Kıymet teyzenin zaferi

AngryPenguin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2012
5.378
1.437
Edirne'de park alanının imara açılmasına engel olmak isteyen Kıymet teyze, kepçenin önüne oturarak çalışmaları durdurdu.

1. Murat Mahallesi'nde toplanan grup, alana gelen kepçenin önüne geçerek çalışmayı durdurdu. 75 yaşındaki Kıymet Peker de kepçenin önüne oturdu. Resmi olmayan sonuçlara göre Edirne Belediye Başkanı seçilen Recep Gürkan da kepçenin önüne oturdu. Bir süre gruptan bilgi alan Gürkan, yaptığı konuşmada, mazbatasını almasının ardından alanın durumuyla ilgileneceğini söyledi.

Yangından mal kaçırmadıklarını belirten Gürkan, "Telaş yapılacak durum yok. İnsanların hukukunu korumak başka bir şey, yeşil alanları ranta kurban etmek başka bir şey. Biz kimsenin hukukuna karşı değiliz ama yeşil alanları da ranta kurban etmeyeceğiz. Merak etmeyin. Recep Gürkan, belediye başkanı olduğu sürece hiçbir park yıkılamayacak. Ben bu kentin belediye başkanı olduğum sürece burada oturacağım, bu kepçe de gelsin, yıksın bakayım" diye konuştu.

Türkiye'nin Kıymet teyzesi CNN TÜRK canlı yayınında neden eylem yaptığını anlattı. Kıymet teyze, "Güzel çocuk bahçesi olsun. Apartmanlar istemiyoruz. Kat kat önümüzü kapatan binalar istemiyoruz. Işığımızı kapatmasınlar. O parkta oturalım güzel güzel çocuklar orada oynasın, sallansın. Bunların izni yoktu apar topar gelip kazacaklardı. Belediye Başkanı bana söz verdi ve hiç bir park kapanmayacak " dedi.

$kiymettt1.jpg
http://www.haberartibir.com.tr/gundem/kiymet-teyzenin-zaferi-h10782.html

Valla bana pek inandırıcı gelmedi mslum belediyelerin gozunu para burumus ellerinden gelse bitarafimizi imara acacaklar.durmalarinda baska bir sebep vardir:KK51:

Sabah İrfan Değirmenci ile günaydın'da gördüm bende, çok şeker çok cesur bir kadın. Getirtti ayağına daha mazbatasını almamış taze başkanı, tatlı tatlı anlattı derdini.

Parklar bizimdir. 75 yasinda ama hala gelecege faydali olmak icin ugrasiyo 25 yasindaki bu bilince ulasamamis insanpara ornek olsun.

Sabah İrfan Değirmenci ile günaydın'da gördüm bende, çok şeker çok cesur bir kadın. Getirtti ayağına daha mazbatasını almamış taze başkanı, tatlı tatlı anlattı derdini.

Ben de az önce izledim Belediye başkanı da sadece o parkın değil şehirde ki hiçbir parkın yıkılmayacağı sözünü verdi sözünü tutacağını düşünüyorum inşallah yanıltmaz :KK14:
Nimet teyzenin torunlarıyızzzz En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

Son düzenleme:
Ben de az önce izledim Belediye başkanı da sadece o parkın değil şehirde ki hiçbir parkın yıkılmayacağı sözünü verdi sözünü tutacağını düşünüyorum inşallah yanıltmaz :KK14:
Nimet teyzenin torunlarıyızzzz En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

Bakalım, bu başkan hakkında pek bir fikrim yok ama eskisinin gitmesine seviniyorum. Hamdi Sedefçi Edirneye pek birşey katamıyordu artık.

Mahallesindeki çocuklar ve gençler, çocuk parkının imara açılmasını önlemek için kepçenin önüne oturan 75 yaşındaki Kıymet Peker'e teşekkür etti.

1. Murat Mahallesi'nde, önceki gün, çocuk parkının olduğu alanın imara açılmasını önlemek için kepçenin önünde oturan Kıymet Peker, pek çok kişinin sevgisini kazandı. Çocuklar ve gençler de park alanında, Kıymet teyzelerine teşekkür etti. Kıymet Peker'in elini öpen çocuklar, kendisine parklarına sahip çıktığı için teşekkür etti, beraberinde getirdikleri çiçekleri verdi. Bir süre parkta çocuklarla sohbet eden Peker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sabah birçok gazetede fotoğraflarını, televizyonlarda görüntüsünü görüp destek telefonları alınca ne kadar doğru bir iş yaptığını anladığını söyledi.

"Artık Türkiye'nin Kıymet teyzesiyim" diyen Peker, alanın güzel bir park olmasını istediğini belirtti. Aydınlığın, temiz havanın ve yeşilliğin değerini bilmek gerektiğini ifade eden Peker, "Buraya apartman yapacaklar, aydınlığımızı kapatacaklar. Çocuklar, gençler çiçeklerle elimi öpmeye geldiler. Bunu hep birlikte başardık" diye konuştu. Peker, ağabeyi yoğun bakıma alındığı için Bursa'ya hareket edeceğini, dönüşünde parkın oyuncaklarının yerine konmasını ve çocuk cıvıltılarının yeniden başlamasını istediğini vurguladı. Peker, önceki gün park alanının imara açılmasına engel olmak için kepçenin önüne oturarak çalışmaları durdurmuştu. Daha sonra mahallelinin İdare Mahkemesi'ne başvurusu üzerine idarenin savunmasına kadar yürütmenin durdurulması kararı verilmişti.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26136916.asp

X