Kitap Severler Buraya

itsmezey

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2016
104
29
Merhaba Arkadaşlar,

Tam bir kitapkurdu olanlar ve okumaya doyamayanlarla burada toplanmak istedim.Okuduğunuz ve sizde kalıcı etkiler bırakan kitapların adlarını yazarlarıyla birlikte yazarak hep birlikte yeni kitaplar keşfedebiliriz.

Benim Listem:
Gurur ve Önyargı-Jane Austen
Uğultulu Tepeler-Emily Bronte
Milena'ya Mektuplar-Franz Kafka
Kürk Mantolu Madonna-Sabahattin Ali
Küçük Prens- Antoine de Saint-Exupery
Mahşer-Stephan King
Uçurtma Avcısı-Khaled Hosseini
Biraz yeni olanlar:
Ton Üçlemesi-El James :
1-Grinin Elli Tonu
2-Karanlığın Elli Tonu
3-Özgürlüğün Elli Tonu
Senden Önce Ben-Jojo Moyes
Cadı Avcısı-Virginia Boecker
Çirkin Aşk-Coleen Hoover
Hush Hush Serisi - Becca Fitzpatrick:
1-Fısıltı
2-Çığlık
3-Sessizlik
4-Final
Trendeki Kız-Paula Hawkins
Mucize- R.J. Palacio

Kendimi yazmaktan alıkoyamıyorum, daha onlarca kitap var yazmadığım.Fakat yeni kitaplara açık olmak istiyorum.Umarım hazırlayıp attığınız listelerde yeni yeni kitaplar keşfedebilirim.Bu liste size yeni bir kitap katar mı hiç bilmiyorum çünkü çok bilinen ve çok iyi kitapları yazmış bulunmaktayım.Yardımcı olmuşsam ne mutlu bana, size ait listeleri bekliyorum :)

Son düzenleme:
Yazdığınız kitaplardan okuyup etkilendiklerim var .Benim okuduğum kitaplardan serenad - Zülfü Livaneli, bin muhtesem güneş - khaled hosseni,kızıl nehirler,leyleklerin ucusu ve lontano jean chiristophe grange eserleri ucu de bayıldığı kitaplar tavsiye ederim

Harry Potter favorim
Andrew Davidson - Zebani
Halid Hüseyin - Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş
Dan Brown tüm kitapları
Benim en sevdiğim kitaplar

Yazdığınız kitaplardan okuyup etkilendiklerim var .Benim okuduğum kitaplardan serenad - Zülfü Livaneli, bin muhtesem güneş - khaled hosseni,kızıl nehirler,leyleklerin ucusu ve lontano jean chiristophe grange eserleri ucu de bayıldığı kitaplar tavsiye ederim
Birebir katılıyorum

Ahmet ümit'in az sayfa sayılı kitapları hariç diğerleri :KK9:
İstanbul hatırası
Patasana
Beyoğlu rapsodisi
Sultanı öldürmek
Kavim .. En iyileri
Adamı okadar beğeniyorum ki, son kitabından elime 3 tane geldi, imzalı falan, hala okumadım bekletiyorum. Yeni kitap haberi duymadan okuyamayacağım galiba, sonra gözüm yollarda kalıyor :KK17:

Son düzenleme:
Merhaba Arkadaşlar,

Tam bir kitapkurdu olanlar ve okumaya doyamayanlarla burada toplanmak istedim.Okuduğunuz ve sizde kalıcı etkiler bırakan kitapların adlarını yazarlarıyla birlikte yazarak hep birlikte yeni kitaplar keşfedebiliriz.

Benim Listem:
Gurur ve Önyargı-Jane Austen
Uğultulu Tepeler-Emily Bronte
Milena'ya Mektuplar-Franz Kafka
Kürk Mantolu Madonna-Sabahattin Ali
Küçük Prens- Antoine de Saint-Exupery
Mahşer-Stephan King
Uçurtma Avcısı-Khaled Hosseini
Biraz yeni olanlar:
Ton Üçlemesi-El James :
1-Grinin Elli Tonu
2-Karanlığın Elli Tonu
3-Özgürlüğün Elli Tonu
Senden Önce Ben-Jojo Moyes
Cadı Avcısı-Virginia Boecker
Çirkin Aşk-Coleen Hoover
Hush Hush Serisi - Becca Fitzpatrick:
1-Fısıltı
2-Çığlık
3-Sessizlik
4-Final
Trendeki Kız-Paula Hawkins
Mucize- R.J. Palacio

Kendimi yazmaktan alıkoyamıyorum, daha onlarca kitap var yazmadığım.Fakat yeni kitaplara açık olmak istiyorum.Umarım hazırlayıp attığınız listelerde yeni yeni kitaplar keşfedebilirim.Bu liste size yeni bir kitap katar mı hiç bilmiyorum çünkü çok bilinen ve çok iyi kitapları yazmış bulunmaktayım.Yardımcı olmuşsam ne mutlu bana, size ait listeleri bekliyorum :)
Vallahi çok güzel kitaplar yazmışsın canım ama ben genelde Ayşe Kulin, İnci Aral, Elif Şafak, Canan Tan kitaplarını okumayı seviyorum birde tanınmış ünlü kişilerin Biografisini okumayı seviyorum.
Uzak ve yakın Tarih kitapları da çok ilgimi çeker.
Hayatımda en etkilendiğim defalarca okuduğum her okuduğum da ağladığım kendimi okur gibi olduğum ve her sonuna geldiğim de "Neden böyle olmuş olmamalıydı" diye sitem ettiğim tek bir kitap var.
Ayşe Kulin - Adı Aylin

Jean Christophe Grange'ın neredeyse bütün kitapları müthiş. Kızıl kan ve sisle gelen yolcuyu ekleyeyim ondan ..

ben lontano da aynı tadı bulamadım sanki ya..
beklentim mi çok yüksekti anlamadım ki..
ölü ruhlar ormanı sisle gelen yolcu kaiken vs daha iyiydi sanki..

Yazari hatırlayamadım aman LEYLA diyeyim kitap okumuştum o da çok iyiydi. Savaş dönemi bir kadını anlatıyordu

Vallahi çok güzel kitaplar yazmışsın canım ama ben genelde Ayşe Kulin, İnci Aral, Elif Şafak, Canan Tan kitaplarını okumayı seviyorum birde tanınmış ünlü kişilerin Biografisini okumayı seviyorum.
Uzak ve yakın Tarih kitapları da çok ilgimi çeker.
Hayatımda en etkilendiğim defalarca okuduğum her okuduğum da ağladığım kendimi okur gibi olduğum ve her sonuna geldiğim de "Neden böyle olmuş olmamalıydı" diye sitem ettiğim tek bir kitap var.
Ayşe Kulin - Adı Aylin
Sonunu bağlasaymış iyiymiş değil mi :KK12:

ben lontano da aynı tadı bulamadım sanki ya..
beklentim mi çok yüksekti anlamadım ki..
ölü ruhlar ormanı sisle gelen yolcu kaiken vs daha iyiydi sanki..
O kitabını okumadım. Ama ben de taş meclisini beğenmemiştim. Çıkıyor öyle arada:KK64:

Bir de kızıl nehirlerle siyah kanı karıştırmşm düzelttim :olamaz:

X