Saç Rengi ve Saç Boyama Kızıldan doğal saça(acik kullu kumral) gecis? Peruk??

Kkks

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2014
112
45
32
Kizlar yillardir saclarim kizil(6.64 e boyuyordum ama cok soluk suan epey akti acildi 8.40 gibi falan olmustur heralde) Ama artik renk solmasi dip boyasi derken cok yoruldum.

Yillarca 2-3 kuaforden "millet senin sac rengini burada boyayla tutturmak icin milyar veriyor" gibi seyler duydum, bir kuafor dogal sac rengim cok guzel oldugu icin boyamayi reddetmisti. Ama genclik iste kiymetini bilmedim.

Simdi 5-10 tel beyazim olmasina ragmen umrumda degil en son 16 yasimda gordugum orjinal sacima donmek istiyorum. Rengi tam olarak acik küllü kumral. Cok cok hafif gri-sari bir yansimasi var.

Tecrubeli dostlar yardimci olursa, kizildan kurtulup acik kullu kumrala nasil gecebilirim? Ne yapmaliyim,ne kadar zaman alir.

Saclarim upuzun. Kestire kestire dipten gelmesini beklerken 2 sene kadar peruk mu kullansam diye dusundum. Cunku sacim cok narin, asla acici falan surmem ASLA.

Oneriniz nedir, sanirim bu 6-7 numaralari tonlardan acik kullu kumrala gecis yapamam oyle boyayip. Koyu kullu kumral boyasam,hic degilse yakin bi renk olsa ise yarar mi? Kizil yillarca kusacak ama alttan biliyorum...o yuzden peruk fikrine cok sicagim acikcasi.

Arkadaslar kimse bir sey yazmamis, lutfen yardimci olunn.

Yeni fikrim, dipten gelen saclari gecici kizil sac boyasiyla sacim uzayana kadar boyamak? Bu gider mi boyle yillarca acaba??

Peruk pek ergonomik değil ne yazık ki.. Saçlarını kahveye boyatıp kendi dip renginin çıkmasını bekle bence. Düzenli olarak kestirirsin bakımlar yaparsın bu süreçte

Arkadaslar kimse bir sey yazmamis, lutfen yardimci olunn.

Yeni fikrim, dipten gelen saclari gecici kizil sac boyasiyla sacim uzayana kadar boyamak? Bu gider mi boyle yillarca acaba??
Merhaba.ben beş yıl kızıl kullandım kolesten kor ateşi kızılı. Daha sonra fikir değiştirdim koleston koyu kumral denedim İki boyamada kapatır diye düşündüm fakat kapatmadi. Bir daha kizila döndüm. Kızıl rengini kapatmak istiyorsan tek çözüm actirmak haricinde siyaha boyamak. Yoksa çok zor

açtırmak dışında pek bi yolu yok malesef sürekli altından kızıl çıkacak. her ay küllü boyatırsanız zamanla azalabilir belki

cok tesekkur ederim yanitlariniza kizlar.

ben bu misyonu galiba hepimiz icin edinicem. gunlerdir arastiriyorum nasil kurtulurum diye. Amacim HIC BOYAMADAN kizili olabildigince akitip sonra 2 yil icinde(hesaplarim bu yonde oldu) kestirerek kurtulmak. SON KIRINTISI DA GIDINCE PARTI VERICEM EVDE; COK CIDDIYIM(delirdim biraz)

Bu akitma islemine daha kendimi cesaretlendirmeye calisiyorum. bu haftasonu baslayacagim, fotograflarla da buraya atacagim.

1.Ben "revox at kuyrugu sampuani" kullaniyorum. (bu sampuanda oksijenli su var, sanirim o zaten kizilimi iyice acti boyle masum soluk bir turuncuya cevirdi, cok soluk. Ama aralarda cirt cirt kirmiziliklar duruyo tabi.)

2.haftasonu once bi kepek onleyici sampuanla yikayacagim. bi sure arada yikayip sabir duasi.

3.baktim hala duzelmiyor, sampuanima 2 damla mavi gida boyasi,1 damla yesil gida boyasi.

Bu sureclerin hepsini fotograflayip sizle paylasacagim.

Neden boyamaya inatla direniyorum. benim kendi saclarim koyu sari, kullu kumral baya kullu gri sari gibi. 8.1 gibi bisey oluyo sanirim.

Yillarca kendimi oldugum gibi sevmedigim icin kizila boyadim. evet cok yakisiyor ama, kendi kisisel gelisim surecimde kendimi TAMAMIYLE oldugum gibi sevmeyi ve aslinda hic mudahale olmadan kendim olmanin ne buyuk bir huzur oldugunu ogrendim. Maneviyati bi kenara, kizilin 2 hafta sonra solup dipten gicik gicik gorunmesi ve dip boya diye bisey olmadan her seferinde komple boyatmaktan bikmak da var tabi :KK70:

Yillarca kuaforler, bu kadar guzel bi sac rengini niye boyuyorsun diyip durdu.ama ben kendi guzelligimin farkinda degildim ki iste. 2 yil kadar kestire kestire sabredicek olmam da bu yuzden, kendimi oldugum gibi sevmemeyi unutmamak icin bir bedel olsun istiyorum o da.

yani surecte kendi sacimla cok kotu kontrast yapan kirmiziliklar gitse bana yeter, cok soluk turuncu rengi kaldirabilirim. bana sabir dileyin. sureci paylasicam.

Allah yardım etsin. Kepek önleyici şampuanlar akitiyor diyorlar benimde saçım hala kızıl ben denemedim. Ama şunu farkettim bir haftada iki kere zeytinyağı ile bakım yaptım her duşta akiyor biraz biraz. ( Kullandığım boya ilk üç yıkama da akan sonra sabit kalan bir boya bilindik marka k...n) akmasina şaşırdım inşallah sende istediğin sonuca ulasirsin. Ben beyaz sabun denemistim zamanında ama yıkarken saçı keçe gibi yapıyor saç kremi ile anca duzeliyor. Ve şunu belirteyim hangi markayla boyadin bilmiyorum ama benım beş yıllık tecrübe me dayanarak söylüyorum kızıl sactan arinmiyor sadece rengi soluyor turunca ya dönüyor.

Kizlar yillardir saclarim kizil(6.64 e boyuyordum ama cok soluk suan epey akti acildi 8.40 gibi falan olmustur heralde) Ama artik renk solmasi dip boyasi derken cok yoruldum.

Yillarca 2-3 kuaforden "millet senin sac rengini burada boyayla tutturmak icin milyar veriyor" gibi seyler duydum, bir kuafor dogal sac rengim cok guzel oldugu icin boyamayi reddetmisti. Ama genclik iste kiymetini bilmedim.

Simdi 5-10 tel beyazim olmasina ragmen umrumda degil en son 16 yasimda gordugum orjinal sacima donmek istiyorum. Rengi tam olarak acik küllü kumral. Cok cok hafif gri-sari bir yansimasi var.

Tecrubeli dostlar yardimci olursa, kizildan kurtulup acik kullu kumrala nasil gecebilirim? Ne yapmaliyim,ne kadar zaman alir.

Saclarim upuzun. Kestire kestire dipten gelmesini beklerken 2 sene kadar peruk mu kullansam diye dusundum. Cunku sacim cok narin, asla acici falan surmem ASLA.

Oneriniz nedir, sanirim bu 6-7 numaralari tonlardan acik kullu kumrala gecis yapamam oyle boyayip. Koyu kullu kumral boyasam,hic degilse yakin bi renk olsa ise yarar mi? Kizil yillarca kusacak ama alttan biliyorum...o yuzden peruk fikrine cok sicagim acikcasi.
koyu kumraldan uzak durun derim. Siyah tuttu benim ustelik kuafor yapti. Aci kumrala boyayin isterseniz. Kizildan donus zor ama siyah da beter unutmayin.

Kizlar cevaplariniz icin cok tesekkur ederim. Peruk da almadim,cok pahaliydi :KK70: sabir ya sabir diyerek, saclarimi kestirdim biraz.aslinda uzun saca bayiliyorum ve benim saclarim cok zor uzuyor. Ama herkes kisayi daha cok yakistirdi.gogus altindaydi saclarim,simdi omuzlarimda. Fotolari atayim. Ilki subat ayinda ve simdi 1 ay sonra. Suanki iyi cikmasi,aslinda cok daha boyle turunculasmis bi halde. Ben sabredip kestire kestire kurtulucam.bidaha da boyaya tovbe. 5 senedir kizilim ben,artik veda vakti :)
P_20190220_094529_1_BF_p.jpg
19-03-20-09-44-39-331_deco_1.jpg

merhaba,

Bence açtırın kuaförde . İstemiyorum demişsiniz ama başka türlü çok zor. AÇtırdıktan sonra koyu kumrala boyayın bir kere.
daha sonra hiç boyamayın o sekilde beklemek daha iyi olur. Turuncu çünkü şuan şaçınız ve zamanla dipten kendi saçınız gelince daha kötü bir görüntü oluşturacak.

Revox boyle sarartiyodu ilk fotoda, ondeki kipkirmizilik haric cok kotu gelmiyodu sacim. Sonra 2-3 kez kepek sampuani denedim, bence saci yiprattigina degecek kadar akitmiyor. Bence kizildan kurtulmanin tek yolu saci hic boyamamak. Inanin coook buyuk mesai harcadim bunun ustune dusune arastira.
Peruk alin, kestirin ne yaparsaniz yapin ama asla boyamayin. Bir secenek de sampuana 2-3 dam
merhaba,

Bence açtırın kuaförde . İstemiyorum demişsiniz ama başka türlü çok zor. AÇtırdıktan sonra koyu kumrala boyayın bir kere.
daha sonra hiç boyamayın o sekilde beklemek daha iyi olur. Turuncu çünkü şuan şaçınız ve zamanla dipten kendi saçınız gelince daha kötü bir görüntü oluşturacak.

haklisiniz ama acici asla suremem sacima. Dipten epey bi geldi de. Her zorlukta bir kolaylik var, bu saca dayanip boyle gezersem bidaha kendimi hicbir sekilde cirkin hissetmem mumkun degil :'D bu yonden bakiyorum. Kestire kestire 1 yilda gider.

Guzelken kendimi sevmek cok kolaydi, bu sac simdi aynaya bakip "sen her halinle guzelsin" demek icin bi challenge :KK70:ddd

Light cola ile yıkayın, boyayı çok güzel akıtır.

Bence peruk kullanışlı olmaz
Kuaföre danisin
Kesin bir çözümü vardir

cok tesekkur ederim yanitlariniza kizlar.

ben bu misyonu galiba hepimiz icin edinicem. gunlerdir arastiriyorum nasil kurtulurum diye. Amacim HIC BOYAMADAN kizili olabildigince akitip sonra 2 yil icinde(hesaplarim bu yonde oldu) kestirerek kurtulmak. SON KIRINTISI DA GIDINCE PARTI VERICEM EVDE; COK CIDDIYIM(delirdim biraz)

Bu akitma islemine daha kendimi cesaretlendirmeye calisiyorum. bu haftasonu baslayacagim, fotograflarla da buraya atacagim.

1.Ben "revox at kuyrugu sampuani" kullaniyorum. (bu sampuanda oksijenli su var, sanirim o zaten kizilimi iyice acti boyle masum soluk bir turuncuya cevirdi, cok soluk. Ama aralarda cirt cirt kirmiziliklar duruyo tabi.)

2.haftasonu once bi kepek onleyici sampuanla yikayacagim. bi sure arada yikayip sabir duasi.

3.baktim hala duzelmiyor, sampuanima 2 damla mavi gida boyasi,1 damla yesil gida boyasi.

Bu sureclerin hepsini fotograflayip sizle paylasacagim.
Canim naptin son durum ne?

Yeni görüyorum konuyu ama yine de yazayım.
Sarının üzerine 6.55 kızıl boyadım.
Sıkılınca koyu kumral, yarım kutu gri, yarım kutu kadar mavi boyayı karıştırdım.
Kızıldan eser kalmadı.
Benim kendi rengim koyu kumral dibim bayağı çıktı belli olmuyor kızıl yansıma vs olmadı.

Yeni görüyorum konuyu ama yine de yazayım.
Sarının üzerine 6.55 kızıl boyadım.
Sıkılınca koyu kumral, yarım kutu gri, yarım kutu kadar mavi boyayı karıştırdım.
Kızıldan eser kalmadı.
Benim kendi rengim koyu kumral dibim bayağı çıktı belli olmuyor kızıl yansıma vs olmadı.
Canim benim son konuma bakar misin fotolu? Yeni actim lutfen
Benlik bir cevap yazmissin buraya
Bana da faydan olur belki

X