Davranış Bozuklukları kızımı dapdedemiyorum :((

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

melekyuzlum06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2013
46
14
Merhaba arkadaşlar...
Benim 4,5 yaşında bir kızım. ve 4 aylık dahamileyim. Kızım kreşe gidiyor. Ben çalışıyorum. Kızı normalde çok hareketli çok aktif bir kız. İstediğini yapmak için elinden geleni yapan çok inatçı bir kız. Ama şu son 1-2 aydır ne babasını ne de beni hiç bir şekilde dinlemiyor. Ne yapmadan ne hayırdan anlamıyor. İlla dediği anında olacak. Hamile hamile peşine yetemiyorum artık. Sürekli ağlıyor. Artık ona bağırmaktan dur yapma olmaz demekten bıktım. Sonra çok pişman oluyorum vijdan azabı çekiyorum ama öyle bunaltıyor ki ne yapacağımı bilmiyorum. Sert konuşuyorum anlamıyor, sakin sakin güzelce konuşuyorum anlamıyor. 1 dk sonra yine aynı. Öyle arsız bi kız olduki . Zaten çok sinirli bir kişiliğim var hamileliğinde verdiği şeylerle iyice sinir küpü oldum. Acayip bunaldım kızlar var mı bu durumda olanlar ne önerirsiniz...

Demekki eksik bir şeyler var uzman degilim anneyim benimde üç evladım var cocuklar gergin sinirli anne istemiyor haklılar sende haklısın hamilesin birde çalışıyorsun

Bir noktadan sonra cocuklarda ebeveyn sağırlığı başlıyor sen istedigin kadar bagır ama o duymuyor cunku alisik cunku sonucu biliyor haklida haksizda olsa dedigi yapilacak

Bu durumda sizin ve babasinin kararli tutumu sart evet bir sure aglayacak katlanmasi zor olacak ama gorecekki ben aglasamda degisen bir sey yok

O yaşlarda kardeş gelecek olması onun dünyasında üstesinden gelmesi cok zor durum konuşacaksınız tatlı tatlı devamlı

Istediklerini yapmanız onu mutlu etmiyor belliki demekki ic dunyasina inmek gerek imkaniniz varsa uzmandan yardim alin gercekten sizde yavrucakta yipranmayin

Merhaba arkadaşlar...
Benim 4,5 yaşında bir kızım. ve 4 aylık dahamileyim. Kızım kreşe gidiyor. Ben çalışıyorum. Kızı normalde çok hareketli çok aktif bir kız. İstediğini yapmak için elinden geleni yapan çok inatçı bir kız. Ama şu son 1-2 aydır ne babasını ne de beni hiç bir şekilde dinlemiyor. Ne yapmadan ne hayırdan anlamıyor. İlla dediği anında olacak. Hamile hamile peşine yetemiyorum artık. Sürekli ağlıyor. Artık ona bağırmaktan dur yapma olmaz demekten bıktım. Sonra çok pişman oluyorum vijdan azabı çekiyorum ama öyle bunaltıyor ki ne yapacağımı bilmiyorum. Sert konuşuyorum anlamıyor, sakin sakin güzelce konuşuyorum anlamıyor. 1 dk sonra yine aynı. Öyle arsız bi kız olduki . Zaten çok sinirli bir kişiliğim var hamileliğinde verdiği şeylerle iyice sinir küpü oldum. Acayip bunaldım kızlar var mı bu durumda olanlar ne önerirsiniz...
Hamilelikte cocuk bakmak cok zor gercekten. Kendi bedeninle hormonlarinla duygularinla zaten mucadele icindeyken birde senden ilgi anlayis oyun bekleyen bir kucuk cocuga karsi cok tahammulsuz olabiliyor insan. Ama suan bir care bulamassan dogumdan sonra daha da kotuye gidebilir. Uykusuzluk bebek bakimi seni daha cok yoracak. Kizin Duygusal yoksunluk cekiyor olabilir ve bebej gelince bu dahada buyuyecek. Benimde 31 aylik oglum ve 3 aylik bebegim var. Bebekten sonra oglum daha da zor bir cocuk oldu. Yardimcin olcak mi yaninda kizinla ilgilense bir. Muddet

X