Davranış Bozuklukları Kızım kirpiklerimle oynayarak uyuyor gözümü çıkartacak yardım edinnnnn

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

dolunay1919

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2009
5
0
kızım ilayda 2,5 yaşında ve yaklaşık 1,5 yıldır kirpiklerimle oynayarak uyuyor.ilk zamanlar yüzümde başlayan küçük dokunuşlar şimdi adeta kabusa döndü.resmen gözümü çıkartırcasına kirpiklerimle oynuyor ve çoğu zaman uyuttuktan onra aynaya baktığımda gözümün içinde kanlanmalar ve etrafında çizikler oluyor.ne yapacağımı şaşırdım.belki vazgeçer diye uzun kirpikli bir oyuncak bebek aldım kızım bununla oyna diyorum başlıyor ağlamaya hayır senin gözünü istiyorum diyor.denemedim yöntem kalmadı arkamı dönüyorum olmuyor güzel konuşuyorum olmuyor bazen canımı öyle acıtıyorki kaç kere canımın acısından ağlayarak yataktan kalkıyorum.ne olur bana yardım edin acillllllllllllllllllllll

Daha başka yöntemlerle kandırın diyeceğim ama aklıma birşeyde gelmiyor ki..
Mesela ben küçükkken emziği bırakmıyormuşum anaannem ucunu kesip içine solucan koymuş o zaman bir daha ağzıma almamışım..

Dayımın kızı annesini emmeyi bırakmıyordu oda göğüs ucuna saç kılı yapıştırmıştı bir daha da emmek istemedi..

Sizde böyle birşey mi yapsanız ki??kafamçokkarıştı

ya benimkide öyle uyuyor. 17 aylık oldu oğlum. uyku zamanı gelince kavga başlıyor bizde.ya deli gibi sallayıp uyuyor yada gözümle oynayarak.başlarda acıtmıyordu sorun değildi hiç ama şimdi gerçekten kabus.bu alışkanlıkları nasıl değiştirebiliriz bir bilen bize yardım etsin.

Benim oğlumda yanak özellikle dudak çevreme dokunarak uyuyordu.Bütün gece uykusunda bile istemsiz el hareket halinde olunca taşı bile o kadar ovsanız ufalanır hesabı canım yanıyordu. Sonra yüzümde çıkan sivilceleri bahane ederek sen dokunduğun için yaralar çıkıyor mikrop kapıyor dedim. Biraz mızıkladı ama bıraktı.Babasıda bu süreçte benim çocuğumun sewgisine karşılıksız kaldığımı söyleyerek gel oğlum bana dokun diye kendine çekti.Şimdi onun kulağıyla oynuyor yanımıza geldiğinde.Şimdi oşikayetçi durumdan ama karalı değil tabi vicdan yapıyo.Çoğu zaman elini çektiryor kulaktan ama uyandığımızda el yine kulakta:) Siz siz olun kararlı olun.Gözünüze bandaj pamuk filan bantlayıverin bir iki gece,bırakır.

Benim oğlumda yanak özellikle dudak çevreme dokunarak uyuyordu.Bütün gece uykusunda bile istemsiz el hareket halinde olunca taşı bile o kadar ovsanız ufalanır hesabı canım yanıyordu. Sonra yüzümde çıkan sivilceleri bahane ederek sen dokunduğun için yaralar çıkıyor mikrop kapıyor dedim. Biraz mızıkladı ama bıraktı.Babasıda bu süreçte benim çocuğumun sewgisine karşılıksız kaldığımı söyleyerek gel oğlum bana dokun diye kendine çekti.Şimdi onun kulağıyla oynuyor yanımıza geldiğinde.Şimdi oşikayetçi durumdan ama karalı değil tabi vicdan yapıyo.Çoğu zaman elini çektiryor kulaktan ama uyandığımızda el yine kulakta:) Siz siz olun kararlı olun.Gözünüze bandaj pamuk filan bantlayıverin bir iki gece,bırakır.

Aslında bandaj olayı doğru onu düşünmüştüm ama olurmu olmazmı diye tereddütte kaldım bunuda denemekte yarar var ne yapalım bir iki gün eşimle beraber bandajlı yatıcaz inşallah sonuç alabiliriz çok teşekkür ederim

bende deneyeceğim bu bandaj yöntemini.ama işe yarayacağını sanmıyorum.çünkü ben elimle gözümü kapattığımda bile zorla açıyor.açamadığında sinirleniyor vuruyor tırmalıyor daha neler neler. kaydirigubbakcemile bu iş benim gözümde büyüyor ya.ne zaman oğlumun sakince yatıp kendi kendine uyuduğunu göreceğimmafoldumben

bu sıkıntıkıların farklı modelıde bızde
benım oglumda tırnaklarımla oynuyor tırnaklarımın ıcıne tırnaklarını batırıyor bantlıyorum butun parmaklarımı bu kezde uyumuyor onları acıcam dıye serbest bırakıyorum bu kezde canımın acısından delıye donuyorum oylekı artık tırnaklarım harap halde su ara tırnak etlerımı yollamaya da basladı
bana ınanılmaz sınır gelıyor o anda bu olayı 4 aydır yasıyoruz son bı aydır sınırlerım harap oldu aglamakdan işkence cekıyorum baska acıklaması yok :KK43:((

Ben bu olayın sebebini psikoloğa danışmıştım.Anne yoksunluğu hissetmemek için sürekli dokunma hisedermiş çocuklar.Özellikle siz stresli ve yoğun yaşıyorsanız ve bebeğiniz de size güvensizse mesela onu bırakıp gitme hissiyle doluysa(onu bırakıp işe gidiyorsanız yada bakmak için bir kaç saatliğine birilerine bırakmak zorunda kalıyorsanız) geceleri sizi mıncıklayarak geçirmek bir nevi sevgi ve aynı zamanda intikamı oluyor Ümitsiz olmayın ama mümkün olduğu kadar erken bıraktırın zaman ilerledikçe daha zor olur.Birde sizin kokunuzu alması için yanına kokunuzun sindiği bişyler (atlet eşarp vb.)bırakmalıymışsınız bunuda dr. sölemişti ama bu bende işe yaramamıştı.
Tırnakların için arkadaşım sanada eldiven öneririm

benimki de elini ağzımın içine sokuyor ve diş etlerim damak dudak bişey kalmıyor bazen kanatıyor valla bütün çocukların böyle huyları var sanırım

sizn bebeklerde yine bir tek alışkanlık var.benim bebekte sizinkilerin bütün alışkanlıkları toplanmış.yatana kadar çin işkencesi çekiyorum.emzirirken uykuya geçecek ya başlangıç:göz oyma,
2-kirpik yolma 3-saç yolma (her seferinde en az 7 - 8 tel elinde kalır.)4-parmagını burnuma sokma (iğğrenç bir durum.) 5-elini yumruk halinde ağzıma sokup içeride açıyor ve açıp açıp kapatıyor avucunu.olan gıdıklanmayı da siz hesaplayın artık.kendimce çözümler buldum.mesela burnuma pamuk tıkıyorum.onu birakıyor.gözlerime güneş gözlüğü takıyorum gece loş odada ne gülünç değil mi.bi süre uğraşıp vazgeçiyor.ağzıma koli bantı yapıştırıyorum açamıyor.tabi bütün bunları yaparken bizimki sinirden nasıl cebelleşiyor tahmin edemezsiniz.en sonunda sinirden yumruklar başlıyor tekmeler havada uçuşuyor 13 aylık oğlumda. söylene söylene uykuya dalıyor.küfür ediyor galiba kendi dilinde.bu çocuk bana düşman mı ne alayamadım ki.

benimde kizimin en buyuk aliskanligi dudakla oynama onceleri uyurken dudaklarima dokunuyordu bebekken yani.bigun kizdim aliskanlik kalcak bensiz uyumayacak diye dudagimda ucuk vardi korktu ve dokunmadi bidaha ama simdi kendi dudaklariyla oynuyo 4 yasina geldi ustelik sadece uyurken degil ara sira gunduz bile yapiyo bunu soyluyorum elindeki mikroplar dudagina gececk diye ama laf dinlemiyo.soruyorum elin neden dudaginda ne yapayim anne cok yumusak diyo:)))))))))))))))))) bende daha fazla ustune gitmiyorum gittikce daha kotu olcak biraktim kendi haline:))

benim kızımda 4 yaşında.Gündüz uyanıkken her fırsatta,gecede yanındaysam saçlarımı iki parmağının arasında sürtüyor.Hem canım yanıyor hem sinir geliyor insana.Ve bebekliğinden itibaren böyle.Bende nasıl bıraktırım bilmiyorum.:Saruboceq:

Bende cikmazdayim kizim 4 yasinda yanimdan ayiramiyorum benimle yatiyor ve sabaha kadar saclarimi parmagina doluyor bazen cok canim yaniyo ama ne yapsam ne söylesem kar etmiyo.Kendi yataginda uyutup ben yatagima gecsemde uyanip tekrar yanima geliyor.mafoldumben

Yalnız değilsiniz kızlar bende varım kaydirigubbakcemile3 benim kızımda uyurken tırnaklarımın içini oyuyor ve canımı çok yakıyor. ınanın o yüzden baş ve işaret parmaklarımın tırnaklarını keserken biraz uzun bırakmak zorunda kalıyorum. Zaten doğduğundan beri parmak emiyo şuan 3 yaşında.

kızlarr bende varımmm..2,5 yaşındaki cadım bir senedir ne tırnak ne tırnak eti bırakmadı..bir eliyle biberonu tutuyor bir eliylede elimi mıncıklıyor..tırnaklarımı oyuyor..dipten kesiyorum artık tırnaklarımı.ama bunu yaptığı içinde geç uyuyor.biberonda sütü bitse bile emmeye devam ediyo ve biberon elinden düşene kadarda elimi bırakmıyor.deliricem yakında cidden bende.(birde bir yere giderken birine bıraktığımda elini tutmadan uyumaz diyorum düşünsenize ya offf)

Benim kızımda kimseyle uyumaz bende en çok onu düşünüyorum benimkide uyurken mememi emiyor sonra memeyi bırakıp emziği ağzına alıp iki parmağının tırnağıyla mememin başını sıkıştırarak uyuyor çok canım yanıyor sinir geliyor yada memeyi emerken öbür eliyle boynumdaki beni kazıyor tırnağıyla ve bu durum ellerini kullanmaya başladığından beri var uyurken o eller hep hareket halinde illah uykuya geçme sırasında birşey yapacak o ellerle önceleri parmağını ağzıma sokuyordu daha küçükken dişlerimi kazımak istiyordu sımsıkı yumuyordum ağzımı zorluyordu parmağıyla şimdi 15 aylık 3 yaşındaki çocuk annelirini okuyunca korkdum eninde sonunda bırakır diyordum ama zor demekki memeden kesince ne olcak bilmiyorum neye yönelecek herhalde saçımı başımı yolar ozamanda

aman yarabbim hanımlar..
Allah kolaylık versin..
burdan okuyunca komik geliyor,bebekler gözümde canlanıyor da.. şirin şirin..

ama başa gelince uğraşmak zordur kesin.

ay ne tatlılar ya aklinialirimsmile
tabi ugrasmak zordur ama simdi okuyunca çok şeker geldi yaşadıklarınız
allah kolaylık versin miniklerinize de size de:1hug:

Benim de oğlum göz oyarak kirpik yolarak uyuyordu..epey uğraştıktan sonra çözdük olayı..önceleri gözümün acıdığını söyledim..ona da aynısını yaptım..acıyor dedi fakat devam etti ..sonra yanağıma dokunmasına izin vereceğimi söyledim..tabii yanak yerine kaş olarak devam etti..duvara dönük uyuyor ve ona dedim ki elini duvara daya öyle uyu dedik..biraz itiraz ettikten sonra bıraktı çok şükür..aslında kendi de üzülüyordu sanırım çek elini dediğim zaman elini diğer eliyle tutuyordu engellemek için.. o zaman çok üzülüyordum ama pes etmedik..1 ay kadar bir süre içinde bıraktı..

X