Kitap biti

Benden önce oturan yoktu.Bir arkadaş bahsetmişti gümüş böceği kitap bitleriyle beslenirmiş onları öldürüp zinciri bozmayın falan demiş.Çöp şaftları var apartman koridorumda dış kapının arkasında dolapda görmüştüm ama banyoya uzak kapı o kesin klozetin ordan geliyor bana göre tüm böcekler tiksindirici geliyor allah affetsin ama artık evi temizlemek bile zor geliyor karşılaşacağım diye
Sizi çok iyi anlıyorum. Crysamed satış temsilcisi de hayvanların beslenme zincirinden bahsetmişti biri giderse diğeri gelir ve asla bitmeyen döngü başlar diye. Gümüş böceği daha masum kitap bitine nazaran yumurtlama sayısı boyutu vs ama çok tiksindirici gerçekten. Klozetin oraya bir kaç kez ilaç sıkarsanız gümüş böceği biter.

Sizi çok iyi anlıyorum. Crysamed satış temsilcisi de hayvanların beslenme zincirinden bahsetmişti biri giderse diğeri gelir ve asla bitmeyen döngü başlar diye. Gümüş böceği daha masum kitap bitine nazaran yumurtlama sayısı boyutu vs ama çok tiksindirici gerçekten. Klozetin oraya bir kaç kez ilaç sıkarsanız gümüş böceği biter.
Kitap biti için bi hayli araştırıp arkadaşıma haber vermiştim karınja jeli ve tozu ikisini de kullandı be fazlasıyla azaldı dedi.Ben henüz alıp deneyemedim.Ama en fazla 1 ayda biter diye okumuştum.Bayerin var ikisi de jel olan çocuk olduğu için daha güvenli mm olarak nokta nokta koyun.Toz olanı da ezip banyo da kullanın.tekrarlayın yine.Ben çok ümitlendim

IMG_20201122_003309.jpg

Kendimde konu actim ama gorunce yazim dedim burayada bundan demi sizdekide yoksa?? Bumuymus kitap biti toz biti diyede geciyor

Kendimde konu actim ama gorunce yazim dedim burayada bundan demi sizdekide yoksa?? Bumuymus kitap biti toz biti diyede geciyor
Bu kitap bitine benzemiyor sıçrar kuyruk olabilir ama emin değilim. Dokununca zıplıyor mu? Kitap bitinin bu kadar antenleri yok.

Tesekkur ederim kizlar peki bu sicrar kuyruk ile yada adi her neyse nasil bas edeyim etmem gerekirmi
Hayir benim dedigim bocek sicrar kuyruk degil, kitap bitinin bir alt turu, yani kitap biti. Arkadaslarin sicrar kuyruk olarak soyledigi bocek sanirim springtail. Ikisiyle mucadele yontemi farkli ama burada nedense ayni bocekmis gibi konusuluyor.

Hayir benim dedigim bocek sicrar kuyruk degil, kitap bitinin bir alt turu, yani kitap biti. Arkadaslarin sicrar kuyruk olarak soyledigi bocek sanirim springtail. Ikisiyle mucadele yontemi farkli ama burada nedense ayni bocekmis gibi konusuluyor.
Peki anladim oysa sanirim cok buyuk bir sorun degil peki ya evde tahta kurusu varsa bunu anlarmiydim 1 bucuk ay gibi bir surede isirmaya falan baslarlarmiydi sizce sadece suphelendim

Peki anladim oysa sanirim cok buyuk bir sorun degil peki ya evde tahta kurusu varsa bunu anlarmiydim 1 bucuk ay gibi bir surede isirmaya falan baslarlarmiydi sizce sadece suphelendim
Hocaya sordunuz mu? Kitap biti ise sizdeki böcek yazın evinizde milyonlarca olacak demektir. İlaçlama yapılmazsa girmediği delik yok bu küçük böceklerin. Yakınlarda veteriner falan varsa ona da sorabilir siniz. Bence önlem alın derim. Bir de tahta kurusu genelde eşya ile taşınarak geliyor ve hemen ısırmaya başlarlar çünkü tek besinleri kan.

bu tahtakurusuna benziyor bunlar mobilya ve yataklarda kalıp gece kan emiyorlar korkunç bir acı ule uyandırıyorlar artı iğrenç mayhoş bir kokusu olur eğer koklama şansınız varsa dediğim gibi o kokuyorsa acilen önlem alın yetağınıza gelirse gece uykusu haram olur gerekirse evi ilaçlatın 4 aydır annemin yatağında var

geçen yanyana uyumak istedim, burnumun dibine gelmiş hemen gittim odama.

Springtall grubundan sıçrar kuyruk ikisi farklı uzun uzun zıraat fakültesi dökümanlarını okudum.hatta c ile başlayan bir adı daha var anımsayamadım.ama böcek zıplıyor ise mm dahi sıçrar kuyruk.kitap biti sıçramazmış.mücadelede kitap biti ve hamam böceği ile aynı olabilir dedi Profesör dr.jel olan şırınga (bilhassa karınca jeli)kullanan arkadaşım sonuç aldı.

bu tahtakurusuna benziyor bunlar mobilya ve yataklarda kalıp gece kan emiyorlar korkunç bir acı ule uyandırıyorlar artı iğrenç mayhoş bir kokusu olur eğer koklama şansınız varsa dediğim gibi o kokuyorsa acilen önlem alın yetağınıza gelirse gece uykusu haram olur gerekirse evi ilaçlatın 4 aydır annemin yatağında var

geçen yanyana uyumak istedim, burnumun dibine gelmiş hemen gittim odama.
Peki nasıl mücadele ediyorsunuz tahta kurusu sadece bir yatakla kalmaz tüm evi istila eder ki çok tehlikeli.

Springtall grubundan sıçrar kuyruk ikisi farklı uzun uzun zıraat fakültesi dökümanlarını okudum.hatta c ile başlayan bir adı daha var anımsayamadım.ama böcek zıplıyor ise mm dahi sıçrar kuyruk.kitap biti sıçramazmış.mücadelede kitap biti ve hamam böceği ile aynı olabilir dedi Profesör dr.jel olan şırınga (bilhassa karınca jeli)kullanan arkadaşım sonuç aldı.
Sizde ki sıçrar kuyruk bitti mi. Bende kitap biti var ve bitmedi ölü görüyorum bir kaç günde bir iki tane

İnşallah hemen kurtulursunuz
geçen annemin çarşafona bi baktık 50 ye yakın mercimek büyüklüğünde kan lekesi, bur tanesi elim değince öldü elimi bi kokladım öyle bir koku olamez ya ulk defa kokan hayvan gördüm, uyurken burunum dibine girincede hemen kokusunda farkettim, inan koklasa herke o kokuyu anımsar çünkü kütüphelerde eski ahşap evlerdi hep kokladığımız o koku onun kokusuymuş

X