Kızım Seni Babana Gönderiyorum..

nameaver

Nirvana
Kayıtlı Üye
11 Mart 2016
11.346
49.028
'Kızım seni babana gönderiyorum'
16/03/2016 - Gizem KARAKIŞ-Sedat CENİKLİ/ANKARA-DHA

56e87e1dc03c0e3be8a76ac2.jpg

Ankara’daki canlı bomba saldırısında hayatlarını kaybedenler uğurlanırken geride acı ve öfke dolu feryatlar kaldı. Eşini, kızına hamileyken kaybeden 16 yaşındaki Peri’nin annesi “Bu dünya çok kötü annem. Babana gönderiyorum seni, baban bakacak sana bundan sonra” diye ağladı. 15 yaşındaki lise öğrencisi Atakan da dün uğurlanırken sınıf arkadaşları sırasını çiçeklerle donattı.
56e87eccc03c0e3be8a76acd

BAŞKENTTEKİ cenaze törenlerinde, aralarında lise ve üniversite öğrencilerinin de olduğu terör kurbanlarına hazin veda manzaraları yaşandı. Destina Peri Parlak (16), Elvin Buğra Aslan (21), Dorukan Yusuf Özdemir (18), Fehmi Çetinkaya (75) ve Atakan Eray Özyol (15) için Karşıyaka Mezarlığı Ahmet Efendi Camisi’ndeki törene, yakınlarının yanı sıra CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bir grup, Başbakanlık tarafından gönderilen çelengi protesto ederek ters çevirirken, hükümet aleyhine sloganlar atmaya başladılar. Bu sırada anne Nalan Aslan, protestocu gruba, “Susun, burası siyaset yeri değil. Bizim acımız var” diye bağırdı.

56e87e1dc03c0e3be8a76ac2

Anne Hacer Parlak

SON FOTOĞRAFI ANLATTI

Ayrancı Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Destina Peri Parlak’ın tabutunun önüne beyazlar içindeki fotoğrafı, üzerine ise duvak ve Beşiktaş atkısı konuldu. Destina’ya hamileyken eşini kaybeden annesi Hacer Parlak, kızına gözyaşları içinde, “Bu dünya çok kötü annem. Babana gönderiyorum seni, baban bakacak sana bundan sonra. Kızım duy sesimi, kalk ne olur. Sensiz nasıl nefes alacağım” diye seslendi.

Destina Peri Parlak, saldırıdan önce çektirdiği bir fotoğrafı Instagram hesabında paylaşmıştı. O fotoğrafı çeken 10 yıllık arkadaşı Gökçe Deniz Tokmak da cenazedeydi. Tokmak, “Bir kafede oturup sohbet ettik. Birlikte fotoğraf çektirdik. Destina’nın son fotoğrafını da ben çektim. Sonra evlerimize gitmek için dağıldık. Bizim otobüsümüz erken geldi. Destina, Öveçler otobüsünü bekledi” dedi.

Özel Matfen Temel Lisesi 12. sınıf öğrencisi Dorukhan Yusuf Özdemir’in tabutuna da basketbol genç takımında kaptanlığını yaptığı Altınel Spor Kulübü’nün forması konuldu.

56e87e1ec03c0e3be8a76aca

Dr. Şerafettin Tombuloğlu Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Atakan Eray Özyol’un tabutunun başında ağlayan annesi Kevser Özyol, “Kim verecek yavrumun hesabını, nasıl koydular tabutun içine, nasıl bir ateştir bu Allah’ım yardım et” sözleriyle feryat etti.

56e726b518c773351851f82a.jpg
Peri masalı bitti

56e87e1dc03c0e3be8a76ac4

TAKIMLARIN FORMALARIYLA

Çankaya Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü öğrencisi Elvin Buğra Aslan’ın cenaze törenine Gençlerbirliği futbolcuları İrfan Can Kahveci ve Ahmet Çalık ile taraftarlar da katıldı. Aslan’ın tabutuna Gençlerbirliği forması ve atkısı bırakıldı.

26 yaşındaki Mehmet Alan İstanbul Fatih Camisi’deki törenle uğurlanırken tabutuna Karagümrükspor’un atkısı ve flaması konuldu. Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’ne (MTA) ait Tabiat Tarihi Müzesi personeli olan Alan, Edirnekapı Şehitliği’nde toprağa verildi.

56e726b518c773351851f82e.jpg
Halkın yanıtı

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi 19 yaşındaki Elif Gizem Akkaya, Giresun’un Keşap ilçesi Gönüllü köyünde uğurlandı. Anne Gülten Akkaya, “Ben melek yüzlü şehidin annesiyim. Allah’ım onun kanını yerde bırakma. Canileri yok et. Bu acılar son olsun, kimsenin evlatları ölmesin” dedi.

56e87fa3c03c0e3be8a76ad0

YETİŞEMEDİM ANNEM SANA

mads.gif
sync

16 yaşındaki Mehmet Emre Çakar, Kütahya’da toprağa verildi. Cenazeye yoğun katılım nedeniyle Karaköy Ortaokulu bahçesinde tören düzenlendi. Türk bayrağına sarılı tabutun üzerine asker parkası ve şapkası konuldu. Anne Gülcan Çakar, “Rüyamda ‘şehit olacağım annem’ dedin, bunu mu istedin yavrum? Hiç yakıştı mı annem bu tabutlarda buz gibi yatmak? Lanet olsun seni böyle yakanlara, bizi böyle yakanlara. Yetişemedim annem ben sana” diye konuştu.

Nöbete giderken ölen sağlık çalışanı İsmail Karagöz (37), Çubuk’ta defnedildi. Çubuk Merkez Camisi’ndeki cenazeye katılan eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Karagöz’ün çocukları Eray ve Kutay’ı teselli etmeye çalıştı.

56e87e1dc03c0e3be8a76ab8

SON ÖPÜCÜK TABUTA

ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Fakültesi öğrencisi Ozancan Akkuş (19) için, Gaziantep Bahaddin Nakıboğlu Camisi’nde tören düzenlendi.

56e87e1dc03c0e3be8a76abe

Daha önce Ozancan’ın, kendisini öperken çektiği ve sosyal medyada paylaştığı fotoğrafı yürekleri sızlatan baba Mehmet Nuri Akkuş, bu kez Türk bayrağına sarılı tabutu öpüp kokladı.

56e87e1dc03c0e3be8a76ab9

ÖLÜM AYIRAMADI

NUSRETTİN Can Çalkınsın, Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1. sınıf öğrencisiydi. Patlamanın olduğu gün, kendisi gibi hukuk okuyan kız arkadaşı Zeynep Başak Gülsoy’la buluşmuştu. Hain saldırı iki genci eve dönüş yolunda, el eleyken yakaladı. Üç yıldır birlikte oldukları ve evlilik hayalleri kurdukları öğrenilen Çalkınsın ile Gülsoy, birlikte can verdi.

56e87e1dc03c0e3be8a76abc

Nusrettin Can Çalkınsın dün Hacı Bayram Veli Camisi’nde kılınan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı. Törene, ailesi, yakınları ve arkadaşlarının yanı sıra Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek ile MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da katıldı. Tabutunun üzerinde, gönül verdiği Trabzonspor’un renkleri vardı. Annesi Aynur, babası Şentürk ile kız kardeşi Umay Çalkınsın, yakınlarının desteğiyle ayakta durdu. Tabutun başından bir an olsun ayrılmayan anne, “Allah daha çok seviyormuş ki oğlumu bizden aldı” sözleriyle feryat etti.

56e87fd0c03c0e3be8a76adb

DUVAKLARLA YOLCU ETTİLER

Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Zeynep Başak Gülsoy’un cenaze töreni ise Karşıyaka Camisi’nde yapıldı. Tabutunun üzerinde duvak, etrafında ailesi ve okul arkadaşları vardı. Tören sona erince Zeynep ile yan yana gömülecek olan Çalkınsın’ın cenazesinin gelmesi beklendi. Annesi Asiye Gülsoy, “Terör kızımı aldı. Ben onsuz ne yaparım” diye ağladı. Gençler, daha sonra Karşıyaka Mezarlığı’nda yan yana defnedildiler. İki gencin annesi birbirlerine sarılarak ağlarken mezarlarına kırmızı ve beyaz karanfiller bırakan arkadaşları, “Biz Zeynep ve Nusrettin’i birlikte tanıdık. Her zaman yan yanalardı, hiç ayrılmazlardı. Bugün de ayrılmadılar. Hayat dolu iki arkadaşımızı kaybettik” diye konuştu. (Gamze KOLCU/ANKARA)
http://m.hurriyet.com.tr/kizim-seni-babana-gonderiyorum-40069938

Okurken tamamını okuyamadan, gözümüzden yaş ine ine sadece fotoğraflara bakakalıyoruz..
Bizim vicdanımız titriyor, ruhumuz acıyor farkındamısı nız..
Siyasiler kınamasını yaptı.. Taktire bıraktı..
Herşey o kadar normalmiş gibi devam ediyorki.. Hepsi tv de siyasete, başkanlık bilmemnesine uğraşırken..Bizde ayıplıyoruz onları ve burada yo ne alaka C.b ile diyor bazı arkadaşlar.. Doğru söylüyorlar aslında.. Çünkü uzaktan yakından alakası yok, halk ölmüşmü, kalmışmı.. İt sürüleri dağdan inmiş, Ankara caddelerinde ciritmi atmış.. Haklı arkadaşlar.. Cb ne bilsin.? Neden onu ilgilendirsin? mit ne alaka? onun işi var.. Biz halk olarak kendi can güvenliğimizi sağlayamayacaksak niye yaşıyoruz ki(!) Gidip bombaya bi tekme atamadık.(!)
Burada bazı arkadaşlarım haklı.. Biz tü kaka nanakör naletiz (!)

Şu Destina için haberlerin altında bir yorum vardı geçenlerde.

Kızcağız gündüz vakti son resmini bir kafede çekiyor. Belli yani gündüz vakti, arkada küçük çocuk var. Kız zaten 16 yaşında. Rezil bir kadın da yazmış, Bak Destina hanım barlarda geziyorsun, bombanın ne zaman geleceği belli olmaz. Yani barda gezen böyle ölür, ohh olur. Kendiside ultra müslüman ablamın.

Diğer üniversiteli Ozancan da gezi olaylarından ötürü terörist ilan edildi.

Gardaki patlamadakilerde teröristti, CHPliydi zaten.

Sur'a değinmiyorum bile.

Sultanahmet'te de gavurlar öldü.

Yani üzülmeyelim hatta sevinelim bu bombalara, ölenler ya kafir, ya terörist, ya bar bar gezen insanlar.

Yazının tamamını okuyamadım, okuyabilecek kadar kaldırmıyor yüreğim, ben bir cübbeli kız gördüm, birde tabuta sarılmış bir ana:KK61:

Tabutlara yakışmadınız be çocuklar, tabutlara yakışmadınız:KK61:

Adam da 7 24 kamera önündeydi ya zaten.. Ne bilip ne konuşuyorsunuz?

Açıklamalarını dinlemek yetmiyor mu?

Esmaya yapılan açıklama ile bu patlamalara yapılan açıklama yetmiyor mu?

Ağlayıp kendini paralaması gerekmiyor, ama zaten onu geçtik biz çoktan, biraz makul açıklama bekliyor insan. İstiyoruz ki bizi yönetenler de bizim gibi ağlıyor, üzülüyor, kahroluyor olsun bu gibi durumlarda. Hani ağlayamayan biri de değil, yeri geldimi ağlıyor da.

Sonuçta her ülkenin sorununda aslan kesilen insanlar bunlar, kendi ülkelerinde bomba patlayınca yalandan da olsa üzüntülerini kederlerini paylaşsınlar istiyoruz.

Hep kınama, hep Türkiyeyi sınamasınlar falan bayıyor beni.

Çıkıp hayat devam ediyor, Ferhat Göçer konseride kaçtı tüh yaaa demesin mesela. Bunda bizimde suçumuz var desinler mesela.

Ayrıca avukatımısınız?

Siz ne bilip konuşuyorsunuz, arayıp sizi ağladı sanırım...

Açıklamalarını dinlemek yetmiyor mu?

Esmaya yapılan açıklama ile bu patlamalara yapılan açıklama yetmiyor mu?

Ağlayıp kendini paralaması gerekmiyor, ama zaten onu geçtik biz çoktan, biraz makul açıklama bekliyor insan. İstiyoruz ki bizi yönetenler de bizim gibi ağlıyor, üzülüyor, kahroluyor olsun bu gibi durumlarda. Hani ağlayamayan biri de değil, yeri geldimi ağlıyor da.

Sonuçta her ülkenin sorununda aslan kesilen insanlar bunlar, kendi ülkelerinde bomba patlayınca yalandan da olsa üzüntülerini kederlerini paylaşsınlar istiyoruz.

Hep kınama, hep Türkiyeyi sınamasınlar falan bayıyor beni.

Çıkıp hayat devam ediyor, Ferhat Göçer konseride kaçtı tüh yaaa demesin mesela. Bunda bizimde suçumuz var desinler mesela.

Ayrıca avukatımısınız?

Siz ne bilip konuşuyorsunuz, arayıp sizi ağladı sanırım...
Adam ağlasa suç ağlamasa suç.. Sizin için farketmez ki, nasılsa ne dese ne yapsa zıttını savunacaksınız her zaman olduğu gibi..

Adam ağlasa suç ağlamasa suç.. Sizin için farketmez ki, nasılsa ne dese ne yapsa zıttını savunacaksınız her zaman olduğu gibi..

Aynen beni Esma için ağlayıp, bu gençler öldükten sonra tühh FG konseride kaçtı demesi rahatsız ediyor. Yada bozuk plak gibi Türkiye'nin gücünü sınamasınlar diye tehditler savurup 2-3 hafta sonra başka bomba patlaması sinirimi bozuyor.

Ben her bomba sonrası sorumlular tv karşısına geçip beceremedik diye ağlasın istiyorum, bu gençler öldüyse bizim başarısızlığımız da söz konusu desin istiyorum. En azından adamların vicdanı var diyebilmek istiyorum.

Bunu istiyorum, sizi bağlıyor mu isteklerim?

Aynen beni Esma için ağlayıp, bu gençler öldükten sonra tühh FG konseride kaçtı demesi rahatsız ediyor. Yada bozuk plak gibi Türkiye'nin gücünü sınamasınlar diye tehditler savurup 2-3 hafta sonra başka bomba patlaması sinirimi bozuyor.

Ben her bomba sonrası sorumlular tv karşısına geçip beceremedik diye ağlasın istiyorum, bu gençler öldüyse bizim başarısızlığımız da söz konusu desin istiyorum. En azından adamların vicdanı var diyebilmek istiyorum.

Bunu istiyorum, sizi bağlıyor mu isteklerim?
Adam çıksa kamera karşısında ağlasa rol kesiyor dersiniz.

Şu Destina için haberlerin altında bir yorum vardı geçenlerde.

Kızcağız gündüz vakti son resmini bir kafede çekiyor. Belli yani gündüz vakti, arkada küçük çocuk var. Kız zaten 16 yaşında. Rezil bir kadın da yazmış, Bak Destina hanım barlarda geziyorsun, bombanın ne zaman geleceği belli olmaz. Yani barda gezen böyle ölür, ohh olur. Kendiside ultra müslüman ablamın.

Diğer üniversiteli Ozancan da gezi olaylarından ötürü terörist ilan edildi.

Gardaki patlamadakilerde teröristti, CHPliydi zaten.

Sur'a değinmiyorum bile.

Sultanahmet'te de gavurlar öldü.

Yani üzülmeyelim hatta sevinelim bu bombalara, ölenler ya kafir, ya terörist, ya bar bar gezen insanlar.

Bu yorum yapanları tek tek tespit edip patlatasım geliyor. Canlı bomba olup kendimi feda edebilirim. Dünya kurtulsun.

Adam çıksa kamera karşısında ağlasa rol kesiyor dersiniz.

Offf Tikkabilla, o ağlasın biz böyle dersek o zaman köpürürsün. Neden doğmamış velede bişey biçiyoruz ki?

Ben Erdoğan'a hiç böyle birşey demedim, desem anlıcam da demediğim birşey üzerinden 3 kere zan altında bırakılmam da ayrı komik.

Ağlasa numara demem takdir ederdim, buna emin olabilirsin.

X