Davranış Bozuklukları Kızım kirpiklerimle oynayarak uyuyor gözümü çıkartacak yardım edinnnnn

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Nes8 arkadaşım aynı sorun bende de var bazen sabahları uyandığımda damaklarımdan ince deri parçaları oluyor.sıçak bişey içerken çok canım acıyor kızım 2 yaşına girecek ama hala var.birde uyku problemi var gecede 7-8 kere uyanıyor.elini ağzıma sokup tekrar dalıyor ama perişanım yatağına bir şekilde alıştacağım ama çok zor işimiz insan meleğne dayanamıyor ama onu en iyi şekilde bakabilmemeiz için bizimde kaliteli uykuya ihtiyacımız var şaştım hele gripliysem gece kabus.....

malesef aynı sorunu yaşıyorum. başlangıçta gözümü oyarak uyurken şimdi boynumu sıkıyor, çiziyor vb. bıktım artık canım çok yanıyor .bir türlü vazgeçiremedim.19 aylık olduğu için belki anlayamıyordur verdiği acıyı. ne zaman bitecek???? bu arada şimdiye kadar hiç ayrılmadık. seneye çalışmaya başlayacağım. o zaman ne yapacak acaba?

Kadir Tuğcu'nun bu gibi durumlar için yazdığı yorumu aktarayım.
' Onun her istediğini yapmak zorunda değilsiniz.'

Canınızı yaktığını bir şekilde hissettirmeniz lazım. Çünkü ilerde başka davranışları başka kişilere de uygulayabilir. Bir de tabii herşeyden önce kendi kendine uyumaya alışması lazım. Zor bir dönem geçirirsiniz ama buna değer. Hem siz fiziksel olarak hırpalanmamış olursunuz hem de o kendi kendine uyuma alışkanlığı kazanmış olur.

Oğlum 14 aylık. Akşam 8 de öper yatağına koyarız.Işığı kapatır çıkarız odadan ve işimiz biter. Okuduklarımızdan öğrendiğimiz kadarıyla doğrusu bu. Ha kolay oldu mu? Olmadı tabii. ıki hafta boyunca yatağından defalarca alıp,sakinleştirip, geri koyduk. Bunun öncesinde yanında yatma, uzağında yatma, görebileceği uzaklıkta yatma gibi evreler geçirdik. Ama çocuklar hiç tanımadıkları bir dünyaya çok hızlı adapte olabilme yetisiyle dünyaya geliyorlar. Eninde sonunda alışacaktır.

sizn bebeklerde yine bir tek alışkanlık var.benim bebekte sizinkilerin bütün alışkanlıkları toplanmış.yatana kadar çin işkencesi çekiyorum.emzirirken uykuya geçecek ya başlangıç:göz oyma,
2-kirpik yolma 3-saç yolma (her seferinde en az 7 - 8 tel elinde kalır.)4-parmagını burnuma sokma (iğğrenç bir durum.) 5-elini yumruk halinde ağzıma sokup içeride açıyor ve açıp açıp kapatıyor avucunu.olan gıdıklanmayı da siz hesaplayın artık.kendimce çözümler buldum.mesela burnuma pamuk tıkıyorum.onu birakıyor.gözlerime güneş gözlüğü takıyorum gece loş odada ne gülünç değil mi.bi süre uğraşıp vazgeçiyor.ağzıma koli bantı yapıştırıyorum açamıyor.tabi bütün bunları yaparken bizimki sinirden nasıl cebelleşiyor tahmin edemezsiniz.en sonunda sinirden yumruklar başlıyor tekmeler havada uçuşuyor 13 aylık oğlumda. söylene söylene uykuya dalıyor.küfür ediyor galiba kendi dilinde.bu çocuk bana düşman mı ne alayamadım ki.

gözlerimden yaş geldi gülmekten,burdan bakınca çok komik ama eminim çok zordur.
konu eski ama kendi kızımın alışkanlıklarını araştırırken burayı buldum.
kızım 4 aylık,elimi tutmadan uyumuyor.sabaha karşı uyandığında elimi uzatıyorum (yatağı hemen yanımızda)o şekilde biraz daha uyuyor.
geceleri de yanyana yatıyoruz yanaklarımı okşayarak uyuyor,sonra yatağına koyuyorum ama sanırım yapmamak gerek.

çok zor bir durum gerçekten üzüldüm:KK43:

kirpik dökülmesi sorununuz var mı peki?kızınızdan dolayı yani, kirpiklerinizden azalma vs.?

benim kızım 4 yaşında ve 2 senedir kulaklarımızla oynuyor..özellikle uyuduğu zaman..ve sırf bu yüzden yatağında yatmıyor bizim aramızda uyuyor bir eli benim kulağımda bir eli babasının kulağında çok kötü yani sabah kalktığımızda heryerimiz tutulur bir şekilde kalkıyoruz..ve bütün gün bana yapısık bir sekilde eli kulağımda dolasıyoruz iş yaptırmıyor bana offffffff ne yapacağız bilmiyorum çok bunaldım artık..:84:

aynı durum malesef bizdede var kızım 2 yaşına girecek kaşımla kipriğimle oynayarak mama yiyor o şekilde uyuyor hatta bazen oyun sırasında gelip anne bide kaş oynıyım diyim kaşıma dokunup tekrar oyununa devam ediyor :)) bi gün rahatsızlıgından dolayı doktora gittiğimizde biberonuyla su içmek istedi kucağımda içerken kaşımla oynamya başladı bu durum doktorun dikkatini çekmiş ve bana bunu çocugumun kendini yanlız hissettiğinden kendine güveni olmadıgından dolayı böyle davrandıgın söyledi çalışan anneler bu gibi problemleri yaşarmışlar yanında oldugumu hissetmek için böyle davranıyormuş ne kadar doğru bilemiyorum çünkü kızım sadece bana değil anneannesine de yapıyor aynı davranısı yada yanında kim varsa ayrıca oldukça kendine güveni olan girişken bir çocuk ...kafam karısık açıkçası..şimdilerde kızım artık sen büydün bebek değilsin bebekler kaşla oynar diyorum bebek olmayı reddettiği için çekiyor elini hemen umarım bırakır biranönce :KK31:

Ay bu konuyu bulduğum iyi oldu.Benim kızımda 15. aya giricek ve elini ağzıma sokmadan uyumuyo.Gece sürekli uyanıyo ve elini ağzıma sokmadan da uyumuyo.Bi de acıtıyo ki sormayın.Ne yapıcam bilemiyorum. Sorunu çözen varsa bana da bi yardım etsin :)

hey gıdı kımbılır bızler annelerımıze neler yaptıkda agzıma samarı yeyıp vazgectık,bazen eskı usullerde ıse yarayabılır.

kirpikle oynama olayı sadece benım ogluma mahsus sanıyordum sımdı bu yazılarınları okuyunca rahatladım. benım oglumda kirpiğimle oynadı uzuuun bır sure neredeyse 19 aylık olana kadar sımdı sacıma gectı. kırpıkten daha ıyı dıye sımdılık seslenmıyorum :KK9:

sizn bebeklerde yine bir tek alışkanlık var.benim bebekte sizinkilerin bütün alışkanlıkları toplanmış.yatana kadar çin işkencesi çekiyorum.emzirirken uykuya geçecek ya başlangıç:göz oyma,
2-kirpik yolma 3-saç yolma (her seferinde en az 7 - 8 tel elinde kalır.)4-parmagını burnuma sokma (iğğrenç bir durum.) 5-elini yumruk halinde ağzıma sokup içeride açıyor ve açıp açıp kapatıyor avucunu.olan gıdıklanmayı da siz hesaplayın artık.kendimce çözümler buldum.mesela burnuma pamuk tıkıyorum.onu birakıyor.gözlerime güneş gözlüğü takıyorum gece loş odada ne gülünç değil mi.bi süre uğraşıp vazgeçiyor.ağzıma koli bantı yapıştırıyorum açamıyor.tabi bütün bunları yaparken bizimki sinirden nasıl cebelleşiyor tahmin edemezsiniz.en sonunda sinirden yumruklar başlıyor tekmeler havada uçuşuyor 13 aylık oğlumda. söylene söylene uykuya dalıyor.küfür ediyor galiba kendi dilinde.bu çocuk bana düşman mı ne alayamadım ki.

:KK52::KK52: ayy canım benim kusura bakma eminim çok zor bir durumdur ama kikirdemekten kendimi alamadım nolur hakkını helal et.mesajının üzerinden uzun zaman geçmiş umarım herşey yoluna girmiştir de minik canavarın kolay uykuya dalıyodur.yaa çok komik yaa çoksevimli canım benim..benim kızım meğer sizinkilerin yanında melekmiş.şimdi 10 yaşında kocaman kız ama o da küçükken uykuya geçeceği zaman yanına yatağına uzanırdım ve dudaklarımla oynardı.yanlışlıkla dudağımı yalarsam kıyamet kopardı çabuk sil sil derdi.bazen sinir olurdum şeytan diyo çarp iki tane ama kıyamıyosun tabi.mal gibi yatıyodum dudaklarım acıyodu artık.uykuya geçeceği vakit bırakıyodu.bazen isyan ederdim babanınkiyle oyna diye biraz babasının dudağını mıncıklayıp seninki gibi diil diyip babasını kovardı üstelik babasının dudakları daha dolgun tam oynamalık:KK52: ama benimkini isterdi zilli.bir de 20 aylığa kadar emzirdim,emerken kolumun omuma bağlandığı yerde minik bi benim var onunla oynardı bi gün babası kızdı kızım ama annenin benini yara yapıcaksın oynama dedi korkup bi daha dokunmadı manyak kızım..sora geçiyo bu manyak komik hareketler panik yapmayın benimki koca kazık oldu şimdi anlatıyorum da gülüyo deli kız:KK53:

bu sıkıntıkıların farklı modelıde bızde
benım oglumda tırnaklarımla oynuyor tırnaklarımın ıcıne tırnaklarını batırıyor bantlıyorum butun parmaklarımı bu kezde uyumuyor onları acıcam dıye serbest bırakıyorum bu kezde canımın acısından delıye donuyorum oylekı artık tırnaklarım harap halde su ara tırnak etlerımı yollamaya da basladı
bana ınanılmaz sınır gelıyor o anda bu olayı 4 aydır yasıyoruz son bı aydır sınırlerım harap oldu aglamakdan işkence cekıyorum baska acıklaması yok :KK43:((
seninki çok fenaymış hiç çekilecek gibi değil. çin işkencesi solda sıfır :KK9: gülmekten patlıycam
kızım ilayda 2,5 yaşında ve yaklaşık 1,5 yıldır kirpiklerimle oynayarak uyuyor.ilk zamanlar yüzümde başlayan küçük dokunuşlar şimdi adeta kabusa döndü.resmen gözümü çıkartırcasına kirpiklerimle oynuyor ve çoğu zaman uyuttuktan onra aynaya baktığımda gözümün içinde kanlanmalar ve etrafında çizikler oluyor.ne yapacağımı şaşırdım.belki vazgeçer diye uzun kirpikli bir oyuncak bebek aldım kızım bununla oyna diyorum başlıyor ağlamaya hayır senin gözünü istiyorum diyor.denemedim yöntem kalmadı arkamı dönüyorum olmuyor güzel konuşuyorum olmuyor bazen canımı öyle acıtıyorki kaç kere canımın acısından ağlayarak yataktan kalkıyorum.ne olur bana yardım edin acillllllllllllllllllllll
kızım saçlarımla oynayarak uyuyor bir çare bulurum umuduyla gezinirken başlığını okudum ve hala gülmekten kırılıyorum. çok komik. bayılıyorum ben bu miniklere ya. gerçi saçımı oynarken değil :KK1:

gülmekten gözlerime yaş geldi kızım görse ağlıyorum sanacak. ne bu ne :KK52: oy oy çok güldüm ya.
benim derdim dert değilmiş :KK1:

kızlar eminimki zordur başa çıkması ama okurken çok güldüm:KK1::KK1:..allah çocuklarınızla uzun ömürler versin,darısı benim ve bebek isteyenlerin başına...

kızım ilayda 2,5 yaşında ve yaklaşık 1,5 yıldır kirpiklerimle oynayarak uyuyor.ilk zamanlar yüzümde başlayan küçük dokunuşlar şimdi adeta kabusa döndü.resmen gözümü çıkartırcasına kirpiklerimle oynuyor ve çoğu zaman uyuttuktan onra aynaya baktığımda gözümün içinde kanlanmalar ve etrafında çizikler oluyor.ne yapacağımı şaşırdım.belki vazgeçer diye uzun kirpikli bir oyuncak bebek aldım kızım bununla oyna diyorum başlıyor ağlamaya hayır senin gözünü istiyorum diyor.denemedim yöntem kalmadı arkamı dönüyorum olmuyor güzel konuşuyorum olmuyor bazen canımı öyle acıtıyorki kaç kere canımın acısından ağlayarak yataktan kalkıyorum.ne olur bana yardım edin acillllllllllllllllllllll

aynısı bendede var göz kapaklarıma taktı kafayı uyurken değil sürekli çekiştiriyor o kadar bıktım ki gözüme değdiği an delirecek gibi oluyorum hem canım yanıyor hem sinirim bozuluyor 2.5 yaşında oğlum bir senedir böyle ne yapacağımı bende bilmiyorum konuşuyorum anne seni seviyorum diyor ona göre o hareket sevme şekliymiş bir türlü değiştiremedim. Allah yardımcın olsun

Ben oglumu tek sanirdim degilmis hala gozumle ve kirpigimle oynar kaslarimla felan, yanina yatarsam tabi
Bazen uykusu geldiyse yaninda otururken de oynar gozumle cok muzdaribim nasil biraktircam biliyorum oglm 5 yasinda oldu bu arada

Benim 21aylık kızım da kirpik delisi.Uzun zamandır kirpiklerimi dudaklarına değdirip oyun yapıyor.Uyurken değil de genelde sarılırken oynarken kirpiklerimi dudaklarına veya yüzüne sürüp gülüyor.Gözlerime dokunuyor.Öyle canımı acıtmıyor veya çekmiyor ama oynamaya bayılıyor gözlerle ve kirpiklerle.Bir de saç hastası.Yakaladığı saçı yüzüne sürüp kokluyor.Sevinç çığlıkları atıp saçlarla da oynuyor :) Bana da çok garip gelirdi , neyseki tek değilmiiş :KK1:

Son düzenleme:
X