Kız ismi bulamadik

Bayanpapatyaaa

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2022
19
8
30
Kizlar sizce ayşegül ismi nasıl ??
Ayşe begüm
Ayşe nil
Zehra
Vb aklima gelen bunlar tavsiyelerinize acigiz aysegul düşündük ama cok mu demode olur
Suanda en cok konulan klasik dini yada anlamli isimler nedir ? deniz güneş arven vs istemiyoruz tavsiyelrinize acigiz34 haftaligiz hala isim yok acil yardimmmm

Bende sizin gibiydim çok kararsız kaldım son ay içimden Zümra geçti Zümra koyduk kızımızın adını. Zümra olmasaydı Belis ada koyacaktık

Ayşe isminin yanina ikinci bir isim koyarsaniz bebeğiniz büyüdüğünde ikinci ismini kullanacaktır muhtemelen genelde daha modern olan ismi tercih ediyorlar öğretmen olduğum için biliyorum, bence Ayşegül çok güzel bir isim risksiz çok da sevimli oy hakkımı ondan yana kullanıyorum
Bu arada ben de kızıma henüz isim bulamadım konuyu takibe aldım

Ayyy cok teşekkür ederim tavsiyeniz icin bizde sevdik ayşegül ismini ama cok mu demode kalir bilemedim herkes beren begüm miray ada falan koyuyor ben de düşündüm ayşe begüm koyup sadece begüm mü desek diye iki isimli yazicak kimlikte ama tek isim kullanicak acaba olur mu okulda zorlaniyorlar mi iki isimli cocuklar öneriniz nedir tek isim mi koymaliyiz
Bu arada sizinkide saglicakla gelsin sizin cinsiyet nedir siz hangi isimleri düşünüyorsunuz kiz ismi cok zormuş ya bir türlü bu tamam olsun diyemedik

Bende sizin gibiydim çok kararsız kaldım son ay içimden Zümra geçti Zümra koyduk kızımızın adını. Zümra olmasaydı Belis ada koyacaktık
Ne bilim kuzum ya zümra da güzel esime dedim ama begenmiyor zümre der gibi dedi inanir misin serra ismi cok guzel sera der gibi diyor esle isimde uyusmak bazen cok zor oluyor yoksa ben şimdiye secmisim kiz

Bence Kuran'da geçen bir isim tercih ediyorsanız Erva'yı tercih edebilirsiniz, genç ve güzel kişi demek. Benim kızımın ismi Masal Erva. Masalı kullanıyoruz ama olsun.Yalnız özel bir anlamı varsa bilmiyorum tabi ama Ayşe ismi artık biraz demode kalıyor bence, Ayşegül bi tık daha iyi ona göre gerçi. Sağlıkla gelsin bu arada tek başına Miray da koyabilirsiniz benim ismim Miray memnunum çok şükür.

Miray isminin anlami nedir tam olarak
Aslinda haklisiniz ama anlami cok guzel illede olsun bir yerinde kullanmasada dedik bu isim isi cok.zor ya cocuguda düşünüyorsun sevdiği isim olsun ilerde ayşegül sanki her.zaman sevimli gelicek bir isim miray da anlamini bilmiyorum sadece seviyorum

Parlak, ışık saçan diye geçiyor ama ayırdığımız zaman mir en baş kişi anlamına geliyor ay da türkçe zaten biliyorsunuz. Ama kendimden biliyorum çok uslu oluyorlar böyle tatlı hanım hanımcıkmışım ben küçükken, sizi çok yormaz Ayşegül güzel ama çocuklar bu tür şeyleri çok sorun ediyorlar dediğim gibi kızım Masal isminden memnun ama keşke Ervayı eklemeseydin anne diyor mesela. Halbuki dini bir anlamı olsun diye de yapmıştım ama onlara hoş gelmeyebiliyor bunlar

Benim de kızım olacak nasipse biz de karar veremedik isme esimin beğendikleri benim içime sinmiyor benimkiler onun iki isim koyma taraftarı değilim ben aslında ama esim ikimiz de koyalım iki ismi olsun diyor, sonuç olarak illaki birini seçip kullanıyorlar iki ismini birden kullanan pek gormedim sadece çocuğa kalıyor seçenek.
Ama büyüklerin adini vermeyeceğiz eski isimler olduğu için, sadece gonulleri olsun diye de isim kalabaligina gerek yok çünkü kullanılmıyor kayınvalidem dünya iyisi bir kadın mesela çok severim ama yine de onun ismiyle de hitap etmek istemem yani tuhaf gelir koysam da kullanamam ve daha çok üzülür, bi de sonuçta kani cani torunu ismi farklı olsa ne olur ki daha mi az sevecek.. Ben de babannemi çok severim ama ismini taşımak istemezdim mesela bazı büyüklerimiz saygıyı sevgiyi isim koymakta arıyor ne yazık ki..
Ben daha çok doğa güneş deniz nehir gibi isimler istiyorum esim de çok var o isimlerden diyor farklı anlamli bir isim olsun diyor isin içinden çıkamadık analayacagin ama sen ayşeyi kesin kullanacaksan ayşegül güzel bi seçenek klasik havayı kamufle ediyor bitişik oldugundan

Ne bilim kuzum ya zümra da güzel esime dedim ama begenmiyor zümre der gibi dedi inanir misin serra ismi cok guzel sera der gibi diyor esle isimde uyusmak bazen cok zor oluyor yoksa ben şimdiye secmisim kiz
Aynen doğru diyorsn. Her kafadan bir ses çıkıyor ben en son dedim Zümra olacak kapandı konu dedim. Serra da çok güzel ve anlamlı da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…