Kizim degismeye basladi●●

Evanesss

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2021
75
90
36
Selamlar..
Simdi benim kizim 1. Sinifa gidiyor.
Gecen sene anasinifi zamanlarindan fark ettigim kizimin uslu uslu halleri on planda..disariya cekingenlesmeye basladi sanki.
Bu bana cok garip grliyor cunku kizim girisken, cok kizdiginda cevresine cigliklar savuran 😶.. iyi yada kotu duygularini rahatca ifade ederdi.
Yani kardesi dogdu kizim 3 yasindaydi.. 2 sene cok dikkat ettim ilgi sevgi konusunda, herkezden isimdem gucumden once tuttum kizimi.
Son iki senedir yoruldum sanirim.eski bagimiz kalmadi gibi.
Özetle cocuklar buyudukce daha mantikli akli basinda mi oluyorlar? Gelisim asamasinda boyle farklilik olur mu cocuklarda?
Normalse degisimler asagi yukari bir yasi var midir?
yoksa benim eski ilgimin olmamasi mi degistirdi kizimi diyorum...😐

Selamlar..
Simdi benim kizim 1. Sinifa gidiyor.
Gecen sene anasinifi zamanlarindan fark ettigim kizimin uslu uslu halleri on planda..disariya cekingenlesmeye basladi sanki.
Bu bana cok garip grliyor cunku kizim girisken, cok kizdiginda cevresine cigliklar savuran 😶.. iyi yada kotu duygularini rahatca ifade ederdi.
Yani kardesi dogdu kizim 3 yasindaydi.. 2 sene cok dikkat ettim ilgi sevgi konusunda, herkezden isimdem gucumden once tuttum kizimi.
Son iki senedir yoruldum sanirim.eski bagimiz kalmadi gibi.
Özetle cocuklar buyudukce daha mantikli akli basinda mi oluyorlar? Gelisim asamasinda boyle farklilik olur mu cocuklarda?
Normalse degisimler asagi yukari bir yasi var midir?
yoksa benim eski ilgimin olmamasi mi degistirdi kizimi diyorum...😐
Çocuklar büyüdükçe daha mantıklı aklı başında mı oluyorlar…..hmmm bunu gerçekten soruyor musunuz?

Erken degil.mi 7 yaş icin. Kizimla ilgilenemiyorum hatta eskiye gore sesimi yukseltiyorum. Sorun benden kaynakli mi diye kendime bahane ariyorum sanirim
2 aylık bebekle 4 aylık bebeğin bile bilinç seviyesi çok farklı tabiki gelişmesi olgunlaşması için 7 yaş erken değil sonuçta bir anda 40 yaşındaki insan düşüncelerine bürünmedi böyle böyle büyüyecek
İlgilenmemeniz çok acı yalnız, sevgiye en muhtaç olduğu zaman bence şimdi, bilinçleniyor hayatın yükü üstüne binmeye başladı en çok anne ilgisi geren zaman….
Çocuğunuzla artık herşeyi konuşabilirsiniz o anlayabilecek yaşta her şeyi anlatabilecek yaşta sağlıklı bir iletişim kurmak çok kolayken neden bağırıyorsunuz ki güzelce konuşup anlaşmak varken
Eşinize de böyle sesinizi rahatça yükseltiyor musunuz yada patronunuza yada arkadaşınıza yada babanıza kayınvalidenize pervasızca sesinizi yükseltiyor musunuz? Onlar çocuğunuzdan daha mı değerli sizin için? En hassas en anlayışlı en affedici davranmanız gereken insancık evladınız değil mi?

Hem Anne ilgisinden mahsur Kalmis hem yepyeni bir sosyal cevreye okula baslamis . Icine kapandigini düsünüyorum….

Benim kızımda okula başladıktan sonra çok şımardı mesela. Bariz değişiklikler yoksa kişiliği zamanla oturuyordur.

çekingenliği zamanla geçebilir ama uslu davranması iyi bir şey değil mi bunda endişelenecek bir şey yok yaş ilerledikçe insan değişiyor tabiki

Acaba trqvmatik yasadigi bir sey mi oldu veya sevmedigi bir sey mi oluyo ?Konusmayi hix birakmayin kizinizla.Dogrudan sormayin bilmek istediklerinizi dolayli olarak sohbetinizi oralara getirin.Belki onu rahatsiz eden bir durum vardir

X