Kızıl Goncalar Fox Tv.

Zeynep’i alışverişe götüren kadın ne kadar kötü bir kadın. Kız zaten evlenmek istemiyor. Büyük kıyafet giydirip “hevesli ya” diyor. Annesi Meryem’de deli ediyor beni. Herşeye “biz bilmeyiz, biz gidemeyiz, beceremeyiz”

Diziyi yarın izlerim büyük ihtimalle geçen bölümde Cüneyd feyzayi istedi babasından ama amcası çok şaşırdı ve konuyu kapattı neden acaba kuzen olduğu için değil bence altında baska neden var diye düşünüyorum.

Cuneydin anneside yaşıyor bence öyle tahmin ediyorum belki babasida yaşıyordur yada Cüneyd bu ailenin oğlu/ torunu bile olmayabilir.

Cüneyd mursid efendinin çocuğu gibime geliyor 4 yaşına gelince annesinden almışlar. Amcadan daha çok sözü geçiyor

Cüneyd mursid efendinin çocuğu gibime geliyor 4 yaşına gelince annesinden almışlar. Amcadan daha çok sözü geçiyor
Evet olabilir çünkü hayallerinde bir adamın onu zorla çekiştirdiği filan görüyor. O halde amcası neden kızıyla olmasını istemiyor. Hasta diye mi?

Adre peki meryem ikizlerden biri öldü diye mi biliyor. Ben ilk bölümleri izlemedim.
ilk bölümde canım ilk doğurduğu mira onu hastanede bırakıyorlar leventle karısı da orada drlar. leventın cocugu olmuyor karısı da bu çocugu alalım dıyor bır sekılde alıp ustlerine geçiriyorlar sonra da deprem olunca bunlar zeynepi cuneyde vermek ıcın ısta gelıyorlar. birgülle leventin karısı iletişim halinde birgül çarşafla meryeme bir numara verıyor buraya git dıyor orası leventın evi

ilk bölümde canım ilk doğurduğu mira onu hastanede bırakıyorlar leventle karısı da orada drlar. leventın cocugu olmuyor karısı da bu çocugu alalım dıyor bır sekılde alıp ustlerine geçiriyorlar sonra da deprem olunca bunlar zeynepi cuneyde vermek ıcın ısta gelıyorlar. birgülle leventin karısı iletişim halinde birgül çarşafla meryeme bir numara verıyor buraya git dıyor orası leventın evi
edit : ılk doğan mırayı ölu sanıp hastanede bırakıyorlar.

Bu bölüm çok ağladım. Meryem’in kızının kapısında ağlamasında, kızın okumaktan vazgeçtim demesinde. O kadar çırpındı, kurtaramadı kızını 🙁

Dizinin en son 6.bolumunu izledim yeğenime bakıyorum akşamları pert oluyorum 🤣 diger baktığım dizilerede yarım yarım bakıp 2-3 günde bitiriyorum anca

Dizinin en son 6.bolumunu izledim yeğenime bakıyorum akşamları pert oluyorum 🤣 diger baktığım dizilerede yarım yarım bakıp 2-3 günde bitiriyorum anca
Benim eşimde diyor “sürekli bir dizi çıkıyor. Takip edemiyorum” diye 🙂 Bende 2 küçük bebek var bulca. Bu dizilerde olmasa kafayı yerim 🤷🏻‍♀️

Benim eşimde diyor “sürekli bir dizi çıkıyor. Takip edemiyorum” diye 🙂 Bende 2 küçük bebek var bulca. Bu dizilerde olmasa kafayı yerim 🤷🏻‍♀️
Aslında dizilerin süresi kısa olsa eskiden olduğu gibi rahat rahat izlenir 1 saat hadi en fazla 1.5 saat.

7.bolumunun bir kısmına baktım akşam gerisi yarın olur 🤣

Bu dizilerde neden sistematik olarak kadınlar aşağılanıyor. Gerçekten nefret ettim. 😡 Hanım abla Zeynep’e “Boşanırsanız Cüneyd o sofradan üstünü silkeler kalkar, sen alnının karasıyla kalırsın” diyor. Yıl olmuş 2024 konuştuğumuz şeylere bak.

Bu kırbaç olayı hiç yok değil. Ben bizzat şahsen kendim şahit oldum. detaylarını veremem ama böyle bir kefaret olduğuna inanan hiç kimse yok diyemem. Bazı gerçekler tv.de gösterilince neden rahatsız oluyorlar?
Dinin gerceginde, kendisinde böyle yanlış ve kişisel ceza sistemleri olmadığı icin kızıyoruz. Bozulmuş, bâtıl dinlerde ve sapık inanışlarda var o cezalar.

Bilmeyen kişiler, diziyi izleyince "Haa bu İslamda var demek ki" deyip yanlış bilgilenebiliyor. Bu yüzden gösterilen yanlışların ya aynı bölümde veya konu biterken 1-2 bölüm sonra doğrusunun söylenmesi de gerekiyor bence.

Dinin gerceginde, kendisinde böyle yanlış ve kişisel ceza sistemleri olmadığı icin kızıyoruz. Bozulmuş, bâtıl dinlerde ve sapık inanışlarda var o cezalar.

Bilmeyen kişiler, diziyi izleyince "Haa bu İslamda var demek ki" deyip yanlış bilgilenebiliyor. Bu yüzden gösterilen yanlışların ya aynı bölümde veya konu biterken 1-2 bölüm sonra doğrusunun söylenmesi de gerekiyor bence.
Bilakis devam ettiriyorlar. Bu bölümde Naim karısı Meryem’i kırbaçlıyor. Kendini aldattığını düşünüyor. Fragmanda izledim..

X