kitapları ile evli edebiyat öğretmeni eş

Disarda ne yapiyorsunuz peki?
Konu sahibi ne dışarıda ne yapmak ne de hangi konuda sohbet etmek istediğini söylüyor. Tavsiye veriyoruz, onlara da yok diyor. Belki de ne istediğini kendi de bilmiyor. Çünkü söylediğine göre kendisi buraya içini dökmek için konu açmış, çözüm arıyor olduğu için değil...

Bir tane buna katlanacak aptal birini bulursanız ömür boyu bu lüksün tadını çıkarabilirsiniz. Eşimin yaptığı tam da bu
derdiniz buraya gelip anlatip hakli oldugunuzu tasdik ettirmekti herhalde ki, esinizi destekler tarzda yanitlar aldikca adamin ne okuzlugu kaldi ne elitligi. Disarda gezince ne yapiyosunuz? Bir yerde yemek, yuruyus vs peki bunlar sirasinda ne konusacaksiniz? Eve sunu alalim, tatile suraya gidelim vs mi?

Hemcinslerimize ne zaman bayan demekten vazgeçeceğip kadın demeyi başabileceğiz, işte o zaman belki bazı konularda ilerleriz. Forumun adı Kadınlar Kulübü, kadın demekten niçin ısrarla sakınıyorsunuz?

Sizin gibi insanların sacma sapan polemikleriyle ugrasamicam..konuyu saptırıp duruyosunuz...bayan kadın benim icin fark etmez o yüzden bayanı kullandım...özellikle kadın kelimesini kullanmamak icin çaba sarf etmiyorum yani...bence bu cahillik olayini da baska bi konu acıp tartısın zira konu sahibinin konusunu alakasız bi sekilde sabote ettiginizi düşünuyorum...

Yaw arkadaş ne mantıksız bi toplum olduk.. Kadin diyo ki esim bana ayiricagi zamanlarda kitap okuyo kadinin ne cahilligi kaliyo ne cühelalıgı...Üstüne üstlük ilgisiz adam entelektüel, elit, ateş parçası ilan ediliyo...bi de plaket verelim yaa adama zamanını dogru duzgün planlayamayıp da esine ayırması gereken zamanı bile kitaplara ayırdıgı icin....

Sizin gibi insanların sacma sapan polemikleriyle ugrasamicam..konuyu saptırıp duruyosunuz...bayan kadın benim icin fark etmez o yüzden bayanı kullandım...özellikle kadın kelimesini kullanmamak icin çaba sarf etmiyorum yani...bence bu cahillik olayini da baska bi konu acıp tartısın zira konu sahibinin konusunu alakasız bi sekilde sabote ettiginizi düşünuyorum...
Ben konu sahibine uzun uzun yorum yazıp elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum. Kaç yıllık kullanıcıyım, her zaman polemiklerden kaçınma taraftarı oldum. Yalnızca bir hemcinsimin üst üste attığı mesajlarda "bayan bayan bayan" diye tekrar tekrar yazmasından rahatsız oldum.

Ayrıca kitap okuyarak geçirdiğimiz zamanlar ziyan edilmemiş zamanlardır, tıpkı kitaplara harcanan maddiyatın ziyan olmadığı gibi. Bu durumu kitap okumayı (kendi eşim kadar olmasa da) seven bir insan olarak kendimi konu sahibinin eşinin yerine koyarak değerlendiriyorum ve bu duruma farklı bir bakış açısıyla bakması gerektiğini söylüyorum.

Eşlerimizi hayatlarımıza yalnızca akşamları iş dönüşü iki cümle edelim, dışarı çıkalım iki çay içelim diye aldığımıza inanmıyorum. Belki yapılan yanlışlardan, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırarak, belki yeni güzel davranışlar kazandırarak vesaire eşlerin birbirlerini ahlaken yüceltmesi ve bu şekilde yaşam kalitelerini arttırmaları gerektiğine inanıyorum. Bahsettiğimiz mesele alkolizm veya uyuşturucu bağımlılığı değil. Konu sahibi eşinin zaten eskiden böyle olmadığını zamanla kitaplara kendini daha çok verdiğini söylüyor. Ben de karışısında kendi için çabalamayan, çok sevdiği kitapları ve müziklerini aşağılayan bir insan gördüğü eşinden uzaklaşmakta olabileceğini söylüyorum burada. Evliliği iki ev gezmesi, üç "kocişkolatayla dizi keyfine" indirgememeliyiz. (Konu sahibi eşiyle film bile izlemek istemediğini, eşi film izlerken kendisinin telefonla uğraştığını söylüyor.)

Ne malum eşi yüzünden kadının psikolojisinin bozulmadıgı...adam da evlilige sürüklenmeseymis ...cok da karakterli bi afam olsaydı bu evliligi başkasinin sürüklemesiyle yapmazdi...demek ki onun da işine gelmiş... her zaman oldugu gibi herşey kadının suçu oldu...neden?aaa tabi eşi gibi 7 24 kitap okumadigi icin..esiyle ilgilenmedikten sonra ister kitap okumus ister kahveye gitmis sonuc olarak kadin bu evlilikte yalniz hissediyo....
Al okudugunu anlamayan biri daha. Konu sahibi ustune basa basa kitap okudugu icin esini asagiladi, onu okuz ve elitist olmakla suclayip olayi taaa edebiyat ogretmenlerine hakarete kadar vardirdi.
Bunca insanin gicik oldugu sey, konu sahibinin yuzeysel takilip esine tek adim atmak istemeyerek bir de uatune asagilamasi.
Esim cok kendiyle takiliyor ozluyorum, bana yardim edin nasil orta yol bulayim diye konu acmiyor. Tam tersine burda herkesin esini gommesini ' aaaa senle avm ye gitmesi lazimdi ne dagi tasi kitabi' demesini bekliyor. Olay gene uslupta ve dusunce tarzinda bitiyor. Benim esim de okumaz hatta bazen sitem eder bana ama ben kalkip esimi kitap okumayan cuhela diye asagilamiyorum. Psikolojisi de bozulmus degil.

Arkadaşlar, sözüm ona çok kitap okuyorum diye gönenenenleriniz keşke okuduğunu anlayacak içgörüye sahip olsaymış.sadece kimi arkadaşların mesnetsiz yaklaşımları bile dışarıdan bakan birine kitap okumanın o kadar da insan geliştirmediğini ve matah bir erdem olmadığını düşünür.ne cahilliğim kalmış ne paçozluğum.mesele kitap değil , kitabın ilgisizliğe bahane oluşu.kitap benim özel hobim değil .saatlerce eşlik edebilmem mümkün mü? Bu nedenden cahillikle itham etmişsiniz.
Esine okuz diye hakaret eden benim gozumde cahildir. Nokta

Senin gözünde olduğum nokta ölüm kalım meselesiydi zaten. Canım ya.bana cahil derken kendini cahil olarak addetmediğin bir yerdesin kendince.kıyamam

Senin gözünde olduğum nokta ölüm kalım meselesiydi zaten. Canım ya.bana cahil derken kendini cahil olarak addetmediğin bir yerdesin kendince.kıyamam

Malihulya, siz hissettiginiz eksiklerin nedenini kocanizin secimlerine baglamissiniz ve onu kotu gostermek icin yandas ariyorsunuz. Size gore tek dogru var, o da kocanizin "...buraya uygun gordugunuz hakaret... " olmasi.

Ama bakiyorsunuz ki KK'da gorus acilari birden fazla. Ve problemin kokunun sizde oldugunu gostermeye calisiyorlar. Bunun gercekten boyle olabilecegini neden kabul etmiyorsunuz?

Adaminiz kendini gelistirmis ve olgun bir insan. Sizin verdiginiz izlenim ise kendini gelisimini dusunmemis, kendi yolunu cizememis, birey olamamis bir kadin profili. Resmen sinif ve kultur farki var aranizda. Adam da artik bu farktan usanmis ki sizden kaciyor. Aslinda ki bu evlilik onun isine geliyor, sizden istedikleri seyler baska oldugu veya cok sorumluluk hissettigi icin sizi birakmiyor. Yalniz kalmak yerine sizi "idare ediyor" yani.

Eger icinizde tartarak kabul etseniz buyuk bir degisim baslayabilir, ve kocanizi geri kazanabilirsiniz. Eger istiyorsaniz tabi. Ama bu kadar kotu dusundugunuz bir adamla evlilik devam ettirmek ne kadar mantikli bilemem.

Ama bizler icin , cogu kadin icin cok farkediyor! Bayan-hatun-kiz uclusu biz kadinlari siniflara ayririyor. Erkeklerin var mi boyle ayirimi? neden yok?

Bence de yorum yapmayın zira olmuyo...bu konuyla türkiyedeki cahillik durumunu neden karsilastiriyosunuz da sapla samanı ayiramiyosunuz anlamiyorum...bayanin esi zaten her biseye zaman ayirabilen biri olsa bayan bu konuyu acmazdı, bi problemi de olmazdı....esi kendine ayirmasi gereken zaman da bile kitap okuyomus bunun nesi normal...yok turkiyede cahil cok zart zurt ..biz cok kitap okuyolar demiyoruz, tamam cahil de cok turkiyede ama bu konuyla onun bi alakasi yok..bayan hic kitap okumasin da demiyo zaten...ama burda moda yani zaten sıkıntılı insanların uzerine gidip de hakaret etmek aşagilamak ego tatmini...

Hayir adventurer passenger.
"Cahil de cok" degil, "cogunlugun cahil" olmasi gercegi ile karsi karsiyayiz.
Su son gunlerde yasadigimiz drama, miletimin yaptiklari cahilce yanlislar, bir vatandas olarak beni o kadar uzdu o kadar ofkelendirdi, evet. Cok ama cok cahiliz ve bunu kabullenmedikce hic birsey degismeyecek!

Konu sahibi sirf kitap okudugu icin bir adama baski yapiyor, hakaret ediyor. O adam kimbilir nelere katlaniyor ama hanimefendinin isi gucu gezmek, eglenmek, ilgi gosterilmek. Ortada bulusmak icin hic bir caba gostermeyip kendinin nasil biri oldugunu anlamak istemiyor! Cehalet budur iste.

Malihulya, siz hissettiginiz eksiklerin nedenini kocanizin secimlerine baglamissiniz ve onu kotu gostermek icin yandas ariyorsunuz. Size gore tek dogru var, o da kocanizin "...buraya uygun gordugunuz hakaret... " olmasi.

Ama bakiyorsunuz ki KK'da gorus acilari birden fazla. Ve problemin kokunun sizde oldugunu gostermeye calisiyorlar. Bunun gercekten boyle olabilecegini neden kabul etmiyorsunuz?

Adaminiz kendini gelistirmis ve olgun bir insan. Sizin verdiginiz izlenim ise kendini gelisimini dusunmemis, kendi yolunu cizememis, birey olamamis bir kadin profili. Resmen sinif ve kultur farki var aranizda. Adam da artik bu farktan usanmis ki sizden kaciyor. Aslinda ki bu evlilik onun isine geliyor, sizden istedikleri seyler baska oldugu veya cok sorumluluk hissettigi icin sizi birakmiyor. Yalniz kalmak yerine sizi "idare ediyor" yani.

Eger icinizde tartarak kabul etseniz buyuk bir degisim baslayabilir, ve kocanizi geri kazanabilirsiniz. Eger istiyorsaniz tabi. Ama bu kadar kotu dusundugunuz bir adamla evlilik devam ettirmek ne kadar mantikli bilemem.
+1111111111111111111111

Hanımlar şu cahil vb yazarak birbirinizi kırdığınız kötü üsluplardan vazgeçebilir miyiz acaba?

X