Kızım ve işim ve yalnızım:(

D

drsiest@

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi drsiest@
kızım 5 aylık oldu ve benim işe başlamam gerekiyor, annemler ve kayınvalidemler çok uzaklar, işin kötü tarafı eşim de ayrı bi şehirde:KK43: haftasonları gelebiliyor..
bebeğime bakıcak kimse yok, ya annemleri dönüşümlü alıcam ya da her sabah kızım ve bakıcımızla beraber sağlık ocağına gidicem.. bi odasını düzenlesem hasta sayım çok olmadığı için her boş vaktimde kızımın nasıl olduğunu kontrol edebilirim fakat ne olursa olsun sağlık ocağı işte... ne yapsam çözemedim..
ücretsiz izin de düşündüm ama hazırlıklı değilim, rapor alsam nereye kadar..
bana öyle bi fikir söyleyin ki bu gece rahat uyuyabileyim:KK43:

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi drsiest@
Anneni yanina al canim..
Hatta degisikli hem annen hemde kayinvaliden baksinlar..

Esin geldigindede konusun, eger mümkünse annene veya kayinvalidene yakin bir yere tasinin.
Cocuk büyüyesiye rahat edersiniz en azindan.
Bence anneler büyük destek, ayni sehirdesiniz, imkanin varsa eger bu destekten faydalan bence.
Ve cok büyük sorun degil bu canini sIkma:KK66:)
iyiki aileleriniz var, olmayanlar napsin.

• Konu Sahibi drsiest@
ben yaptım bin pişman oldum
kayınvalidem ve annem dönüşümlü gelip bakıyorlardı,bebek 5 aylıkken başlamıştım ben de işe
çolk küçük die veremedik bakıcıya
ama bin pişman oldum
kayınvalidemden nefret eder oldum resmen,aynı evde olmuyor...(gerçi senin akşam eşin de evde yokmuş ama)
en güzeli bakıcınla sağlık ocağına götürmen
çok dr arkadaşım çogundan duydum bunu,öle yapıyorlar

• Konu Sahibi drsiest@
sağlık ocağında bebek olmaz bence.. hele 5 aylık.ama steril ederseniz,odaya gelenlere dikkat ederseniz,herkesi içeri almazsanız bir derece belki. ama hergün o bebeği kaldır,
soğukta giydir, götür, tekrar, eve getir... yine hastalanabilir... bir sıcak ,bir soğuk ve bu her gün.. bakıcınız varmış ,sanırım. neden, evde ,baktırmıyorsunuz.... ona ,güvenmiyor musunuz... bence ,evde bakıcının bakması, en uygunu.... benim ,bir arkadaşım öyle yaptı... ama, gerçekten güvenebileceğiniz biri olmalı,bu kişi....

• Konu Sahibi drsiest@
Bence de sakın sağlık ocağına götürme. Gelen hastaları düşünsene, tüberkülozlusu da geliyor, hepatitlisi de ...
Aile ilişkilerinizi gözden geçirerek büyüklerinden yardım istemen en doğrusu sanırım..
Kayınvalideyle yaşamak kolay değil ama, bir süre görmeyeceksin, duymayacaksın..

• Konu Sahibi drsiest@
benimkine de annem ve kayınvalidem dönüşümlü bakacak, kayınvaliden anlayışlı biriyse problem olmaz diye düşünüyorum, sonuçta torunu daha iyi bakar, bakıcı el, nasıl güvenip bırakırsın küçücük yavruyu

• Konu Sahibi drsiest@
esınız neden ayrı sehırde ne iş yapıyorkı

• Konu Sahibi drsiest@
canım bakıcın varmış işte, bakıcıyla evde kalsın,çoğu kişi öyle yapıyor,tamam çok küçük ama sağlık ocağına götürmen doğru olmayabilir, sonuç olarak orası işyerin orda çocuk olmaz,ve arkadaşında dediği gibi hertürlü hastalık mikrobu var orda.annen ve kayınvalidende arada dönüşümlü olarak gidip kontrol etsinler başında dursunlar bakıcının.
seninde süt iznin olur gider bakarsın aralarda.için rahat eder. kamera sistemi de kurabilirsin eve aslında imkanın varsa.

X