de küçük kızım var İnan’ın o bile alıştı.yerler hep ilaçlı daha da devam edeceğim başkayolu yok

Çok ama çok araştırdım.nem kaynaklı demişlerdi .bir kaç ay öncesine kadar max %50deydi nem oranı evimde.klimalar nem al modunda sürekli çalıştı.Şu an 45 hatta 40 altına düştüğü de oluyor.sürekli ilaçlı su ile siliyorum ikisininde etkisinden olacak görmüyor gibiyim.ben ki o kadar iğrenen bir insanım oturup ağlamışlığım çoktur ama yıpratmayın kendinizi benim de küçük kızım var İnan’ın o bile alıştı.yerler hep ilaçlı daha da devam edeceğim başkayolu yok
Sizde en azından nem var bizde nem maksimum %20 ve hep altında. Sinir bozucu. Az önce yine baktım iki tane gördüm hemen ilaç sıktım. Ben bile yaklaşınca kokuyu alıyorum bu böcekler çok dirençli

Sizde en azından nem var bizde nem maksimum %20 ve hep altında. Sinir bozucu. Az önce yine baktım iki tane gördüm hemen ilaç sıktım. Ben bile yaklaşınca kokuyu alıyorum bu böcekler çok dirençli
Çok dirençli değil de çok ve çabuk ürüyorlar.ilaç sıkılı yerde gezmeleri normalmiş sindirimlerine etki edip ölüyorlarmış benim son zamanlarda gördüklerim ölmeye yakın oluyorlardı.mutlaka iki günde bir vileda içine döküp öle silin yerleri

Askorbik asit yada asetik asit sıkın dedi bir ilaçlama şirketi. Şimdi askorbik asit sıkcam. Geçen yaptığım karışımdan da sürücem. Bişiler duyan işe yarayan lütfen paylaşsın. Birde vileda ile silmek de ne bilim çocuklar var. Dip köşe sıkıyorum. Umarım sabrın sonu selamet olur

O dediğinizi hiç duymadım ama fayda görürseniz yazın yine de.koskoca pompalı ilaçlama zımbırtısından aldım İnan’ın vileda ile daha kolayıma geldi öle öle azaldı inşallah görmem bir daha

Selamlar, bende yaklaşık bir aydır bu böceklerle uğraşıyorum. İlk olarak koridor duvarında gördüm daha sonra mutfak oturma odası salon yatak odası derken tüm eve yayıldı. Eşimle beraber k-othrin ilacını aldık denedik ama aksine daha çok çoğaldı. Daha sonra bir firma ile anlaştık ve iki kere evi ilaçlattık kokulu bir ilaçtı sıktıkları. Neredeyse tamamen bitti sanıyordum fakat Şimdi ara sıra günde 2-3 adet görüyorum ama küçük boyuttalar. En çok gördüğüm yer mutfak dolaplarının içi. Nane yağının kokusundan kaçtıklarını okumuştum tüm dolapları nane yağı ile sildim. Dolaplar buram buram nane kokuyor. Şimdilik mücadelem devam ediyor. Ne kadar psikolojimi alt üst etse de kararlıyım ve bitireceğim. Biriyle tanıştım kendisi evinde bitirdiğini söyledi. Bende inanıyorum bitireceğim pes etmek yok. Her ne kadar geceleri kalıp flaş ışığıyla tüm evi gezsem de bu böcek bitecek.

Selamlar, bende yaklaşık bir aydır bu böceklerle uğraşıyorum. İlk olarak koridor duvarında gördüm daha sonra mutfak oturma odası salon yatak odası derken tüm eve yayıldı. Eşimle beraber k-othrin ilacını aldık denedik ama aksine daha çok çoğaldı. Daha sonra bir firma ile anlaştık ve iki kere evi ilaçlattık kokulu bir ilaçtı sıktıkları. Neredeyse tamamen bitti sanıyordum fakat Şimdi ara sıra günde 2-3 adet görüyorum ama küçük boyuttalar. En çok gördüğüm yer mutfak dolaplarının içi. Nane yağının kokusundan kaçtıklarını okumuştum tüm dolapları nane yağı ile sildim. Dolaplar buram buram nane kokuyor. Şimdilik mücadelem devam ediyor. Ne kadar psikolojimi alt üst etse de kararlıyım ve bitireceğim. Biriyle tanıştım kendisi evinde bitirdiğini söyledi. Bende inanıyorum bitireceğim pes etmek yok. Her ne kadar geceleri kalıp flaş ışığıyla tüm evi gezsem de bu böcek bitecek.
Peki nane yağını sulandırıyormusunuz nasıl kullanıyorsunuz acaba

X