Kızıl Goncalar Fox Tv.

Dün akşam sopa sahnesi vardı,naim neden meryeme kendini vurduttu zinaya ortak mı oldum dedi öyle bişeydi herhalde.
Meryem dergahta adamların arasından geçti diyemi acaba,yada başka bir sebebmi var.

Karısına vuracaktı söz dinlemiyorsun diye kızını görünce vazgeçti,burada kadınlara söz hakkı tanınmadı.
Diziyi izlemedim sadece birkaç sahnesini gördüm.
Ve gerçekten çok fazla yanlış gösterilen şeyler var. Bu dayak olayıda öyle 😞 Gerçekten bu bilinçte yaşayan bir erkek eşine öyle şiddet göstermez.

İlk mesajı okurken, kendimi bir karadelik tarafından yutuluyor gibi hissettim, abla bir düzenle o mesajı kurban olayım:)
Dizi çok ilgimi çekti.
Sağlı sollu her görüşü çatır çatır eleştiriyor.
Her düşüncenin aşırısı faşizmdir derim hep.
Burada da böyle kaliteli bir başlangıç oldu, oyunculuklar gerçekten güzel.
Dokunulan yerler, konular güzel. Tatlı su aydınları da, tarikatçı müridi de her türlü eleştiriliyor.
Çok keyifli sahneler de vardı, çok rahatsız edici sahneler de. Rahatsız edici sahne demem de, sahne istediği başarıyı elde etmiş demek istediğim için.
Zeynep'in dün tahtaya yazdığı ve efendi hazretleri ile Suavi hocayı kıyasladığı denklem muazzamdı.
Aynısınız dedi, her durumda olan kız çocuklarına oluyor dedi. İç sesimiz oldu. Aslan Zeynep be.

Dün akşam sopa sahnesi vardı,naim neden meryeme kendini vurduttu zinaya ortak mı oldum dedi öyle bişeydi herhalde.
Meryem dergahta adamların arasından geçti diyemi acaba,yada başka bir sebebmi var.

Karısına vuracaktı söz dinlemiyorsun diye kızını görünce vazgeçti,burada kadınlara söz hakkı tanınmadı.
İlk bölümde, Meryem börek yaparken tereyağı kullanmıyorsanız, kutuların üzerinde halis tereyağlı yazıyor o zaman kutuları değiştirin dediğinde onu kovmuşlardı ya. Yarım aklınla bize ticareti mi öğretiyorsun, sen sana verilen malzemeyi kullan dediler. Kocası da, sen sana iş verene akıl mı veriyorsun diye onu dövmek istemiş ve sonra vazgeçmişti.
Daha sonra durum anlaşıldı Cüneyd tarafından. O da olayı aydınlattı ve efendi dedikleri kişi ile görüştü ve börek satan tüccarı cezalandırdı. Meryem haklı çıktı. Adam kul hakkı yiyordu ve bunu yaparken hiç suçluluk hissetmemişti.
Onun kibri yüzünden ceza almasını, Meryem'in kocası gördü. Karısı haklıydı, o Hüsna'nın abisi olan uzun sakallı pis börekçi adam da dışlandı. Aile de rezil oldu. Meryem de oradan başı dik çıktı. Kocası da Meryem'i daha önce suçladığı için vicdan yaptı.

İlk mesajı okurken, kendimi bir karadelik tarafından yutuluyor gibi hissettim, abla bir düzenle o mesajı kurban olayım:)
Dizi çok ilgimi çekti.
Dokunulan yerler, konular güzel. Tatlı su aydınları da, tarikatçı müridi de her türlü eleştiriliyor.
Çok keyifli sahneler de vardı, çok rahatsız edici sahneler de. Rahatsız edici sahne demem de, sahne istediği başarıyı elde etmiş demek istediğim için.
Zeynep'in dün tahtaya yazdığı ve efendi hazretleri ile Suavi hocayı kıyasladığı denklem muazzamdı.
Aynısınız dedi, her durumda olan kız çocuklarına oluyor dedi. İç sesimiz oldu. Aslan Zeynep be.
Dizi gerçekten güzel hemşirem,tam da bu tarikat ve cemaat yuvalarının içersinde neler döndüğünü anlatıyor.Özcan Deniz'e karşı bir antipatim olsa da oyunculuğu iyi.Özgü Namal oyunculuğu ise ayrı boyuta taşıyor,inşallah bozmadan giderler böyle ama daha şimdiden kaldırılması yönünde çok fazla şikayet almış dizi.Birilerinin kuyruğuna basılıyor çünkü.

Dizi gerçekten güzel hemşirem,tam da bu tarikat ve cemaat yuvalarının içersinde neler döndüğünü anlatıyor.Özcan Deniz'e karşı bir antipatim olsa da oyunculuğu iyi.Özgü Namal oyunculuğu ise ayrı boyuta taşıyor,inşallah bozmadan giderler böyle ama daha şimdiden kaldırılması yönünde çok fazla şikayet almış dizi.Birilerinin kuyruğuna basılıyor çünkü.
Özcan Deniz konusunda bende de var o antipati ama zaten canlandırdığı rol de antipatik biri olduğu için, bu kez gözüme çok batmadı:)
Cüneyd ile ikisinin terapi sahneleri çok keyifliydi. Her seferinde terapi veren olmak isterken, terapi alan olarak buluyor kendini 😃
Özgü Namal gerçekten çok başarılı. Onun bir Meryem karakteri de, Zülfü Livaneli'nin Mutluluk filminden uyarlanan sinema filminde vardı. Orada da beni büyülemişti oyunculuğu. Meryem olmak için yaratılmış sanki kadın:)
Özcan Deniz'in aile ve çocuk ile ilgili anlattıkları çok hoşuma gitti dün.
Aileyi daima başarının önünde engel olarak görenlere güzel cevap verdi.
Siz birikimlerinizi kime aktaracaksınız, fikirleriniz kiminle yaşayacak ileride diye sorarken çok güzel yerlere temas etti aslında.
Çocuk sana ayak bağı diyenlere güzel bir cevaptı. Şikayet edilir tabii, bu tarikatlardan hükümet STK diye söz ediyor. Topluma ne hayırları olduysa artık. Biz alıştık hemşirem sevdiğimiz şeylerin yarım kalmasına. Bir derdim var dizisi de çok başarılıydı, altı bölüm direnebildi. Final yaptı:KK43:

İlk bölümde, Meryem börek yaparken tereyağı kullanmıyorsanız, kutuların üzerinde halis tereyağlı yazıyor o zaman kutuları değiştirin dediğinde onu kovmuşlardı ya. Yarım aklınla bize ticareti mi öğretiyorsun, sen sana verilen malzemeyi kullan dediler. Kocası da, sen sana iş verene akıl mı veriyorsun diye onu dövmek istemiş ve sonra vazgeçmişti.
Daha sonra durum anlaşıldı Cüneyd tarafından. O da olayı aydınlattı ve efendi dedikleri kişi ile görüştü ve börek satan tüccarı cezalandırdı. Meryem haklı çıktı. Adam kul hakkı yiyordu ve bunu yaparken hiç suçluluk hissetmemişti.
Onun kibri yüzünden ceza almasını, Meryem'in kocası gördü. Karısı haklıydı, o Hüsna'nın abisi olan uzun sakallı pis börekçi adam da dışlandı. Aile de rezil oldu. Meryem de oradan başı dik çıktı. Kocası da Meryem'i daha önce suçladığı için vicdan yaptı.
O kısmı çok seyredemedim arada baktım sadece tepki verdi hatta tereyağı bitip isteyincede kovuldu evet.
Cüneyd durumu anlatıncada meryemin haklı olduğu anlaşıldı burada,hüsnanın abiside almanyaya şutlandı hemen kul hakkına girdi diye.
Ne olursa olsun meryemin pis kocası elinde sopa ile korkutmayacaktı karısını,neyseki zeynep gelince bıraktı.
Vicdanı batsın onun,hemende şiddete başvurmaya kalktı.
Teşekkürler paylaşım için .

İsmailağa rtük'e şikayet etmiş bile,dekor olarak kullandıkları 2 yerin iptali olmuş.

Neden şikayet ettiklerini çözemiyorum gerçekten, tarikatın kötü gösterildiği yok ki? Şu an hangi cemaat bir tereyağı ve "kul hakkı" meselesi yüzünden sadık bir müridini dışlıyor? Aksine ülkenin her yerine sızıp hüküm sahibi oldular; sorular mı çalınmadı, kurumlar, mevkiler mi ele geçirilmedi... Hırsızlığın her türlüsü bir tarikatte, çocuk tecavüzleri bir başkasında, devlete ve vatandaşa hainlik hepsinde derken "bizi iyi gösteriyorlar" diyerek sevinmeleri lazım aslında... Adalet timsali bir Cüneyd efendisi ile şeyhleri var...
Bu arada dizi hakkında araştırmalar yapınca senaristinin fethullah gülen sempatizanı olduğunu öğrendim. Bu dizi sandığımızdan farklı amaçlara hizmet ediyor sanırım.

Malum tarikatlar şikayet etmiş rtük’e , yarası olan gocunuyor maalesef. En başta bizim akrabalar var içinde hemde kurdukları sistemin orta sınıf tabakalarındalar alt tabaka değil yani , bu filmin ilk bölümünde daha izlemeyin ,izlettirmeyin Allah belalarını versin şikayet edeceğiz vb. Şeyler yazarak paylaştılar wp’de daha sonra ne olduysa birkaç saat sonra sildiler çünkü kendileri şikayet edecekleri için kimse onların şikayet ettiklerini bilmelerini istemiyorlar. Ve kötü olan şey de ülkenin başındakiler en büyük destekçileri bunların

Dizi çok ilgimi çekti.
Silinmiyorda nedense düzenleme yapılmıyor.

Ben şahit oldum Hanım Abla 🙁
Diziye 31 bin şikayet gelmiş. Rtük 2 kez yayını durdurma kararı vermiş. 🙁 Yayından kaldırmasalar bari.
Çok enteresan cidden belkide benim anlayamadım durumlar bunlar.
Konu derin aslında burada.

X