Örgü Kız kardeşimle anlaşamıyoruz

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,

ela1989

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2021
5
3
34
Ben 32 yaşındayım 28 yaşında kız kardeşim var.Ben beş senelik evliyim iki cocugum var o yeni evlendi.Senelerdir çok kötü davranıyor bana. Beddua ediyor, hakaret ediyor, küfür ediyor. Yani her kardeş kavga eder normaldir ama konumuzla alakasız başlıyor hakaretlere. Ben okudum sen okudun mu, bak ben ne güzel yerde çalışıyorum sen nerelerde çalıştın, ne biçim semtte oturuyorsun, doğum yaptim annemde kaldim bi süre yine satasmalara devam etti şu haline bak kilo almışsın, saç diplerin çıkmış, makyaj yapmıyorsun kendine bakmiyorsun. İşten gelip çocukları uyandırıp odasına kaçıyordu. Baskalarina karşı kendini savunamayan icine kapanik biri herkes ne kadar uslu diyorlar ne kadar kibar naif ama gelin görün ki evde terör havası estiriyor. Yıllarca ugrastigi hedefleri icin uni sinavi, okul, iş, evlilik stresini benden çıkardı. Benim psikolojimi bozdu. Bana her kavgada ağır hakaretler etti sinirlerimi kaldiriyordu aglatiyordu beni sonrada hedefine ulasip kaciyordu. Yani bir degil iki degil yuzlerce kez liseye basladigindan bu yana neredeyse onbes sene. Anneme babama.derdimi anlatiyordum babamin dediğimde size rahatlik batiyor, ikinizin kafasını birbirine vurmak lazım. Anneme söylüyordum yeter artik kizim diyordu uzatmayin. Ikiside bana idare et diyordu. Evlenmeden önce ben ne zaman evlenicem arkadaşlarım evlendi falan birini bulana kadar bana, aileme kanımızi emdi bizim. Yani kardeş, anne, baba o bu kendi yakınında olsa insani biktirmayacaksin bi yere kadar on bes sene ben ağır hakaretler, beddualar, küfürler işittim kendisinden. Çok sinirim bozuldu. Psikolojim bozuldu. Nisanlanicak, evlenicek kiyafet aldım isteksiz. Kuaföre gittim hangi model yapilacak internetten baktiniz mi dediler ona bile bakmak içinden gelmedi. Nisanliyken affettim hadi değişir diye yine ayni evlendi değişir dedim yine ayni artik affetmem yeter artik. Annem baski yapıyor bana barisacaksin diye kavga ettik. Barismam dedim. Ya abla bana göre veli nimettir ya. Sırdaşın, yol gostericindir. Evlendi evleneli evine gitmedim istemiyorum. Onu görmek istemiyorum. Artik psikolojim bozuldu zangır zangır titriyorum. Eşime ailesine de anlatamıyorum. Kafayi yicem. Bana yol gösterin, akıl verin.

Sizin piskolijonizi bozmuş daha ne aklı. Aklınız varsa siz ablaysanız o da kardeş evlenecek yaşa gelmiş okumuşsa herşeyi biliyor saygıyı bilmesi lazım önce kendinize saygınız olsun barısmayın asla

Mesajınız için teşekkür ederim. Asla affetmiycem artık onu. Şuan tek üzüldüğüm şey annem benle konuşmuyor niye onunla barışmıyorum diye.

Hayatımızda olmasına kendinimiz karar vermediğimiz, kendimiz seçmediğimiz insanları sırf kan bağımız var diye sevmek, saçmalıklarına katlanmak zorunda değiliz. Ben de ablamı sildim. Siz de çıkarın hayatınızdan. Ne diye titriyorsunuz sinirden stresten? Aynı evde olsanız hadi neyse, yolunuz ayrı eviniz barkınız ayrı. Annenize de söyleyin burda yazdığınız gibi. Hala barış diyorsa da dediğiyle kalsın..

Hayatımızda olmasına kendinimiz karar vermediğimiz, kendimiz seçmediğimiz insanları sırf kan bağımız var diye sevmek, saçmalıklarına katlanmak zorunda değiliz. Ben de ablamı sildim. Siz de çıkarın hayatınızdan. Ne diye titriyorsunuz sinirden stresten? Aynı evde olsanız hadi neyse, yolunuz ayrı eviniz barkınız ayrı. Annenize de söyleyin burda yazdığınız gibi. Hala barış diyorsa da dediğiyle kalsın..
Aynen öyle canım çok haklısın

Ayy Allah sabır versin yaa bu abla kardeş atışması dışında bir şey. Düşman gibi. Neden böyle peki düşündünüz mü bunu tetikleyen bir durum oldu mu aranızda?

Ayy Allah sabır versin yaa bu abla kardeş atışması dışında bir şey. Düşman gibi. Neden böyle peki düşündünüz mü bunu tetikleyen bir durum oldu mu aranızda?
Aminnn.Disaridaki insanlara karşı icine kapanik. Onlara cevap veremiyor. Hırsını bizden çıkarıyor. Nasıl olsa biz ailesiyiz affederiz. Birde ailemin bu konuda fazla iletişim halinde olmaması. Ailem bana sen büyüksün idare et diyor. Sabrettim bi yere kadar.

Aileniz de çok görmezden gelmiş her şey ailede biter. Bizim evde asla kimse kimseye saygısızlık yapamaz ister büyük olsun ister küçük babam bi güzel fırçalar. Valla iyi sabır etmişsiniz ben olsam dayanamazdım vururdum koluna bacağına....

Aileniz de çok görmezden gelmiş her şey ailede biter. Bizim evde asla kimse kimseye saygısızlık yapamaz ister büyük olsun ister küçük babam bi güzel fırçalar. Valla iyi sabır etmişsiniz ben olsam dayanamazdım vururdum koluna bacağına....
Evet bende aileme dedim niye bişey söylemiyorsunuz niye bu kadar tepkisizsiniz diye.Eskiden ne zaman tartışma olsa babam bunları rahatlik batırıyor, ikisinide aç bırakmak lazım derdi. Yada sen büyüksün idare et derlerdi .Insan nereye kadar idare edebilir. Kocaman kız olmuş. Şimdide siz kardeşsiniz diyorlar barışın olmaz öyle şey. Artık bitti. Keşke zamaninda yeterince ilgilenseydiler.

Evet bende aileme dedim niye bişey söylemiyorsunuz niye bu kadar tepkisizsiniz diye.Eskiden ne zaman tartışma olsa babam bunları rahatlik batırıyor, ikisinide aç bırakmak lazım derdi. Yada sen büyüksün idare et derlerdi .Insan nereye kadar idare edebilir. Kocaman kız olmuş. Şimdide siz kardeşsiniz diyorlar barışın olmaz öyle şey. Artık bitti. Keşke zamaninda yeterince ilgilenseydiler.
Keşke ilgilenselerdi şimdi kimse kimseyi bu kadar kırmazdı kıramazdı. Büyük olan ya da küçük illa idare mi etmek lazım kötü konuşuyorsa susturmak lazım anne baba bu u yapmalı ki onlar yanımızda olmadığı zaman aile ilişkisi olabilsin...

X