Kızım erkek olmak istiyormuş acil yardım..deliricem

İnanın çok zor bir durum.. Başa gelmeden anlaşılmıyormuş.Bende sizler gibi saygı duyuyordum trans bireylere. Ama anne olunca olay bambaşka. Dünyam kararmış durumda..Kaslı erkekler hoşuma gidiyor bende öyle olmak istiyorum daha güçlü olduklarını düşünüyorum dedi.Dışarıda hep erkeklere özeniyormuş.Resmi evraklarda kadın ibaresi görünce deliye dönüyormuş..Hemcinsinden hoşlanma yokmuş (yalan söylemediyse tabi)..
Baba figürü göremedigi için kendi oyle bir dunya yaratmis da olabilir psikologa götürün. Kesinlikle uzman gözüyle bakilmasi lazim ama ne olursa olsun çocuğunuza sevildiğini hissettirin. Ilerde fikri değişirse ne ala değişmezse de ne ala onun yaratilisi hisleri oyle demek ki ket vuramayız ona da haksizlik olur. Baba her seye karisacagina once kiziyla ilgilensin

Hic 6 yasindan beri boyle hissediyorum demesine takilmadiniz mi? Hadi buyuyunce sosyal medya vs isin icine giriyor ama kucucuk kiz neden boyle dusundu acaba? Konu sahibinin yardim alacagina eminim.
Ben bir lgbtqai+ (evet sadece agzi doldura doldura lgbt degil) ‘ally’ olarak (destekcisi desem baska anlam cikiyor bence tam turkce karsiligi yok, toplumun bilerek yuzeysel bir yanlis yonlendirieye itildigini dusunuyorum. Siz saniyor musunuz ki trans bireyler wohoooo cok mutluyuz ya bebisim gelsin sampanya gitsin havyar bi hayat yasiyor? Yani dunyanin tum ulkesinde hayatlari zor zaten. Yani bunun nesine ozensin gencler? Kimlik bunalimi olabilir bu ergenligin sanindandir ve icinde cinsiyet ve cinsel yonelim de buna bazen dahildir bazen degildir. Ailenin gorevi cocugu sevildigine inandirip ona anlayisla yaklasip bir uzmandan yardim almasidir. Uzman destegi ile de birkac yil icinde degisen birsey yok ise( ki bu destek asla bak sen yanlis hissediyorsun aslinda gay/lezbiyen ve ya bi degilsin veya trans degilsin gibi degil, kendini tanima ve neden boyle hissesiyorsun ve bunun sonucunda nasil bir hayat yasamayi umuyorsun minvalinde olmali) zaten kimse aaa oglum kiz hissediyormus hadi pipisini keselim demiyor. Zaten tamamen o tarafa ameliyatla gecen sayisi cok az. Sizin gordugunuz trans bireylerin cogu ‘pre-op’ yani kozmetik ve hormonal degisikliklerle o kimlige burunmusler. Tamamen kestiren xok az yani cunku cok pahali ve uzmani az bi ameliyat. Neyse. Dunyanin aman cocuklarimizi degistirecekler panigine kapilmasini saglayan sey ‘ergenlik durdurma terapisi’ yani cocuk bir kere testesteron bombardimanina maruz kalmadan adem elmasi cikmadan killanmadan sesi catlamadan hissettigi cinsiyete ulasmasini kolaylastiran veya tam tersi regl olmasin veya gogusleri buyumesin diye kizlara uygulanan terapi. Ama bu ikinci dedigimi biz zaten erken ergenlige giren kizlara yapiyoruz bile. Ama buna bile hic bi aile gule oynaya gitmiyor. Herkes toplumdan farkli olmanin yarattigi rahatsizligin bilincinde. O cocuk da dahil. Cesitli uzmanlarla konusup sureci saglikli uonlendirmek onemli.
Ama olayi ‘batinin ahlaksizligina’ ve bilim
Adamlarini iyi veya kotu diye kategorize etmeye indirgemeyelim. Lgbtqai+ vardir ve hep var olmuslardir. En eski antik yunan kayitlarindan gunumuze kadar hep varlardi. Artik daha sik goruyoruz cunku nihayet korkmadan saklanmadan yasayacaklari bir ortam var(di). Bir kiz annesi olarak ben de sasirir ve uzulurum cunku onu kiz olarak buyutup ona alisiyorum. Baska seyle karsilassam ben de sarsilirim. ama hicbisey evladimi sevmeme engel degil. Sizin de degildir konu sahibi. Allah kolaylik versin. Kizinizjn size cok ama cok ihtiyaci var. doktorlar disinda kimseyi dinlemeyin. Ama cok doktora gidin. Farkli gorusler alin.

Merhaba..2010 Eylül doğumlu bir kızım var.. Bu yaz saçlarını kestirdi erkek gibi ve erkeksi giyinme konusunda dibe vurduk..Bugün çok sinirlendim ve kavga ettik açıklamasını istedim. Ve beni kahreden o gerçeği anlattı.Kız lafına bile tahammül edemediğini,kaslı erkeklere özendiğini..ve cinsiyet değiştirmek istediğini..6 yaşından beri böyle düşünüyormuş:KK43:Allah düşmanımın başına vermesin şu an heryanım uyuşuyor. Babası ile boşandık ve duysa beni suçlar yardım etmez.. Ben napacağım inanılmaz kötü bir durumdayım arkadaşlar nolur yardım edin.. 13 yaşında bir çocuk nasıl böyle düşünür ve hisseder ve bu düzelir mi:KK43:
Ilgi istiyor bence...

Merhaba..2010 Eylül doğumlu bir kızım var.. Bu yaz saçlarını kestirdi erkek gibi ve erkeksi giyinme konusunda dibe vurduk..Bugün çok sinirlendim ve kavga ettik açıklamasını istedim. Ve beni kahreden o gerçeği anlattı.Kız lafına bile tahammül edemediğini,kaslı erkeklere özendiğini..ve cinsiyet değiştirmek istediğini..6 yaşından beri böyle düşünüyormuş:KK43:Allah düşmanımın başına vermesin şu an heryanım uyuşuyor. Babası ile boşandık ve duysa beni suçlar yardım etmez.. Ben napacağım inanılmaz kötü bir durumdayım arkadaşlar nolur yardım edin.. 13 yaşında bir çocuk nasıl böyle düşünür ve hisseder ve bu düzelir mi:KK43:
Benim bı akrabam kendini erkek gibi hissediyordu ve belli bir yaşa gelince cinsiyet değiştirdi hatta evlendi zor bı durum ama küçükken hiç fark etmediniz mi bu ve bunun gibi cinsiyet farklılığı olan bireyler küçüklükten kendini belli eder erkeklere ozenirse öyle giyinim öyle hareketler veya kadınlığa ozenirse o tarz giyim ve hal hareket . Allah yardım etsin bir psikolog eşliğinde fikrinden caymasina yardimci olunuz ama baskı kızgınlık ile hareket ederseniz o yola iyice sürüklemiş olursunuz çok geçmiş olsun

İnanın çok zor bir durum.. Başa gelmeden anlaşılmıyormuş.Bende sizler gibi saygı duyuyordum trans bireylere. Ama anne olunca olay bambaşka. Dünyam kararmış durumda..Kaslı erkekler hoşuma gidiyor bende öyle olmak istiyorum daha güçlü olduklarını düşünüyorum dedi.Dışarıda hep erkeklere özeniyormuş.Resmi evraklarda kadın ibaresi görünce deliye dönüyormuş..Hemcinsinden hoşlanma yokmuş (yalan söylemediyse tabi)..
acilen terapiste götürün Allahim yardimciniz olsun amin

Empati yaptım.
Şok olmak normal.
Ama hormonel bir durumda onun suçu yok.
Öyle yaratılmış.
Kim isterki hisler ve fiziki durum arasına sıkışmayı.
Anlamaya calışırım destek alırım.
Yapmayacağım tek şey sırtımı dönmek olur.
Rabbim kimseyi iki arada bırakmasın hiç bir konuda 🤲

Kısmetse oluru izleyen varmı? Orada seydanur var o bizim mahalleden komsumuzdu ayrıyeten birlikte biyerde calısıyorduk. Bu kız baya erkeksiydi ama ozaman kiloluydu biz diger kız arkadaslarq sarılır oper resmen operken kız tahrik oluyor gibiydi yani seydadan bahsediyorum.erkek hormonları asırı yuksekti. Bu kız evlenmez erkek gibi erkek fatma derdik hatta annemde cok severdi onu masallah seyda erkeklere tas cıkarırsın falan hep öyle severlerdi kızı. Sonra tabi iskendefuna gitti orda bir özel şirkette calıstı falan kazandgıyla bir eve cıktı ordan bir holdinge işe girdi. Ordan kazandıgıylada sahilde kendine kafe actı tabi bu surede ev arkadasları ya ga.y gibi ya da trans gibi insanlardı. Hatta bir ara kızın adınu cıkardılar metres falan diye ama oyle bir kanıt yokru. Sonra istanbula gitti orda da 2.subesinş actı kısmetse olua katıldı ve gayet kadınsı seksi hatta orda en mantıkl ıcumlelet kuran seyda ve biz izlerken cok sasırıyoruz dalga geciyorjm kendisiyle erkek sanıyorduk seni senden afet olmus cıkmıssun falan diyoruz. Böyle bir geciş dönemleri oluyor evet ama kimisi kalıcı oluyor kimisi gecixi oluyor devir özgürlük devri yok desende o kafasına koymussa yapacak. Eskiden oyle degildi cogu duygumuz bastırıldı ses etmeye korkardık. Simdi z nesli gumbur gumbur iki iş buyurmaya korkuyosun evi terkedecek diye 😀 siz yinende ögretmeni ve bi uzmandan destek alın bilemiyorum

Bu hiç bir halt bilmeden ‘özenti, yok grup takip ediyor, yok batının öğretisi, yok yedikleri, yok çevresine bakın’ diyenlere aldırış etmeyin, evladınız kendisini erkek hissediyor olabilir, bu oldukça doğaldır, mitolojik zamanlardan bu yana da bunlar olmuştur şuanda artmadı ! (Nüfus ve bilinirlik arttı, cehaletle başa çıkıyoruz burda kafayı yememek elde değil)… Aynı şekilde ergenlik döneminde cinsel kimliğini keşfederken kendi içinde sorun da yaşıyor olabilir, geçicidir, kısa sürer, bu da oldukça doğaldır… Bir çok kadın da hayatının bir döneminde erkeklere özenmiştir, bu genelde ergenlikte yaşanır zaten… Eğer transeksüellikle alakalı bir talebi varsa ve gerçekten farkındaysa, Karşı cinste kendini hissetmek zaten onun için oldukça zor, biseksüel transeksüel tanıdıklarım var şaka gibi di mi? Ama değil… ve bunu çok küçük yaşlarda keşfettiklerini söylüyorlar.. Lütfen profesyonel destek alın. Geçici bir süreçse de tabii ki destek alın bu arada, aaa geçer ya demeyin ve lütfennnn lgbtq+’ı hastalık, özenti diye lanse eden doktorlarla iletişime bile geçmeyin, şuan siyasi durum v duruşları sebebiyle böyle saçma bir fikri yaymaya çalışan psikolog doldu etraf ülkede, lütfen dikkat edin buna… Lgbtq+ hastalık değildir, cinsel yönelimdir ve tedavi edilmez… Kimse de hele bu ülkede ben lgbtq+ birey olayım da acılar çekeyim iş de bulamayayım hayatım kararsın diye bunlara özenmez. İzledikleri fenomenlerin çoğu travesti, transeksüel çok az aralarında, bu her şeyi bilen arkadaşlar umarım bu ikisi arasındaki farkı da biliyorlardırr da “özenti” olmadığını anlarlar… Teşekkürler…

Kendi ilkokul sınıfımdan yazayım. Sınıf arkadaşım erkekti ama erkeklerle anlaşamaz hep biz kızların içinde olurdu, kızlara özenirdi. Maaleef ki akran zorbalığına uğradı tüm ilkokul ve lise hayatı boyunca. Şu an başarılı bir kariyeri var ve yurtdışında yaşıyor ve heteroseksüel değil. Hayatından mutlu görünüyor ama uğradığı zorbalığı hatırladıkça ben üzülüyorum. Bu sürece nasıl yaklaşırsınız bilmiyorum ama lütfen çocugunuz için travmalara yol açıcak şekilde yaklaşmayın, ne olursa olsun onun yanında olduğunuzu hissettirin.

Meslegime ve bana laf edeceginize gercekten su kafasi karisik halinizden kurtulun siz. Uslubunuz berbat. Ne dediginizden bile haberiniz yok buyuk ihtimalle. Konuyu tesetturlu/tesettursuz oluslara ceken sizsiniz, yaptigim yorumu anlamaya calismamissiniz bile tesettur kelimesini gorunce refleksleriniz girmis devreye, benimle ezberden konusmayin. Bana ve yasam seklime dair hicbir sey bilmeden atip da tutmayin. Negatife calisan, eksiyi hedef alan, elestirmekten laf sokmaktan baska bir cumle tipi kurmayi beceremeyen halinize de ben acidim. Yazik. Keske benim gibi bir ogretmeniniz olsaymis...
Papatya tohumlari da yutsaniz bu kaotik halinizden kurtulamazsiniz siz, teklifimi geri cekiyorum😌

Konu sahibi sizden bu hanimefendi adina ozur dilerim, gereksizlikleriyle doldurdu konunuzu. Ben yorum yapmayi birakacagim, umarim farkli bir aciyla yaklasmanizi saglamisimdir iyi gunler, icinde bulundugunuz durum icin kolayliklar diliyorum.
ay su wednesday adamslı profil nicki olan kullanıcıyla yorumunuzu okudum. Salın bosver kafası güzel gibi yazıyor, aşırı düşmanca ve agresif bir tavrı var valla sabrınıza hayran kaldım, o kadın için de üzüldüm ve korktum

herkes neyin neoluğunu biliyor ,bilinçli yapıldığını da adım gibi biliyorum
bu zihniyetlerle çok beraber yaşadım
kurduğu cümlelere kadar bilirim
sinirlenmkte haklıyım
tek tarflı yorum çünkü,bir kesimi anlatıp diğer kesimi de anlatsa idi sorun olmazdı
ama bazıları takık malesef dönüp dolaşıp konuyu tesettürlü ailelere getirirler
neyse uzatmayayım.
Nefretin bile yetişme tarzının yanlışlığını kanıtlamak için yeterli. Nefretle büyütülen bir güruhsunuz, adınıza üzülüyorum… Seküler ailenin evladıyım, hayatımda böyle nefretler olsa dönüp ardıma bakardım, beni böyle zehirleyen ve ağzımdan salyalar akacak hale getiren ne ve kim diye 🥰 umarım hayatınızın geri kalanınındq saygı ve sevgiyle ilerleyebilirsiniz.

Nefretin bile yetişme tarzının yanlışlığını kanıtlamak için yeterli. Nefretle büyütülen bir güruhsunuz, adınıza üzülüyorum… Seküler ailenin evladıyım, hayatımda böyle nefretler olsa dönüp ardıma bakardım, beni böyle zehirleyen ve ağzımdan salyalar akacak hale getiren ne ve kim diye 🥰 umarım hayatınızın geri kalanınındq saygı ve sevgiyle ilerleyebilirsiniz.
Yaaw hee he, biz kimin ne olduğunu biliyoruz, nefretin ne oldupunu başımdan örtüm çekilmek istediğinde yaşamıştım, anlatmanıza gerrk yok. Bundan 5 yıl sonra gerçekler ortaya çıkınca utanır mısınız, sanmam. Sadece kendinize saygı duyarsınız siz, bulaşmayın yeter. Kendi güruhunuz size yeter. Biz almayalım. Herkse saygı duymayı öğrenebiliceğiniz günler dilerim size.

X