Kızım erkek olmak istiyormuş acil yardım..deliricem

pink mother

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2023
29
102
43
Merhaba..2010 Eylül doğumlu bir kızım var.. Bu yaz saçlarını kestirdi erkek gibi ve erkeksi giyinme konusunda dibe vurduk..Bugün çok sinirlendim ve kavga ettik açıklamasını istedim. Ve beni kahreden o gerçeği anlattı.Kız lafına bile tahammül edemediğini,kaslı erkeklere özendiğini..ve cinsiyet değiştirmek istediğini..6 yaşından beri böyle düşünüyormuş:KK43:Allah düşmanımın başına vermesin şu an heryanım uyuşuyor. Babası ile boşandık ve duysa beni suçlar yardım etmez.. Ben napacağım inanılmaz kötü bir durumdayım arkadaşlar nolur yardım edin.. 13 yaşında bir çocuk nasıl böyle düşünür ve hisseder ve bu düzelir mi:KK43:

Öncelikel bu kadar panik yaparak çocuğunuza yanlış tepki vermeyin lütfen. Şahsen lise grubuna giren bir öğretmen olarak çok defa benzer durumla karşılaştım. Mutlaka ergen psikaytrisinden destek alın. Süreç gerçekten kızınızın yönelimi ve hormonal dengesizliğinle ilgiliyse tek yapacağınız şey onun ne olursa olsun yanında olmak!

Delirecek bir durum yok. Trans insanlar vardir. Ve bu insanlar kendilerini bildi bileli karsi cins olarak hisseder. Tabiki beraber terapi destegi alin. Kendini rahat hissedecegi sekilde giyinmesini, saclarini yapmasini destekleyin. 18 yasina gelince duruma gore devam edersiniz.

İnanın çok zor bir durum.. Başa gelmeden anlaşılmıyormuş.Bende sizler gibi saygı duyuyordum trans bireylere. Ama anne olunca olay bambaşka. Dünyam kararmış durumda..Kaslı erkekler hoşuma gidiyor bende öyle olmak istiyorum daha güçlü olduklarını düşünüyorum dedi.Dışarıda hep erkeklere özeniyormuş.Resmi evraklarda kadın ibaresi görünce deliye dönüyormuş..Hemcinsinden hoşlanma yokmuş (yalan söylemediyse tabi)..

Merhaba..2010 Eylül doğumlu bir kızım var.. Bu yaz saçlarını kestirdi erkek gibi ve erkeksi giyinme konusunda dibe vurduk..Bugün çok sinirlendim ve kavga ettik açıklamasını istedim. Ve beni kahreden o gerçeği anlattı.Kız lafına bile tahammül edemediğini,kaslı erkeklere özendiğini..ve cinsiyet değiştirmek istediğini..6 yaşından beri böyle düşünüyormuş:KK43:Allah düşmanımın başına vermesin şu an heryanım uyuşuyor. Babası ile boşandık ve duysa beni suçlar yardım etmez.. Ben napacağım inanılmaz kötü bir durumdayım arkadaşlar nolur yardım edin.. 13 yaşında bir çocuk nasıl böyle düşünür ve hisseder ve bu düzelir mi:KK43:

Tam ergenlik zamanı çocuğunun. Davranışlarını anlayamazsın ama kızma çocuğa.

Belki özenmiştir belki kendisini erkek gibi hissediyordur. Belki sadece ergenlik sürecini zor geçiriyordur, göğüslerinin büyümesi, kıllanma, adet olması kız çocukları için zor süreçler. Bunları adapte olması zor. Belki bu yüzden erkeklere özeniyordur.

Önemli olan bu yaşlarında toplumdan, arkadaş çevresinden dışlanmaması. Bence müsait olup, kafanı topladığında çocukla konuş sakince. Onun böyle toplumdan dışlanmasına endişe ettiğin için kızdığını söyle. Ben zaten düşüncelerinin farkındaydım ama, öyle sinirlenince napacağımı bilemedim de. Sen kendini güzelce, sakince ifade etmezsen çocuk kaçar senden, hiçbir şey anlatmaz, konuşmaz. Bir anne olarak ne olursa olsun, senin onun için sığınacak liman olman gerekiyor, kaçacağı kişi değil.

Önce bur psikolojik destek aldirin. Bir cok cocuk gercekten trans birey degil. O asamaya gelene kadar bir cok faktörler icine giriyor. Bazi kizlar daha "erkeksi" olabiliyor, ama bunun icin cinsiyet degistirmelerinin gerek olmadigini fark ediyorlar zamanla. Panik ve korku yaratarak ikinizin iliskinize de zarar verirsiniz.

Çok zor bir durum. Bu alanda çok Farklı görüşten insanlar olduğu için sizi Farklı yönlendiren insanlar olacaktır. Öncelikle bilim insanları cinsiyete karşı gelme işleminin tamamen hormonal ya da çevre tarafından özendirildiğini bilimsel alt yapısının olmadığı söylüyor. Amerikalı Avrupalı iyi bilim insanları. O halde sorun psikolojik ve hormonal. Bunda da evladınızı alanda iyi ama cidden sizi anlayacak bir uzmana götürmenizi tavsiye ederim. Amerikalı bir anne çocuğuna böyle yaptı diye hükümet çocuğunu elinden alıyor. Cinsiyetini değiştiriyor. Çocuk birkaç sene sonra itiraf ediyor. Ben sadece ergenliğin etkisindeydim bana verilen hormonlar beni daha kötü yaptı cinsiyet ameliyatı ise asla mutlu etmedi. Bunun üstüne malum son oluyor. O anne evladının hakkını hükümete sordu. Özetle trans bireyler doğaldır vs diyenleri dinlemeyin. Evet varlar saygı duyuyorum da inanın yakın arkadaşım öyle. Ama bunun hormonal bir durum olduğunu tedavi gerektirdiğini dünya çapınca aileyi bireyi yok etme çalışmasının sonucu olduğunu düşünüyorum. Buna dair binlerce çalışmaya da denk geldim. Malum kahve firması gelirinin yüzde bilmem kaçını ailesinin isteğiyle sözde mağdur olan ve hormonal ilaç alan çocuklara ayırıyormuş. Detaya bakar mısınız? Ha sözlerimden kızınıza karşı çıkın anlamı çıkmasın.mutlaka iyi bir doktor iyi bir uzman her daim şevkat ve destek şart. Doktora gitmek istemeyecektir sabırla bekleyin. Onu yargılamayın bırakın uzman desteğiyle düzelsin. Ergenlikte inanın çok doğal oldu. İzlediklerini diziler yedikleri gıdalar… neyse birazdan linç yerim herhalde

Trans olsa sevmeyecek misiniz? Hayır yine çocuğunuz canınız. Korkmanız üzülmeniz normal ama size güvenip anlatmış kalbini kırmayın üzmeyin.
İkiniz de hemen psikiyatriste gidip destek alın. Sizin de nasıl yaklaşacağınızı soracağınız biri olur. Siz de destek alın. Henüz çok ufak. 18i doldurunca kadar bir karar almamasını söyleyebilirsiniz. Zaman gösteririz belki ergenlikten belki değil.
Beraber destekle üstesinden gelirsiniz.

çocukluktan ergenliğe geçişte. toplumdaki kadın algısı nedeniyle daha erkeksi olmak istiyor olabilir
sanki kadınlar erkeksi olunca saygı görüyor güçlü olmak için erkeksi ya da erkek olmak lazımmış gibi bi algı var bunlardan etkileniyor olabilir
belki de sadece bu tarz bi özenmedir
zamanla feminenken de toplumda eşit olduğunu vs anlayacaktır erkek olma isteği bunun üzerine de olabilir

bu paniğinizi hissetmemeli bence doğal seyrine bırakın alanında iyi bi psikologdan destek alın
bi aksiyon almanız işleri daha karmaşık hale getirir

Özellikle bu durumlarla ilgili eğitim aldım. Çünkü lise öğretmeniyim ve bu durumlarla ve sorularla çok karşılaşıyorum. Uzmanlar bu durumları ya çocuklukta yaşanılan durumlara ya da ergenlik döneminde arkadaş çevresi veya sosyal medyada karşılaşılan paylaşımlara bağlıyorlar. Eşinizden bosanmissiniz size psikolojik ya da fiziksel şiddet gosteriyor muydu? Kızınız sizin güçsüz babanın güçlü olması ve size şiddet uygulamasından dolayı sizi ve kendini koruma içgüdüsü ile bu şekilde dusunuyor olabilir. Ya da dediğim gibi sosyal medyadan takip ettiği iceriklere ve arkadaş çevresine dikkat edin. Muhakkak uzman desteği alın ve bu stres ve kaygınızı kızınıza yansıtmayin, aşırı tepki ve yasaklar çözümü daha da zorlaştırır

İnanın çok zor bir durum.. Başa gelmeden anlaşılmıyormuş.Bende sizler gibi saygı duyuyordum trans bireylere. Ama anne olunca olay bambaşka. Dünyam kararmış durumda..Kaslı erkekler hoşuma gidiyor bende öyle olmak istiyorum daha güçlü olduklarını düşünüyorum dedi.Dışarıda hep erkeklere özeniyormuş.Resmi evraklarda kadın ibaresi görünce deliye dönüyormuş..Hemcinsinden hoşlanma yokmuş (yalan söylemediyse tabi)..
Psikolojik olduğunu düşündüm, özenme veya ilgi çekme amaçlı olabilir.
Üzücü.
Fakat şuna dikkat çekmek istedim, trans bireylere saygı duyduğunuzu söylemişsiniz ama başa gelince öyle olmadığını da...
Demekki kuru kuru saygı duyuyorum demekle olmuyor, onların hakkını savumak uğruna sürekli reklam yapmaya ve algı yaratmaya çalışanlar aslında çok ikiyüzlü.
Sizin özelinize değil sadece bu yorumum.
İnsanlar birşeyleri desteklerken veya birşeylere karşı dururken empati yapmalılar.
Linç yerim şimdi. Ama umrumda değil elbette.

Umarım kızınız geçici bir bunalım yaşıyordur. Umarım zor şeyler yaşanmadan bu durumu atlatır.

toplumdaki kadın algısı nedeniyle daha erkeksi olmak istiyor olabilir
sanki kadınlar erkeksi olunca saygı görüyor güçlü olmak için erkeksi ya da erkek olmak lazımmış gibi bi algı var bunlardan etkileniyor olabilir
belki de sadece bu tarz bi özenmedir
zamanla feminenken de toplumda eşit olduğunu vs anlayacaktır erkek olma isteği bunun üzerine de olabilir
+1
Bir arkadaşımda böyle erkek gibi geçirdi ergenliğini çünkü babası ve baba tarafı erkek çocuk meraklısıydı. Ünite başlamadan sabahtan akşama en ağır şeylerde çalışırdı babası onu sevsin ona saygı duysun diye. Sonra arkadaş grubumuzun tavsiyeleri, dertleşmeleriyle kendinin farkına vardı. İlk elbise giydiğinde gözyaşlarına hakim olamamıştı 🥹 Sizin çocuğunuzda böyle birşeye maruz kaldı mı konu sahibi?

X